Wtorek, 14 sierpnia 2018r.

Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Policja apeluje

Uwaga kierowcy! Uwaga motocykliści!

Sezon motocyklowy nie rozpoczął się jeszcze na dobre, a już doszło do pierwszych zdarzeń drogowych z udziałem napędzanych silnikiem jednośladów. Wczoraj przy skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego i Pułaskiego w Świnoujściu kierujący samochodem wymusił pierszeństwo jadącemu motorowerem, w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów. Wraz z wiosenną aurą, na drogi będzie wyjeżdżać coraz więcej motocyklistów. Policjanci apelują do kierowców samochodów oraz fanów „dwóch kółek” o wzajemny szacunek, rozwagę i bezpieczną jazdę.

czytaj więcej

Wydarzenia

Śpiewnie patriotyczne

Wczoraj w gościnnych progach parafii NMB Gwiazy Morza, odbyło się kolejne spotkanie poświecone przygotowaniom do obchodów Wielkiego Jubileuszu. Śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, wysłuchaliśmy prelekcji historycznej, dyskutowaliśmy.

czytaj więcej

Rozmaitości

Nie chciałbyś być na ich miejscu? Więc nie powinieneś im go odbierać

Miejsca parkingowe wyznaczone dla osób niepełnosprawnych powstają w celu ułatwienia życia tym osobom, które mają trudności z poruszaniem się. Zajmowanie bezprawnie tych miejsc jest wykroczeniem, za które grożą spore konsekwencje. Świnoujscy policjanci regularnie kontrolują takie miejsca, zarówno pod kątem legalności parkowania przez kierującego, jak i prawidłowości oznaczenia tych miejsc.

czytaj więcej

Rozmaitości

Zbiórka krwi w Świnoujściu w ramach akcji "SpoKREWnieni służbą"

Krew jest najcenniejszym darem i nigdy nie jest jej za dużo. Dlatego świnoujscy policjanci włączyli się w kolejną edycję akcji „SpoKREWnieni służbą” organizowaną pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Oddając krew, funkcjonariusze podzielili się cząstką siebie z potrzebującymi.

Krew jest najcenniejszym darem i nigdy nie jest jej za dużo. Dlatego świnoujscy policjanci włączyli się w kolejną edycję akcji „SpoKREWnieni służbą” organizowaną pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Oddając krew, funkcjonariusze podzielili się cząstką siebie z potrzebującymi.

czytaj więcej

Wydarzenia

Zachodniopomorska #Komórkomania

Zespół Szkół WZDZ i 16-14 Hufiec Pracy w Świnoujściu zapraszają uczniów, ich rodziców, nauczycieli, mieszkańców miasta i okolic do odwiedzenia nas, aby zarejestrować się bezpłatnie w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to chwilę i polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

czytaj więcej

Bezpieczeństwo

Przepisowo znaczy bezpiecznie – przejazdy kolejowe pod okiem świnoujskich policjantów

Do wypadków na przejazdach kolejowych nie dochodzi często, jednak jak już zaistnieją, zawsze pociągają za sobą ofiary. Pieszy czy kierowcy w starciu z pociągiem nie mają żadnych szans. Dlatego też, świnoujscy policjanci włączają się w ogólnopolskie działania „Bezpieczny przejazd kolejowy” i wspólnie z pracownikami Służby Ochrony Kolei dbają o bezpieczeństwo w rejonach torowisk.

czytaj więcej

Wydarzenia

Harcerskie Zawody Sportowe na Dzień Myśli Braterskiej

Harcerze ZHR i ZHP zorganizowali zawody sportowe z okazji Dnia Myśli Braterskiej (22.02). Zawody odbyły się pomiędzy szczepem „GNIAZDO” ZHP a szczepem „Słowianie” ZHR w dniu 24 lutego 2018 r. w Hali Sportowej im. A. Grubby przy szkole Podstawowej Nr 1 w Międzyzdrojach.

czytaj więcej

Rozmaitości

Nieprestiżowe Świnoujście

– W tym Świnoujściu nie ma niczego ciekawego, co mogłoby mnie choć trochę zainteresować – przekonuje z placu Wolności 17-letni youtuber o pseudonimie Lord Kuszwil. To niby tylko opinia młodego chłopaka, jednak w godzinę po publikacji film obejrzało 60 tys. osób, a pół tysiąca kliknęło „Lubię to”.

czytaj więcej

Rozmaitości

Nie zapominajmy o bezdomnych - nasza czujność może uratować im życie

W ciągu najbliższych dni słupki rtęci mają wskazywać nawet 20 stopni poniżej zera. Dlatego bądźmy czujni, bo każdy z nas może pomóc ludziom pozbawionym dachu nad głową. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy, dzięki któremu możemy pomóc tym, którzy najbardziej tej pomocy potrzebują. Policjanci uważnie kontrolują pustostany, ogródki działkowe, czyli miejsca, w których osoby bezdomne zazwyczaj szukają schronienia w czasie mrozu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Spotkanie na temat możliwości pozyskania pracowników z Ukrainy

19 lutego 2018 r. o godzinie 11.00 w siedzibie Centrum Usługowo–Dorodczego w Euroregionie Pomerania przy ulicy Piastowskiej 62 odbędzie się  spotkanie z Prezesem Polsko- Ukraińskiej Izby Gospodarczej Jackiem Piechotą. Tematem będzie „Zapotrzebowanie lokalnego rynku pracy na pracowników z Ukrainy”.

czytaj więcej

Policja apeluje

Piesi, jako niechronieni uczestnicy ruchu, najbardziej narażeni na skutki wypadków drogowych

Piesi, jako niechronieni uczestnicy ruchu, stanowią grupę najbardziej narażoną na udział w wypadkach drogowych, jednak w dużej mierze sami się do tego przyczyniają. Często bagatelizują przepisy, nie korzystając z wyznaczonych przejść czy wybiegając zza innych pojazdów. Wymuszają pierwszeństwo na przejeżdżających samochodach, zapominając, że auta nie da się zatrzymać w miejscu. Ubrani na ciemno, bez odblasków nie zdają sobie sprawy, że stają się niemal niewidoczni dla kierowców nadjeżdżających pojazdów. Niestety, tego typu zachowania na drodze pozostawiają trwały ślad w policyjnych statystykach.

czytaj więcej

Rozmaitości

ZHR ma 29 lat!

12 lutego 1989 roku w Warszawie spotkało się 51 przedstawicieli „niepokornych i niezależnych” środowisk harcerskich. Po burzliwej dyskusji, dotyczącej charakteru i nazwy tworzonej organizacji, grono inicjatorów powstania nowej organizacji zadeklarowało utworzenie i przystąpienie do Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Kolejne spotkanie miało miejsce 25 lutego, tam w obecności ponad dwustu delegatów środowisk ze wszystkich stron Polski przyjęto uchwałę o powołaniu do życia Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, pod którą jeszcze na spotkaniu podpisało się 116 instruktorek i instruktorów harcerskich.

czytaj więcej

Bezpieczeństwo

Masz wątpliwości czy jesteś trzeźwy i możesz wsiąść za kierownicę? Przyjdź do komendy i sprawdź swój stan trzeźwości

Przed nami huczne zabawy kończące tegoroczny karnawał. Jeśli mamy wątpliwości czy następnego dnia jesteśmy trzeźwi i możemy wsiąść za kierownicę, warto przyjść do Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu i sprawdzić swój stan trzeźwości. Na poczekalni znajduje się samoobsługowy alkomat, z którego korzystanie jest bezpłatne.

czytaj więcej

Wydarzenia

Młodzi sportowcy z SP1 na zimowisku

Podczas ferii zimowych uczniowie klasy 7 s byli na obozie sportowym w Jarnołtówku organizowanym przez nasza szkołę. Obóz odbywał się w ramach projektu stworzenia w naszej szkole klas sportowych ogólnorozwojowych, który ma na celu rozwijanie pasji i poszerzanie wiedzy wśród młodych sportowców. Opiekę nad grupą sprawowali nasi nauczyciele wychowania fizycznego: Katarzyna Charusta, Jakub Bobrowski i Bogusław Mazur.

czytaj więcej

Rozmaitości

Jak wypromować stronę firmową w internecie? Poznaj dwa skuteczne sposoby!

Internet stał się skutecznym kanałem dystrybucji towarów i usług. Możliwość szybkiego dotarcia do potencjalnych nabywców z całej Polski sprawia, że przedsiębiorcy coraz chętniej tworzą strony firmowe. Niestety posiadanie witryny nie gwarantuje nam odniesienia biznesowego sukcesu w sieci. Skuteczne zwiększenie sprzedaży uzależnione jest od efektywnego marketingu sieciowego. W poniższym artykule przedstawimy dwa skuteczne sposoby, które pozwolą wam zarabiać na stronie firmowej.

czytaj więcej

Rozmaitości

Mandat będziemy mogli zapłacić kartą

Świnoujscy policjanci ruchu drogowego, na wyposażeniu podczas służb, mają już terminale płatnicze. Dzięki nim kierowcy, którzy za popełnione wykroczenie zostaną ukarani mandatem karnym, będą mogli go opłacić podczas kontroli drogowej.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia