Poniedziałek, 1 czerwca 2020r.

Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport

Sport

Sport

„15” Wokół Wolgastsee

W piękne, słoneczne niedzielne południe 19 kwietnia rozegrana została tegoroczna edycja „15” Wokół Wolgastsee – biegu zaliczanegodo Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging. Trasa wiodła wokół jeziora i liczyła 15km (4 pętle po 3.75km każda).

czytaj więcej

Puchar Polski w taekwondo

7 medali dla „Pomorza”

W Bydgoszczy w dniach 18-19.04.2015 odbyła się druga edycja Pucharu Polski w Taekwondo Olimpijskim – Bydgoszcz Cup. W zawodach udział wzięły wszystkie liczące się w tej dyscyplinie kluby, które zgłosiły do tego turnieju prawie 500 zawodników. Turniej rozegrany był w trzech kategoriach wiekowych – młodzież 18-20 lat, junior 15-17 lat oraz junior młodszy 12-14 lat.

czytaj więcej

Piłka nożna

Grali nasi

Za nami kolejny sportowy weekend na zachodniopomorskich boiskach. Jak zwykle, zawodnicy z 44 Wysp grali ze zmiennym szczęściem, niestety większość poległa w starciu z rywalami. Wyjątkiem są nasi pierwszoligowcy, którzy odnieśli ważne zwycięstwo w rozgrywkach I ligi.

czytaj więcej

Sport

Zespół MAR WOJ - Mistrzem 22 edycji Rekreacyjnej Ligi Siatkówki

W czwartek 16 kwietnia, w hali OSiR rozegrane zostały decydujące finałowe spotkania zespołów I-ligowych. W meczu o I miejsce spotkały się MARATON/LNG/SMS - MAR WOJ I. W pierwszym spotkaniu (29.03) wygrała młodzież 3 : 1. W rewanżu „marynarka” zwyciężyła w takim samym stosunku i o tytule mistrzowskim zadecydował tzw. „złoty set”. Wygrał go zespół MAR WOJ 15 : 12 i po raz pierwszy zdobył mistrzostwo sezonu.

czytaj więcej

Sport

Derby wyspy Wolin

Drużyna seniorska i juniorska po raz pierwszy w tym roku wystąpi przed własną publicznością. W sobotnie popołudnie zawodnicy „Prawobrzeża” powalczą o punkty ligowe z międzyzdrojską „Falą”. 

czytaj więcej

Flota Świnoujście [AKTUALIZACJA]

Dogadali się?

Według najnowszych, nieoficjalnych jeszcze informacji spółka MKS Flota Świnoujście porozumiała się ze Stowarzyszeniem w sprawie przekazania dokumentów umożliwiających przejęcie klubu przez Jerzego Woźniaka.

czytaj więcej

Flota Świnoujście

Ultimatum Woźniaka

Jeżeli do 15 kwietnia, czyli najbliższej środy, Stowarzyszenie MKS Flota Świnoujście nie podpisze umowy ze spółką MKS Flota Świnoujście, Jerzy Woźniak będący w tej chwili głównym sponsorem klubu, wycofa się z dalszego finansowania Wyspiarzy.

czytaj więcej

Sport

Mini-Mundial w Świnoujściu

Już 17 kwietnia o 18:50 na żywo, na antenie TVP Szczecin odbędzie się uroczyste losowanie piłkarskiego turnieju Mini Mundial 2015, w którym w każdej drużynie wspólnie grać muszą chłopcy i co najmniej dwie dziewczynki. Losowanie wyłoni drużyny narodowe, które oficjalnie będą reprezentować poszczególne zgłoszone do imprezy drużyny.

czytaj więcej

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR”

„ŚwIRy” dla początkujących i seniorów

Oddział Morski PTTTK kontynuuje propagowanie turystyki kolarskiej. Dlatego w dniu 12.04.2015 r. (niedziela) Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” organizuje wycieczkę rowerową dla seniorów i osób początkujących, czyli takich, którzy chcieliby spróbować wybrać się na wycieczkę rowerową, ale boją się, że nie dadzą rady bądź nie wiedzą gdzie jechać. Będzie to trasa rowerowa o długości 24 km, podczas której rowerami dotrzemy do Gothen, Sackkanal oraz promenady transgranicznej.

czytaj więcej

Wydarzenia

III Bieg Wielkanocny

W samo południe, słonecznej Wielkiej Soboty 04. kwietnia przeprowadzony został III Bieg Wielkanocny, zaliczany do Międzynarodowej Ligi Biegowej Klubu Biegacza Jogging. Udział wzięło 62 zawodników. Do pokonania było 9 km (3 pętle, każda po 3 km). Trasa wiodła alejkami Parku Zdrojowego i wzgórzami wokół fosy Fortu Zachodniego.

czytaj więcej

Sport

Flota - GKS Tychy 1-0 (1-0)

Skromne ale niezwykle ważne zwycięstwo Floty nad GKS Tychy. W 24 kolejce Wyspiarze pokonali Górników 1 - 0 po bramce Daniela Bruda w 12 minucie. To pierwsza wygrana Floty po serii trzech porażek w lidze. Nasza drużyna zajmuje obecnie 9 miejsce w tabeli z dorobkiem 33 punktów. Podopieczni Tomasza Hajto pogrążają się w strefie spadkowej.

czytaj więcej

Dogrywka w sądzie

Flota znów odroczona

Nadal nie wiadomo kiedy formalnie zacznie funkcjonować sportowa spółka MKS Flota Świnoujście. Tydzień temu miało odbyć się kolejne posiedzenie sądu gospodarczego w Szczecinie. Rozprawa miała dotyczyć dalszego postępowania w sprawie upadłości stowarzyszenia Flota Świnoujście. Do rozprawy nie doszło, ponieważ pełnomocnik stowarzyszenia wysłał do sądu pismo, z prośbą o przesunięcie terminu posiedzenia.

czytaj więcej

Wydarzenia

III Bieg Wielkanocny

W sobotę, 04 kwietnia odbędzie się III Bieg Wielkanocny. Trasa wiedzie alejkami Parku Zdrojowego i wzgórzami wokół fosy Fortu zachodniego i wynosi 9km (3 pętle po 3km każda). Zapisy od 11.00, start o 12.00 spod bramy głównej Fortu Zachodniego.

czytaj więcej

Kto pierwszy ten lepszy

Gotowi na Polonez Cup 2015?

Już w najbliższą środę (1 kwietnia) ruszają zgłoszenia do XVI edycji Baltic Single & Double Handed Polonez Cup Race. Impreza uważana jest z jedną z najbardziej prestiżowych pełnomorskich imprez żeglarskich na Bałtyku.

czytaj więcej

Wydarzenia [AKTUALIZACJA]

Puchar FIVB zawita do Świnoujścia!

W środę i czwartek tj. 01-02 kwietnia w Świnoujściu gościć będziemy Puchar i Medal Mistrzostw Świata jaki wywalczyli polscy siatkarze podczas mundialu w Polsce w 2014 roku.

czytaj więcej

ULKSW Pomorze Świnoujście zaprasza

Międzynarodowy turniej taekwondo w Ahlbecku

Już w najbliższą sobotę (28.03) VIII Pomerania Open 2015 - międzynarodowy turniej taekwondo olimpijskiego, który rozegrany będzie w gościnnej Pommernhalle w Ahlbeck  Bahnhofstraße​  - tuż obok Świnoujścia. Organizatorem jest ULKSW Pomorze Świnoujście.

czytaj więcej

Sport

Ostatni sparing „Prawobrzeża”

W sobotę 28 marca o godz. 16.00 drużyna seniorska „Prawobrzeża” rozegra swój ostatni, wchodzący w plan przygotowania drużyny do rundy rewanżowej. Rywalem będzie znana świnoujskiemu seniorom drużyna „Bałtyku” Międzywodzie.

czytaj więcej

Starter Cup 2015

Najlepsi w Greifswaldzie

W minioną sobotę, tj. 21-go marca w Greifswaldzie odbył się turniej w taekwondo olimpijskim „Starter Cup 2015”. Przeznaczony był dla początkujących zawodników. W zawodach brało udział 9 ekip - głównie z Niemiec. Klub U.L.K.S.W. Pomorze Świnoujscie reprezentowała grupa 33 zawodników, która spisała się bardzo dobrze. Nasi podopieczni wywalczyli 8 złotych medali, 11 srebrnych i 10 brązowych. W klasyfikacji generalnej stanęliśmy na najwyższym podium.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 Następna Ostatnia