Sobota, 25 maja 2024r.

Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Rozmaitości

Ferie zimowe ZHR

W ferie zimowe 2020 kadry szczepu “Słowianie” pojechały na zimowisko w Tatry, lecz ze Świnoujścia to droga daleka. W związku z tym, uczestnicy zrobili sobie jednodniową przerwę w Krakowie. Na początku dnia zwiedzili Zamek Królewski na Wawelu, Kaplicę Zygmuntowską, weszli na wieżę by zobaczyć Dzwon Zygmunta oraz piękną panoramę okolicy. Później uzupełniali braki sortów w składnicy harcerskiej, gdzie zaopatrzyli się w sprzęt, który miał służyć na wyjeździe w górach. Wieczorem autobusem pojechali do Zakopanego i na Głodówkę – schroniska harcerskiego.

czytaj więcej

Dzień Myśli Braterskiej

Harcerze przekazują życzenia innym skautom i harcerzom

Składanie życzeń, wysyłanie kartek, uroczyste ogniska – 22 lutego przypada Dzień Myśli Braterskiej, najważniejsze święto harcerzy i skautów z całego świata. Upamiętnia ono urodziny założyciela skautingu, lorda Roberta Baden-Powella i jego żony lady Olave Baden-Powell. Tradycją święta harcerzy stało się też organizowanie zbiórek, poświęconych szerzeniu wiedzy na temat korzeni ruchu i zacieśniających więzi między harcerzami.

czytaj więcej

Cinema 3D

Poranek w kinie. Psu Patrol wraca na wielki ekran

Psi Patrol powraca na ekrany Cinema 3D. Nowe, nieprezentowane w Polsce epizody z serii Ready Race Rescue już w repertuarze Poranków dla najmłodszych. Najlepsi czworonożni ratownicy czekają na widzów w każdy weekend oraz na specjalnych pokazach dla przedszkoli.

czytaj więcej

Finanse

Volvo coraz popularniejsze w Polsce. Zobacz, ile kosztuje OC dla aut tej marki

W 2018 roku Polacy zarejestrowali ponad 10 tysięcy modeli marki Volvo. W porównaniu do Skody (prawie 70 tys. sztuk) czy Volkswagena (prawie 60 tys. sztuk) nie jest to wynik imponujący. Dla Volvo jednak rok 2018 był przełomowy, bo oznaczał 15-procentowy wzrost sprzedaży w porównaniu z rokiem poprzednim. Wniosek jest jeden: Volvo nie jest popularną marką w Polsce, ale zainteresowanie nią rośnie rok do roku, zwłaszcza wśród klientów premium. Ile zapłacisz za OC swojego Volvo?

czytaj więcej

Rozmaitości

Zostań wolontariuszem. Ruszają zapisy

Komitet Społeczny – Budujemy Przystań Wolontariuszy zaprasza serdecznie mieszkańców Świnoujścia i okolic, na spotkanie organizacyjne dla nowych wolontariuszy Komitetu. Spotkanie wraz z zapisami, odbędzie się 19 Stycznia o godzinie 14 30 w Budynku Socjalnym na terenie Parku Chopina (koło brydżystów, budynek z toaletami).

czytaj więcej

Miasto

PEC sprawdza szczelność rur. Zauważyłeś kolorową wodę – zadzwoń pod 993

Przedsiębiorstwo Energetyki Cielnej Sp. z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 10 stycznia 2020 r. od godz. 13:00 woda sieciowa w systemie ciepłowniczym będzie zabarwiona barwnikiem Dysol Fluoresceina LTP. Barwienie wody sieci ciepłowniczej ma na celu wykrycie nieszczelności rurociągów, armatury oraz wymienników ciepła i jest powszechnie stosowane przez przedsiębiorstwa ciepłownicze.

czytaj więcej

Rozmaitości

Quo vadis, Dominik?

O co chodzi w najnowszej akcji znanego ekologa i podróżnika Dominika Dobrowolskiego? – W styczniu 2020 r. zaczynam długi marsz: „Bałtycką Odyseję”. Pójdę na wschód, wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Po drodze będę sprzątał plaże, organizował akcje edukacji ekologicznej, przeprowadzał analizę odpadów wyrzucanych przez morze i tworzył film dokumentalny – wyjaśnia inicjator wydarzenia.

czytaj więcej

Rozmaitości

ZHR - 73. rocznica powstania harcerstwa w SP 1

W miniony weekend w naszych szeregach miało miejsce wydarzenie jakim jest Święto Szczepu czyli 73. rocznicy powstania naszego środowiska - III Szczepu Harcerskiego "Słowianie" ZHR im. Zawiszy Czarnego czyli harcerstwa w Szkole Podstawowej nr 1.

czytaj więcej

Rozmaitości

5 powodów, dlaczego warto robić zakupy przez Internet

Ponieważ obecnie mamy niemal nieograniczony dostęp do Internetu, coraz częściej robimy zakupy online. Świadomie rezygnujemy z wyjścia do sklepu, bo możemy kupić wymarzony sprzęt czy niezbędne kosmetyki bez potrzeby wstawania z kanapy. Czy zawsze jest to dobre rozwiązanie? Poznaj najważniejsze zalety robienia zakupów przez Internet.

czytaj więcej

Rozmaitości

ZHR - Ogień Niepodległości

101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to nasze wspólne święto. Program ZHR - Ogień Niepodległości to zaproszeniem do wielopokoleniowego świętowania odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, zdobytej wiele lat temu i ciągle utrzymywanej pracą Narodu w czasach dzisiejszych. W całej Polsce, 10 listopada o godzinie 19:18, zapłonęły ogniska jednoczące tych, którzy wspólnie chcą uczcić pamiętne wydarzenia z historii Polski, prowadzące do odzyskania niepodległości.

czytaj więcej

Ekologia i polityka

Ruszył nawigator wyborczy WWF Polska

Ruszył nawigator wyborczy WWF Polska o środowisku. Niestety bez odpowiedzi PiS. Fundacja WWF Polska, we współpracy z MamPrawoWiedziec.pl, opublikowała nawigator wyborczy, dzięki któremu dowiemy się, która z partii startujących do Parlamentu ma najbliższe naszemu poglądy na ekologię. Kwestia klimatu jest obecnie dla Polaków drugą najważniejszą sprawą (64 proc.), zaraz po służbie zdrowia*. Nawigator powstał na podstawie odpowiedzi od większości komitetów wyborczych partii politycznych. Jedynym komitetem, który nie przesłał żadnej odpowiedzi jest KW PiS. Nawigator działa pod adresem ekopatrioci.pl/nawigator-wyborczy/

czytaj więcej

Pogoda

Uwaga. Będzie mocno wiało!

Meteorolodzy z biura prognoz w Szczecinie ostrzegają przed silnym wiatrem. Ma pojawić się dziś (30. września 2019 r.) około godziny 11.00. Potrwa do jutra (1.października 2019r.), do godziny 5.00 rano.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia