Czwartek, 7 grudnia 2023r.

Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Rozmaitości

Mamo! Tato! Ważna sprawa

20 listopada obchodzony jest Dzień Konwencji o Prawach Dziecka. Przez fundację, Motywacja i Działanie zorganizowany zostanie w sobotę, 19 listopada 2022 r. w godzinach od 10.00 do 14.00. 

czytaj więcej

Rozmaitości

Przedszkolaki z PM 11 z wizytą u Seniorów

Dnia 10.11.2022r. doszło do bardzo wzruszającego zderzenia dwóch pokoleń. Przedszkolaki z grupy „Jeżyki” z Przedszkola Miejskiego nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „TĘCZA” udały się do Zakładu Opieki Długoterminowej w Świnoujściu aby zaprezentować niezwykły koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości. 

czytaj więcej

Rozmaitości

Dowódca 8FOW mianowany na kontradmirała

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP Andrzej Duda, na podstawie art. 134 ust. 5 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, mianował 17 oficerów Wojska Polskiego na stopnie generalskie i admiralskie. 

czytaj więcej

Rozmaitości

„Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam...”

„Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam...” - słowa roty przysięgi, które kryją w sobie wartości nadające sens żołnierskiej służbie, wypowiedzieli kolejni ochotnicy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej po ukończeniu szkolenia podstawowego w jednostkach wojskowych 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Uroczysta przysięga odbyła się w sobotę, 29 października, w Świnoujściu.

czytaj więcej

Rozmaitości

Pierwsze mieszkanie to duże wyzwanie

Sporym wyzwaniem dla każdego początkującego konsumenta będzie zakup mieszkania. Musimy przecież w takiej sytuacji zweryfikować wiele najróżniejszych w kwestii. Na pewno trzeba zastanowić się nad kosztami takiej operacji.

czytaj więcej

Rozmaitości

Mamy to! Uznam Arena najlepszym obiektem sportowym 2021 w Polsce!

Budowa kompleksu sportowego Uznam Arena i rozbudowa szkoły CEZiT przy ulicy Gdyńskiego wygrała 26. edycję Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku w kategorii obiekt sportowy. Wczoraj (środa) w imieniu mieszkańców nagrodę odebrała I Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska. Gala konkursu odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Bezpłatne spotkanie informacyjne dla posiadaczy kredytów walutowych w CHF

Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu wraz z r.pr. Sylwestrem Kasprzewskim z Kancelarii GRYF ze Szczecina organizuje spotkanie informacyjne dla Frankowiczów, które ma na celu dokładne omówienie zagadnienia kredytów powiązanych z obcymi walutami (głównie CHF) oraz pozywanie banków przez kredytobiorców. Omówione zostaną również wyroki TSUE oraz SN w sprawach tzw. „frankowych” oraz przykłady realnie odzyskanych pieniędzy od banków.

czytaj więcej

Rozmaitości

BookBike on Tour, Bornholm

„BookBike on Tour, Bornholm – Świnoujście” polega na podróży z Danii do Polski na specjalnie zaprojektowanym rowerze transportowym, wiozącym  książki dostępne w języku duńskim i polskim (przetłumaczone). Rower napędzany będzie ludzkimi siłami przez ochotników jak ‘sztafeta’, w której kolejny rowerzysta przejmuje rower na parę kilometrów i po nim następny.

czytaj więcej

Rozmaitości

Zakończenie ćwiczenia pk. ”Wargacz-22”

Zakończyło się najważniejsze przedsięwzięcie szkoleniowe 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, czyli ćwiczenie pk. „Wargacz-22”. Od ubiegłego tygodnia okręty wspólnie z wydzielonymi siłami z jednostek brzegowych Flotylli prowadziły m.in. działania minowe, przeciwminowe oraz transportowe w ramach przygotowania do operacji obronnej. 

czytaj więcej

Rozmaitości

Harcerski start już za nami! Radosna gromada zuchów, harcerzy oraz rodziców naszej organizacji ZHR spotkali się na grze po Świnoujściu

W weekend o 10.30 rozpoczęła się gra dla zuchów po Parku Zdrojowym, a o godz. 12 wszyscy się spotkaliśmy na wspólnym apelu gdzie II zastęp harcerzy "Ignis" zdobył miano najlepszego zastępu w szczepie oraz Złotą Wstęgę Światowida. Stało się tak, ponieważ w rywalizacji między zastępami w roku harcerskim 2021/2022 zdobył, najwięcej, bo aż 441 punkty. 

czytaj więcej

Rozmaitości

ZHR - Podsumowanie wakacji

Wakacje to czas w ciągu roku, kiedy zapominamy o szkole, pracy i większości obowiązków dnia codziennego. Te letnie dwa miesiące były bardzo intensywne, jednak minęły tak szybko jak mrugnięcie okiem. W tym czasie harcerze i harcerki z III SH „Słowianie” ZHR uczestniczyli w wielu akcjach do których przygotowywaliśmy się cały poprzedni rok harcerski.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne

Uwaga. Nadchodzą upały

Meteorolodzy zapowiadają, że już od jutra (19 lipca 2022) aż do piątku (22 lipca 2022) włącznie temperatura powietrza znacznie wzrośnie nawet do 34 stopni Celsjusza. W nocy nie spadnie poniżej 18 stopni.

czytaj więcej

Rozmaitości

30. rocznica utworzenia 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych

Wielka gala banderowa na wszystkich okrętach danego dywizjonu może oznaczać jedno – święto jednostki. W czwartek, 14 lipca 2. Dywizjon Okrętów Transportowo-Minowych obchodzi 30. rocznicę swojego utworzenia. Z tej okazji na terenie świnoujskiego Portu Wojennego zorganizowano uroczystą zbiórkę, na którą poza obecnym stanem osobowym, przybyło wielu gości związanych z dywizjonem na przestrzeni lat.

czytaj więcej

Rozmaitości

57 lat 12. „Wolińskiego” Dywizjonu Trałowców

Pierwszy dzień czerwca to data szczególna dla wszystkich aktualnie służących w 12. „Wolińskim” Dywizjonie Trałowców oraz wszystkich związanych z jednostką na przestrzeni lat. Nieprzerwanie od 1 czerwca 1965 roku dywizjon kontynuuje i wypełnia szereg zadań z zakresu obrony przeciwminowej oraz zabezpieczenia logistycznego jednostek pływających na morzu i w porcie. We wtorek, 1 czerwca, w Porcie Wojennym w Świnoujściu dywizjon uroczyście obchodził 57. rocznicę swojego powstania. 

czytaj więcej

Rozmaitości

Wspólne manewry okrętów 8.FOW i natowskiej „Tarczy Przeciwminowej”

Przez cały mijający tydzień na Bałtyku prowadzono intensywne szkolenie Okrętowej Grupy Zadaniowej 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. W myśl zasady, że każda okazja do szkolenia w środowisku międzynarodowym jest dobra i daje wymierne korzyści, przeprowadzono wspólne ćwiczenia ze Stałym Zespołem Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 1.

czytaj więcej

Rozmaitości

ZHR - 111. lat Harcerstwa w Polsce

22 maja 1911 – 111. lat temu we Lwowie powstały cztery pierwsze drużyny skautowe. Tę datę uważa się za początek ruchu harcerskiego na ziemiach polskich. Idea skautingu narodziła się w głowie weterana wojen burskich, Brytyjczyka generała Roberta Baden-Powella. W 1907 roku rozpoczął on realizację swojego planu utworzenia drużyn, które będą miały na celu wychowywanie w duchu wartości takich jak wiara, trzeźwość, odwaga i patriotyzm.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia