Sobota, 25 maja 2019r.

Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Wybory Samorządowe

Świnoujście walczy o sejmik

Dorota Turlejska będzie liderem listy SLD w wyborach do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z naszego okręgu. „Jedynki” z list Lewicy zostały przedstawione na konwencji partii w Starej Rzeźni w Szczecinie. - Nie wyobrażamy sobie sejmiku bez Doroty - mówi Dariusz Wieczorek, przewodniczący zachodniopomorskiego SLD.

czytaj więcej

Projekt Fundacji Banku Ochrony Środowiska

Zielona Ławeczka 2018

Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza do udziału w ogólnopolskim projekcie grantowym „ZIELONA ŁAWECZKA”. Już od 5 lat Fundacja zazielenia polskie miasta, pomagając mieszkańcom w tworzeniu dostępnych dla wszystkich osiedlowych ogrodów, w których można przysiąść, odpocząć, spotkać się z sąsiadami. Co ważne, ogrody tworzone są z inicjatywy samychmieszkańców, według ich pomysłów i ich własnymi rękami.

czytaj więcej

Pogoda

Uwaga! Możliwe opady śniegu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed opadami śniegu, który może wystąpić w godzinach od 00.00 dnia 29 marca do godziny 12.00  dnia 29 marca 2018 roku na terenie województwa zachodniopomorskiego.

czytaj więcej

Policja apeluje

Oszustwa „na policjanta” - seniorze uważaj!

Mimo licznych apeli i opisywanych ku przestrodze przykładów osób pokrzywdzonych przez oszustów działających metodą „na policjanta”, nadal zdarzają się sytuacje, w których seniorzy tracą oszczędności życia. Wczoraj 85- letnia szczecinianka przekazała oszustom 25 tysięcy złotych.

czytaj więcej

Policja apeluje

Uwaga na fałszywych policjantów!

Choć wydawać by się mogło, iż coraz trudniej oszukać kogoś, podszywając się pod policjanta, to jednak wciąż są tacy, którzy próbują w ten sposób okraść starsze osoby. O próbie oszustwa metodą "na policjanta" zostali powiadomieni dziś świnoujscy stróże prawa. Ofiarą miała paść seniorka, która na szczęście nie dała się zwieść oszustom.

czytaj więcej

Policja apeluje

Bezpieczne przedświąteczne zakupy

Najbliższe dni to też czas wzmożonych zakupów. W czasie najgorętszych przygotowań często tracimy czujność, co może doprowadzić do przykrych zdarzeń, których konsekwencje popsują nam radość z przedświątecznych zakupów, jak również świąteczną atmosferę.

czytaj więcej

Policja apeluje

Uwaga kierowcy! Uwaga motocykliści!

Sezon motocyklowy nie rozpoczął się jeszcze na dobre, a już doszło do pierwszych zdarzeń drogowych z udziałem napędzanych silnikiem jednośladów. Wczoraj przy skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego i Pułaskiego w Świnoujściu kierujący samochodem wymusił pierszeństwo jadącemu motorowerem, w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów. Wraz z wiosenną aurą, na drogi będzie wyjeżdżać coraz więcej motocyklistów. Policjanci apelują do kierowców samochodów oraz fanów „dwóch kółek” o wzajemny szacunek, rozwagę i bezpieczną jazdę.

czytaj więcej

Wydarzenia

Śpiewnie patriotyczne

Wczoraj w gościnnych progach parafii NMB Gwiazy Morza, odbyło się kolejne spotkanie poświecone przygotowaniom do obchodów Wielkiego Jubileuszu. Śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, wysłuchaliśmy prelekcji historycznej, dyskutowaliśmy.

czytaj więcej

Rozmaitości

Nie chciałbyś być na ich miejscu? Więc nie powinieneś im go odbierać

Miejsca parkingowe wyznaczone dla osób niepełnosprawnych powstają w celu ułatwienia życia tym osobom, które mają trudności z poruszaniem się. Zajmowanie bezprawnie tych miejsc jest wykroczeniem, za które grożą spore konsekwencje. Świnoujscy policjanci regularnie kontrolują takie miejsca, zarówno pod kątem legalności parkowania przez kierującego, jak i prawidłowości oznaczenia tych miejsc.

czytaj więcej

Rozmaitości

Zbiórka krwi w Świnoujściu w ramach akcji "SpoKREWnieni służbą"

Krew jest najcenniejszym darem i nigdy nie jest jej za dużo. Dlatego świnoujscy policjanci włączyli się w kolejną edycję akcji „SpoKREWnieni służbą” organizowaną pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Oddając krew, funkcjonariusze podzielili się cząstką siebie z potrzebującymi.

Krew jest najcenniejszym darem i nigdy nie jest jej za dużo. Dlatego świnoujscy policjanci włączyli się w kolejną edycję akcji „SpoKREWnieni służbą” organizowaną pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Oddając krew, funkcjonariusze podzielili się cząstką siebie z potrzebującymi.

czytaj więcej

Wydarzenia

Zachodniopomorska #Komórkomania

Zespół Szkół WZDZ i 16-14 Hufiec Pracy w Świnoujściu zapraszają uczniów, ich rodziców, nauczycieli, mieszkańców miasta i okolic do odwiedzenia nas, aby zarejestrować się bezpłatnie w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to chwilę i polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

czytaj więcej

Bezpieczeństwo

Przepisowo znaczy bezpiecznie – przejazdy kolejowe pod okiem świnoujskich policjantów

Do wypadków na przejazdach kolejowych nie dochodzi często, jednak jak już zaistnieją, zawsze pociągają za sobą ofiary. Pieszy czy kierowcy w starciu z pociągiem nie mają żadnych szans. Dlatego też, świnoujscy policjanci włączają się w ogólnopolskie działania „Bezpieczny przejazd kolejowy” i wspólnie z pracownikami Służby Ochrony Kolei dbają o bezpieczeństwo w rejonach torowisk.

czytaj więcej

Wydarzenia

Harcerskie Zawody Sportowe na Dzień Myśli Braterskiej

Harcerze ZHR i ZHP zorganizowali zawody sportowe z okazji Dnia Myśli Braterskiej (22.02). Zawody odbyły się pomiędzy szczepem „GNIAZDO” ZHP a szczepem „Słowianie” ZHR w dniu 24 lutego 2018 r. w Hali Sportowej im. A. Grubby przy szkole Podstawowej Nr 1 w Międzyzdrojach.

czytaj więcej

Rozmaitości

Nieprestiżowe Świnoujście

– W tym Świnoujściu nie ma niczego ciekawego, co mogłoby mnie choć trochę zainteresować – przekonuje z placu Wolności 17-letni youtuber o pseudonimie Lord Kuszwil. To niby tylko opinia młodego chłopaka, jednak w godzinę po publikacji film obejrzało 60 tys. osób, a pół tysiąca kliknęło „Lubię to”.

czytaj więcej

Rozmaitości

Nie zapominajmy o bezdomnych - nasza czujność może uratować im życie

W ciągu najbliższych dni słupki rtęci mają wskazywać nawet 20 stopni poniżej zera. Dlatego bądźmy czujni, bo każdy z nas może pomóc ludziom pozbawionym dachu nad głową. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy, dzięki któremu możemy pomóc tym, którzy najbardziej tej pomocy potrzebują. Policjanci uważnie kontrolują pustostany, ogródki działkowe, czyli miejsca, w których osoby bezdomne zazwyczaj szukają schronienia w czasie mrozu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Spotkanie na temat możliwości pozyskania pracowników z Ukrainy

19 lutego 2018 r. o godzinie 11.00 w siedzibie Centrum Usługowo–Dorodczego w Euroregionie Pomerania przy ulicy Piastowskiej 62 odbędzie się  spotkanie z Prezesem Polsko- Ukraińskiej Izby Gospodarczej Jackiem Piechotą. Tematem będzie „Zapotrzebowanie lokalnego rynku pracy na pracowników z Ukrainy”.

czytaj więcej

Policja apeluje

Piesi, jako niechronieni uczestnicy ruchu, najbardziej narażeni na skutki wypadków drogowych

Piesi, jako niechronieni uczestnicy ruchu, stanowią grupę najbardziej narażoną na udział w wypadkach drogowych, jednak w dużej mierze sami się do tego przyczyniają. Często bagatelizują przepisy, nie korzystając z wyznaczonych przejść czy wybiegając zza innych pojazdów. Wymuszają pierwszeństwo na przejeżdżających samochodach, zapominając, że auta nie da się zatrzymać w miejscu. Ubrani na ciemno, bez odblasków nie zdają sobie sprawy, że stają się niemal niewidoczni dla kierowców nadjeżdżających pojazdów. Niestety, tego typu zachowania na drodze pozostawiają trwały ślad w policyjnych statystykach.

czytaj więcej

Rozmaitości

ZHR ma 29 lat!

12 lutego 1989 roku w Warszawie spotkało się 51 przedstawicieli „niepokornych i niezależnych” środowisk harcerskich. Po burzliwej dyskusji, dotyczącej charakteru i nazwy tworzonej organizacji, grono inicjatorów powstania nowej organizacji zadeklarowało utworzenie i przystąpienie do Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Kolejne spotkanie miało miejsce 25 lutego, tam w obecności ponad dwustu delegatów środowisk ze wszystkich stron Polski przyjęto uchwałę o powołaniu do życia Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, pod którą jeszcze na spotkaniu podpisało się 116 instruktorek i instruktorów harcerskich.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia