Czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Imieniny: Bogusławy, Apoloniusza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Finanse

Kantor internetowy kontra kantor tradycyjny – gdzie bardziej opłaca się wymienić walutę?

Wielu z nas staje przed wyborem – gdzie wymienić walutę? Czy wybrać bank, kantor stacjonarny, może internetowy? Wyjeżdżamy na wakacje poza Polskę, pracujemy tam, robimy zakupy w zagranicznych sklepach internetowych. To naturalne, że nie chcemy tracić na wymianie walut i szukamy najkorzystniejszego rozwiązania. Różnice w kursach bywają bowiem spore. Przy jednorazowej wymianie niewielkiej ilości pieniędzy być może tego nie odczujemy, jednak przy dużych sumach lub częstych transakcjach, z pewnością dostrzeżemy różnicę.

czytaj więcej

Rozmaitości

Aktywny i bezpieczny senior - policjanci na warsztatach profilaktycznych z seniorami

W trosce o bezpieczeństwo seniorów policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu spotkała się z podopiecznymi Dziennego Domu Pomocy Centrum Socjalnego "Caritas". Podczas przeprowadzonych warsztatów m.in. zaprezentowano scenki filmowe obejmujące temat bezpieczeństwa osób starszych w zakresie oszustw, przemocy domowej, kradzieży rozbójniczej, zagrożeń w ruchu drogowym, zachowań suicydalnych oraz samotności. Uczestnicy spotkania otrzymali osobiste alarmy, odblaski i ulotki.

czytaj więcej

Kampania informacyjna

Widzisz, słyszysz, działasz - stop przemocy wobec dzieci!

Doświadczenie przemocy ma wiele negatywnych konsekwencji dla dziecka – zaburza jego rozwój umysłowy, emocjonalny i społeczny, a skutki doświadczanej traumy mogą trwać latami. Dlatego tak ważne jest zapobieganie przemocy wobec dzieci i wczesna identyfikacja zagrożeń ich bezpieczeństwa.

czytaj więcej

Policja apeluje

Myśląc o świętach, nie zapominajmy o bezpieczeństwie

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Dni bezpośrednio poprzedzające ten świąteczny czas to okres, kiedy jesteśmy zabiegani i rozkojarzeni robieniem zakupów w sklepach i przygotowywaniem świątecznych potraw. Pamiętajmy, aby myśląc o świętach, nie zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

czytaj więcej

Policja apeluje

6 grudnia „Dniem Odblasków” - do akcji włączą się także świnoujscy policjanci

Już w najbliższą środę, tj. 6 grudnia 2017 roku na terenie całego kraju, po raz kolejny przeprowadzony zostanie „Dzień Odblasków”. Do ogólnopolskiej akcji włączą się także świnoujscy policjanci, którzy propagując bezpieczeństwo a drogach, będą rozdawać mieszkańcom miasta odblaskowe opaski i kamizelki oraz światełka odblaskowe na rower.

czytaj więcej

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie

Świadczenie pielęgnacyjne dla opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych

Osoby rezygnujące z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej z uwagi na konieczność sprawowania opieki nad dorosłymi osobami niepełnosprawnymi, zainteresowane ubieganiem się o świadczenie pielęgnacyjne, zapraszamy do kontaktu z pracownikami Działu Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Świnoujściu pod nr tel. 91 32-25-480, 91 32-25-466 lub osobiście w siedzibie MOPR przy ul. Dąbrowskiego 4 pokój nr 216 i 215 od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30.

czytaj więcej

Rozmaitości

Podniesienie bandery na ORP Kormoran

Wczoraj, 28 listopada, w dniu 99. rocznicy utworzenia Marynarki Wojennej, po raz pierwszy podniesiona została bandera MW na ORP „Kormoran”. Ceremonia uroczystego pierwszego podniesienia bandery odbyła się przy Skwerze Kościuszki w Gdyni. Pierwszym dowódcą okrętu został kmdr ppor. Michał Dziugan.

czytaj więcej

Rozmaitości

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego

Okres od października do marca to najtrudniejszy czas dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Szybko zapadający zmrok w połączeniu z trudnymi warunkami atmosferycznymi sprawiają, że piesi są bardzo słabo widoczni dla zmotoryzowanych. Bądźmy ostrożni i widoczni podczas poruszania się po drodze. Korzystanie z elementów odblaskowych poprawia widoczność pieszego.

czytaj więcej

Materiał partnera

Jak uzyskać zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej?

Śmierć jest ogromną traumą dla bliskich zmarłego, zwłaszcza jego rodziny i przyjaciół. Świadomość, że już nigdy nie będziemy mogli cieszyć się obecnością bliskiej nam osoby niejednokrotnie jest powodem odczuwania ogromnego bólu przez wiele lat. Uczucia te potęgują się zwłaszcza w sytuacji, gdy śmierć bliskiej nam osoby nie nastąpiła z przyczyn naturalnych, ale w wyniku działania innej osoby i związku z tym można jej było uniknąć. Wypadek drogowy, czy wypadek przy pracy mogą pozbawić życia bliską nam osobę. Jakie prawa przysługują bliskim zmarłego w takiej sytuacji?

czytaj więcej

Nowe zasady segregacji śmieci

W wiatach śmieciowych pojawi się kolejny kontener

Od nowego roku mieszkańcy Świnoujścia będą segregować odpady do czterech zamiast do trzech kontenerów. Nowe zasady realizują rozporządzenie Ministerstwa Środowiska, które ujednolica przepisy dotyczące selekcji śmieci na terenie całego kraju

czytaj więcej

Region

Mieszkanie Plus przyspiesza

Ponad 1100 mieszkań z programu Mieszkanie Plus może powstać w województwie zachodniopomorskim. W dniu dzisiejszym, w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie, podpisano w tej sprawie porozumienia między gminami i Krajowym Zasobem Nieruchomości. Uroczystość przygotował wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski, a listy podpisali pełnomocnik rządu ds. budowy mieszkań w zakresie Krajowego Zasobu Nieruchomości, wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski , pełnomocnik ds. KZN Tomasz Tomala.

czytaj więcej

UKS Prawobrzeże

Piłkarze pomagają bezdomnym zwierzętom

Zawodnicy oraz sztab trenerski UKS Prawobrzeże zorganizowali zbiórkę karmy dla czworonogów przebywających w świnoujskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. W akcję "Pomagamy" włączyli się również sympatycy klubu.

czytaj więcej

Praca

Świnoujska Policja potrzebuje policjantów - przyjdź na spotkanie informacyjne

Niezależnie od tego czy nadal uczęszczasz do szkoły, studiujesz czy masz już jakieś doświadczenie zawodowe, Policja proponuje perspektywę zróżnicowanej pracy oraz możliwości rozwoju zawodowego. Spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych wstąpieniem w policyjne szeregi odbędzie się w czwartek 23 listopada 2017 roku o godzinie 10.00 w Sali Kameralnej Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Matejki.

czytaj więcej

Rozmaitości

Wybieramy najpopularniejszego dzielnicowego

Do końca listopada trwa głosowanie na najpopularniejszego dzielnicowego województwa zachodniopomorskiego. Plebiscyt realizowany jest przez Stowarzyszenie SOS dla Rodziny i KWP w Szczecinie w ramach projektu "Dzielnicowy bliżej nas. Współpraca Policji zachodniopomorskiej ze społeczeństwem".

czytaj więcej

Materiał partnera

Życie z atopowym zapaleniem skóry

Czym jest atopowe zapalenie skóry i jak się objawia? Atopowe zapalenie skóry, w skrócie AZS, definiowane jest jako przewlekła oraz nawrotowa dermatoza o zapalnym charakterze. Epigeneza tego schorzenia jest wieloczynnikowa. Nakładają się na nią interakcje genetyczno-immunologiczno-środowiskowe ze współistniejącym defektem bariery naskórka.

czytaj więcej

Wydarzenia

Ogień Niepodległości

10 i 11 listopada w całej Polsce zapłoneły harcerskie Watry. Tysiące harcerek i harcerzy ZHR w piękny sposób zainauguruwało całoroczne obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ważne by w pędzie dzisiejszego świata nie zapominać o historii naszego Kraju. W ten symboliczny sposób Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej rozpoczyna realizację programu „NIEPODLEGŁA 1918-2018”.

czytaj więcej

Komunikat

Ostrzeżenie o silnym wietrze. Unikajmy terenów zadrzewionych

Synoptycy Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Szczecinie ostrzegają o możliwości wystąpienia silnego wiatru od godziny 18.00 dziś (piątek 10 listopada) do godziny 10.00 jutro (sobota 11 listopada). Średnia prędkość wiatru może dochodzić do 50 km na godzinę z porywami do nawet 90 km na godzinę. Kierunek zachodni i północno-zachodni. Najsilniejsze porywy spodziewane są w nadmorskich powiatach.

czytaj więcej

Kampania społeczna

Lepiej mnie kochaj niż bij

Kampania „ Białej Wstążki” to największa na  całym świecie akcja mająca na celu zatrzymanie oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na zjawisko przemocy wobec płci przeciwnej. Od 2008 roku w listopadzie, pracownicy Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, działającego w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Świnoujściu, organizują tę akcję na terenie naszego miasta.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 Następna Ostatnia