Poniedziałek, 15 kwietnia 2024r.

Imieniny: Ludwiny, Wacławy, Anastazji

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Pomagamy

Modlitwa i Dzień Dawcy Szpiku dla Filipa

Pod koniec kwietnia br. u naszego instruktora pwd. Filipa Gonciarka z Koszalina zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową monoblastyczną. Filip jest Instruktorem ZHR w środowisku Koszalińskim, członkiem Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej, tegorocznym absolwentem i maturzystą Technikum Elektrycznego w Koszalinie. Ma 19 lat...

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolejna rowerowa wyprawa Krzysztofa Zembrzuskiego

Miłośnik dwóch kółek i mieszkaniec naszego miasta Pan Krzysztof Zembrzuski po raz kolejny rusza w trasę. Tym razem Świnoujścianin pragnie na swój sposób uczcić przypadającą w tym roku setną rocznice odzyskania niepodległości. A że lubi jazdę rowerową pragnie to zrobić przy pomocy roweru jadąc wzdłuż granic naszego kraju.

czytaj więcej

Wydarzenia

Ruszają zgłoszenia do Baltic Polonez Cup Race 2018

Zgodnie z harmonogramem w Święto Pracy (1 Maja) otwarto zgłoszenia do Baltic Polonez Cup Race 2018. Podobnie jak w latach poprzednich organizatorem jest Fundacja Żeglarska Sailportal.pl, a impreza ma w roku 2018 ma status Mistrzostw Polski Fundacji Żeglarskiej Sailportal.pl.

czytaj więcej

Wydarzenia

Rok Kobiet Pomorza Zachodniego

Trwa akcja Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego pod hasłem „Rok Kobiet Pomorza Zachodniego”. Teraz czas na spotkania z inspirującymi kobietami w powiatach naszego regionu. Czy są takie Panie w naszym mieście? Na pewno. W Świnoujściu, w najbliższy poniedziałek, 7 maja, o godzinie 17.00, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się dyskusja na ten temat z udziałem między innymi Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza oraz gościa specjalnego Manueli Gretkowskiej, znanej pisarki, scenarzystki, felietonistki i działaczki społecznej.

czytaj więcej

Wydarzenia

Policyjne działania „Bezpieczny majowy weekend”

Już jutro (27.04.2018) policjanci w całym kraju rozpoczynają działania pod kryptonimem „Bezpieczny majowy weekend”. Akcja potrwa do niedzieli (6.05.2018). Wzmożone działania na drogach prowadzone są głównie w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu. Funkcjonariusze nie tylko będą kontrolowali prędkość, ale przede wszystkim stan trzeźwości kierujących

czytaj więcej

Wybory Samorządowe

Świnoujście walczy o sejmik

Dorota Turlejska będzie liderem listy SLD w wyborach do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z naszego okręgu. „Jedynki” z list Lewicy zostały przedstawione na konwencji partii w Starej Rzeźni w Szczecinie. - Nie wyobrażamy sobie sejmiku bez Doroty - mówi Dariusz Wieczorek, przewodniczący zachodniopomorskiego SLD.

czytaj więcej

Projekt Fundacji Banku Ochrony Środowiska

Zielona Ławeczka 2018

Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza do udziału w ogólnopolskim projekcie grantowym „ZIELONA ŁAWECZKA”. Już od 5 lat Fundacja zazielenia polskie miasta, pomagając mieszkańcom w tworzeniu dostępnych dla wszystkich osiedlowych ogrodów, w których można przysiąść, odpocząć, spotkać się z sąsiadami. Co ważne, ogrody tworzone są z inicjatywy samychmieszkańców, według ich pomysłów i ich własnymi rękami.

czytaj więcej

Pogoda

Uwaga! Możliwe opady śniegu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed opadami śniegu, który może wystąpić w godzinach od 00.00 dnia 29 marca do godziny 12.00  dnia 29 marca 2018 roku na terenie województwa zachodniopomorskiego.

czytaj więcej

Policja apeluje

Oszustwa „na policjanta” - seniorze uważaj!

Mimo licznych apeli i opisywanych ku przestrodze przykładów osób pokrzywdzonych przez oszustów działających metodą „na policjanta”, nadal zdarzają się sytuacje, w których seniorzy tracą oszczędności życia. Wczoraj 85- letnia szczecinianka przekazała oszustom 25 tysięcy złotych.

czytaj więcej

Policja apeluje

Uwaga na fałszywych policjantów!

Choć wydawać by się mogło, iż coraz trudniej oszukać kogoś, podszywając się pod policjanta, to jednak wciąż są tacy, którzy próbują w ten sposób okraść starsze osoby. O próbie oszustwa metodą "na policjanta" zostali powiadomieni dziś świnoujscy stróże prawa. Ofiarą miała paść seniorka, która na szczęście nie dała się zwieść oszustom.

czytaj więcej

Policja apeluje

Bezpieczne przedświąteczne zakupy

Najbliższe dni to też czas wzmożonych zakupów. W czasie najgorętszych przygotowań często tracimy czujność, co może doprowadzić do przykrych zdarzeń, których konsekwencje popsują nam radość z przedświątecznych zakupów, jak również świąteczną atmosferę.

czytaj więcej

Policja apeluje

Uwaga kierowcy! Uwaga motocykliści!

Sezon motocyklowy nie rozpoczął się jeszcze na dobre, a już doszło do pierwszych zdarzeń drogowych z udziałem napędzanych silnikiem jednośladów. Wczoraj przy skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego i Pułaskiego w Świnoujściu kierujący samochodem wymusił pierszeństwo jadącemu motorowerem, w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów. Wraz z wiosenną aurą, na drogi będzie wyjeżdżać coraz więcej motocyklistów. Policjanci apelują do kierowców samochodów oraz fanów „dwóch kółek” o wzajemny szacunek, rozwagę i bezpieczną jazdę.

czytaj więcej

Wydarzenia

Śpiewnie patriotyczne

Wczoraj w gościnnych progach parafii NMB Gwiazy Morza, odbyło się kolejne spotkanie poświecone przygotowaniom do obchodów Wielkiego Jubileuszu. Śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, wysłuchaliśmy prelekcji historycznej, dyskutowaliśmy.

czytaj więcej

Rozmaitości

Nie chciałbyś być na ich miejscu? Więc nie powinieneś im go odbierać

Miejsca parkingowe wyznaczone dla osób niepełnosprawnych powstają w celu ułatwienia życia tym osobom, które mają trudności z poruszaniem się. Zajmowanie bezprawnie tych miejsc jest wykroczeniem, za które grożą spore konsekwencje. Świnoujscy policjanci regularnie kontrolują takie miejsca, zarówno pod kątem legalności parkowania przez kierującego, jak i prawidłowości oznaczenia tych miejsc.

czytaj więcej

Rozmaitości

Zbiórka krwi w Świnoujściu w ramach akcji "SpoKREWnieni służbą"

Krew jest najcenniejszym darem i nigdy nie jest jej za dużo. Dlatego świnoujscy policjanci włączyli się w kolejną edycję akcji „SpoKREWnieni służbą” organizowaną pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Oddając krew, funkcjonariusze podzielili się cząstką siebie z potrzebującymi.

Krew jest najcenniejszym darem i nigdy nie jest jej za dużo. Dlatego świnoujscy policjanci włączyli się w kolejną edycję akcji „SpoKREWnieni służbą” organizowaną pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Oddając krew, funkcjonariusze podzielili się cząstką siebie z potrzebującymi.

czytaj więcej

Wydarzenia

Zachodniopomorska #Komórkomania

Zespół Szkół WZDZ i 16-14 Hufiec Pracy w Świnoujściu zapraszają uczniów, ich rodziców, nauczycieli, mieszkańców miasta i okolic do odwiedzenia nas, aby zarejestrować się bezpłatnie w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to chwilę i polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

czytaj więcej

Bezpieczeństwo

Przepisowo znaczy bezpiecznie – przejazdy kolejowe pod okiem świnoujskich policjantów

Do wypadków na przejazdach kolejowych nie dochodzi często, jednak jak już zaistnieją, zawsze pociągają za sobą ofiary. Pieszy czy kierowcy w starciu z pociągiem nie mają żadnych szans. Dlatego też, świnoujscy policjanci włączają się w ogólnopolskie działania „Bezpieczny przejazd kolejowy” i wspólnie z pracownikami Służby Ochrony Kolei dbają o bezpieczeństwo w rejonach torowisk.

czytaj więcej

Wydarzenia

Harcerskie Zawody Sportowe na Dzień Myśli Braterskiej

Harcerze ZHR i ZHP zorganizowali zawody sportowe z okazji Dnia Myśli Braterskiej (22.02). Zawody odbyły się pomiędzy szczepem „GNIAZDO” ZHP a szczepem „Słowianie” ZHR w dniu 24 lutego 2018 r. w Hali Sportowej im. A. Grubby przy szkole Podstawowej Nr 1 w Międzyzdrojach.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 Następna Ostatnia