Piątek, 22 września 2017r.

Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Policja apeluje

Bezpieczne zakupy przed świętami

Trwa „gorący” przedświąteczny tydzień. Tydzień świątecznych porządków i zakupów. Niestety okres ten wykorzystują również kieszonkowcy i złodzieje. Aby zbliżajace się Święta Bożego Narodzenia były dla wszystkich spokojne i bezpieczne warto skorzystać z porad, którymi dzielą się świnoujscy policjanci.

czytaj więcej

Wydarzenia

Rockowy finał Zlotu ZHR. Zobacz film!

Jednym z najważniejszych wydarzeń Zlotu 70-lecia harcerstwa w Świnoujściu, był koncert rockowo-harcerski warszawskiego zespołu WBH – Wszyscy Byliśmy Harcerzami. Organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników uroczystości w SP 1 do Sali Miejskiego Domu Kultury. Na wszystkie zuchy, druhów, rodziców i  byłych harcerzy czekała tu nie lada atrakcja - harcersko-rockowy show jakiego jeszcze Świnoujście nie widziało. Swój koncert zaprezentował WBH.

czytaj więcej

Komunikat

Informacja dla hodowców drobiu

W związku z wystąpieniem na terytorium Polski wysoce zjadliwej grypy ptaków H5N8 zarówno u drobiu, jak i ptaków dzikich przedstawiamy komunikat Głównego Lekarza Weterynarii.

czytaj więcej

Wydarzenia

ZHR obchodzi 70 rocznicę powstania harcerstwa

Budynek przy ulicy Narutowicza 10 jest miejscem, gdzie wszystko się zaczęło – polska szkoła i polskie harcerstwo w Świnoujściu. Właśnie tam, na zakończenie obchodów 70-lecia powstania Szkoły Podstawowej nr 1 oraz 70-lecia powstania harcerstwa w Świnoujściu harcerze organizują swoje obchody.

czytaj więcej

Stowarzyszenie Angelo Animale zbiera fundusze na podróż seniora do nowego domu

Starość w schronisku to najgorsze co może spotkać psa w jesieni jego życia. Marley dobrze o tym wie – w schronisku jest od początku wakacji. Kim jest Marley? To około 14-letni senior z podejrzeniem niedomykalności zastawki mitralnej, chorobą zwyrodnieniową stawów, niedowidzący i niedosłyszący. Przez 5 miesięcy pobytu w schronisku nie rozkochał w sobie nikogo, nadchodząca zima dla takiego staruszka mogła być Jego ostatnią…

czytaj więcej

Finanse

Uwaga, zmiany w wysokości zasiłków rodzinnych

Od 01 listopada 2016r. zmianie ulega wysokość zasiłku rodzinnego. Podstawa - rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2015r. w sprawie wysokości dochodu rodziny albo dochodu osoby uczącej się stanowiących podstawę ubiegania się o zasiłek rodzinny i specjalny zasiłek opiekuńczy, wysokości świadczeń rodzinnych oraz wysokości zasiłku dla opiekuna (Dz. U. poz. 1238).

czytaj więcej

Akcja Przeciwko Przemocy ze względu na płeć

Lepiej mnie kochaj niż bij

Od roku 2008 w listopadzie, pracownicy Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, działającego w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Świnoujściu, organizują na terenie miasta Kampanię „Białej Wstążki”. Kampania ta jest na świecie największą akcją skierowaną do mężczyzn.

czytaj więcej

Superksiężyc jeszcze większy niż w ubiegłym miesiącu

Jutro największa pełnia od 1948 roku

Przed październikową pełnią podawaliśmy informację o możliwości zobaczenia Superksiężyca. Niestety panujące wówczas warunki atmosferyczne skutecznie uniemożliwiły obserwację. Okazuje się, że nic straconego. Pełnia przypadająca na 14 listopada będzie jeszcze bardziej spektakularna -  według obliczeń Księżyc będzie o 1328 km bliżej naszego globu niż miesiąc temu.

czytaj więcej

Egzekwowanie należności z kancelarią windykacją. Jak wybrać skutecznego partnera do walki z dłużnikiem?

Niezapłacone należności to prawdziwe utrapienie dla wielu polskich firm. Kiedy polubowne działania nie przyniosły żadnego efektu zaczynamy szukać wsparcia u doświadczonych specjalistów. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na egzekwowanie należności z udziałem kancelarii windykacyjnej. W poniższym artykule podamy 5 wskazówek, które pomogą znaleźć prawdziwych profesjonalistów.

czytaj więcej

Jesień na drogach

Policjanci apelują o rozwagę na drogach

Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.

czytaj więcej

Wydarzenia

III Tydzień Patriotyczny ZHR

Akcja Tydzień Patriotyczny jest działaniem zapoczątkowaną przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej i przez niego koordynowanym. To szereg wydarzeń organizowanych przez różne instytucje z okazji Święta Niepodległości.

czytaj więcej

Apel

Kocięta szukają domu

„Adoptując jednego kota nie zmienisz całego świata, ale cały świat zmieni się dla Tego jednego kota” - Stowarzyszenie Angelo Animale poszukuje domów dla ośmioro małych zwierząt.

czytaj więcej

Seniorzy

Pracownicy MOPR muszą pokazać legitymację lub identyfikator

W związku z pojawiającymi się sygnałami o próbach oszustwa na osobach starszych, Miejski Ośrodek Pomocy rodzinie w Świnoujściu informuje, że każdy pracownik socjalny MOPR posiada legitymację służbową z imieniem i nazwiskiem oraz numerem, a opiekunki świadczące pomoc usługową w domach posiadają identyfikatory. Osoby, które mają seniorów w rodzinie lub w swoim otoczeniu, prosimy o przekazanie im tej informacji.

czytaj więcej

Polacy chcą pracować dłużej, ale nie mają na to większych szans z powodu złej opieki medycznej

Co trzeci Polak ma ochotę pracować dłużej niż do 65. roku życia. Co ciekawe, niemal tyle samo osób chce przejść na emeryturę wcześniej. Skąd wynika ta niezgodność? Z dostępu do opieki zdrowotnej i profilaktyki. Ci, których stać na prywatne leczenie, patrzą spokojnie w przyszłość. Reszta obawia się, że nie da rady być długo aktywna zawodowo.

czytaj więcej

Korzystne zakupy - jak można je zaplanować?

Dzisiaj każdy zastanawia się, w jaki sposób można zaoszczędzić trochę gotówki. Jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie uzyskamy, jednak gdy trochę pomyślimy, dojdziemy do wniosku, że warto planować nasze wydatki. W życiu zdarzają się sytuacje, w których nagle psuje nam się jakiś sprzęt domowego użytku. Wtedy nie mamy innego wyboru, jak kupno nowego urządzenia. I tutaj zaczynamy poszukiwania dobrego sprzętu w atrakcyjnej cenie.

czytaj więcej

Unikalne prezenty na chrzciny dla chłopca i dziewczynki

Zazwyczaj prezenty na chrzest  są wręczane rodzicom dziecka po ceremonii kościelnej i nie są otwierane od razu, ale dopiero po zakończeniu przyjęcia. Jako gość zatem powinieneś się postarać, aby twój prezent był zapamiętany, szczególnie w sytuacji, gdy rodzice otwierają całą górę prezentów jednego wieczoru. Aby twój upominek nie uszedł ich uwadze warto zadbać nie tylko o jego wyjątkowość, ale także o tak prozaiczne sprawy jak widoczna kartka z życzeniami i dedykacja – najlepiej umieszczona w formie grawerunku na ozdobnym pudełku.

czytaj więcej

Policja apeluje

Robi się coraz chłodniej - pamiętajmy o bezdomnych

Okres jesienno - zimowy to trudny czas zarówno dla osób bezdomnych, samotnych i bezradnych. Gwałtownie obniżające się temperatury na zewnątrz mogą spowodować zagrożenie dla ich zdrowia i życia. Dlatego też każdego roku w tych newralgicznych miesiącach policjanci monitorują sytuację proponując pomoc każdemu, kto jej potrzebuje.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia