Sobota, 11 lipca 2020r.

Imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region

Region

Ostrzeżenie meteorologiczne

Uwaga! Możliwe burze i gradobicie

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed możliwością wystąpienia burz z gradem. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 18:00 do godz. 24:00 dnia 12 maja br., na terenie całego województwa zachodniopomorskiego.

czytaj więcej

Region

Opłata klimatyczna w Niemczech - fakty i mity

Temat opłaty klimatycznej, którą należy uiszczać u naszych zachodnich sąsiadów, budzi wiele kontrowersji. Jak to wygląda w praktyce i czy rzeczywiście sytuacja przedstawia się tak niekorzystnie dla Polaków – oceńcie sami.

czytaj więcej

Bezimienny dąb z Suckow vs. Bartek

Rósł już gdy Wolgast był Wołogoszczą

Czy wiecie, że całkiem niedaleko od Świnoujścia (ok. 25 km), na wyspie Uznam, rośnie drzewo, które jest prawdopodobnie znacznie starsze od słynnego Bartka z Zagańska? I również zapisało się w średniowiecznej historii Słowian.

czytaj więcej

Złodziejska wycieczka

Taksówką po rowery

Czterech młodych mężczyzn ze Świnoujścia wybrało się na nocną wycieczkę do Bansin taksówką. Inwestycja w wygodę miała się opłacić, ponieważ drogę powrotną przemierzali już na rowerach. Nietypowa pora wizyty cyklistów wzbudziła podejrzenia niemieckiej policji.

czytaj więcej

Ekologia

Poznać i uchwycić w kadrze

Woliński Park Narodowy zaprasza do wzięcia udziału w cyklu warsztatów ekologicznych połączonych z konkursem fotograficznym „Dzika przyroda w obiektywie” organizowanych w ramach działalności edukacyjnej WPN.

czytaj więcej

Ahlbeck

Aukcja rzeczy znalezionych

Kolekcjonerzy i łowcy okazji mogą liczyć na ciekawe zakupy podczas aukcji rzeczy znalezionych. 2 maja w Usedom - Arena w Ahlbecku odbędzie się licytacja przedmiotów, po które nie zgłosił się ich pierwotny właściciel. Pod młotek pójdą między innymi dwa samochody, quad, rowery i biżuteria. Ceny wywoławcze nie są wygórowane.

czytaj więcej

Sieci widma nadal łowią ryby

Oczyszczanie Bałtyku z porzuconych sieci

Rusza największy na świecie projekt oczyszczania morza z sieci widm, który jest realizowany przez Kołobrzeską Grupę Producentów Ryb we współpracy z organizacją ekologiczną WWF Polska. Kilkadziesiąt kutrów i ekipa nurków, od maja do sierpnia tego roku wyłowią do 350 ton sieci z Bałtyku. W ten sposób z morza znikną odpady niebezpieczne dla ryb, ptaków i ssaków morskich.

czytaj więcej

Szczęśliwy finał akcji poszukiwania Mai

Pomogły informacje od świadków. Child Alert zadziałał

Ponad 20-godzinna akcja poszukiwania uprowadzonej 10-latki z Wołczykowa zakończyła się sukcesem. W akcję ratowniczą włączyli się nie tylko polscy i niemieccy policjanci, ale całe społeczeństwo po obu stronach granicy. Zastosowany po raz pierwszy w Polsce system Child Alert okazał się skuteczny.

czytaj więcej

Informacja dla kierowców

Dobowa akcja kontroli prędkości w Niemczech i Europie

Kierowcy wybierający się w czwartek i piątek (16-17 kwietnia) do Niemiec i 21 innych krajów w Europie powinni ściągnąć nogę z gazu. Tylko w sąsiedniej Meklemburgii Przedmorzu policjanci z radarami staną w prawie 200 punktach kontrolnych. Drogówka będzie polować na piratów drogowych także w Heringsdorfie i Bansinie.

czytaj więcej

Region

Trwają poszukiwania 10-letniej Mai! Uruchomiono Child Alert!

Od wczoraj policjanci poszukują zaginionej 10-letniej Mai z Wołczkowa pod Szczeciniem. Dziewczynka nie wróciła ze szkoły do domu. Poszukiwania trwające całą noc nie przyniosły skutku. Od rana dziecka poszukuje również policyjny śmigłowiec. Został już uruchomiony po raz pierwszy w Polsce system Child Alert.

czytaj więcej

II Festiwal Rzeźb Piaskowych w Ahlbecku

Świat bajek w piasku rzeźbiony

Świat baśni i bajek to motyw przewodni II Festiwalu Rzeźb Piaskowych. Od dwóch dni można już zwiedzać niezwykłą wystawę w Ahlbecku. Wśród piaskowych dzieł nie zabrakło nawiązań do polskich legend i baśni.

czytaj więcej

Nasze morze

Humbaki przezimowały w wodach Bałtyku

Według specjalistów to sensacja do kwadratu. Już sama obecność samicy humbaka z młodym w wodach Bałtyku w lecie ubiegłego roku wprawiła badaczy w zdumienie. Jeszcze większym zaskoczeniem okazały się najnowsze doniesienia o humbakach zaobserowowanych w lutym i marcu. Naukowcy potwierdzają - to te same ssaki. Walenie przezimowały w Morzu Bałtyckim.

czytaj więcej

Region

Świąteczne atrakcje u siąsiadów

Sporo atrakcji w okresie świąt czeka po niemieckiej stronie wyspy Uznam. Najciekawiej będzie w Heringsdorfie, choć wiele wydarzy się także w innych kąpieliskach. Specjalnie dla Was wybraliśmy najciekawsze propozycje.

czytaj więcej

Heringsdorf

Złodzieje rowerów zatrzymani

W środę (25.03) około godz. 4:00 w Heringsdorfie niemiecka policja zatrzymała dwóch mieszkańców Świnoujścia. Uwagę stróżów prawa zwróciły rowery na których poruszali się mężczyźni.

czytaj więcej

70. rocznica bombardowania Świnoujścia

Godzina pamięci dla pojednania

70 lat po zbombardowaniu Świnoujścia przez amerykańskie samoloty, świadkowie wydarzeń, krewni ofiar oraz goście z Polski i Niemiec, upamiętnili te tragiczne wydarzenia z 12 marca 1945 roku na wzgórzu Golm w Kamminke. - To miejsce jest dzisiaj nie tylko symbolem przeszłości i barbarzyństwa wojny, lecz także symbolem wspólnej woli pojednania i pokoju - powiedział Erwin Sellering, premier Meklemburgii Przedmorza.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 Następna Ostatnia