Niedziela, 31 maja 2020r.

Imieniny: Anieli, Petroneli

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Apel

Ukradł puszkę na datki. Pomóżmy znaleźć złodzieja!

Komitet Społecznego „Dom dla Pawła” zwracił się do naszej redakcji z prośbą o publikację apelu o pomoc w namierzeniu osobnika, który w dniu wczorajszym ukradł puszkę w sklepie „Tani Armani” przy ulicy Barlickiego. Była to puszka na datki w ramach akcji charytatywnej „Dom dla Pawła”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Harcerskie bieszczadowanie

29 lipca pociągiem relacji Świnoujście – Przemyśl 35-osobowa grupa harcerzy i instruktorów z 19 DHSG „Zlotki” im. Bohaterów KOP w Świnoujściu i 63 DH Szare Szeregi im. Henryka Kończykowskiego „Halicza” z Dziwnowa  – Hufiec Ziemi Wolińskiej ZHP –   wyruszyła na obóz w Bieszczadach. Po raz drugi w bazie w Dwerniku. Podróż mimo, że strasznie długa, przebiegła bez żadnych niespodzianek i w dobrych nastrojach. W Przemyślu czekały na nas busy i wbrew obawom piękna słoneczna pogoda.

czytaj więcej

Wydarzenia

Harcerze Ziemi Wolińskiej na Zlocie Związku Harcerstwa Polskiego w Gdańsku

Pod tym hasłem zaczęła się przygoda harcerzy z Międzyzdrojów, Wolina i z Dziwnowa na Zlocie Związku Harcerstwa Polskiego w Gdańsku z okazji 100. rocznicy zawiązania się organizacji i 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W dniach 6 - 16 sierpnia 2018 r. zlot ZHP odbywał się na Wyspie Sobieszewskiej, a uczestniczyło w nim  ponad 14 tysięcy harcerzy z całej Polski, w tym 1,5 tysiąca kadry instruktorskiej i pomocniczej. Gościnnie w zlocie uczestniczyli skauci z takich państw jak: Anglia, Niemcy, Szwecja, Malezja, Chiny i Arabia Saudyjska.

czytaj więcej

Perseidy 2018

Zbliża się noc spadających gwiazd

27 lipca mogliśmy podziwiać całkowite zaćmienie Księżyca, najbliższe czeka nas dopiero w 2123 roku. Jednak to nie koniec astrologicznych obserwacji. W ten weekend czeka nas noc spadających gwiazd. To doskonała okazja na wypowiadanie życzeń i to w masowych ilościach, bo w fazie kulminacyjnej będzie spadało sto gwiazd na godzinę.

czytaj więcej

Rozmaitości

Planete+ promuje polskie regiony na wakacje – Świnoujście

Przemierzamy te same drogi od lat. Znamy każdą ulicę, ścieżkę, skrót, każdy kamyk i granice płotu sąsiada. Nie ma tam już niczego zaskakującego. Czyżby? A jak nasze miejsce na ziemi wyglądałoby z góry? Drugi sezon Polski z góry to kolejne 12 lokacji naszego kraju, pokazane z lotu ptaka – w tym także tereny województwa zachodniopomorskiego. Takie spojrzenie zmienia perspektywę! Premiera w poniedziałek 6 sierpnia o godz. 18:30.

czytaj więcej

Zdrowie

Wyprzedź czerniaka – wpadnij do RakTRACKA w Świnoujściu na bezpłatne badanie znamion!

Od 29 czerwca Polskę przemierza RakTRACK – mobilny punkt bezpłatnego badania znamion. To nowa akcja profilaktyczna „UVaga – wyprzedź czerniaka!” organizowana przez zespół kampanii Rakoobrona. Specjalny bus odwiedzi każde województwo, od morza aż po góry, a już 28 lipca zajedzie do Świnoujścia. Z konsultacji z dermatologami przez dwa dni może skorzystać każdy – za darmo, bez skierowania i wcześniejszej rejestracji.

czytaj więcej

Rozmaitości

Zguby czekają na właścicieli

Te dwa portfele wraz z zawartością czekają na właścicieli w Biurze Rzeczy Znalezionych w Urzędzie Miasta Świnoujście przy ulicy Wojska Polskiego 1/5 (pokój 204 A, II piętro, telefon 91 327 86 00).

czytaj więcej

Ranking Wspólnoty

Świnoujście - trzeci najbogatszy samorząd

Od siedemnastu lat pismo samorządu terytorialnego „Wspólnota” bada kondycję finansową polskich samorządów. W zestawieniu za rok 2017 Świnoujście nie tylko zachowało swoją wysoką, trzecią pozycję wśród 48 miast na prawach powiatu, ale i o prawie 1 tys. zł. zwiększyło swój dochód w przeliczeniu na mieszkańca.

czytaj więcej

Materiał partnera

W jaki sposób zarządzać swoimi domowymi finansami?

To pytanie zadaje sobie wiele osób i to niezależnie od swojej sytuacji rodzinnej czy zawodowej. Pieniądze znacznie łatwiej wydać aniżeli zarobić, dlatego też warto nauczyć się nimi dobrze zarządzać. Jeżeli nawyku oszczędzania nie wynieśliśmy z domu, możemy to nadrobić i dobre przyzwyczajenia wdrożyć w dorosłym życiu.

czytaj więcej

Rozmaitości

WiewiórINKA w Świnoujściu! Ciekawa akcja promocyjna Inowrocławia

Inowrocławska maskotka WiewiórINKA wyruszyła w podróż pociągiem, której nie odbyła jeszcze żadna wiewiórka w historii. Jeździ po całym kraju, aby odwiedzić sto polskich miast z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W taki sposób bohaterka akcji będzie opowiadała o Inowrocławiu, zapraszając do odwiedzenia tego uzdrowiskowego miasta.

czytaj więcej

Østersø Jazz i Baltic Jazz Regatta

Lubisz jazz? Wybierz się na Bornholm!

Od 2 do 5 sierpnia odbędzie się w NexoØstersøJazz Festival, a w porcie Baltic Jazz Regatta. Impreza kulturalna i regaty żeglarskie tworzą wyjątkową, morską atmosferę w miasteczku i w porcie. Rozgrywające się blisko portu zawody żeglarskie można obserwować od strony lądu.

czytaj więcej

Rozmaitości

Świnoujście - Piaski - Świnoujście: na piechotę

Dzisiaj rano do Świnoujścia przyjdą Oliwia Kowalska oraz Janusz Korkosz, którzy dnia 8.06.2018 wyruszyli ze Świnoujścia na wschód, by dnia 27.06.2018 dojść do granicy w Piaskach i zawrócić... Podczas tej wyprawy Oliwia i Janusz ustanowili kilka rekordów.

czytaj więcej

Prawo

Elektryczne hulajnogi i seagway a prawo o ruchu drogowym

Świnoujscy policjanci przestrzegają przed konsekwencjami poruszania się po drogach publicznych, w strefach zamieszkania czy strefach ruchu urządzeniami typu seagway i elektryczna hulajnoga. Zgodnie z obowiązującymi przepisami urządzenia te są nie dopuszczone do ruchu i jeżdżąc nimi popełniamy wykroczenie.

czytaj więcej

Rozmaitości

Jest konkurs. Postaw na Świnoujście i wygraj

Już 1. sierpnia rusza kolejna edycja plebiscytu Terra Flower Power na najpiękniej ukwiecone miasto w Polsce. Uczestnikiem konkursu są nie tylko same miasta, ale może nim być również każdy z nas. Warunkiem udziału jest nadesłanie maksymalnie sześciu zdjęć lub nagranie jednego filmiku z ukwieceniem miasta z wykorzystaniem produktów firmy Terra Group. Swoje prace należy przesłać do 23 lipca na adres e-mail - konkurs@terra-pl.eu lub poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie www.plebiscyt.inspirowaninatura.pl

czytaj więcej

Pamela prosi o pomoc. Zgubiła osobista pamiątkę

Dzisiaj wypoczywając na plaży młoda turystka zgubiła pierścionek (na zdjęciu). – To dla mnie bardzo ważna, osobista pamiątka – mówi. – Może ktoś znajdzie? Bardzo na to liczę. Od wewnętrznej stronny jest wygrawerowana data i imię Pamela.

czytaj więcej

Wydarzenia

Pracownik świnoujskiej komendy Policji wicemistrzem świata!

Podczas Mistrzostw Świata Nordic Walking w Mosinie, w którym udział wzięło blisko 600 zawodników z 14 krajów, wyłonieni zostali najlepsi w tej dziedzinie sportowej. W kategorii wiekowej 60+ na podium znalazł się reprezentant ze Świnoujścia Marek Stefanicki. Na co dzień wicemistrz świata pracuje w świnoujskiej komendzie Policji.

czytaj więcej

Rozmaitości

Poznajemy dobre praktyki – wyjazd studyjny do Greifswaldu

Ponad trzydzieści osób ze Szczecina i Świnoujścia, wzięło udział w polsko – niemieckim projekcie, dotyczącym organizacji i sprawowania opieki nad seniorami.   Organizatorami wyjazdu były Centra - Doradcze w Greifswaldzie, Świnoujściu i Szczecinie. W Greifswaldzie dyskutowano między innymi o optymalnych rozwiązaniach, które zapewniając opiekę osobom starszym, pozwalają na długotrwałą samodzielność i godne funkcjonowanie w społeczeństwie.

czytaj więcej

Zdrowie

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

Niespełna  połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewielki odsetek w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 % uprawnionych pań. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia