Sobota, 25 maja 2024r.

Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Rozmaitości

Chcesz zlecić usługę? Sprawdzone firmy znajdziesz na Fixly

Szukanie specjalisty w branży usług kojarzy się z pytaniem znajomych o polecenie, długotrwałym przeglądaniem ofert i dziesiątkami telefonów do wykonania. Czy można w jednym miejscu znaleźć kogoś z rekomendacjami, a w dodatku poświęcić na to niewiele czasu? Aplikacja mobilna Fixly pokazuje, że tak!

czytaj więcej

Rozmaitości

Kropla Życia dla WOŚP

Od 2 stycznia do 12 lutego 2021 r. Harcerski Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropla Życia” tradycyjnie już organizuje akcję honorowego oddawania krwi pod nazwą „Kropla Życia dla WOŚP”. Serdecznie zapraszamy tych, którzy honorowymi krwiodawcami już są, ale także tych, którzy nigdy dotąd krwi nie oddawali – zwłaszcza młodzież szkół średnich.

czytaj więcej

Rozmaitości

Kiermasz dla WOŚP

Harcerski Sztab 29 Finału WOŚP w Świnoujściu serdecznie zaprasza na swój kram z własnoręcznie wykonanymi ozdobami i upominkami bożonarodzeniowymi przez mieszkańców Świnoujścia i Międzyzdrojów. W ofercie nie zabraknie stroików, bombek i innych ozdób stołów i choinek. 

czytaj więcej

Materiał zewnętrzny

Najtańszy kredyt gotówkowy

Finanse to bardzo trudne zagadnienie dla wielu konsumentów, gdyż dotyczy przede wszystkim oszczędności, kredytów oraz domowego budżetu. W tych kwestiach warto skorzystać z opinii sprawdzonych ekspertów, którzy na bieżąco analizują sytuację w kraju i na świecie. Dzięki temu znacznie łatwiej jest podjąć najważniejsze decyzje, również w kwestii kredytu gotówkowego. Nieodłącznym elementem powinien być aktualny ranking kredytów gotówkowych, który w rzetelny sposób przedstawia konsumentowi najważniejsze informacje o tym finansowaniu.

czytaj więcej

Pomoc

Infolinia dla Seniorów powyżej 70 lat

Jeśli jesteś Seniorem, który skończył 70 rok życia, nie masz rodziny, znajomych lub sąsiadów, którzy mogliby Ci pomóc w zakupach, zadzwoń na infolinię uruchomioną w ramach programu „Wspieraj Seniora” - 22 505 11 11.

czytaj więcej

Rozmaitości

Harcerski Start Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP

W sobotę 3 października br. na Forcie Garhardta odbył się Harcerski Start Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP. Na miejscu zbiórki stawiły się zuchy oraz harcerze i instruktorzy ze Świnoujścia, Międzyzdrojów i Dziwnowa – razem ponad siedemdziesiąt osób.

czytaj więcej

Rozmaitości

Nietypowy ładunek zmierza do portu w Świnoujściu

Mieszkańcy Świnoujścia, turyści i kibicujący budowie tunelu pod Świną niemal codziennie sprawdzają portal marinetraffic.com śledząc położenie statku „Da Chang”, na którego pokładzie od paru tygodni płynie do Polski TBM (Tunel Boring Machine, czyli maszyna drążąca tunel).

czytaj więcej

Rozmaitości

Komandor Zygmunt Białogłowski żegna się z 8.FOW

Komandor Zygmunt Białogłowski po ponad 30 latach służby w strukturach 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, żegna się ze świnoujską flotyllą by objąć kolejne wyższe stanowisko służbowe w Centrum Operacji Morskich - Dowództwie Komponentu Morskiego. Od ponad 5 lat był Zastępcą Dowódcy Flotylli, wcześniej przeszedł wszystkie szczeble dowodzenia w Dowództwie 8.FOW oraz 12. Dywizjonie Trałowców.

czytaj więcej

Rozmaitości

Co zrobić ze zużytymi rękawiczkami i maseczkami?

Mając na uwadze nie tylko dbałość o zdrowie ale również porządek w naszym Mieście, przekazujemy Państwu wytyczne GIS dla osób zdrowych objętych kwarantanną oraz dla osób stosujących środki zapobiegawcze np. w miejscu pracy, komunikacji miejskiej, w trakcie zakupów, w celu minimalizacji ryzyka zarażenia i rozprzestrzeniani się koronowirusa.

czytaj więcej

Rozmaitości

Niewybuch na Terminalu Promowym w Świnoujściu

Saperzy bezpiecznie usunęli dzisiaj z terenu Terminalu Promowego w Świnoujściu niewybuch z II wojny światowej. Znaleźli go wczoraj pracownicy pracujący przy jego rozbudowie. Nikomu nic się nie stało, ludzie zostali ewakuowani, zabezpieczono teren, zmieniono grafik postoju promów przy stanowiskach na terminalu.

czytaj więcej

Wywiad z pedagog Martą Wrzosek

Jak o epidemii rozmawiać z dzieckiem?

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w Polsce i na świecie, stawia przed ludźmi mnóstwo nowych wyzwań. Niepokój związany z nieznanym wcześniej zagrożeniem, lęk o zdrowie najbliższych, dezorganizacja dotychczasowego życia i konieczność zmiany ustalonych planów. 
To wszystko odbija się na naszej psychice. Rodzice muszą stawić czoła lękom dzieci, stają przed koniecznością wyjaśnienia im tego co się dzieje. Nie zawsze jest to jednak proste. O tym, jak rozmawiać z dziećmi 
o pandemii, rozmawialiśmy z Martą Wrzosek, pedagog, ekspertem Fundacji Dorastaj z Nami.

czytaj więcej

Moda

Sandały na szpilce synonimem damskiej elegancji

Niebawem przed nami kolejne pory roku a wraz z nimi zmiana garderoby na wiosenną i letnią. To ciepłe dni powodują, że każdy pragnie lżejszego ubioru a przede wszystkim lekkiego, przewiewnego obuwia. Sandały damskie to najbardziej rewelacyjne obuwie, które spełni wymagania każdej kobiety w okresie wiosenno-letnim. Oferty producentów wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniom klientek i proponują wiele fasonów damskich sandałów. Te w zależności od zapotrzebowania idealnie spełniają swoje zadanie w określonych sytuacjach.

czytaj więcej

Finanse

Mieszkasz nad morzem, sprawdź jak zarobić

Mieszkasz w Świnoujściu i zastanawiasz się nad rozpoczęciem nowej działalności zarobkowej? Jeśli tak, mamy dla Ciebie kilka interesujących propozycji, dzięki którym możesz wykorzystać swoje umiejętności i zarobić dodatkowe pieniądze. Mamy nadzieję, że któryś z pomysłów przypadnie Ci do gustu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia