Niedziela, 16 czerwca 2024r.

Imieniny: Aliny, Benona, Anety

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Rozmaitości

PKW Morze Północne z okrętami NATO w Świnoujściu

W piątek, 5 listopada, do Portu Wojennego w Świnoujściu wejdzie międzynarodowy zespół okrętów „Tarczy Przeciwminowej NATO” dowodzony przez sztab Polskiego Kontyngentu Wojskowego Morze Północne. Wizyta ma głównie na celu uzupełnienie zapasów i zapewnienie odpoczynku załogom po intensywnym tygodniu szkolenia na morzu.

czytaj więcej

Rozmaitości

ZHR - Startujemy w nowy rok służby

Harcerski start już za nami! Radosna gromada zuchów, harcerzy oraz rodziców naszej organizacji ZHR spotkali się w sobotę w gościnnych lasach - Szlak Fortyfikacyjny Twierdzy Świnoujście.

czytaj więcej

Rozmaitości

Wakacje na obozie ZHR

W dniach 3 do 27 lipca w górach Bielskich Doliny Kłodzkiej u stóp Góry Rudawiec (1112 m n.p.m.) odbył się obóz harcerski III Szczepu Harcerskiego „Słowianie” ZHR im. Zawiszy Czarnego. Obóz związany był obchodami 75 powstania harcerstwa w SP 1 w Świnoujściu.

czytaj więcej

Rozmaitości

77. rocznica Powstania Warszawskiego na Morzu Bałtyckim

1 sierpnia 1944r. – Dzień w którym Polacy podczas okupacji niemieckiej udowodnili, że Hymn nie jest pustymi słowami rzucanymi na wiatr w rytm melodii. “Jeszcze Polska nie zginęła, Kiedy my żyjemy.” – te dwa pierwsze wersy hymnu zostały zaprezentowane Niemcom już nie na kartce, lecz wielkiej, zorganizowanej akcji, miejącej na celu wyzwolenie Warszawy.

czytaj więcej

Rozmaitości

Trwają konsultacje społeczne dotyczące komunikacyjnej i transportowej przyszłości miasta

TWÓJ RUCH! - to hasło kampanii informacyjnej, którą przez najbliższe tygodnie znajdziecie Państwo na stronie Urzędu Miasta. Jej celem jest przedstawienie pełnej, kompleksowej i rzetelnej informacji na temat przyszłości komunikacji i transportu w Świnoujściu. W oparciu o wyniki badań i opinie ekspertów pokażemy wszystkie aspekty ruchu w mieście – od ciągów pieszych i ścieżek rowerowych po drogi, którymi poruszają się pojazdy spalinowe. Od parkingów, po plany komunikacji miejskiej. Przedstawimy prognozy, plusy i minusy zmian. Liczymy na Państwa opinie, uwagi i komentarze, które pozwolą wybrać najlepszy scenariusz dla miasta i jego mieszkańców.

czytaj więcej

Zdrowie

Profilaktyka 40 PLUS

Głównym celem programu „Profilaktyka 40 PLUS” jest ocena organizacji i efektywności objęcia świadczeniobiorców od 40. roku życia profilaktyczną diagnostyką w zakresie najczęściej występujących problemów zdrowotnych. Trzeba zauważyć, że w związku z pandemią koronawirusa profilaktyka chorób znacznie spadła z powodu m.in. obniżonej zgłaszalności do lekarzy w 2020 r. 

czytaj więcej

Materiał zewnętrzny

Jakie dane powinno zawierać oświadczenie sprawcy kolizji drogowej?

Mianem kolizji określa się stłuczkę, w której nie ma rannych i ucierpiały jedynie pojazdy. W takich sytuacjach nie jest wymagane wzywanie policji na miejsce zdarzenia, gdyż wystarczy spisanie stosownego oświadczenia sprawy kolizji drogowej. Wyjaśniamy, jak prawidłowo sporządzić taki dokument i jakie dane powinny się z nim znaleźć, aby oświadczenie zostało uznane przez ubezpieczyciela.

czytaj więcej

Rozmaitości

Kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju: TT-Line świętuje udane wodowanie drugiego promu Green Ship

W 2018 roku TT-Line złożyło zamówienie na budowę nowego promu Green Ship (Zielony Statek), który dołączy do floty TT-Line w 2022 roku i będzie operowany, jako nowy „Nils Holgersson” na Morzu Bałtyckim. Od tego czasu z ogromną ekscytacją przygląda się, jak postępują prace nad budową statku najnowszej generacji.

czytaj więcej

Rozmaitości

Elżbieta Jabłońska: możemy wygrać z PiS

Donald Tusk, były premier RP oraz obecny lider Platformy Obywatelskiej w poniedziałek odwiedził nasze województwo. W Szczecinie, na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich spotkał się także z przedstawicielami świnoujskiej Platformy Obywatelskiej.

czytaj więcej

Rozmaitości

Piec, kominek, instalacja fotowoltaiczną... źródła ciepła do zgłoszenia w gminie

Od 1 lipca 2021 r. wchodzi w życie obowiązek zgłoszenia informacji o źródłach ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Dotyczy on właścicieli lub zarządców budynków. Obowiązek jest powszechny, a jego niedopełnienie może skończyć się karą finansową. Informacje o źródłach ciepła będą wprowadzone do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

czytaj więcej

Zdrowie

Palenie zabija 7 milionów palaczy każdego roku

Palenie papierosów to jeden z najczęstszych nałogów wśród Polaków. Przyznaje się do niego co czwarty dorosły, czyli aż 26% naszego społeczeństwa. Wskutek rozwoju chorób związanych z paleniem papierosów umiera co roku 7 milionów palaczy na świecie, w tym 81 tysięcy obywateli naszego kraju. Papierosowy dym zabija również osoby postronne: na świecie to milion ludzi, a w Polsce nawet kilka tysięcy. Niestety, wiele wskazuje na to, że te liczby się nie zmniejszą w kolejnych latach.

czytaj więcej

Rozmaitości

Rowery i walizka czekają na właścicieli

W Biurze Rzeczy Znalezionych na właścicieli czekają czarna walizka z rzeczami osobistymi, czerwono-bordowy rower typ miejski i biały rower miejski typu Cross. Przedmioty można odebrać w biurze, które znajduje się w Urzędzie Miasta Świnoujście (główny budynek) przy ulicy Wojska Polskiego 1/5.

 

czytaj więcej

Rozmaitości

H-13 Przemko w macierzystym porcie

We wtorek, 25 maja, do Portu Wojennego w Świnoujściu wszedł po raz pierwszy holownik H-13 Przemko – ostatni z sześciu nowoczesnych holowników zbudowanych dla Marynarki Wojennej RP. W najbliższych dniach odbędzie się techniczne przekazanie holownika do 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, a oficjalne rozpoczęcie służby nastąpi po uroczystości pierwszego podniesienia bandery.

czytaj więcej

Rozmaitości

Przekazanie obowiązków dowódcy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

We wtorek, 27 kwietnia, w świnoujskim Porcie Wojennym miało miejsce uroczyste przekazanie obowiązków dowódcy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Kontradmirał Piotr Nieć po dwóch i pół roku dowodzenia świnoujską flotyllą zdał obowiązki, a dowodzenie 8.FOW objął komandor Włodzimierz Kułagin.

czytaj więcej

Rozmaitości

Trzy rowery czekają na właścicieli

Policja odzyskała trzy rowery: „Code edox” (szaro-srebrny, typ górski), Akira (srebrno-czarny) oraz Prophete (czarny). Rowery można odebrać w Biurze Rzeczy Znalezionych w Urzędzie Miasta.

czytaj więcej

Rozmaitości

Zdrowie Polaków w czasie pandemii: mierzyć poziom cukru i ciśnienie, schudnąć i przestać palić

Prof. Filip M. Szymański, prezes Polskiego Towarzystwa Chorób Cywilizacyjnych, apelował do Polaków, aby w czasie pandemii szczególnie zadbali o swoje zdrowie, wskazując, że zdecydowana większość pacjentów umierających z powodu COVID-19 ma choroby współistniejące. Te słowa powinnyśmy szczególnie przypomnieć sobie zwłaszcza 7 kwietnia, obchodząc Światowy Dzień Zdrowia.

czytaj więcej

Rozmaitości

Policja prosi o pomoc

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu poszukuje osób będących świadkami lub posiadających nagranie z rejestratora dot. zdarzenia drogowego zaistniałego w dniu 28 marca 2021 roku ok. godz. 09.20 w Świnoujściu w miejscu zlokalizowanym na 10 km i 200 m drogi krajowej DK3 w kierunku Szczecina, gdzie doszło do przewrócenia się pojazdu ciężarowego o nr rej. NO 0638V wraz z naczepą o nr rej. CE 4820

czytaj więcej

Rozmaitości

Romantycznie i bez dymu

Wielkimi krokami zbliża się 14 luty. To dzień wyjątkowy dla wielu par, które w niedzielę w szczególny sposób będą świętować kolejny rok swojego związku. Inni uważają, że święto zakochanych zostało zbyt skomercjalizowane i że miłość trzeba sobie okazywać codziennie, a nie tylko raz w roku. To oczywiście prawda, jednak wielu ekspertów zaznacza, iż związki, w których wspomina się ważne daty: rocznicę ślubu, pierwszej randki, czy pocałunku, trwają dłużej i są dużo silniejsze. Warto więc może potraktować Walentynki jako kolejny pretekst do spędzenia wyjątkowego czasu sam na sam z ukochaną osobą.

czytaj więcej

Myślisz o wyborze szkoły średniej? Rozważ klasy o profilu cyberbezpieczeństwo!

To jest właśnie ten moment, kiedy uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i ich rodzice zastanawiają się, jaką szkołę średnią wybrać. A może klasa o profilu cyberbepieczeństwa? Od przyszłego roku szkolnego pod patronatem MON 16 szkół z całej Polski rozpocznie program pilotażowy. W pakiecie kandydat ma zapewnione doskonałe warunki nauczania, unikalny program oraz gwarancje rozwoju zawodowego po ukończeniu szkoły.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia