Sobota, 21 kwietnia 2018r.

Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Rozmaitości

Podniesienie bandery na ORP Kormoran

Wczoraj, 28 listopada, w dniu 99. rocznicy utworzenia Marynarki Wojennej, po raz pierwszy podniesiona została bandera MW na ORP „Kormoran”. Ceremonia uroczystego pierwszego podniesienia bandery odbyła się przy Skwerze Kościuszki w Gdyni. Pierwszym dowódcą okrętu został kmdr ppor. Michał Dziugan.

czytaj więcej

Rozmaitości

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego

Okres od października do marca to najtrudniejszy czas dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Szybko zapadający zmrok w połączeniu z trudnymi warunkami atmosferycznymi sprawiają, że piesi są bardzo słabo widoczni dla zmotoryzowanych. Bądźmy ostrożni i widoczni podczas poruszania się po drodze. Korzystanie z elementów odblaskowych poprawia widoczność pieszego.

czytaj więcej

Materiał partnera

Jak uzyskać zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej?

Śmierć jest ogromną traumą dla bliskich zmarłego, zwłaszcza jego rodziny i przyjaciół. Świadomość, że już nigdy nie będziemy mogli cieszyć się obecnością bliskiej nam osoby niejednokrotnie jest powodem odczuwania ogromnego bólu przez wiele lat. Uczucia te potęgują się zwłaszcza w sytuacji, gdy śmierć bliskiej nam osoby nie nastąpiła z przyczyn naturalnych, ale w wyniku działania innej osoby i związku z tym można jej było uniknąć. Wypadek drogowy, czy wypadek przy pracy mogą pozbawić życia bliską nam osobę. Jakie prawa przysługują bliskim zmarłego w takiej sytuacji?

czytaj więcej

Nowe zasady segregacji śmieci

W wiatach śmieciowych pojawi się kolejny kontener

Od nowego roku mieszkańcy Świnoujścia będą segregować odpady do czterech zamiast do trzech kontenerów. Nowe zasady realizują rozporządzenie Ministerstwa Środowiska, które ujednolica przepisy dotyczące selekcji śmieci na terenie całego kraju

czytaj więcej

Region

Mieszkanie Plus przyspiesza

Ponad 1100 mieszkań z programu Mieszkanie Plus może powstać w województwie zachodniopomorskim. W dniu dzisiejszym, w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie, podpisano w tej sprawie porozumienia między gminami i Krajowym Zasobem Nieruchomości. Uroczystość przygotował wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski, a listy podpisali pełnomocnik rządu ds. budowy mieszkań w zakresie Krajowego Zasobu Nieruchomości, wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski , pełnomocnik ds. KZN Tomasz Tomala.

czytaj więcej

UKS Prawobrzeże

Piłkarze pomagają bezdomnym zwierzętom

Zawodnicy oraz sztab trenerski UKS Prawobrzeże zorganizowali zbiórkę karmy dla czworonogów przebywających w świnoujskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. W akcję "Pomagamy" włączyli się również sympatycy klubu.

czytaj więcej

Praca

Świnoujska Policja potrzebuje policjantów - przyjdź na spotkanie informacyjne

Niezależnie od tego czy nadal uczęszczasz do szkoły, studiujesz czy masz już jakieś doświadczenie zawodowe, Policja proponuje perspektywę zróżnicowanej pracy oraz możliwości rozwoju zawodowego. Spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych wstąpieniem w policyjne szeregi odbędzie się w czwartek 23 listopada 2017 roku o godzinie 10.00 w Sali Kameralnej Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Matejki.

czytaj więcej

Rozmaitości

Wybieramy najpopularniejszego dzielnicowego

Do końca listopada trwa głosowanie na najpopularniejszego dzielnicowego województwa zachodniopomorskiego. Plebiscyt realizowany jest przez Stowarzyszenie SOS dla Rodziny i KWP w Szczecinie w ramach projektu "Dzielnicowy bliżej nas. Współpraca Policji zachodniopomorskiej ze społeczeństwem".

czytaj więcej

Materiał partnera

Życie z atopowym zapaleniem skóry

Czym jest atopowe zapalenie skóry i jak się objawia? Atopowe zapalenie skóry, w skrócie AZS, definiowane jest jako przewlekła oraz nawrotowa dermatoza o zapalnym charakterze. Epigeneza tego schorzenia jest wieloczynnikowa. Nakładają się na nią interakcje genetyczno-immunologiczno-środowiskowe ze współistniejącym defektem bariery naskórka.

czytaj więcej

Wydarzenia

Ogień Niepodległości

10 i 11 listopada w całej Polsce zapłoneły harcerskie Watry. Tysiące harcerek i harcerzy ZHR w piękny sposób zainauguruwało całoroczne obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ważne by w pędzie dzisiejszego świata nie zapominać o historii naszego Kraju. W ten symboliczny sposób Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej rozpoczyna realizację programu „NIEPODLEGŁA 1918-2018”.

czytaj więcej

Komunikat

Ostrzeżenie o silnym wietrze. Unikajmy terenów zadrzewionych

Synoptycy Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Szczecinie ostrzegają o możliwości wystąpienia silnego wiatru od godziny 18.00 dziś (piątek 10 listopada) do godziny 10.00 jutro (sobota 11 listopada). Średnia prędkość wiatru może dochodzić do 50 km na godzinę z porywami do nawet 90 km na godzinę. Kierunek zachodni i północno-zachodni. Najsilniejsze porywy spodziewane są w nadmorskich powiatach.

czytaj więcej

Kampania społeczna

Lepiej mnie kochaj niż bij

Kampania „ Białej Wstążki” to największa na  całym świecie akcja mająca na celu zatrzymanie oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na zjawisko przemocy wobec płci przeciwnej. Od 2008 roku w listopadzie, pracownicy Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, działającego w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Świnoujściu, organizują tę akcję na terenie naszego miasta.

czytaj więcej

Urząd Skarbowy

Ważna informacja dla mikroprzedsiębiorców

W każdym urzędzie skarbowym w listopadowe wtorki będzie można uzyskać pomoc i porady z zakresu Jednolitego Pliku Kontrolnego. Akcja skierowana jest w szczególności do mikroprzedsiębiorców – to oni bowiem od 2018 roku dołączą do grona podmiotów objętych obowiązkiem wysyłania JPK_VAT.

czytaj więcej

Zmiana czasu na zimowy

Pośpimy o godzinę dłużej

Przestawienie zegara z czasu letniego na zimowy to raczej lubiana zmiana, bowiem w niedzielę śpimy godzinę dłużej! Pozostają tylko pytania czy to ma sens i czy Polska zdoła to zmienić?

czytaj więcej

Policja apeluje

Bądź rozważnym pieszym – zadbaj o własne bezpieczeństwo!

Okres jesienno-zimowy to czas szczególnie trudny dla pieszych. Wcześnie zapadający zmierzch i zmienne warunki atmosferyczne, godziny szczytu komunikacyjnego przypadające po zmierzchu i przed świtem, ubrani w ciemną odzież piesi oraz pośpiech i brak koncentracji – to połączenie bardzo niebezpieczne, skutkujące zwiększoną liczbą wypadków. Niemal codziennie ginie człowiek idący nieoświetloną drogą poza miastem albo przechodzący przez jezdnię, niestety bardzo często po wyznaczonym przejściu dla pieszych. Są też dni, w których ofiar jest o wiele więcej i często są to osoby starsze.

czytaj więcej

Dzień Dawcy Szpiku

Nie chciałbyś uratować komuś życia?

13. października obchodzimy Ogólnopolski Dzień Dawcy Szpiku. Tego dnia w LO im Mieszka I (sala nr 7) w godzinach 10.00 – 13.00, a następnego (sobota) w Galerii Corso (poziom -1) w godzinach 11.00 – 17.00, będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca krwiotwórczych komórek macierzystych.

czytaj więcej

Praca

Spełnij swoje marzenia - zostań policjantem!

Zachodniopomorska Policja zachęca do wstąpienia w swoje szeregi. Zawód policjanta to wyzwanie, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której możesz znaleźć miejsce dla siebie, a Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. Jeśli jesteś zainteresowany pełnieniem służby w Policji, złóż dokumenty w świnoujskiej komendzie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Świnoujście - Nordenham. W ten weekend mamy jubileusz!

22-23 września 2017 r. będziemy obchodzić 25 lat partnerstwa i współpracy Świnoujścia z niemieckim miastem Nordenham. Na placu przed urzędem miasta zostanie posadzone pamiątkowe drzewo, będą też koncerty. Zobacz szczegółowy program obchodów.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia