Sobota, 20 stycznia 2018r.

Imieniny: Fabiana, Sebastiana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Ruszył nowy portal edukacyjny o Morzu Bałtyckim

Tajemnice Bałtyku nie tylko dla dzieci

Która ryba ma zielony szkielet? Jakie zwierzęta morskie przybierają kolor otoczenia? Dlaczego woda w Bałtyku jest słona? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi udziela nowa platforma edukacyjna Balticarium. W dość niekonwencjonalny sposób.

czytaj więcej

8. Flotylla Obrony Wybrzeża

Polski trałowiec w międzynarodowym ćwiczeniu SQUADEX 17

Dzisiaj, czwartek 23 lutego, trałowiec ORP WIGRY ze składu 13. Dywizjonu Trałowców (8. Flotylla Obrony Wybrzeża) udał się na międzynarodowe ćwiczenie pod kryptonimem SQUADEX 17. Przez najbliższe dwa tygodnie polscy marynarze współpracując z kolegami z Sił Morskich Niemiec i Marynarki Wojennej Królestwa Szwecji przećwiczą szereg epizodów na wodach Zatoki Kilońskiej i Cieśnin Duńskich. Wypływający w morze okręt pożegnał komandor porucznik Piotr Sikora, dowódca dywizjonu.

czytaj więcej

Bezcukrowe drożdżówki z SGGW

Naukowcy opracowali recepturę na wypieki bez grama cukru

Tłusty czwartek to trudny dzień dla osób na dietach, zwłaszcza cukrzyków. Kiedy wszyscy wokół licytują się, kto zjadł więcej lukrowanych i nadziewanych pączków, im nie pozostaje nic innego, jak tylko obejść się smakiem. Jest jednak szansa, że za rok osoby unikające w swojej diecie produktów o wysokim indeksie glikemicznym także będą miały swój przysmak. Prof. dr hab. Danuta Kołożyn-Krajewska i dr inż. Aleksandra Szydłowska z Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW opracowały przepis na wyjątkową drożdżówkę, która w swoim składzie nie ma ani grama cukru, a do tego zawiera wartościowe dodatki prozdrowotne.

czytaj więcej

Historyczny rekord. W Polsce nowe akty prawne produkuje się na potęgę

Średnio 4 godziny i 17 minut musiałby poświęcić każdego dnia roboczego polski obywatel, aby zapoznać się ze zmianami prawnymi wprowadzonymi w 2016 r. – wynika z najnowszego „Barometru stabilności otoczenia prawnego w polskiej gospodarce”. W życie weszły wówczas nowe ustawy i rozporządzenia liczące blisko 32 tys. stron maszynopisu. To historyczny rekord.

czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Wybrano lekturę roku!

- „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego zostało lekturą na Narodowe Czytanie 2017 - ogłosił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

czytaj więcej

Rynek pracy

66% Polek chce pracować za granicą

Aż 2/3 Polek w wieku 18–60 lat jest skłonnych wyjechać do pracy za granicę – wynika z badania „Polki o pracy za granicą”. Najczęściej motywują je do tego kwestie finansowe (36%), a także chęć zwiedzania świata i nauki języka obcego. Jego słaba znajomość jest wskazywana jako największa przeszkoda w podjęciu zatrudnienia za granicą.

czytaj więcej

Miasto

Pomoc za pomoc

Procedura rozliczenia podatkowego jest skomplikowana i nie każdy ma ochotę na rozwiązywanie skomplikowanych zagadek natury formalnej. Fundacja Hospicyjna Przystań w Świnoujściu, oferuje pomoc wszystkim osobom, które chciałyby wesprzeć rozwój Ruchu Hospicyjnego w Świnoujściu darowizną w postaci 1% podatku należnego.

czytaj więcej

Profilaktyka

Czy wiesz, jak Cię widzą inni na melanżu…? - pyta nastolatków Główny Inspektorat Sanitarny

Piękne, atrakcyjne nimfy w zderzeniu z brudnym przejściem podziemnym… Plastikowy kasownik zamiast czułego kochanka… Raperskie flow w kontraście do żenującego bełkotu. W ten innowacyjny sposób Główny Inspektorat Sanitarny chce zwrócić uwagę młodzieży na negatywne skutki korzystania z używek. Właśnie wystartowała ogólnopolska kampania „Melanż. Oczekiwania vs. rzeczywistość”.

czytaj więcej

Czy istnieje hormon miłości?

Miłość zapisana w genach

Zwykło się mówić, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze, a decyduje o nim tylko 11 sekund! Tak niewiele czasu potrzebujemy, by stwierdzić, czy druga osoba jest dla nas interesująca lub nie. Co decyduje o naszych uczuciach, przywiązaniu i miłości? Czy informacja o tym, kto nam się podoba zapisana jest w genach?

czytaj więcej

Historia

ZHR ma 28 lat!

12 lutego 1989 roku w Warszawie spotkało się 51 przedstawicieli „niepokornych i niezależnych” środowisk harcerskich. Po burzliwej dyskusji, dotyczącej charakteru i nazwy tworzonej organizacji, grono inicjatorów powstania nowej organizacji zadeklarowało utworzenie i przystąpienie do Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

czytaj więcej

Materiał partnera

Spółka cywilna - poznaj jej cechy charakterystyczne i zasady odpowiedzialności za długi

Polskie prawo przewiduje kilka form prawnych prowadzenia działalności gospodarczej. Najbardziej specyficzną z nich jest spółka cywilna, dlatego dla przybliżenia jej istoty w poniżym artykule prezentujemy cechy charakterystyczne spółki cywilnej. Wyjaśnimy też bardzo ważną dla przedsiębiorców kwestię odpowiedzialności za powstałe długi w związku z prowadzeniem firmy w tej formie prawnej.

czytaj więcej

Narodowe Czytanie 2017

Wybierz lekturę roku!

Trwa głosowanie na lekturę Narodowego Czytania. Jeszcze tylko przez kilka dni można oddać swój głos na książkę, która będzie czytana przez Polaków na początku września.

czytaj więcej

Policja apeluje

Bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku

Ferie zimowe rozpoczną się w naszym województwie 13 lutego. Dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki, relaksu w domu i na świeżym powietrzu. Dla ich opiekunów to czas szczególnego zainteresowania się warunkami bezpieczeństwa podczas tego wypoczynku. Dla policjantów to codzienność – a więc kontrole pojazdów, trzeźwości i uprawnień kierujących, stanu technicznego samochodów i autokarów przewożących dzieci. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo naszych milusińskich.

czytaj więcej

Rynek pracy

Zostań policjantem! Ruszył nowy nabór

Zawód policjanta to wyzwanie. Z pewnością jest to ciekawa praca umożliwiająca kontakty z innymi ludźmi, praca, w której każdy dzień jest inny. W Polsce jest ok. 100 tysięcy funkcjonariuszy. Dostają się tylko najlepsi. Dołącz do nich!

czytaj więcej

Wydarzenia

To pierwszy taki Mityng

– Anonimowi Narkomani są wspólnotą mężczyzn i kobiet, którzy dzielą się nawzajem doświadczeniem, siłą i nadzieją, aby rozwiązać swój wspólny problem i pomagać innym w wyzdrowieniu. Jedynym warunkiem uczestnictwa we wspólnocie jest chęć zaprzestania brania narkotyków – tymi słowami pani Marzenna Szałecka zachęca do wzięcia udziału w pierwszym Mityngu Anonimowych Narkomanów, który odbędzie się w Świnoujściu, w świetlicy przy ulicy Hołdu Pruskiego 12, w najbliższą sobotę o godzinie 17.00.

czytaj więcej

Bezpieczeństwo

„Dzień odblasków” - świnoujscy policjanci włączyli się do akcji

Dnia 25 stycznia 2017 roku w całej Polsce obchodzony był po raz pierwszy „Dzień odblasków”. Świnoujscy policjanci także włączyli się do akcji zachęcającej niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym. Na ulicach miasta stróże prawa rozdawali odblaskowe opaski pieszym i rowerzystom.

czytaj więcej

Twoje rozmowy telefoniczne mogą zostać wykorzystane przeciwko tobie w sądzie

Każdy z nas ma konstytucyjne prawo do prywatności. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy może ono zostać naruszone. Dotyczy to między innymi tajemnicy komunikowania się – nasze dane telekomunikacyjne mogą być w określonych przypadkach pozyskiwane od operatorów przez służby mundurowe. Czy aparat państwowy nie wyciąga jednak swoich rąk za daleko?

czytaj więcej

Rozmaitości

Firma TT-Line wybrała reportera!

Poznaliśmy zwycięzcę konkursu, który wcieli się w rolę Reportera TT-Line i przez cały rok będzie relacjonował podróże do Skanynawii w mediach społecznościowych.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia