Poniedziałek, 28 listopada 2022r.

Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Rozmaitości

Quo vadis, Dominik?

O co chodzi w najnowszej akcji znanego ekologa i podróżnika Dominika Dobrowolskiego? – W styczniu 2020 r. zaczynam długi marsz: „Bałtycką Odyseję”. Pójdę na wschód, wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Po drodze będę sprzątał plaże, organizował akcje edukacji ekologicznej, przeprowadzał analizę odpadów wyrzucanych przez morze i tworzył film dokumentalny – wyjaśnia inicjator wydarzenia.

czytaj więcej

Rozmaitości

ZHR - 73. rocznica powstania harcerstwa w SP 1

W miniony weekend w naszych szeregach miało miejsce wydarzenie jakim jest Święto Szczepu czyli 73. rocznicy powstania naszego środowiska - III Szczepu Harcerskiego "Słowianie" ZHR im. Zawiszy Czarnego czyli harcerstwa w Szkole Podstawowej nr 1.

czytaj więcej

Rozmaitości

5 powodów, dlaczego warto robić zakupy przez Internet

Ponieważ obecnie mamy niemal nieograniczony dostęp do Internetu, coraz częściej robimy zakupy online. Świadomie rezygnujemy z wyjścia do sklepu, bo możemy kupić wymarzony sprzęt czy niezbędne kosmetyki bez potrzeby wstawania z kanapy. Czy zawsze jest to dobre rozwiązanie? Poznaj najważniejsze zalety robienia zakupów przez Internet.

czytaj więcej

Rozmaitości

ZHR - Ogień Niepodległości

101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to nasze wspólne święto. Program ZHR - Ogień Niepodległości to zaproszeniem do wielopokoleniowego świętowania odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, zdobytej wiele lat temu i ciągle utrzymywanej pracą Narodu w czasach dzisiejszych. W całej Polsce, 10 listopada o godzinie 19:18, zapłonęły ogniska jednoczące tych, którzy wspólnie chcą uczcić pamiętne wydarzenia z historii Polski, prowadzące do odzyskania niepodległości.

czytaj więcej

Ekologia i polityka

Ruszył nawigator wyborczy WWF Polska

Ruszył nawigator wyborczy WWF Polska o środowisku. Niestety bez odpowiedzi PiS. Fundacja WWF Polska, we współpracy z MamPrawoWiedziec.pl, opublikowała nawigator wyborczy, dzięki któremu dowiemy się, która z partii startujących do Parlamentu ma najbliższe naszemu poglądy na ekologię. Kwestia klimatu jest obecnie dla Polaków drugą najważniejszą sprawą (64 proc.), zaraz po służbie zdrowia*. Nawigator powstał na podstawie odpowiedzi od większości komitetów wyborczych partii politycznych. Jedynym komitetem, który nie przesłał żadnej odpowiedzi jest KW PiS. Nawigator działa pod adresem ekopatrioci.pl/nawigator-wyborczy/

czytaj więcej

Pogoda

Uwaga. Będzie mocno wiało!

Meteorolodzy z biura prognoz w Szczecinie ostrzegają przed silnym wiatrem. Ma pojawić się dziś (30. września 2019 r.) około godziny 11.00. Potrwa do jutra (1.października 2019r.), do godziny 5.00 rano.

czytaj więcej

Biura Obsługi Klienta Enei czynne dziś do północy

Ze względu na duże zainteresowanie składaniem oświadczeń dotyczących cen energii m.in. dla małych przedsiębiorców, Biura Obsługi Klienta Enei będą dziś czynne do godziny 24:00. Jednocześnie firma zachęca do skorzystania z możliwości wysłania dokumentów pocztą. Honorowane będą wszystkie oświadczenia, wysłane w poniedziałek 29 lipca, zgodnie z datą stempla pocztowego. Sprawa dotyczy m.in. mikro i małych przedsiębiorstw, które chcą skorzystać z możliwość obniżenia cen energii w II półroczu.

czytaj więcej

Rozmaitości

Remont ostróg przy falochronie centralnym w Świnoujściu

Od końca czerwca trwa w Świnoujściu remont starych ostróg przy falochronie centralnym. Przeprowadza go firma AQUA-NEKO z Dobrej. Zakres prac obejmuje rozbiórkę starej nawierzchni i ułożenie nowej nawierzchni kamiennej, demontaż starego oraz montaż nowego oświetlenia, remont oczepów betonowych, a także uzupełnienie szczelin dylatacyjnych masą bitumiczną. Roboty potrwają do końca września, a ich wartość to ponad 1,5 mln złotych.

czytaj więcej

Historia miasta

Cyfrowa gratka dla miłośników dawnego Świnoujścia

Szczecińska Książnica Pomorska systematycznie udostępnia swoje zbiory także w formie cyfrowej. Wśród zasobów niezwykle ciekawie prezentuje się letni numer "Głosu Wolińskiego" z 1971 roku, obrazując życie Świnoujścia sprzed prawie pięciu dekad.

czytaj więcej

Prawo

Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności

Prawomocny wyrok karny skazujący na karę bezwzględnego pozbawienia wolności nie zawsze musi wiązać się z koniecznością niezwłocznego odbycia tej kary. Instytucją pozwalającą niejako „przesunąć” odbycie tej kary w czasie – w przypadku spełnienia określonych w kodeksie karnym wykonawczym warunków – jest instytucja odroczenia wykonania kary. Kodeks ten wyróżnia sytuację obligatoryjnego odroczenia wykonania kary (sąd „musi” odroczyć wykonanie kary) oraz fakultatywnego odroczenia wykonania kary (sąd „może” odroczyć wykonanie kary).

czytaj więcej

Rozmaitości

Kierunek Świnoujście liczy na Waszą pomoc!

Pamiętacie Festiwal Uśmiechu? A Uznam Surf Contest? Piknik Sportowy z klubem ULKSW Pomorze Świnoujście? Jeżeli Wam się podobało, bardzo prosimy o głosy w nowej edycji programu Społecznik, dzięki któremu udało nam się zrealizować te wydarzenia. Bez Was to się nie uda! 

czytaj więcej

Rozmaitości

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju

8. Flotylla Obrony Wybrzeża czynnie włączyła się do udziału w kolejnej edycji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju, który trwał od 30 maja do 5 czerwca 2019 r. W tych dniach jednostki 8.FOW wzięły udział w projekcie "Morze to życie".

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia