Piątek, 22 września 2017r.

Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Czy istnieje hormon miłości?

Miłość zapisana w genach

Zwykło się mówić, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze, a decyduje o nim tylko 11 sekund! Tak niewiele czasu potrzebujemy, by stwierdzić, czy druga osoba jest dla nas interesująca lub nie. Co decyduje o naszych uczuciach, przywiązaniu i miłości? Czy informacja o tym, kto nam się podoba zapisana jest w genach?

czytaj więcej

Historia

ZHR ma 28 lat!

12 lutego 1989 roku w Warszawie spotkało się 51 przedstawicieli „niepokornych i niezależnych” środowisk harcerskich. Po burzliwej dyskusji, dotyczącej charakteru i nazwy tworzonej organizacji, grono inicjatorów powstania nowej organizacji zadeklarowało utworzenie i przystąpienie do Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

czytaj więcej

Materiał partnera

Spółka cywilna - poznaj jej cechy charakterystyczne i zasady odpowiedzialności za długi

Polskie prawo przewiduje kilka form prawnych prowadzenia działalności gospodarczej. Najbardziej specyficzną z nich jest spółka cywilna, dlatego dla przybliżenia jej istoty w poniżym artykule prezentujemy cechy charakterystyczne spółki cywilnej. Wyjaśnimy też bardzo ważną dla przedsiębiorców kwestię odpowiedzialności za powstałe długi w związku z prowadzeniem firmy w tej formie prawnej.

czytaj więcej

Narodowe Czytanie 2017

Wybierz lekturę roku!

Trwa głosowanie na lekturę Narodowego Czytania. Jeszcze tylko przez kilka dni można oddać swój głos na książkę, która będzie czytana przez Polaków na początku września.

czytaj więcej

Policja apeluje

Bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku

Ferie zimowe rozpoczną się w naszym województwie 13 lutego. Dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki, relaksu w domu i na świeżym powietrzu. Dla ich opiekunów to czas szczególnego zainteresowania się warunkami bezpieczeństwa podczas tego wypoczynku. Dla policjantów to codzienność – a więc kontrole pojazdów, trzeźwości i uprawnień kierujących, stanu technicznego samochodów i autokarów przewożących dzieci. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo naszych milusińskich.

czytaj więcej

Rynek pracy

Zostań policjantem! Ruszył nowy nabór

Zawód policjanta to wyzwanie. Z pewnością jest to ciekawa praca umożliwiająca kontakty z innymi ludźmi, praca, w której każdy dzień jest inny. W Polsce jest ok. 100 tysięcy funkcjonariuszy. Dostają się tylko najlepsi. Dołącz do nich!

czytaj więcej

Wydarzenia

To pierwszy taki Mityng

– Anonimowi Narkomani są wspólnotą mężczyzn i kobiet, którzy dzielą się nawzajem doświadczeniem, siłą i nadzieją, aby rozwiązać swój wspólny problem i pomagać innym w wyzdrowieniu. Jedynym warunkiem uczestnictwa we wspólnocie jest chęć zaprzestania brania narkotyków – tymi słowami pani Marzenna Szałecka zachęca do wzięcia udziału w pierwszym Mityngu Anonimowych Narkomanów, który odbędzie się w Świnoujściu, w świetlicy przy ulicy Hołdu Pruskiego 12, w najbliższą sobotę o godzinie 17.00.

czytaj więcej

Bezpieczeństwo

„Dzień odblasków” - świnoujscy policjanci włączyli się do akcji

Dnia 25 stycznia 2017 roku w całej Polsce obchodzony był po raz pierwszy „Dzień odblasków”. Świnoujscy policjanci także włączyli się do akcji zachęcającej niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym. Na ulicach miasta stróże prawa rozdawali odblaskowe opaski pieszym i rowerzystom.

czytaj więcej

Twoje rozmowy telefoniczne mogą zostać wykorzystane przeciwko tobie w sądzie

Każdy z nas ma konstytucyjne prawo do prywatności. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy może ono zostać naruszone. Dotyczy to między innymi tajemnicy komunikowania się – nasze dane telekomunikacyjne mogą być w określonych przypadkach pozyskiwane od operatorów przez służby mundurowe. Czy aparat państwowy nie wyciąga jednak swoich rąk za daleko?

czytaj więcej

Rozmaitości

Firma TT-Line wybrała reportera!

Poznaliśmy zwycięzcę konkursu, który wcieli się w rolę Reportera TT-Line i przez cały rok będzie relacjonował podróże do Skanynawii w mediach społecznościowych.

czytaj więcej

WOŚP

Oddaj głos na świnoujskie serce

Rozpalenie wielkiego serca WOŚP w Świnoujściu ma szansę zostać materiałem tygodnia w TVN24! Relacja z imprezy zorganizowanej przez świnoujski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy została uznana przez redakcję za jedno z najciekawszych wydarzeń minionego tygodnia. Głosowanie trwa.

czytaj więcej

Wydarzenia

Salon fryzjerski ze Świnoujścia dla WOŚP

- Bądźcie z nami w niedzielę, 15 stycznia! Najlepsi fryzjerzy czekają, by uczynić Was piękniejszymi! – do udziału we fryzjerskiej zbiórce dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zachęca Jurek Owsiak. W ogólnopolskiej akcji bierze udział salon fryzjerski SISSI ze Świnoujścia (ul. Uzdrowiskowa 9 lok. 0/3).

czytaj więcej

Materiał partnera

Odszkodowanie dla potrąconego pieszego na pasach. Jak uzyskać wysokie świadczenia pieniężne?

Niestety wypadki z udziałem pieszych odbijają piętno na stanie zdrowia poszkodowanych. Przyczyn nieostrożności kierowców jest wiele, a jak pokazują policyjne statystyki piesi nie mogą czuć się bezpiecznie nawet przechodząc na pasach. Prawo umożliwia im jednak dochodzenie szerokiego katalogu roszczeń odszkodowawczych. Jak o nie zawalczyć? O tym powiemy w dalszej części artykułu.

czytaj więcej

Finanse

Jak założyć lokatę bankową?

Posiadasz oszczędności i zależy ci na ich bezpiecznym pomnożeniu? Specjaliści od lat twierdzą, że jednym z najbezpieczniejszych sposobów pomnażania odłożonych środków są lokaty terminowe. Dziś możesz taką założyć nie tylko w placówce banku.

czytaj więcej

Prawo

Przypominamy! Obowiązuje zakaz używania wyrobów pirotechnicznych

Używane w okresie karnawału powszechnie dostępnych wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych stwarza zagrożenie dla życia, zdrowia i mienia osób, jak również niesie zagrożenia dla porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego. W związku z tym Wojewoda Zachodniopomorski wydał rozporządzenie porządkowe w sprawie ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych na terenie województwa zachodniopomorskiego.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia