Sobota, 21 kwietnia 2018r.

Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Policja apeluje

Bezpieczny długi weekend - policjanci radzą i ostrzegają

Pamiętajmy także o prawidłowym poruszaniu się po drodze, szczególnie wieczorem i nocą. Jeżeli jesteśmy ubrani w ciemną odzież, jesteśmy mało widoczni, dlatego powinniśmy przechodzić w miejscu do tego przeznaczonym i mieć przy sobie element odblaskowy. A wszystko po to, aby cało i bezpiecznie dotrzeć do domu.

czytaj więcej

Rozmaitości

Szef restauracji w Radisson Blu Resort już planuje menu

Pierwszy 5-gwiazdkowy hotel w Świnoujściu już za kilka tygodni otworzy drzwi przed gośćmi. Obiekt będzie zachwycał nie tylko położeniem i widokiem na morze, ale również wyszukanymi potrawami, które przygotowywać będzie Armando Selimaj i jego zespół.

czytaj więcej

Rozmaitości

To już pewne. „Młode wilki 3” będą kręcone również w Świnoujściu

Dziś w Świnoujściu przebywali z wizytą przedstawiciele producentów filmu „Młode wilki 3”. Bogusław Job, reprezentujący spółkę Combat Films przekazał na ręce Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza jeden z najbardziej strzeżonych w ostatnim czasie scenariuszy, właśnie sequelu, kultowego w latach 90-tych i do tej pory, filmu „Młode wilki”.

czytaj więcej

BALTOPS 2017

Okręty przy szczecińskich Wałach Chrobrego

Blisko 30 okrętów zacumowało w ostatnich godzinach w Szczecinie. Faza portowa ćwiczenia Baltops 17 rozpoczęła się dzisiaj w portach w Szczecinie i w Świnoujściu. Jutro do zacumowanych okrętów dołączy jeszcze około 10 jednostek.

czytaj więcej

Policja apeluje

Seniorze nie daj się oszukać - nowa metoda przestępców

Do policjantów co jakiś czas zgłaszają się seniorzy, którzy informują o próbach wyłudzenia pieniędzy. Różnią się metody, wygląd i wiek sprawców. W zainteresowaniu oszustów są oszczędności seniorów. Sprawcy podają się za rzekomych „wnuczków” albo innych członków rodziny, policjantów CBŚP lub różnych funkcjonariuszy rozpracowujących szajkę oszustów czy też informują o ataku hakerów na konta bankowe starszych osób . Ostatnia z metod dotyczy podawania się za rzekomych pracowników poczty.

czytaj więcej

Policja apeluje

Sezon motocyklowy w pełni - uważajmy na drodze

Sezon motocyklowy w pełni, niestety tylko w miniony weekend tj. w dniach 26-28 maja br. na polskich drogach śmierć poniosło aż 10 motocyklistów. Pamiętajmy, że użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają najmniejszych szans.

czytaj więcej

Policja apeluje

Rozpoznajesz swój rower?

Świnoujscy policjanci poszukują właściciela odzyskanego roweru. Osoba, która utraciła opisywany jednoślad bądź może pomóc w ustaleniu jego właściciela, proszona jest o kontakt z miejscową komendą.

czytaj więcej

Wydarzenia

Nobel dla WOŚP! Świnoujski sztab promował kandydaturę Fundacji na pokładzie pirackiego statku

Jedną z propozycji świnoujskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która znalazła się na liście internetowych aukcji orkiestry był trzygodzinny rejs pirackim żaglowcem „Roza Weneda”. Ostania zanotowana kwota za wyprawę z piratami na wody Zatoki Pomorskiej wyniosła 1999 złotych. Na tej kwocie aukcja się zakończyła ale WOŚP-owa przygoda z piratami – nie. Świnoujski sztab wpadł bowiem na pomysł, że rejs może być fantastyczną okazją do promowania WOŚP jako kandydata do nagrody Nobla

czytaj więcej

Wydarzenia

BALTOPS 2017 - okręty w Szczecinie

BALTOPS 2017 – największe w tym roku międzynarodowe ćwiczenie na Bałtyku rozpoczyna się w Szczecinie i Świnoujściu. Do zachodniopomorskich portów w czwartek i piątek (1 i 2 czerwca) wejdzie ponad 40 okrętów wojennych z 14 państw. Trzy dni później okręty rozpoczną praktyczne manewry na morzu gdzie załogi przećwiczą prowadzenie międzynarodowej operacji.

czytaj więcej

Rozmaitości

Policzymy rowerzystów na polsko - niemieckiej ścieżce

Czujnik liczący rowerzystów zamontowano na pieszo – rowerowej trasie łączącej Świnoujście z sąsiednimi niemieckimi kurortami Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin. – Wiemy już przykładowo, że wczoraj, we wtorek 16 maja 2017 r., ścieżką przejechało niemal 2300 rowerzystów – informuje Robert Karelus, rzecznik prezydenta.

czytaj więcej

Koszalińskie Harce ZHR

Świnoujski ZHR na podium

27 Świnoujska Drużyna Harcerek „Rzepichy” im. Mieszka I z III Szczepu Harcerskiego „Słowianie” ZHR im. Zawiszy Czarnego zajeła I miejsce na Koszalińskich Harcach ZHR. 

czytaj więcej

Policja apeluje

Bezpieczna majówka

Przed nami długi weekend majowy. Mimo że prognozy pogody na najbliższe dni nie nastrajają optymistycznie, wielu Polaków zaplanowało w tym czasie bliższe i dalsze wyjazdy. Zanim rozpoczniemy wypoczynek poza domem, przypomnijmy sobie kilka zasad bezpieczeństwa.

czytaj więcej

Wydarzenia

Ruszył ważny projekt

Dnia 26 kwietnia o godzinie 10:30 w Gimnazjum Publicznym nr 1 w Świnoujściu odbyła się ceremonia otwarcia projektu „Ratujemy i uczymy ratować” współfinansowanego przez Gminę Miasto Świnoujście w ramach Budżetu obywatelskiego.


czytaj więcej

Projekt „Zielona Ławeczka”

Piękny ogród wokół Waszego domu może powstać jeszcze tego lata!

Fundacja Banku Ochrony Środowiska uruchamia III edycję ogólnopolskiego projektu grantowego „Zielona Ławeczka”. To ogólnopolski, prospołeczny projekt grantowy adresowany do mieszkańców otwartych osiedli, zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty, w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców.

czytaj więcej

Świnoujścianka w finale ogólnopolskiego konkursu barmańskiego

Pochodząca ze Świnoujścia Sara Hamadyk awansowała do finału krajowych eliminacji do światowego konkursu barmańskiego, World Class Competition. 21 maja świnoujścianka, która obecnie pracuje w Warszawie, zmierzy się z pozostałymi dwunastoma finalistami o bilet na globalne zawody w Meksyku. Gratulujemy i trzymamy kciuki za finał!

czytaj więcej

Dom

Meble drewniane i okna drewniane - zgrany duet

Gdy już w końcu uda nam się uporać z zagospodarowaniem naszego domu, który dopiero co wybudowaliśmy, czy też zakupiliśmy, najczęściej zaczynamy myśleć o tym, co znajduje się na zewnątrz, a dokładniej co powinno się tam znaleźć.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia