Niedziela, 16 czerwca 2024r.

Imieniny: Aliny, Benona, Anety

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Rozmaitości

"Tarcza Przeciwminowa NATO" pod polskim dowództwem

Już od 6 lipca polscy marynarze staną na czele jednego z czterech stałych zespołów okrętów NATO - "Tarczy Przeciwminowej" operującej na północnych akwenach Europy. Tym samym rozpoczną półroczną misję związaną z zapewnieniem bezpieczeństwa żeglugi na kluczowych dla gospodarki europejskiej akwenach.

czytaj więcej

Rozmaitości

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień bez Tytoniu

‎W dniu 31 maja 2023r.  obchodzona jest 36 rocznica Światowego Dnia Bez Tytoniu. Państwa członkowskie Światowej Organizacji Zdrowia ustanowiły ten dzień, aby zwrócić uwagę świata na epidemię palenia tytoniu oraz powodowane przez nią zgony i choroby.

czytaj więcej

Miasto

58. rocznica utworzenia 8 Flotylli Obrony Wybrzeża

W swoich strukturach skupia wszystkie siły szeroko rozumianej walki minowej
i przeciwminowej Marynarki Wojennej RP.  Jej siły okrętowe stacjonują w Porcie Wojennym w Świnoujściu i Gdyni. To również saperzy, przeciwlotnicy oraz logistycy. Mowa o 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, która dziś obchodzi 58. rocznicę swojego utworzenia.

czytaj więcej

Rozmaitości

Początek budowy kolejnego niszczyciela min dla 8FOW

28 marca, na terenie stoczni Remontowa Shipbuilding S.A., w Gdańsku odbyło się uroczyste rozpoczęcie cięcia blach dla czwartego z serii nowoczesnych niszczycieli min projektu 258 typu KORMORAN II. Okręt będzie pierwszym z trzech przeznaczonych dla 12 Dywizjonu Trałowców 8 Flotylli Obrony Wybrzeża.

czytaj więcej

Rozmaitości

Przekazanie obowiązków dowódcy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża

W czwartek, 9 lutego, w Porcie Wojennym w Świnoujściu miało miejsce uroczyste przekazanie obowiązków dowódcy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Kontradmirał Włodzimierz Kułagin po blisko dwóch latach dowodzenia świnoujską flotyllą zdał obowiązki, a dowodzenie 8FOW objął komandor Piotr Sikora.

czytaj więcej

Rozmaitości

Mamo! Tato! Ważna sprawa

20 listopada obchodzony jest Dzień Konwencji o Prawach Dziecka. Przez fundację, Motywacja i Działanie zorganizowany zostanie w sobotę, 19 listopada 2022 r. w godzinach od 10.00 do 14.00. 

czytaj więcej

Rozmaitości

Przedszkolaki z PM 11 z wizytą u Seniorów

Dnia 10.11.2022r. doszło do bardzo wzruszającego zderzenia dwóch pokoleń. Przedszkolaki z grupy „Jeżyki” z Przedszkola Miejskiego nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „TĘCZA” udały się do Zakładu Opieki Długoterminowej w Świnoujściu aby zaprezentować niezwykły koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości. 

czytaj więcej

Rozmaitości

Dowódca 8FOW mianowany na kontradmirała

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP Andrzej Duda, na podstawie art. 134 ust. 5 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, mianował 17 oficerów Wojska Polskiego na stopnie generalskie i admiralskie. 

czytaj więcej

Rozmaitości

„Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam...”

„Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam...” - słowa roty przysięgi, które kryją w sobie wartości nadające sens żołnierskiej służbie, wypowiedzieli kolejni ochotnicy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej po ukończeniu szkolenia podstawowego w jednostkach wojskowych 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Uroczysta przysięga odbyła się w sobotę, 29 października, w Świnoujściu.

czytaj więcej

Rozmaitości

Pierwsze mieszkanie to duże wyzwanie

Sporym wyzwaniem dla każdego początkującego konsumenta będzie zakup mieszkania. Musimy przecież w takiej sytuacji zweryfikować wiele najróżniejszych w kwestii. Na pewno trzeba zastanowić się nad kosztami takiej operacji.

czytaj więcej

Rozmaitości

Mamy to! Uznam Arena najlepszym obiektem sportowym 2021 w Polsce!

Budowa kompleksu sportowego Uznam Arena i rozbudowa szkoły CEZiT przy ulicy Gdyńskiego wygrała 26. edycję Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku w kategorii obiekt sportowy. Wczoraj (środa) w imieniu mieszkańców nagrodę odebrała I Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska. Gala konkursu odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Bezpłatne spotkanie informacyjne dla posiadaczy kredytów walutowych w CHF

Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu wraz z r.pr. Sylwestrem Kasprzewskim z Kancelarii GRYF ze Szczecina organizuje spotkanie informacyjne dla Frankowiczów, które ma na celu dokładne omówienie zagadnienia kredytów powiązanych z obcymi walutami (głównie CHF) oraz pozywanie banków przez kredytobiorców. Omówione zostaną również wyroki TSUE oraz SN w sprawach tzw. „frankowych” oraz przykłady realnie odzyskanych pieniędzy od banków.

czytaj więcej

Rozmaitości

BookBike on Tour, Bornholm

„BookBike on Tour, Bornholm – Świnoujście” polega na podróży z Danii do Polski na specjalnie zaprojektowanym rowerze transportowym, wiozącym  książki dostępne w języku duńskim i polskim (przetłumaczone). Rower napędzany będzie ludzkimi siłami przez ochotników jak ‘sztafeta’, w której kolejny rowerzysta przejmuje rower na parę kilometrów i po nim następny.

czytaj więcej

Rozmaitości

Zakończenie ćwiczenia pk. ”Wargacz-22”

Zakończyło się najważniejsze przedsięwzięcie szkoleniowe 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, czyli ćwiczenie pk. „Wargacz-22”. Od ubiegłego tygodnia okręty wspólnie z wydzielonymi siłami z jednostek brzegowych Flotylli prowadziły m.in. działania minowe, przeciwminowe oraz transportowe w ramach przygotowania do operacji obronnej. 

czytaj więcej

Rozmaitości

Harcerski start już za nami! Radosna gromada zuchów, harcerzy oraz rodziców naszej organizacji ZHR spotkali się na grze po Świnoujściu

W weekend o 10.30 rozpoczęła się gra dla zuchów po Parku Zdrojowym, a o godz. 12 wszyscy się spotkaliśmy na wspólnym apelu gdzie II zastęp harcerzy "Ignis" zdobył miano najlepszego zastępu w szczepie oraz Złotą Wstęgę Światowida. Stało się tak, ponieważ w rywalizacji między zastępami w roku harcerskim 2021/2022 zdobył, najwięcej, bo aż 441 punkty. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia