Niedziela, 16 czerwca 2024r.

Imieniny: Aliny, Benona, Anety

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Rozmaitości

ZHR - Podsumowanie wakacji

Wakacje to czas w ciągu roku, kiedy zapominamy o szkole, pracy i większości obowiązków dnia codziennego. Te letnie dwa miesiące były bardzo intensywne, jednak minęły tak szybko jak mrugnięcie okiem. W tym czasie harcerze i harcerki z III SH „Słowianie” ZHR uczestniczyli w wielu akcjach do których przygotowywaliśmy się cały poprzedni rok harcerski.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne

Uwaga. Nadchodzą upały

Meteorolodzy zapowiadają, że już od jutra (19 lipca 2022) aż do piątku (22 lipca 2022) włącznie temperatura powietrza znacznie wzrośnie nawet do 34 stopni Celsjusza. W nocy nie spadnie poniżej 18 stopni.

czytaj więcej

Rozmaitości

30. rocznica utworzenia 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych

Wielka gala banderowa na wszystkich okrętach danego dywizjonu może oznaczać jedno – święto jednostki. W czwartek, 14 lipca 2. Dywizjon Okrętów Transportowo-Minowych obchodzi 30. rocznicę swojego utworzenia. Z tej okazji na terenie świnoujskiego Portu Wojennego zorganizowano uroczystą zbiórkę, na którą poza obecnym stanem osobowym, przybyło wielu gości związanych z dywizjonem na przestrzeni lat.

czytaj więcej

Rozmaitości

57 lat 12. „Wolińskiego” Dywizjonu Trałowców

Pierwszy dzień czerwca to data szczególna dla wszystkich aktualnie służących w 12. „Wolińskim” Dywizjonie Trałowców oraz wszystkich związanych z jednostką na przestrzeni lat. Nieprzerwanie od 1 czerwca 1965 roku dywizjon kontynuuje i wypełnia szereg zadań z zakresu obrony przeciwminowej oraz zabezpieczenia logistycznego jednostek pływających na morzu i w porcie. We wtorek, 1 czerwca, w Porcie Wojennym w Świnoujściu dywizjon uroczyście obchodził 57. rocznicę swojego powstania. 

czytaj więcej

Rozmaitości

Wspólne manewry okrętów 8.FOW i natowskiej „Tarczy Przeciwminowej”

Przez cały mijający tydzień na Bałtyku prowadzono intensywne szkolenie Okrętowej Grupy Zadaniowej 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. W myśl zasady, że każda okazja do szkolenia w środowisku międzynarodowym jest dobra i daje wymierne korzyści, przeprowadzono wspólne ćwiczenia ze Stałym Zespołem Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 1.

czytaj więcej

Rozmaitości

ZHR - 111. lat Harcerstwa w Polsce

22 maja 1911 – 111. lat temu we Lwowie powstały cztery pierwsze drużyny skautowe. Tę datę uważa się za początek ruchu harcerskiego na ziemiach polskich. Idea skautingu narodziła się w głowie weterana wojen burskich, Brytyjczyka generała Roberta Baden-Powella. W 1907 roku rozpoczął on realizację swojego planu utworzenia drużyn, które będą miały na celu wychowywanie w duchu wartości takich jak wiara, trzeźwość, odwaga i patriotyzm.

czytaj więcej

Rozmaitości

Najnowocześniejszy prom na Bałtyku, TT-Line Green ship z napędem LNG, „Nils Holgersson” rozpoczyna regularne rejsy ze Świnoujścia

Od 1 maja 2022 będzie zawijał do Świnoujścia „Nils Holgersson” prom VII generacji, który jest najbardziej ekologicznym, przyjaznym dla środowiska i zaawansowanym technicznie promem typu ro-pax na Bałtyku. Pierwsze wyjście ze Świnoujścia jest planowane dnia 02.05.2022 o godz.01:00, a pierwsze dzienne zawinięcie do Świnoujścia dnia 02.05.2022 w godz.14:00 – 16:00.

czytaj więcej

Rozmaitości

57 lat 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

29 kwietnia 1965 roku to data szczególna dla świnoujskich marynarzy. To właśnie na mocy rozkazu z tego dnia przeformowano Bazę Marynarki Wojennej w 8. Flotyllę Obrony Wybrzeża. W tym roku obchodzimy 57. rocznicę jej utworzenia.

czytaj więcej

Zdrowie

‎7 kwietnia 2022. Światowy Dzień Zdrowia

Poza walką z pandemią COVID-19, nasze społeczeństwo w dalszym ciągu mierzy się z takimi problemami jak zanieczyszczenie środowiska i choroby wynikające z tego faktu, tj. choroby układu oddechowego, układu krążenia. W Światowym Dniu Zdrowia 2022 Światowa Organizacja Zdrowia skupia globalną uwagę na pilnych działaniach, ‎‎niezbędnych do utrzymania w zdrowiu zarówno ludzi, jak i planety. Dlatego jak najbardziej trafne jest hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia „Nasza planeta, nasze zdrowie”.

czytaj więcej

Rozmaitości

60 lat działalności na Morzu Bałtyckim - TT-Line świętuje swoje urodziny

11 602 mile morskie – tyle ma do pokonania nowy statek TT-Line, pierwszy z dwóch nowo zamówionych Green Ships, który jest w drodze ze stoczni w Nanjing w Chinach do Europy. Na miejsce ma dotrzeć pod koniec kwietnia, miesiąc po 60. rocznicy powstania TT-Line. Prom nosi nazwę „Nils Holgersson”, tak samo jak pierwszy statek w historii TT-Line – tradycja jest kontynuowana, ale jednocześnie firma chce zaznaczyć ogromny rozwój technologiczny promów.

czytaj więcej

Rozmaitości

Harcerze ZHP pomagają na granicy z Ukrainą

Od początku marca br. Związek Harcerstwa Polskiego rozpoczął realizację projektu specjalnościowego o nazwie Zastęp Granica skierowanego do wędrowników, starszyzny i instruktorów ZHP mający na celu w pierwszej fazie wsparcie hufów działających na granicy z Ukrainą, a następnie przygotowujący do takiej samej służby w dużych aglomeracjach miejskich, które będą narażone na masowy ruch migracyjny wywołany wojną w Ukrainie.

czytaj więcej

Rozmaitości

Zrównoważony rozwój w centrum uwagi - nowa generacja promów TT-Line. Green Ship Nils Holgersson odebrany ze stoczni

TT-Line, bałtycki armator promowy, który w tym roku obchodzi swoje 60. urodziny, jest pierwszą firmą żeglugową na południowym Bałtyku, która całkowicie koncentruje się na zrównoważonym rozwoju – od siłowni okrętowej do usług gastronomicznych na statku. Dzisiaj, pierwszy z dwóch zupełnie nowej generacji promów Green-Ships, został dostarczony armatorowi przez stocznię. Jednostka ma do zaoferowania szereg przyszłościowych technologii.

czytaj więcej

Rozmaitości

Reprezentanci Świnoujścia w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego

Michał Morański i Wiktoria Janota będą reprezentowali Świnoujście w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Wyboru do organu pomocniczego województwa zachodniopomorskiego odbyły się  listopadzie zeszłego roku, w skład Młodzieżowego Sejmiku weszło 30 młodzieżowych radnych z różnych części województwa w tym dwoje  przedstawicieli Świnoujścia: Michał Morański i Wiktoria Janota. 

czytaj więcej

Rozmaitości

Przekazanie dowodzenia w KPW Świnoujście

W świnoujskim Porcie Wojennym odbyła się uroczystość przekazania obowiązków na stanowisku służbowym Komendanta Portu Wojennego Świnoujście. Dowodzenie objął czasowo zastępca komendanta – szef sztabu kmdr por. Albin Sołtykiewicz. Ustępujący ze stanowiska kmdr Marek Bartkowski po niemal 40 latach służby wojskowej żegna się z mundurem i odchodzi na zasłużoną emeryturę.

czytaj więcej

Rozmaitości

75 lecie Harcerstwa w SP 1

W tym roku świnoujskie środowisko III Szczepu Harcerskiego "Słowianie” obchodzi 75-lecie powstania harcerstwa w Świnoujściu czyli w Szkole Podstawowej nr 1.

czytaj więcej

Apel

Ojciec założył zbiórkę na rehabilitację syna

W październiku 4-letni syn Pana Pawła po raz pierwszy poszedł do przedszkola. Po kilku dniach zaraził się bakterią z rodziny gronkowców. Jak się okazało, bakterie zaatakowały prawy płat płuca. Części nie dało się uratować. Teraz potrzebna jest kosztowna rehabilitacja, aby chłopiec mógł rozwijać się jak rówieśnicy.

czytaj więcej

Rozmaitości

ZHR - Rodzinna Gra Miejska

W tym roku Świnoujscy harcerze obchodzą 75 lat istnienia Harcerstwa na naszej wyspie. Na początku grudnia 1946 roku przy Pierwszej Publicznej Szkole Powszechnej nr 1 oraz Państwowym Gimnazjum i Liceum dla dorosłych powstała I Męska Drużyna Harcerzy im. Zawiszy Czarnego w Świnoujściu, dająca początek harcerstwu i naszemu środowisku.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia