Czwartek, 7 grudnia 2023r.

Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Rozmaitości

Najnowocześniejszy prom na Bałtyku, TT-Line Green ship z napędem LNG, „Nils Holgersson” rozpoczyna regularne rejsy ze Świnoujścia

Od 1 maja 2022 będzie zawijał do Świnoujścia „Nils Holgersson” prom VII generacji, który jest najbardziej ekologicznym, przyjaznym dla środowiska i zaawansowanym technicznie promem typu ro-pax na Bałtyku. Pierwsze wyjście ze Świnoujścia jest planowane dnia 02.05.2022 o godz.01:00, a pierwsze dzienne zawinięcie do Świnoujścia dnia 02.05.2022 w godz.14:00 – 16:00.

czytaj więcej

Rozmaitości

57 lat 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

29 kwietnia 1965 roku to data szczególna dla świnoujskich marynarzy. To właśnie na mocy rozkazu z tego dnia przeformowano Bazę Marynarki Wojennej w 8. Flotyllę Obrony Wybrzeża. W tym roku obchodzimy 57. rocznicę jej utworzenia.

czytaj więcej

Zdrowie

‎7 kwietnia 2022. Światowy Dzień Zdrowia

Poza walką z pandemią COVID-19, nasze społeczeństwo w dalszym ciągu mierzy się z takimi problemami jak zanieczyszczenie środowiska i choroby wynikające z tego faktu, tj. choroby układu oddechowego, układu krążenia. W Światowym Dniu Zdrowia 2022 Światowa Organizacja Zdrowia skupia globalną uwagę na pilnych działaniach, ‎‎niezbędnych do utrzymania w zdrowiu zarówno ludzi, jak i planety. Dlatego jak najbardziej trafne jest hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia „Nasza planeta, nasze zdrowie”.

czytaj więcej

Rozmaitości

60 lat działalności na Morzu Bałtyckim - TT-Line świętuje swoje urodziny

11 602 mile morskie – tyle ma do pokonania nowy statek TT-Line, pierwszy z dwóch nowo zamówionych Green Ships, który jest w drodze ze stoczni w Nanjing w Chinach do Europy. Na miejsce ma dotrzeć pod koniec kwietnia, miesiąc po 60. rocznicy powstania TT-Line. Prom nosi nazwę „Nils Holgersson”, tak samo jak pierwszy statek w historii TT-Line – tradycja jest kontynuowana, ale jednocześnie firma chce zaznaczyć ogromny rozwój technologiczny promów.

czytaj więcej

Rozmaitości

Harcerze ZHP pomagają na granicy z Ukrainą

Od początku marca br. Związek Harcerstwa Polskiego rozpoczął realizację projektu specjalnościowego o nazwie Zastęp Granica skierowanego do wędrowników, starszyzny i instruktorów ZHP mający na celu w pierwszej fazie wsparcie hufów działających na granicy z Ukrainą, a następnie przygotowujący do takiej samej służby w dużych aglomeracjach miejskich, które będą narażone na masowy ruch migracyjny wywołany wojną w Ukrainie.

czytaj więcej

Rozmaitości

Zrównoważony rozwój w centrum uwagi - nowa generacja promów TT-Line. Green Ship Nils Holgersson odebrany ze stoczni

TT-Line, bałtycki armator promowy, który w tym roku obchodzi swoje 60. urodziny, jest pierwszą firmą żeglugową na południowym Bałtyku, która całkowicie koncentruje się na zrównoważonym rozwoju – od siłowni okrętowej do usług gastronomicznych na statku. Dzisiaj, pierwszy z dwóch zupełnie nowej generacji promów Green-Ships, został dostarczony armatorowi przez stocznię. Jednostka ma do zaoferowania szereg przyszłościowych technologii.

czytaj więcej

Rozmaitości

Reprezentanci Świnoujścia w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego

Michał Morański i Wiktoria Janota będą reprezentowali Świnoujście w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Wyboru do organu pomocniczego województwa zachodniopomorskiego odbyły się  listopadzie zeszłego roku, w skład Młodzieżowego Sejmiku weszło 30 młodzieżowych radnych z różnych części województwa w tym dwoje  przedstawicieli Świnoujścia: Michał Morański i Wiktoria Janota. 

czytaj więcej

Rozmaitości

Przekazanie dowodzenia w KPW Świnoujście

W świnoujskim Porcie Wojennym odbyła się uroczystość przekazania obowiązków na stanowisku służbowym Komendanta Portu Wojennego Świnoujście. Dowodzenie objął czasowo zastępca komendanta – szef sztabu kmdr por. Albin Sołtykiewicz. Ustępujący ze stanowiska kmdr Marek Bartkowski po niemal 40 latach służby wojskowej żegna się z mundurem i odchodzi na zasłużoną emeryturę.

czytaj więcej

Rozmaitości

75 lecie Harcerstwa w SP 1

W tym roku świnoujskie środowisko III Szczepu Harcerskiego "Słowianie” obchodzi 75-lecie powstania harcerstwa w Świnoujściu czyli w Szkole Podstawowej nr 1.

czytaj więcej

Apel

Ojciec założył zbiórkę na rehabilitację syna

W październiku 4-letni syn Pana Pawła po raz pierwszy poszedł do przedszkola. Po kilku dniach zaraził się bakterią z rodziny gronkowców. Jak się okazało, bakterie zaatakowały prawy płat płuca. Części nie dało się uratować. Teraz potrzebna jest kosztowna rehabilitacja, aby chłopiec mógł rozwijać się jak rówieśnicy.

czytaj więcej

Rozmaitości

ZHR - Rodzinna Gra Miejska

W tym roku Świnoujscy harcerze obchodzą 75 lat istnienia Harcerstwa na naszej wyspie. Na początku grudnia 1946 roku przy Pierwszej Publicznej Szkole Powszechnej nr 1 oraz Państwowym Gimnazjum i Liceum dla dorosłych powstała I Męska Drużyna Harcerzy im. Zawiszy Czarnego w Świnoujściu, dająca początek harcerstwu i naszemu środowisku.

czytaj więcej

Rozmaitości

PKW Morze Północne z okrętami NATO w Świnoujściu

W piątek, 5 listopada, do Portu Wojennego w Świnoujściu wejdzie międzynarodowy zespół okrętów „Tarczy Przeciwminowej NATO” dowodzony przez sztab Polskiego Kontyngentu Wojskowego Morze Północne. Wizyta ma głównie na celu uzupełnienie zapasów i zapewnienie odpoczynku załogom po intensywnym tygodniu szkolenia na morzu.

czytaj więcej

Rozmaitości

ZHR - Startujemy w nowy rok służby

Harcerski start już za nami! Radosna gromada zuchów, harcerzy oraz rodziców naszej organizacji ZHR spotkali się w sobotę w gościnnych lasach - Szlak Fortyfikacyjny Twierdzy Świnoujście.

czytaj więcej

Rozmaitości

Wakacje na obozie ZHR

W dniach 3 do 27 lipca w górach Bielskich Doliny Kłodzkiej u stóp Góry Rudawiec (1112 m n.p.m.) odbył się obóz harcerski III Szczepu Harcerskiego „Słowianie” ZHR im. Zawiszy Czarnego. Obóz związany był obchodami 75 powstania harcerstwa w SP 1 w Świnoujściu.

czytaj więcej

Rozmaitości

77. rocznica Powstania Warszawskiego na Morzu Bałtyckim

1 sierpnia 1944r. – Dzień w którym Polacy podczas okupacji niemieckiej udowodnili, że Hymn nie jest pustymi słowami rzucanymi na wiatr w rytm melodii. “Jeszcze Polska nie zginęła, Kiedy my żyjemy.” – te dwa pierwsze wersy hymnu zostały zaprezentowane Niemcom już nie na kartce, lecz wielkiej, zorganizowanej akcji, miejącej na celu wyzwolenie Warszawy.

czytaj więcej

Rozmaitości

Trwają konsultacje społeczne dotyczące komunikacyjnej i transportowej przyszłości miasta

TWÓJ RUCH! - to hasło kampanii informacyjnej, którą przez najbliższe tygodnie znajdziecie Państwo na stronie Urzędu Miasta. Jej celem jest przedstawienie pełnej, kompleksowej i rzetelnej informacji na temat przyszłości komunikacji i transportu w Świnoujściu. W oparciu o wyniki badań i opinie ekspertów pokażemy wszystkie aspekty ruchu w mieście – od ciągów pieszych i ścieżek rowerowych po drogi, którymi poruszają się pojazdy spalinowe. Od parkingów, po plany komunikacji miejskiej. Przedstawimy prognozy, plusy i minusy zmian. Liczymy na Państwa opinie, uwagi i komentarze, które pozwolą wybrać najlepszy scenariusz dla miasta i jego mieszkańców.

czytaj więcej

Zdrowie

Profilaktyka 40 PLUS

Głównym celem programu „Profilaktyka 40 PLUS” jest ocena organizacji i efektywności objęcia świadczeniobiorców od 40. roku życia profilaktyczną diagnostyką w zakresie najczęściej występujących problemów zdrowotnych. Trzeba zauważyć, że w związku z pandemią koronawirusa profilaktyka chorób znacznie spadła z powodu m.in. obniżonej zgłaszalności do lekarzy w 2020 r. 

czytaj więcej

Materiał zewnętrzny

Jakie dane powinno zawierać oświadczenie sprawcy kolizji drogowej?

Mianem kolizji określa się stłuczkę, w której nie ma rannych i ucierpiały jedynie pojazdy. W takich sytuacjach nie jest wymagane wzywanie policji na miejsce zdarzenia, gdyż wystarczy spisanie stosownego oświadczenia sprawy kolizji drogowej. Wyjaśniamy, jak prawidłowo sporządzić taki dokument i jakie dane powinny się z nim znaleźć, aby oświadczenie zostało uznane przez ubezpieczyciela.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia