Czwartek, 22 lutego 2024r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Rozmaitości

Harcerski start Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP

W dniu 29 września 2018 r., w samo południe w Międzyzdrojach, rozpoczął się Harcerski Start Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP. Zuchy, harcerze i instruktorzy spotkali się najpierw na wielkiej scenie w amfiteatrze, gdzie miał miejsce apel hufca, z udziałem drużyn z Dziwnowa, Międzyzdrojów, Świnoujścia i Wolina.

czytaj więcej

Rozmaitości

Rynek pracy w Zachodniopomorskiem – kto może liczyć na zatrudnienie, a kto będzie miał problem z jego znalezieniem?

Według najnowszych danych z lipca Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie w Zachodniopomorskiem są obecnie 43 882 osoby bezrobotne. Porównując analogiczny okres zeszłego roku, liczba zarejestrowanych bezrobotnych zmniejszyła się o 10 604. Jak prezentuje się województwo na tle pozostałych regionów Polski i przedstawiciele, jakich zawodów mogą liczyć na pewne zatrudnienie?

czytaj więcej

Rozmaitości

Szkolenia z pierwszej pomocy dla uczestników wycieczek i wypraw rowerowych

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus podczas swoich wypraw i wycieczek rowerowych szczególnie zwraca uwagę na bezpieczeństwo uczestników tych wydarzeń. Bezpieczeństwo uczestników zależy nie tylko od innych uczestników ruchu, ale przede wszystkim od samych rowerzystów biorących udział w wycieczkach i rajdach. Dlatego też Fundacja postanowiła rozpocząć edukację uczestników swoich wyjazdów jak i innych rowerzystów. Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pozyskał środki i przygotował cykl szkoleń z pierwszej pomocy.

czytaj więcej

Rozmaitości

Do odbioru w urzędzie. Czyj to telefon?

W Biurze Rzeczy Znalezionych na właściciela czeka telefon iPhone. Telefon został znaleziony 23 września. Biuro znajduje się w Urzędzie Miasta Świnoujście ulica Wojska Polskiego 1/5, II piętro.

czytaj więcej

Rozmaitości

W kolejnych 50 sklepach i punktach usługowych Świnoujścia można robić zakupy bez gotówki!

W ciągu ostatnich 6 miesięcy w Świnoujściu zainstalowano 50 nowych terminali w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. W całej Polsce w ramach Programu do przedsiębiorców trafiło już ponad 65,5 tys. terminali. Przedsiębiorcy, którzy przystąpili do Programu Polska Bezgotówkowa reprezentują ponad 350 rodzajów działalności - przede wszystkim sektor usługowo-handlowy.

czytaj więcej

Rozmaitości

Rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Zobacz program

Tańsze bilety do atrakcji turystycznych po okazaniu skasowanego biletu autobusowego, wycieczki do oczyszczalni ścieków i zajezdni autobusowej, gadżety rowerowe do wymienienia za elektroodpady, elektryczne samochody i rowery – to tylko część atrakcji, jakie przygotowano dla mieszkańców podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, czyli od 16 do 22 września. Ostatniego dnia miejskie autobusy będą wozić pasażerów za darmo.

czytaj więcej

Rozmaitości

Naście litrów granatowo-bordowej krwi

Blisko 14 litrów krwi zebrano w szczecińskim porcie podczas trzeciej akcji zbiórki krwi. Krwiodawcy oprócz tradycyjnej czekolady dostali również wejściówki na dowolny mecz Pogoni Szczecin, co dla wielu z nich, było dodatkową motywacja do udziału w akcji.

czytaj więcej

Rozmaitości

Podsumowanie wakacji w świnoujskim ZHR

W dniach 26 czerwca – 29 lipca nad jeziorem Mikaszewskim k. Augustowa odbył się miesięczny obóz harcerski III Szczepu Harcerskiego „Słowianie” ZHR im. Zawiszy Czarnego pod nazwą „Waluta Niepodległości”. Nazwa ta jest związana z obchodami stulecia odzyskania niepodległości Polski oraz z rocznicą stulecia krzyża harcerskiego wzorowanego na odznaczeniu Virtuti Militari, zaprojektowanego przez ks. Kazimierza Lutosławskiego.

czytaj więcej

Apel

Ukradł puszkę na datki. Pomóżmy znaleźć złodzieja!

Komitet Społecznego „Dom dla Pawła” zwracił się do naszej redakcji z prośbą o publikację apelu o pomoc w namierzeniu osobnika, który w dniu wczorajszym ukradł puszkę w sklepie „Tani Armani” przy ulicy Barlickiego. Była to puszka na datki w ramach akcji charytatywnej „Dom dla Pawła”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Harcerskie bieszczadowanie

29 lipca pociągiem relacji Świnoujście – Przemyśl 35-osobowa grupa harcerzy i instruktorów z 19 DHSG „Zlotki” im. Bohaterów KOP w Świnoujściu i 63 DH Szare Szeregi im. Henryka Kończykowskiego „Halicza” z Dziwnowa  – Hufiec Ziemi Wolińskiej ZHP –   wyruszyła na obóz w Bieszczadach. Po raz drugi w bazie w Dwerniku. Podróż mimo, że strasznie długa, przebiegła bez żadnych niespodzianek i w dobrych nastrojach. W Przemyślu czekały na nas busy i wbrew obawom piękna słoneczna pogoda.

czytaj więcej

Wydarzenia

Harcerze Ziemi Wolińskiej na Zlocie Związku Harcerstwa Polskiego w Gdańsku

Pod tym hasłem zaczęła się przygoda harcerzy z Międzyzdrojów, Wolina i z Dziwnowa na Zlocie Związku Harcerstwa Polskiego w Gdańsku z okazji 100. rocznicy zawiązania się organizacji i 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W dniach 6 - 16 sierpnia 2018 r. zlot ZHP odbywał się na Wyspie Sobieszewskiej, a uczestniczyło w nim  ponad 14 tysięcy harcerzy z całej Polski, w tym 1,5 tysiąca kadry instruktorskiej i pomocniczej. Gościnnie w zlocie uczestniczyli skauci z takich państw jak: Anglia, Niemcy, Szwecja, Malezja, Chiny i Arabia Saudyjska.

czytaj więcej

Perseidy 2018

Zbliża się noc spadających gwiazd

27 lipca mogliśmy podziwiać całkowite zaćmienie Księżyca, najbliższe czeka nas dopiero w 2123 roku. Jednak to nie koniec astrologicznych obserwacji. W ten weekend czeka nas noc spadających gwiazd. To doskonała okazja na wypowiadanie życzeń i to w masowych ilościach, bo w fazie kulminacyjnej będzie spadało sto gwiazd na godzinę.

czytaj więcej

Rozmaitości

Planete+ promuje polskie regiony na wakacje – Świnoujście

Przemierzamy te same drogi od lat. Znamy każdą ulicę, ścieżkę, skrót, każdy kamyk i granice płotu sąsiada. Nie ma tam już niczego zaskakującego. Czyżby? A jak nasze miejsce na ziemi wyglądałoby z góry? Drugi sezon Polski z góry to kolejne 12 lokacji naszego kraju, pokazane z lotu ptaka – w tym także tereny województwa zachodniopomorskiego. Takie spojrzenie zmienia perspektywę! Premiera w poniedziałek 6 sierpnia o godz. 18:30.

czytaj więcej

Zdrowie

Wyprzedź czerniaka – wpadnij do RakTRACKA w Świnoujściu na bezpłatne badanie znamion!

Od 29 czerwca Polskę przemierza RakTRACK – mobilny punkt bezpłatnego badania znamion. To nowa akcja profilaktyczna „UVaga – wyprzedź czerniaka!” organizowana przez zespół kampanii Rakoobrona. Specjalny bus odwiedzi każde województwo, od morza aż po góry, a już 28 lipca zajedzie do Świnoujścia. Z konsultacji z dermatologami przez dwa dni może skorzystać każdy – za darmo, bez skierowania i wcześniejszej rejestracji.

czytaj więcej

Rozmaitości

Zguby czekają na właścicieli

Te dwa portfele wraz z zawartością czekają na właścicieli w Biurze Rzeczy Znalezionych w Urzędzie Miasta Świnoujście przy ulicy Wojska Polskiego 1/5 (pokój 204 A, II piętro, telefon 91 327 86 00).

czytaj więcej

Ranking Wspólnoty

Świnoujście - trzeci najbogatszy samorząd

Od siedemnastu lat pismo samorządu terytorialnego „Wspólnota” bada kondycję finansową polskich samorządów. W zestawieniu za rok 2017 Świnoujście nie tylko zachowało swoją wysoką, trzecią pozycję wśród 48 miast na prawach powiatu, ale i o prawie 1 tys. zł. zwiększyło swój dochód w przeliczeniu na mieszkańca.

czytaj więcej

Materiał partnera

W jaki sposób zarządzać swoimi domowymi finansami?

To pytanie zadaje sobie wiele osób i to niezależnie od swojej sytuacji rodzinnej czy zawodowej. Pieniądze znacznie łatwiej wydać aniżeli zarobić, dlatego też warto nauczyć się nimi dobrze zarządzać. Jeżeli nawyku oszczędzania nie wynieśliśmy z domu, możemy to nadrobić i dobre przyzwyczajenia wdrożyć w dorosłym życiu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 Następna Ostatnia