Środa, 17 października 2018r.

Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Wydarzenia

Ogień Niepodległości

10 i 11 listopada w całej Polsce zapłoneły harcerskie Watry. Tysiące harcerek i harcerzy ZHR w piękny sposób zainauguruwało całoroczne obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ważne by w pędzie dzisiejszego świata nie zapominać o historii naszego Kraju. W ten symboliczny sposób Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej rozpoczyna realizację programu „NIEPODLEGŁA 1918-2018”.

czytaj więcej

Komunikat

Ostrzeżenie o silnym wietrze. Unikajmy terenów zadrzewionych

Synoptycy Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Szczecinie ostrzegają o możliwości wystąpienia silnego wiatru od godziny 18.00 dziś (piątek 10 listopada) do godziny 10.00 jutro (sobota 11 listopada). Średnia prędkość wiatru może dochodzić do 50 km na godzinę z porywami do nawet 90 km na godzinę. Kierunek zachodni i północno-zachodni. Najsilniejsze porywy spodziewane są w nadmorskich powiatach.

czytaj więcej

Kampania społeczna

Lepiej mnie kochaj niż bij

Kampania „ Białej Wstążki” to największa na  całym świecie akcja mająca na celu zatrzymanie oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na zjawisko przemocy wobec płci przeciwnej. Od 2008 roku w listopadzie, pracownicy Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, działającego w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Świnoujściu, organizują tę akcję na terenie naszego miasta.

czytaj więcej

Urząd Skarbowy

Ważna informacja dla mikroprzedsiębiorców

W każdym urzędzie skarbowym w listopadowe wtorki będzie można uzyskać pomoc i porady z zakresu Jednolitego Pliku Kontrolnego. Akcja skierowana jest w szczególności do mikroprzedsiębiorców – to oni bowiem od 2018 roku dołączą do grona podmiotów objętych obowiązkiem wysyłania JPK_VAT.

czytaj więcej

Zmiana czasu na zimowy

Pośpimy o godzinę dłużej

Przestawienie zegara z czasu letniego na zimowy to raczej lubiana zmiana, bowiem w niedzielę śpimy godzinę dłużej! Pozostają tylko pytania czy to ma sens i czy Polska zdoła to zmienić?

czytaj więcej

Policja apeluje

Bądź rozważnym pieszym – zadbaj o własne bezpieczeństwo!

Okres jesienno-zimowy to czas szczególnie trudny dla pieszych. Wcześnie zapadający zmierzch i zmienne warunki atmosferyczne, godziny szczytu komunikacyjnego przypadające po zmierzchu i przed świtem, ubrani w ciemną odzież piesi oraz pośpiech i brak koncentracji – to połączenie bardzo niebezpieczne, skutkujące zwiększoną liczbą wypadków. Niemal codziennie ginie człowiek idący nieoświetloną drogą poza miastem albo przechodzący przez jezdnię, niestety bardzo często po wyznaczonym przejściu dla pieszych. Są też dni, w których ofiar jest o wiele więcej i często są to osoby starsze.

czytaj więcej

Dzień Dawcy Szpiku

Nie chciałbyś uratować komuś życia?

13. października obchodzimy Ogólnopolski Dzień Dawcy Szpiku. Tego dnia w LO im Mieszka I (sala nr 7) w godzinach 10.00 – 13.00, a następnego (sobota) w Galerii Corso (poziom -1) w godzinach 11.00 – 17.00, będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca krwiotwórczych komórek macierzystych.

czytaj więcej

Praca

Spełnij swoje marzenia - zostań policjantem!

Zachodniopomorska Policja zachęca do wstąpienia w swoje szeregi. Zawód policjanta to wyzwanie, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której możesz znaleźć miejsce dla siebie, a Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. Jeśli jesteś zainteresowany pełnieniem służby w Policji, złóż dokumenty w świnoujskiej komendzie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Świnoujście - Nordenham. W ten weekend mamy jubileusz!

22-23 września 2017 r. będziemy obchodzić 25 lat partnerstwa i współpracy Świnoujścia z niemieckim miastem Nordenham. Na placu przed urzędem miasta zostanie posadzone pamiątkowe drzewo, będą też koncerty. Zobacz szczegółowy program obchodów.

czytaj więcej

Materiał partnera

Dlaczego warto wybierać papy termozgrzewalne?

Na rynku materiałów do izolacji dachowych znajdziemy bardzo szeroką ofertę pap. Ten, jeden z najpopularniejszych wyrobów do krycia dachu dostarcza nam wielu możliwości wyboru. Pozwala na idealne dobranie produktu do planowanego przez nas zastosowania. Niezależnie od tego, czy zamierzamy izolować fundamenty, podłogi czy też zajmować się konstrukcją zielonego dachu.

czytaj więcej

Policja apeluje

Nie dajmy się zwieść oszustom

Policjanci apelują o ostrożność, gdyż przestępcy ciągle podejmują nowe próby oszukania seniorów i przejęcia ich oszczędności. Wczoraj w Świnoujściu kilka osób odebrało telefony od mężczyzny, podającego się za funkcjonariusza Policji, jednak wyedukowani i świadomi zagrożenia seniorzy nie dali się zwieść oszustom.

czytaj więcej

44 wyspy z lotu ptaka

Zaprośmy Planete+ do Świnoujścia!

Kanał Planete+ emituje serię „Polska z góry”, w której z lotu ptaka przedstawia najciekawsze miejsca w kraju. Świnoujście znalazło się w gronie kandydatów na bohatera odcinka specjalnego, jednak wizyta ekipy filmowej na wyspie wymaga pewnego zaangażowania mieszkańców oraz sympatyków naszego miasta.

czytaj więcej

Rozmaitości

„Mundur na rowerach” - policjanci przejechali 600 km dla nienarodzonej Laury

Czterech policjantów wyruszyło w podróż rowerami pod hasłem „600 km dla Laury. Opole – Świnoujście 2017”, by pokonać trasę 600 km i pomóc w ten sposób nienarodzonej córce ich kolegi, która potrzebuje pomocy. Po drodze odwiedzali jednostki Policji i zachęcali do wsparcia finansowego na operację i rehabilitację dziecka. Jeśli możemy, pomóżmy maleńkiej dziewczynce, wspierając finansowo jej rodziców.

czytaj więcej

Prawo

Nadmorskie kontrole trwają mimo końca sezonu

Brak wydawania paragonów, pirackie płyty, nielegalne papierosy to efekt ostatnich kontroli na świnoujskim targowisku. Niektórzy przedsiębiorcy dokonujący sprzedaży jakby zapominali o tym, że powinni dokumentować ją wystawionymi paragonami.

czytaj więcej

Policja apeluje

Stop oszustwom metodą „na funkcjonariusza Policji”

Policjanci apelują: nie wyrzucajcie swoich pieniędzy do kosza na śmieci, bo tak każe wam rzekomy policjant! Wczoraj w Toruniu tak zrobiły dwie kobiety, które padły ofiarami oszustów. Przestępcy wmawiają, że nasze oszczędności w banku są w niebezpieczeństwie i koniecznie musimy je wypłacić, aby przekazać do zabezpieczenia policjantowi. To kłamstwo nie dajmy się zwieść!

czytaj więcej

Rozmaitości

ZHR podsumowuje wakacje

III Szczep Harcerski „Słowianie” ZHR z Świnoujścia nie daje ani chwili wytchnienia od atrakcji jakimi zasypuje młodzież. Działający szczep już nas zaszczycił kolejną akcją. Na przełomie czerwca i lipca odbyła się Harcerska Akcja Letnia. Rozpiętość wiekowa uczestników wynosiła od najmłodszych ze szkół podstawowych po studentów szkół wyższych. Nasi świnoujscy skauci obozowali w Czeremsze koło Krosna, w sąsiedztwie granicy ze Słowacją.

czytaj więcej

Terminalu Promów Morskich

Nielegalne wyroby tytoniowe za 800 tys. zł

Blisko 700 tys. szt. papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Zatrzymano 30-latka, który wpadł podczas kontroli drogowej. Kierowcy może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia