Czwartek, 7 grudnia 2023r.

Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Pomoc

Infolinia dla Seniorów powyżej 70 lat

Jeśli jesteś Seniorem, który skończył 70 rok życia, nie masz rodziny, znajomych lub sąsiadów, którzy mogliby Ci pomóc w zakupach, zadzwoń na infolinię uruchomioną w ramach programu „Wspieraj Seniora” - 22 505 11 11.

czytaj więcej

Rozmaitości

Harcerski Start Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP

W sobotę 3 października br. na Forcie Garhardta odbył się Harcerski Start Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP. Na miejscu zbiórki stawiły się zuchy oraz harcerze i instruktorzy ze Świnoujścia, Międzyzdrojów i Dziwnowa – razem ponad siedemdziesiąt osób.

czytaj więcej

Rozmaitości

Nietypowy ładunek zmierza do portu w Świnoujściu

Mieszkańcy Świnoujścia, turyści i kibicujący budowie tunelu pod Świną niemal codziennie sprawdzają portal marinetraffic.com śledząc położenie statku „Da Chang”, na którego pokładzie od paru tygodni płynie do Polski TBM (Tunel Boring Machine, czyli maszyna drążąca tunel).

czytaj więcej

Rozmaitości

Komandor Zygmunt Białogłowski żegna się z 8.FOW

Komandor Zygmunt Białogłowski po ponad 30 latach służby w strukturach 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, żegna się ze świnoujską flotyllą by objąć kolejne wyższe stanowisko służbowe w Centrum Operacji Morskich - Dowództwie Komponentu Morskiego. Od ponad 5 lat był Zastępcą Dowódcy Flotylli, wcześniej przeszedł wszystkie szczeble dowodzenia w Dowództwie 8.FOW oraz 12. Dywizjonie Trałowców.

czytaj więcej

Rozmaitości

Co zrobić ze zużytymi rękawiczkami i maseczkami?

Mając na uwadze nie tylko dbałość o zdrowie ale również porządek w naszym Mieście, przekazujemy Państwu wytyczne GIS dla osób zdrowych objętych kwarantanną oraz dla osób stosujących środki zapobiegawcze np. w miejscu pracy, komunikacji miejskiej, w trakcie zakupów, w celu minimalizacji ryzyka zarażenia i rozprzestrzeniani się koronowirusa.

czytaj więcej

Rozmaitości

Niewybuch na Terminalu Promowym w Świnoujściu

Saperzy bezpiecznie usunęli dzisiaj z terenu Terminalu Promowego w Świnoujściu niewybuch z II wojny światowej. Znaleźli go wczoraj pracownicy pracujący przy jego rozbudowie. Nikomu nic się nie stało, ludzie zostali ewakuowani, zabezpieczono teren, zmieniono grafik postoju promów przy stanowiskach na terminalu.

czytaj więcej

Wywiad z pedagog Martą Wrzosek

Jak o epidemii rozmawiać z dzieckiem?

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w Polsce i na świecie, stawia przed ludźmi mnóstwo nowych wyzwań. Niepokój związany z nieznanym wcześniej zagrożeniem, lęk o zdrowie najbliższych, dezorganizacja dotychczasowego życia i konieczność zmiany ustalonych planów. 
To wszystko odbija się na naszej psychice. Rodzice muszą stawić czoła lękom dzieci, stają przed koniecznością wyjaśnienia im tego co się dzieje. Nie zawsze jest to jednak proste. O tym, jak rozmawiać z dziećmi 
o pandemii, rozmawialiśmy z Martą Wrzosek, pedagog, ekspertem Fundacji Dorastaj z Nami.

czytaj więcej

Moda

Sandały na szpilce synonimem damskiej elegancji

Niebawem przed nami kolejne pory roku a wraz z nimi zmiana garderoby na wiosenną i letnią. To ciepłe dni powodują, że każdy pragnie lżejszego ubioru a przede wszystkim lekkiego, przewiewnego obuwia. Sandały damskie to najbardziej rewelacyjne obuwie, które spełni wymagania każdej kobiety w okresie wiosenno-letnim. Oferty producentów wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniom klientek i proponują wiele fasonów damskich sandałów. Te w zależności od zapotrzebowania idealnie spełniają swoje zadanie w określonych sytuacjach.

czytaj więcej

Finanse

Mieszkasz nad morzem, sprawdź jak zarobić

Mieszkasz w Świnoujściu i zastanawiasz się nad rozpoczęciem nowej działalności zarobkowej? Jeśli tak, mamy dla Ciebie kilka interesujących propozycji, dzięki którym możesz wykorzystać swoje umiejętności i zarobić dodatkowe pieniądze. Mamy nadzieję, że któryś z pomysłów przypadnie Ci do gustu.

czytaj więcej

Rozmaitości

Ferie zimowe ZHR

W ferie zimowe 2020 kadry szczepu “Słowianie” pojechały na zimowisko w Tatry, lecz ze Świnoujścia to droga daleka. W związku z tym, uczestnicy zrobili sobie jednodniową przerwę w Krakowie. Na początku dnia zwiedzili Zamek Królewski na Wawelu, Kaplicę Zygmuntowską, weszli na wieżę by zobaczyć Dzwon Zygmunta oraz piękną panoramę okolicy. Później uzupełniali braki sortów w składnicy harcerskiej, gdzie zaopatrzyli się w sprzęt, który miał służyć na wyjeździe w górach. Wieczorem autobusem pojechali do Zakopanego i na Głodówkę – schroniska harcerskiego.

czytaj więcej

Dzień Myśli Braterskiej

Harcerze przekazują życzenia innym skautom i harcerzom

Składanie życzeń, wysyłanie kartek, uroczyste ogniska – 22 lutego przypada Dzień Myśli Braterskiej, najważniejsze święto harcerzy i skautów z całego świata. Upamiętnia ono urodziny założyciela skautingu, lorda Roberta Baden-Powella i jego żony lady Olave Baden-Powell. Tradycją święta harcerzy stało się też organizowanie zbiórek, poświęconych szerzeniu wiedzy na temat korzeni ruchu i zacieśniających więzi między harcerzami.

czytaj więcej

Cinema 3D

Poranek w kinie. Psu Patrol wraca na wielki ekran

Psi Patrol powraca na ekrany Cinema 3D. Nowe, nieprezentowane w Polsce epizody z serii Ready Race Rescue już w repertuarze Poranków dla najmłodszych. Najlepsi czworonożni ratownicy czekają na widzów w każdy weekend oraz na specjalnych pokazach dla przedszkoli.

czytaj więcej

Finanse

Volvo coraz popularniejsze w Polsce. Zobacz, ile kosztuje OC dla aut tej marki

W 2018 roku Polacy zarejestrowali ponad 10 tysięcy modeli marki Volvo. W porównaniu do Skody (prawie 70 tys. sztuk) czy Volkswagena (prawie 60 tys. sztuk) nie jest to wynik imponujący. Dla Volvo jednak rok 2018 był przełomowy, bo oznaczał 15-procentowy wzrost sprzedaży w porównaniu z rokiem poprzednim. Wniosek jest jeden: Volvo nie jest popularną marką w Polsce, ale zainteresowanie nią rośnie rok do roku, zwłaszcza wśród klientów premium. Ile zapłacisz za OC swojego Volvo?

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia