Sobota, 25 maja 2019r.

Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Bezpieczeństwo

Masz wątpliwości czy jesteś trzeźwy i możesz wsiąść za kierownicę? Przyjdź do komendy i sprawdź swój stan trzeźwości

Przed nami huczne zabawy kończące tegoroczny karnawał. Jeśli mamy wątpliwości czy następnego dnia jesteśmy trzeźwi i możemy wsiąść za kierownicę, warto przyjść do Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu i sprawdzić swój stan trzeźwości. Na poczekalni znajduje się samoobsługowy alkomat, z którego korzystanie jest bezpłatne.

czytaj więcej

Wydarzenia

Młodzi sportowcy z SP1 na zimowisku

Podczas ferii zimowych uczniowie klasy 7 s byli na obozie sportowym w Jarnołtówku organizowanym przez nasza szkołę. Obóz odbywał się w ramach projektu stworzenia w naszej szkole klas sportowych ogólnorozwojowych, który ma na celu rozwijanie pasji i poszerzanie wiedzy wśród młodych sportowców. Opiekę nad grupą sprawowali nasi nauczyciele wychowania fizycznego: Katarzyna Charusta, Jakub Bobrowski i Bogusław Mazur.

czytaj więcej

Rozmaitości

Jak wypromować stronę firmową w internecie? Poznaj dwa skuteczne sposoby!

Internet stał się skutecznym kanałem dystrybucji towarów i usług. Możliwość szybkiego dotarcia do potencjalnych nabywców z całej Polski sprawia, że przedsiębiorcy coraz chętniej tworzą strony firmowe. Niestety posiadanie witryny nie gwarantuje nam odniesienia biznesowego sukcesu w sieci. Skuteczne zwiększenie sprzedaży uzależnione jest od efektywnego marketingu sieciowego. W poniższym artykule przedstawimy dwa skuteczne sposoby, które pozwolą wam zarabiać na stronie firmowej.

czytaj więcej

Rozmaitości

Mandat będziemy mogli zapłacić kartą

Świnoujscy policjanci ruchu drogowego, na wyposażeniu podczas służb, mają już terminale płatnicze. Dzięki nim kierowcy, którzy za popełnione wykroczenie zostaną ukarani mandatem karnym, będą mogli go opłacić podczas kontroli drogowej.

czytaj więcej

Finanse

Ruszyła akcja PIT – stawiamy na zeznania elektroniczne

Do 30 kwietnia br. w każdy poniedziałek, środę i piątek w godzinach 11.00 - 13.00 w siedzibie Urzędu Skarbowego w Świnoujściu, na sali obsługi podatnika, pracownik urzędu pomoże rozliczyć zeznanie podatkowe (nie dotyczy działalności i najmu), udzieli wsparcia technicznego przy wprowadzaniu i wysyłce zeznania za pomocą systemu e-Deklaracje lub wyda urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania.

czytaj więcej

Rozmaitości

Budowa wiaty garażowej: przepisy i procedury administracyjne

Wiata garażowa to idealne rozwiązanie w przypadku gdy na posesji nie mamy garażu. Przydaje się ona również w sytuacji gdy przybywa nam dodatkowe auto, a przy konstrukcji już istniejącego garażu nie przewidziano konieczności pomieszczenia w nim większej liczby samochodów. O tym, że warto taką wiatę posiadać wie każdy, kto choć raz musiał wstawać wcześnie rano by odśnieżać samochód, lub też latem wsiadał do rozgrzanej blaszanej puszki, w jaką zmiana się samochód po kilku godzinach w upalnym słońcu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Podsumowanie ferii zimowych ZHR

W dobra pogodę każdy może być harcerzem mawiał twórca ruchu skautowego i harcerskiego na świecie gen. Robert Baden-Powell. Tym samym zimowa aura nie przeszkadza by harcerki i harcerze ZHR Świnoujście pojechali na obóz zimowy zwany zimowiskiem.

czytaj więcej

Rozmaitości

Czy opłata recyklingowa puści Polaków z torbami?

Od 1 stycznia 2018 r. w Polsce obowiązuje opłata recyklingowa. Oznacza to, że za foliowe torebki jednorazowego użytku, które dostajemy w sklepach do pakowania zakupów, musimy płacić. Sama opłata recyklingowa na razie wynosi 20 gr za sztukę, ale w przyszłości może wzrosnąć nawet do 1 zł. A do tego dochodzi jeszcze podatek VAT.

czytaj więcej

Finanse

Codziennie dochodzi do prawie 20 prób wyłudzeń kredytów na cudze dane osobowe. Jak chronić się przed kradzieżą tożsamości

Według danych Związku Banków Polskich w naszym kraju każdego dnia odnotowuje się blisko 20 prób wyłudzeń kredytów z wykorzystaniem skradzionej tożsamości. Przestępcy codziennie starają się w ten sposób ukraść prawie 1,5 mln zł. Jak chronić swoje dane osobowe, aby nie trafiły w niepowołane ręce?

czytaj więcej

Finanse

Ile realnie kosztuje pożyczka w parabanku?

Parabankowe pożyczki ratalne to coraz popularniejszy sposób pożyczania pieniędzy. Polacy zdecydowanie częściej decydują się na nie niż na pożyczki z banków, jeśli zależy im na jak najszybszym uzyskaniu pieniędzy. Dodatkowo pożyczki parabankowe mają większa przyznawalność, co daje wyższe szanse na uzyskanie pieniędzy.

czytaj więcej

Finanse

Kantor internetowy kontra kantor tradycyjny – gdzie bardziej opłaca się wymienić walutę?

Wielu z nas staje przed wyborem – gdzie wymienić walutę? Czy wybrać bank, kantor stacjonarny, może internetowy? Wyjeżdżamy na wakacje poza Polskę, pracujemy tam, robimy zakupy w zagranicznych sklepach internetowych. To naturalne, że nie chcemy tracić na wymianie walut i szukamy najkorzystniejszego rozwiązania. Różnice w kursach bywają bowiem spore. Przy jednorazowej wymianie niewielkiej ilości pieniędzy być może tego nie odczujemy, jednak przy dużych sumach lub częstych transakcjach, z pewnością dostrzeżemy różnicę.

czytaj więcej

Rozmaitości

Aktywny i bezpieczny senior - policjanci na warsztatach profilaktycznych z seniorami

W trosce o bezpieczeństwo seniorów policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu spotkała się z podopiecznymi Dziennego Domu Pomocy Centrum Socjalnego "Caritas". Podczas przeprowadzonych warsztatów m.in. zaprezentowano scenki filmowe obejmujące temat bezpieczeństwa osób starszych w zakresie oszustw, przemocy domowej, kradzieży rozbójniczej, zagrożeń w ruchu drogowym, zachowań suicydalnych oraz samotności. Uczestnicy spotkania otrzymali osobiste alarmy, odblaski i ulotki.

czytaj więcej

Kampania informacyjna

Widzisz, słyszysz, działasz - stop przemocy wobec dzieci!

Doświadczenie przemocy ma wiele negatywnych konsekwencji dla dziecka – zaburza jego rozwój umysłowy, emocjonalny i społeczny, a skutki doświadczanej traumy mogą trwać latami. Dlatego tak ważne jest zapobieganie przemocy wobec dzieci i wczesna identyfikacja zagrożeń ich bezpieczeństwa.

czytaj więcej

Policja apeluje

Myśląc o świętach, nie zapominajmy o bezpieczeństwie

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Dni bezpośrednio poprzedzające ten świąteczny czas to okres, kiedy jesteśmy zabiegani i rozkojarzeni robieniem zakupów w sklepach i przygotowywaniem świątecznych potraw. Pamiętajmy, aby myśląc o świętach, nie zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

czytaj więcej

Policja apeluje

6 grudnia „Dniem Odblasków” - do akcji włączą się także świnoujscy policjanci

Już w najbliższą środę, tj. 6 grudnia 2017 roku na terenie całego kraju, po raz kolejny przeprowadzony zostanie „Dzień Odblasków”. Do ogólnopolskiej akcji włączą się także świnoujscy policjanci, którzy propagując bezpieczeństwo a drogach, będą rozdawać mieszkańcom miasta odblaskowe opaski i kamizelki oraz światełka odblaskowe na rower.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia