Niedziela, 31 maja 2020r.

Imieniny: Anieli, Petroneli

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Fundacja WWF zaprasza

Dołącz do Godziny dla Ziemi WWF

Tego dnia, każdy, zarówno osoby prywatne jak i firmy, ma szansę wysłać sygnał, że zależy mu na przyszłości naszej planety poprzez wyłączenie światła między 20:30 a 21:30 czasu lokalnego. Jest to również okazja do zastanowienia się nad zachodzącymi zmianami klimatu i nad tym jak można osobiście zaangażować się w ochronę środowiska.

czytaj więcej

Rozmaitości

Zostań ratownikiem wodnym

Akademia Ratownictwa zaprasza na 63 godzinne Szkolenie Ratownika Wodnego w Świnoujściu, które jest zgodne z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 czerwca 2012 roku w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym.

czytaj więcej

Rozmaitości

Finał Konkursu Funkcyjnych Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP

W miniony weekend (8-10 marca 2019 r.) odbył się ostatni piąty, zaliczeniowy biwak kursu funkcyjnych Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP, tym razem w Świnoujściu, w szkole przy ul. Matejki (STSG). Kurs składał się z pięciu weekendowych biwaków, organizowanych w gościnnych progach szkół w: Międzyzdrojach, Świnoujściu i Dziwnowie. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Hufcowy Dzień Myśli Braterskiej

Sobotni dzień był bardzo intensywny dla zuchów, harcerzy i instruktorów z Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP. Wszystkie jednostki otrzymały zaproszenie do Międzyzdrojów na Hufcowy Dzień Myśli Braterskiej, którego organizatorem był X Szczep „Gniazdo”. Naszym celem był Hotel Aurora Family & SPA na promenadzie, gdzie wszyscy spotkaliśmy się na Harcerskim Turnieju Sportowym gry w kręgle. Za organizację turnieju odpowiadali harcerze z 34 DH „Orlęta” z Międzyzdrojów. Turniej okazał się emocjonujący i niełatwy, bo większość rzucała kulą po raz pierwszy. Większość zawodników poradziła sobie całkiem nieźle, bo co chwila wyświetlał się na ekranie napis „strike”.

czytaj więcej

Rozmaitości

ZHR - Świnoujska Drużyna wśród najlepszych w Polsce

16 lutego 2019 roku w Sali Kolumnowej Sejmu RP w Warszawie odbyła się uroczysta Gala ogólnopolskiego turnieju drużyn harcerskich o miano Drużyny Niepodległej zorganizowanego przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Obrony Narodowej oraz IPN.

czytaj więcej

Rozmaitości

Będzie łatwiej o nieodpłatną pomoc prawną. Pomoc bliska Tobie

1 stycznia 2019 roku weszła w życie ustawa zmieniająca dotychczasowe zasady działania nieodpłatnej pomocy prawnej. Dzięki nowym przepisom, wprowadzonym z inicjatywy Prezydenta RP, z tego rodzaju świadczenia skorzystać może każdy, kto zadeklaruje, że nie jest w stanie ponieść kosztów pomocy odpłatnej. Ale to nie jedyna nowość. Ustawa wprowadza także między innymi możliwość skorzystania z nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Kto i w jaki sposób może skorzystać z nowych zasad?

czytaj więcej

Zdrowie

Smutny poniedziałek a dieta

Trzeci poniedziałek stycznia to podobno najbardziej depresyjny dzień w roku. Smutek jest związany m.in. z niedotrzymaniem noworocznych postanowień. Jeśli jednak dotyczyły one przejścia na dietę, należy się cieszyć. Z badań przeprowadzonych przez naukowców z SGGW wynika bowiem, że zaczerpnięte z internetu jadłospisy mogą być szkodliwe dla zdrowia oraz powodować objawy kojarzone z Blue Monday, czyli zmęczenie, drażliwość i nerwowość.

czytaj więcej

Zdrowie

Szczoteczka soniczna dla dziecka – czy warto w nią zainwestować?

Nawyk regularnego szczotkowania zębów wyrabiamy w dziecku już od jego najmłodszych lat. Mycie jamy ustnej zaczynamy od pierwszych tygodni malucha, aby oswoić go z koniecznością dbania o zęby. Delikatne szczotkowanie zębów szczoteczką wprowadzamy natomiast od pierwszego roku życia. Z kolei kilkulatek może dbać o mycie zębów samodzielnie, oczywiście na początku z pomocą rodziców. Dla takich maluchów odpowiednie są już szczoteczki elektryczne, w tym również soniczne, które są niezwykle delikatne. Dzisiaj przyjrzyjmy się szczoteczkom sonicznym dla dzieci.

czytaj więcej

Wydarzenia

72. rocznica powstania harcerstwa w SP 1

W minony weekend w naszych szeregach rozpoczęte rok temu przygotowania 100 lecia niepodległości kończą się wydarzeniem jakim jest Święto Szczepu czyli 72. rocznicy powstania naszego środowiska - III Szczepu Harcerskiego "Słowianie" ZHR im. Zawiszy Czarnego. Szczep podczas całego Święta gościł Konferencje Północno-zachodniej Chorągwi Harcerzy. Jako, że formuła tegorocznej edycji była dosyć otwarta, goście mieli okazję pojawić się na poszczególnych wydarzenia.

czytaj więcej

Port Wojenny

Nowy dowódca ORP Hańcza

Dzisiaj, wtorek 20 listopada, w świnoujskim Porcie Wojennym odbyła się uroczystość objęcia obowiązków dowódcy ORP Hańcza. Nowym dowódcą okrętu wchodzącego w skład 12. Dywizjonu Trałowców został kapitan marynarki Piotr Bartosewicz.

czytaj więcej

Wydarzenia

100 pływaków popłynie dla Niepodległej

Już w najbliższą niedzielę 11.11.2018 r. o godz. 10:00 w niecodzienny sposób pływacy w Świnoujściu uczczą 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W akcji "3 x 100 lat Niepodległości, 100 pływaków i 100 km do przepłynięcia" 100 osób przepłynie symboliczną odległość 100 km.

czytaj więcej

Miasto

Policja prosi o pomoc. Zaginął 73-letni Bogumił Kieszkowski

Świnoujska policja prosi o pomoc mieszkańców naszego miasta w poszukiwaniach osoby zaginionej, to jest Bogumiła Kieszkowskiego, 73-letniego mieszkańca Świnoujścia. Nie wiadomo jak poszukiwany był ubrany w chwili zaginięcia. Mógł poruszać się rowerem typu damka koloru szarego z błotnikami, bez bagażnika.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia