Niedziela, 19 listopada 2017r.

Imieniny: Seweryny, Maksyma, Salomei

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Twoje rozmowy telefoniczne mogą zostać wykorzystane przeciwko tobie w sądzie

Każdy z nas ma konstytucyjne prawo do prywatności. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy może ono zostać naruszone. Dotyczy to między innymi tajemnicy komunikowania się – nasze dane telekomunikacyjne mogą być w określonych przypadkach pozyskiwane od operatorów przez służby mundurowe. Czy aparat państwowy nie wyciąga jednak swoich rąk za daleko?

czytaj więcej

Rozmaitości

Firma TT-Line wybrała reportera!

Poznaliśmy zwycięzcę konkursu, który wcieli się w rolę Reportera TT-Line i przez cały rok będzie relacjonował podróże do Skanynawii w mediach społecznościowych.

czytaj więcej

WOŚP

Oddaj głos na świnoujskie serce

Rozpalenie wielkiego serca WOŚP w Świnoujściu ma szansę zostać materiałem tygodnia w TVN24! Relacja z imprezy zorganizowanej przez świnoujski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy została uznana przez redakcję za jedno z najciekawszych wydarzeń minionego tygodnia. Głosowanie trwa.

czytaj więcej

Wydarzenia

Salon fryzjerski ze Świnoujścia dla WOŚP

- Bądźcie z nami w niedzielę, 15 stycznia! Najlepsi fryzjerzy czekają, by uczynić Was piękniejszymi! – do udziału we fryzjerskiej zbiórce dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zachęca Jurek Owsiak. W ogólnopolskiej akcji bierze udział salon fryzjerski SISSI ze Świnoujścia (ul. Uzdrowiskowa 9 lok. 0/3).

czytaj więcej

Materiał partnera

Odszkodowanie dla potrąconego pieszego na pasach. Jak uzyskać wysokie świadczenia pieniężne?

Niestety wypadki z udziałem pieszych odbijają piętno na stanie zdrowia poszkodowanych. Przyczyn nieostrożności kierowców jest wiele, a jak pokazują policyjne statystyki piesi nie mogą czuć się bezpiecznie nawet przechodząc na pasach. Prawo umożliwia im jednak dochodzenie szerokiego katalogu roszczeń odszkodowawczych. Jak o nie zawalczyć? O tym powiemy w dalszej części artykułu.

czytaj więcej

Finanse

Jak założyć lokatę bankową?

Posiadasz oszczędności i zależy ci na ich bezpiecznym pomnożeniu? Specjaliści od lat twierdzą, że jednym z najbezpieczniejszych sposobów pomnażania odłożonych środków są lokaty terminowe. Dziś możesz taką założyć nie tylko w placówce banku.

czytaj więcej

Prawo

Przypominamy! Obowiązuje zakaz używania wyrobów pirotechnicznych

Używane w okresie karnawału powszechnie dostępnych wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych stwarza zagrożenie dla życia, zdrowia i mienia osób, jak również niesie zagrożenia dla porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego. W związku z tym Wojewoda Zachodniopomorski wydał rozporządzenie porządkowe w sprawie ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych na terenie województwa zachodniopomorskiego.

czytaj więcej

Policja apeluje

Bezpieczne zakupy przed świętami

Trwa „gorący” przedświąteczny tydzień. Tydzień świątecznych porządków i zakupów. Niestety okres ten wykorzystują również kieszonkowcy i złodzieje. Aby zbliżajace się Święta Bożego Narodzenia były dla wszystkich spokojne i bezpieczne warto skorzystać z porad, którymi dzielą się świnoujscy policjanci.

czytaj więcej

Wydarzenia

Rockowy finał Zlotu ZHR. Zobacz film!

Jednym z najważniejszych wydarzeń Zlotu 70-lecia harcerstwa w Świnoujściu, był koncert rockowo-harcerski warszawskiego zespołu WBH – Wszyscy Byliśmy Harcerzami. Organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników uroczystości w SP 1 do Sali Miejskiego Domu Kultury. Na wszystkie zuchy, druhów, rodziców i  byłych harcerzy czekała tu nie lada atrakcja - harcersko-rockowy show jakiego jeszcze Świnoujście nie widziało. Swój koncert zaprezentował WBH.

czytaj więcej

Komunikat

Informacja dla hodowców drobiu

W związku z wystąpieniem na terytorium Polski wysoce zjadliwej grypy ptaków H5N8 zarówno u drobiu, jak i ptaków dzikich przedstawiamy komunikat Głównego Lekarza Weterynarii.

czytaj więcej

Wydarzenia

ZHR obchodzi 70 rocznicę powstania harcerstwa

Budynek przy ulicy Narutowicza 10 jest miejscem, gdzie wszystko się zaczęło – polska szkoła i polskie harcerstwo w Świnoujściu. Właśnie tam, na zakończenie obchodów 70-lecia powstania Szkoły Podstawowej nr 1 oraz 70-lecia powstania harcerstwa w Świnoujściu harcerze organizują swoje obchody.

czytaj więcej

Stowarzyszenie Angelo Animale zbiera fundusze na podróż seniora do nowego domu

Starość w schronisku to najgorsze co może spotkać psa w jesieni jego życia. Marley dobrze o tym wie – w schronisku jest od początku wakacji. Kim jest Marley? To około 14-letni senior z podejrzeniem niedomykalności zastawki mitralnej, chorobą zwyrodnieniową stawów, niedowidzący i niedosłyszący. Przez 5 miesięcy pobytu w schronisku nie rozkochał w sobie nikogo, nadchodząca zima dla takiego staruszka mogła być Jego ostatnią…

czytaj więcej

Finanse

Uwaga, zmiany w wysokości zasiłków rodzinnych

Od 01 listopada 2016r. zmianie ulega wysokość zasiłku rodzinnego. Podstawa - rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2015r. w sprawie wysokości dochodu rodziny albo dochodu osoby uczącej się stanowiących podstawę ubiegania się o zasiłek rodzinny i specjalny zasiłek opiekuńczy, wysokości świadczeń rodzinnych oraz wysokości zasiłku dla opiekuna (Dz. U. poz. 1238).

czytaj więcej

Akcja Przeciwko Przemocy ze względu na płeć

Lepiej mnie kochaj niż bij

Od roku 2008 w listopadzie, pracownicy Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, działającego w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Świnoujściu, organizują na terenie miasta Kampanię „Białej Wstążki”. Kampania ta jest na świecie największą akcją skierowaną do mężczyzn.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia