Środa, 20 lutego 2019r.

Imieniny: Leona, Ludomira, Zenobiusza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Wydarzenia

Zachodniopomorska #Komórkomania

Zespół Szkół WZDZ i 16-14 Hufiec Pracy w Świnoujściu zapraszają uczniów, ich rodziców, nauczycieli, mieszkańców miasta i okolic do odwiedzenia nas, aby zarejestrować się bezpłatnie w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to chwilę i polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

czytaj więcej

Bezpieczeństwo

Przepisowo znaczy bezpiecznie – przejazdy kolejowe pod okiem świnoujskich policjantów

Do wypadków na przejazdach kolejowych nie dochodzi często, jednak jak już zaistnieją, zawsze pociągają za sobą ofiary. Pieszy czy kierowcy w starciu z pociągiem nie mają żadnych szans. Dlatego też, świnoujscy policjanci włączają się w ogólnopolskie działania „Bezpieczny przejazd kolejowy” i wspólnie z pracownikami Służby Ochrony Kolei dbają o bezpieczeństwo w rejonach torowisk.

czytaj więcej

Wydarzenia

Harcerskie Zawody Sportowe na Dzień Myśli Braterskiej

Harcerze ZHR i ZHP zorganizowali zawody sportowe z okazji Dnia Myśli Braterskiej (22.02). Zawody odbyły się pomiędzy szczepem „GNIAZDO” ZHP a szczepem „Słowianie” ZHR w dniu 24 lutego 2018 r. w Hali Sportowej im. A. Grubby przy szkole Podstawowej Nr 1 w Międzyzdrojach.

czytaj więcej

Rozmaitości

Nieprestiżowe Świnoujście

– W tym Świnoujściu nie ma niczego ciekawego, co mogłoby mnie choć trochę zainteresować – przekonuje z placu Wolności 17-letni youtuber o pseudonimie Lord Kuszwil. To niby tylko opinia młodego chłopaka, jednak w godzinę po publikacji film obejrzało 60 tys. osób, a pół tysiąca kliknęło „Lubię to”.

czytaj więcej

Rozmaitości

Nie zapominajmy o bezdomnych - nasza czujność może uratować im życie

W ciągu najbliższych dni słupki rtęci mają wskazywać nawet 20 stopni poniżej zera. Dlatego bądźmy czujni, bo każdy z nas może pomóc ludziom pozbawionym dachu nad głową. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy, dzięki któremu możemy pomóc tym, którzy najbardziej tej pomocy potrzebują. Policjanci uważnie kontrolują pustostany, ogródki działkowe, czyli miejsca, w których osoby bezdomne zazwyczaj szukają schronienia w czasie mrozu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Spotkanie na temat możliwości pozyskania pracowników z Ukrainy

19 lutego 2018 r. o godzinie 11.00 w siedzibie Centrum Usługowo–Dorodczego w Euroregionie Pomerania przy ulicy Piastowskiej 62 odbędzie się  spotkanie z Prezesem Polsko- Ukraińskiej Izby Gospodarczej Jackiem Piechotą. Tematem będzie „Zapotrzebowanie lokalnego rynku pracy na pracowników z Ukrainy”.

czytaj więcej

Policja apeluje

Piesi, jako niechronieni uczestnicy ruchu, najbardziej narażeni na skutki wypadków drogowych

Piesi, jako niechronieni uczestnicy ruchu, stanowią grupę najbardziej narażoną na udział w wypadkach drogowych, jednak w dużej mierze sami się do tego przyczyniają. Często bagatelizują przepisy, nie korzystając z wyznaczonych przejść czy wybiegając zza innych pojazdów. Wymuszają pierwszeństwo na przejeżdżających samochodach, zapominając, że auta nie da się zatrzymać w miejscu. Ubrani na ciemno, bez odblasków nie zdają sobie sprawy, że stają się niemal niewidoczni dla kierowców nadjeżdżających pojazdów. Niestety, tego typu zachowania na drodze pozostawiają trwały ślad w policyjnych statystykach.

czytaj więcej

Rozmaitości

ZHR ma 29 lat!

12 lutego 1989 roku w Warszawie spotkało się 51 przedstawicieli „niepokornych i niezależnych” środowisk harcerskich. Po burzliwej dyskusji, dotyczącej charakteru i nazwy tworzonej organizacji, grono inicjatorów powstania nowej organizacji zadeklarowało utworzenie i przystąpienie do Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Kolejne spotkanie miało miejsce 25 lutego, tam w obecności ponad dwustu delegatów środowisk ze wszystkich stron Polski przyjęto uchwałę o powołaniu do życia Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, pod którą jeszcze na spotkaniu podpisało się 116 instruktorek i instruktorów harcerskich.

czytaj więcej

Bezpieczeństwo

Masz wątpliwości czy jesteś trzeźwy i możesz wsiąść za kierownicę? Przyjdź do komendy i sprawdź swój stan trzeźwości

Przed nami huczne zabawy kończące tegoroczny karnawał. Jeśli mamy wątpliwości czy następnego dnia jesteśmy trzeźwi i możemy wsiąść za kierownicę, warto przyjść do Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu i sprawdzić swój stan trzeźwości. Na poczekalni znajduje się samoobsługowy alkomat, z którego korzystanie jest bezpłatne.

czytaj więcej

Wydarzenia

Młodzi sportowcy z SP1 na zimowisku

Podczas ferii zimowych uczniowie klasy 7 s byli na obozie sportowym w Jarnołtówku organizowanym przez nasza szkołę. Obóz odbywał się w ramach projektu stworzenia w naszej szkole klas sportowych ogólnorozwojowych, który ma na celu rozwijanie pasji i poszerzanie wiedzy wśród młodych sportowców. Opiekę nad grupą sprawowali nasi nauczyciele wychowania fizycznego: Katarzyna Charusta, Jakub Bobrowski i Bogusław Mazur.

czytaj więcej

Rozmaitości

Jak wypromować stronę firmową w internecie? Poznaj dwa skuteczne sposoby!

Internet stał się skutecznym kanałem dystrybucji towarów i usług. Możliwość szybkiego dotarcia do potencjalnych nabywców z całej Polski sprawia, że przedsiębiorcy coraz chętniej tworzą strony firmowe. Niestety posiadanie witryny nie gwarantuje nam odniesienia biznesowego sukcesu w sieci. Skuteczne zwiększenie sprzedaży uzależnione jest od efektywnego marketingu sieciowego. W poniższym artykule przedstawimy dwa skuteczne sposoby, które pozwolą wam zarabiać na stronie firmowej.

czytaj więcej

Rozmaitości

Mandat będziemy mogli zapłacić kartą

Świnoujscy policjanci ruchu drogowego, na wyposażeniu podczas służb, mają już terminale płatnicze. Dzięki nim kierowcy, którzy za popełnione wykroczenie zostaną ukarani mandatem karnym, będą mogli go opłacić podczas kontroli drogowej.

czytaj więcej

Finanse

Ruszyła akcja PIT – stawiamy na zeznania elektroniczne

Do 30 kwietnia br. w każdy poniedziałek, środę i piątek w godzinach 11.00 - 13.00 w siedzibie Urzędu Skarbowego w Świnoujściu, na sali obsługi podatnika, pracownik urzędu pomoże rozliczyć zeznanie podatkowe (nie dotyczy działalności i najmu), udzieli wsparcia technicznego przy wprowadzaniu i wysyłce zeznania za pomocą systemu e-Deklaracje lub wyda urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania.

czytaj więcej

Rozmaitości

Budowa wiaty garażowej: przepisy i procedury administracyjne

Wiata garażowa to idealne rozwiązanie w przypadku gdy na posesji nie mamy garażu. Przydaje się ona również w sytuacji gdy przybywa nam dodatkowe auto, a przy konstrukcji już istniejącego garażu nie przewidziano konieczności pomieszczenia w nim większej liczby samochodów. O tym, że warto taką wiatę posiadać wie każdy, kto choć raz musiał wstawać wcześnie rano by odśnieżać samochód, lub też latem wsiadał do rozgrzanej blaszanej puszki, w jaką zmiana się samochód po kilku godzinach w upalnym słońcu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Podsumowanie ferii zimowych ZHR

W dobra pogodę każdy może być harcerzem mawiał twórca ruchu skautowego i harcerskiego na świecie gen. Robert Baden-Powell. Tym samym zimowa aura nie przeszkadza by harcerki i harcerze ZHR Świnoujście pojechali na obóz zimowy zwany zimowiskiem.

czytaj więcej

Rozmaitości

Czy opłata recyklingowa puści Polaków z torbami?

Od 1 stycznia 2018 r. w Polsce obowiązuje opłata recyklingowa. Oznacza to, że za foliowe torebki jednorazowego użytku, które dostajemy w sklepach do pakowania zakupów, musimy płacić. Sama opłata recyklingowa na razie wynosi 20 gr za sztukę, ale w przyszłości może wzrosnąć nawet do 1 zł. A do tego dochodzi jeszcze podatek VAT.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia