Czwartek, 21 czerwca 2018r.

Imieniny: Alicji, Alojzego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Prawo

Walka z nielegalnym hazardem trwa

Kolejne nielegalne automaty do gier ujawnione w Świnoujściu i w Gryficach. To wspólne działania funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego z policjantami w Świnoujściu i Gryficach.

czytaj więcej

Historia

W hołdzie Bohaterom Powstania Warszawskiego

W dniu 1 sierpnia 2017 r. o godzinie 17.00, przy pomniku ORŁA BIAŁEGO (u zbiegu ul. Krzywoustego i kard. Stefana Wyszyńskiego) w Świnoujściu  odbędą się uroczystości związane z obchodami 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

czytaj więcej

Rozmaitości

Co przynosi nam szczęście? – Ciekawostki

Od niepamiętnych czasów ludzie interesowali się symbolami i talizmanami, które rzekomo przynoszą szczęście. W zależności od rejonu świata i kultury, pozytywne działanie przypisywano różnym przedmiotom lub roślinom. Mogłoby się jednak wydawać, że w kraju takim jak Polska, w którym przeważająca większość mieszkańców jest wyznania katolickiego, nikt raczej nie wierzy w przesądy. Otóż, nic bardziej mylnego. Poniżej znajdziecie wyniki badań, a także kilka ciekawostek związanych z tym tematem. Jak to jest z tym „szczęściem po polsku”? Mamy na nie wpływ, czy niekoniecznie?

czytaj więcej

Cycling Recycling – Bałtyk 2017

Ekowyprawa w trosce o środowisko

Po sukcesie zeszłorocznej rowerowej wyprawy ekologicznej dookoła Polski pt. „Cycling Recycling”, która zdobyła tytuł najlepszej akcji edukacyjnej 2016 roku, ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski rusza na kolejną wyprawę i cykl edukacyjnych akcji. Tym razem eko-peleton przemierzy polskie wybrzeże Bałtyku, zachęcając turystów do troski o plaże i walki z zaśmieceniem naszego morza.

czytaj więcej

Finanse

Brak gotówki, ale nie wydatków? To już nie problem!

Chyba każdy z nas chociaż raz w życiu borykał się z problemem braku środków finansowych. Dla niektórych jest to dość częsty kłopot, który sprawia, że muszą oni odmawiać sobie codziennych przyjemności czy realizowania największych marzeń. Co robić, jeśli potrzebujemy dodatkowego zastrzyku gotówki? Jak rozwiązać swoje problemy finansowe, aby w końcu zacząć realizować poszczególne cele? Skup się na najlepszych rozwiązaniach. Przekonaj się, że brak gotówki obecnie nie jest dużym wyzwaniem i zafunduj sobie realizację marzeń od zaraz!

czytaj więcej

Rozmaitości

Świnoujska plaża w TVN

Najpiękniejszą polską plażę, na żywo mają okazję obejrzeć już widzowie programów TVN 24, TVN Biznes i Świat oraz TVN Meteo. Dzięki zainstalowaniu kamer na najnowszym i najwyższym hotelu w mieście Radisson Blu, możliwe jest pokazanie szerokości, długości naszego wybrzeża. Obraz będzie transmitowany do końca września, przynajmniej dwa razy w ciągu dnia.

czytaj więcej

Rozmaitości

Nasza plaża w Krakowie i nie tylko…

Do 17 września 2017 r., dwa razy dziennie, nie tylko mieszkańcy Krakowa, ale całej Małopolski, będą mogli zobaczyć w lokalnej telewizji co się aktualnie dzieje i jaka jest pogoda na świnoujskiej plaży, jednej z najpiękniejszych na polskim wybrzeżu.

czytaj więcej

Wydarzenia

120 lat polskich ogrodów działkowych

Setki działkowców reprezentujący ogrody z całej Polski spotkało się w dniu 1 lipca w Koźminie Wielkopolskim , gdzie zainaugurowane zostały obchody jubileuszu 120-lecia ruchu ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich.

czytaj więcej

Rozmaitości

440 km po zmianę

W najbliższy poniedziałek 3 lipca 2017 r. o godzinie 15.00 ze świnoujskiej plaży wyruszy ekipa projektu „440 km po zmianę”. Do pokonania pieszo mają 440 km. Będą szli wzdłuż wybrzeża. Celem projektu jest wsparcie kobiety z niepełnosprawnością ruchową, która jest w trudnej sytuacji życiowej. Chodzi o pozyskanie dla niej wózka inwalidzkiego lub protezy. Organizatorzy chcą także sprawdzić, jak na polskim wybrzeżu wygląda sprawa dostępności plaż dla niepełnosprawnych w poszczególnych miejscowościach. Pomysłodawcą akcji jest pani Sylwia „Nikko” Biernacka.

czytaj więcej

Wydarzenia

MSR Gryfia położyła stępkę pod budowę promu dla PŻB

23 czerwca na pochylni Wulkan Nowy w Szczecińskim Parku Przemysłowym odbyło się położenie stępki pod budowę promu pasażersko-samochodowego (ro-pax), który powstanie w Szczecinie dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Prom wybuduje Morska Stocznia Remontowa Gryfia.

czytaj więcej

Finanse

Nie pozwól na powrót z zagranicy z długami!

Niestety, jeszcze część polskich turystów bagatelizuje posiadanie odpowiednio dobranego ubezpieczenia turystycznego. Jedni uważają, że podstawowa polisa turystyczna oferowana im w biurze podróży wystarczy, drudzy myślą, że jakoś im się uda bez ochrony, a pozostali zdają sobie sprawę z konieczności posiadania odpowiedniego zabezpieczenia.

czytaj więcej

Bezpieczeństwo

„Powiedz NIE” – ogólnoeuropejska kampania dotycząca zwalczania szantażu i wymuszeń seksualnych on-line popełnianych na dzieciach

Wczoraj (20 czerwca 2017) wszystkie kraje członkowskie UE, jak również Norwegia i Szwajcaria oraz Europol, zainicjowały ogólnoeuropejską kampanię wymierzoną w proceder szantażu i wymuszeń seksualnych on-line popełnianych na dzieciach i młodzieży. Kampania ma na celu podniesienie społecznej świadomości co do stopnia zagrożenia oraz skali przedmiotowego zjawiska, jak również uczulenie młodych osób na to przestępcze zjawisko oraz – w przypadku gdy staną się pokrzywdzonymi – gdzie mogą szukać pomocy i wsparcia.

czytaj więcej

Tym trzeba się chwalić!

Wielki sukces świnoujskego żeglarza

W ostatni weekend rozegrane zostały w Nexø na Bornholmie międzynarodowe regaty Offshore Race Week Bornholm.  Bezapelacyjne zwycięstwo w Grupie I – jachty do dziesięciu metrów z załogami dwuosobowymi - zdobył jacht ze Świnoujścia.

czytaj więcej

Rozmaitości

Ile faktycznie udaje nam się wygrać w lotto? – Ciekawostki

Według statystyk, są takie dwa okresy w roku, kiedy znacznie więcej osób gra w lotto niż zazwyczaj. Pierwszym z nich jest czas tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, a drugim okres przedwakacyjny. Zresztą nietrudno zauważyć, że kolejki do kolektur jakoś się w ostatnich tygodniach wydłużyły. Wszystko wskazuje na to, że wielu fanów lotto po cichu liczy na dodatkowy zastrzyk gotówki na wakacyjne wyjazdy. A jak to jest z naszą „skutecznością”? Ilu osobom faktycznie udaje się wygrać i jakie są nasze szanse na zdobycie kilku milionów w „Totolotka”? Poniżej przedstawiamy kilka ciekawostek na ten temat.

czytaj więcej

Policja apeluje

Bezpieczny długi weekend - policjanci radzą i ostrzegają

Pamiętajmy także o prawidłowym poruszaniu się po drodze, szczególnie wieczorem i nocą. Jeżeli jesteśmy ubrani w ciemną odzież, jesteśmy mało widoczni, dlatego powinniśmy przechodzić w miejscu do tego przeznaczonym i mieć przy sobie element odblaskowy. A wszystko po to, aby cało i bezpiecznie dotrzeć do domu.

czytaj więcej

Rozmaitości

Szef restauracji w Radisson Blu Resort już planuje menu

Pierwszy 5-gwiazdkowy hotel w Świnoujściu już za kilka tygodni otworzy drzwi przed gośćmi. Obiekt będzie zachwycał nie tylko położeniem i widokiem na morze, ale również wyszukanymi potrawami, które przygotowywać będzie Armando Selimaj i jego zespół.

czytaj więcej

Rozmaitości

To już pewne. „Młode wilki 3” będą kręcone również w Świnoujściu

Dziś w Świnoujściu przebywali z wizytą przedstawiciele producentów filmu „Młode wilki 3”. Bogusław Job, reprezentujący spółkę Combat Films przekazał na ręce Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza jeden z najbardziej strzeżonych w ostatnim czasie scenariuszy, właśnie sequelu, kultowego w latach 90-tych i do tej pory, filmu „Młode wilki”.

czytaj więcej

BALTOPS 2017

Okręty przy szczecińskich Wałach Chrobrego

Blisko 30 okrętów zacumowało w ostatnich godzinach w Szczecinie. Faza portowa ćwiczenia Baltops 17 rozpoczęła się dzisiaj w portach w Szczecinie i w Świnoujściu. Jutro do zacumowanych okrętów dołączy jeszcze około 10 jednostek.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia