Piątek, 22 września 2017r.

Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Świnoujścianka w finale ogólnopolskiego konkursu barmańskiego

Pochodząca ze Świnoujścia Sara Hamadyk awansowała do finału krajowych eliminacji do światowego konkursu barmańskiego, World Class Competition. 21 maja świnoujścianka, która obecnie pracuje w Warszawie, zmierzy się z pozostałymi dwunastoma finalistami o bilet na globalne zawody w Meksyku. Gratulujemy i trzymamy kciuki za finał!

czytaj więcej

Dom

Meble drewniane i okna drewniane - zgrany duet

Gdy już w końcu uda nam się uporać z zagospodarowaniem naszego domu, który dopiero co wybudowaliśmy, czy też zakupiliśmy, najczęściej zaczynamy myśleć o tym, co znajduje się na zewnątrz, a dokładniej co powinno się tam znaleźć.

czytaj więcej

Rozmaitości

Świnoujścianka wśród najlepszych barmanów

Dwójka barmanów z województwa zachodniopomorskiego znalazła się w półfinale trzeciej edycji polskich eliminacji do najbardziej prestiżowego konkursu barmańskiego na świecie, World Class Competition. Półfinałową trzydziestkę wybrało międzynarodowe jury na podstawie nadesłanych receptur koktajli. Kolejne etapy krajowego konkursu wyłonią Barmana Roku World Class Poland, który zmierzy się w Meksyku z konkurentami z 60 państw.

czytaj więcej

Finanse

Mamy już ponad 5 mln e-PIT-ów!

Do 19 marca Polacy złożyli już ponad 5 milionów rocznych zeznań podatkowych przez Internet. To ponad pół miliona więcej niż w 2016 r. Elektroniczne PIT-y składamy w tym roku do 2 maja.

czytaj więcej

Zdrowie

Nowalijka, czyli co?

Wymęczony zimą organizm z wdzięcznością reaguje na pierwsze oznaki wiosny. Z entuzjazmem podchodzimy do dłuższych dni, rosnących temperatur, słońca. Cieszą nas pojawiające się przebiśniegi i krokusy, nic więc dziwnego, że niejednej osobie żywiej bije serce na widok pierwszych wiosennych warzyw. Warto jednak się powstrzymać i zastanowić, czy na pewno skorzystać z dobrodziejstw nowalijek.

czytaj więcej

Finanse

Teraz całego PIT-a wypełni urząd, a nie podatnik

Już od 15 marca br. składanie rocznych PIT-ów zostanie maksymalnie uproszczone. Wystarczy złożyć on-line wniosek PIT-WZ, a urząd skarbowy sam przygotuje zeznanie podatkowe na podstawie danych, które posiada. Będzie to najprostszy, najszybszy i najpewniejszy sposób rozliczenia dochodów. Emeryci i renciści przekażą 1 proc. dla OPP na nowym formularzu PIT-OP, nie muszą wypełniać odrębnego zeznania.

czytaj więcej

Materiał partnera

Odszkodowanie i zadośćuczynienie- jakie roszczenia przysługują z OC sprawcy wypadku?

Prawo chroni poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych umożliwiając im dochodzenie licznych świadczeń odszkodowawczych. Dochodzenie ich jest możliwe w ramach polisy OC sprawcy wypadku. Ubezpieczenie to pokrywa dwa rodzaje roszczeń po wypadkach komunikacyjnych. W poniższym artykule przybliżymy możliwości odszkodowawcze, które przysługują poszkodowanym w zdarzeniach drogowych.

czytaj więcej

Rozmaitości

Polała się krew „SpoKREWnionych służbą”

Policjanci w Świnoujściu oddawali honorowo wczoraj krew, pamiętając o Żołnierzach Wyklętych. Działania te wpisują się w ogólnopolską akcję honorowego krwiodawstwa „SpoKREWnieni służbą”, której patronuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

czytaj więcej

Wydarzenia

W 72. Rocznicę zbombardowania Świnoujścia

W tym roku przypada 72. rocznica zbombardowania Świnoujścia przez aliantóww dniu 12. marca 1945 roku. Wzorem lat ubiegłych, obchody kolejnej rocznicy bombardowania Świnoujścia, z udziałem władz samorządowych wyspy Uznam, młodzieży polskich i niemieckich szkół, organizacji kombatanckich odbędą się w dwóch miejscach i dwóch terminach.

czytaj więcej

Wydarzenia

Zimowisko Świnoujskiego Szczepu ZHR

W dniach 10-16.02.2016r. odbyło się wspólne zimowisko harcerek, harcerzy i wędrowników z III Szczepu Harcerskiego „Słowianie” Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Harcerzy i harcerki gościła w swoich murach jedna z najstarszych szkół w Polsce - XXI. Liceum Ogólnokształcące im. Hugo Kołłątaja w Warszawie.

czytaj więcej

Ruszył nowy portal edukacyjny o Morzu Bałtyckim

Tajemnice Bałtyku nie tylko dla dzieci

Która ryba ma zielony szkielet? Jakie zwierzęta morskie przybierają kolor otoczenia? Dlaczego woda w Bałtyku jest słona? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi udziela nowa platforma edukacyjna Balticarium. W dość niekonwencjonalny sposób.

czytaj więcej

8. Flotylla Obrony Wybrzeża

Polski trałowiec w międzynarodowym ćwiczeniu SQUADEX 17

Dzisiaj, czwartek 23 lutego, trałowiec ORP WIGRY ze składu 13. Dywizjonu Trałowców (8. Flotylla Obrony Wybrzeża) udał się na międzynarodowe ćwiczenie pod kryptonimem SQUADEX 17. Przez najbliższe dwa tygodnie polscy marynarze współpracując z kolegami z Sił Morskich Niemiec i Marynarki Wojennej Królestwa Szwecji przećwiczą szereg epizodów na wodach Zatoki Kilońskiej i Cieśnin Duńskich. Wypływający w morze okręt pożegnał komandor porucznik Piotr Sikora, dowódca dywizjonu.

czytaj więcej

Bezcukrowe drożdżówki z SGGW

Naukowcy opracowali recepturę na wypieki bez grama cukru

Tłusty czwartek to trudny dzień dla osób na dietach, zwłaszcza cukrzyków. Kiedy wszyscy wokół licytują się, kto zjadł więcej lukrowanych i nadziewanych pączków, im nie pozostaje nic innego, jak tylko obejść się smakiem. Jest jednak szansa, że za rok osoby unikające w swojej diecie produktów o wysokim indeksie glikemicznym także będą miały swój przysmak. Prof. dr hab. Danuta Kołożyn-Krajewska i dr inż. Aleksandra Szydłowska z Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW opracowały przepis na wyjątkową drożdżówkę, która w swoim składzie nie ma ani grama cukru, a do tego zawiera wartościowe dodatki prozdrowotne.

czytaj więcej

Historyczny rekord. W Polsce nowe akty prawne produkuje się na potęgę

Średnio 4 godziny i 17 minut musiałby poświęcić każdego dnia roboczego polski obywatel, aby zapoznać się ze zmianami prawnymi wprowadzonymi w 2016 r. – wynika z najnowszego „Barometru stabilności otoczenia prawnego w polskiej gospodarce”. W życie weszły wówczas nowe ustawy i rozporządzenia liczące blisko 32 tys. stron maszynopisu. To historyczny rekord.

czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Wybrano lekturę roku!

- „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego zostało lekturą na Narodowe Czytanie 2017 - ogłosił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

czytaj więcej

Rynek pracy

66% Polek chce pracować za granicą

Aż 2/3 Polek w wieku 18–60 lat jest skłonnych wyjechać do pracy za granicę – wynika z badania „Polki o pracy za granicą”. Najczęściej motywują je do tego kwestie finansowe (36%), a także chęć zwiedzania świata i nauki języka obcego. Jego słaba znajomość jest wskazywana jako największa przeszkoda w podjęciu zatrudnienia za granicą.

czytaj więcej

Miasto

Pomoc za pomoc

Procedura rozliczenia podatkowego jest skomplikowana i nie każdy ma ochotę na rozwiązywanie skomplikowanych zagadek natury formalnej. Fundacja Hospicyjna Przystań w Świnoujściu, oferuje pomoc wszystkim osobom, które chciałyby wesprzeć rozwój Ruchu Hospicyjnego w Świnoujściu darowizną w postaci 1% podatku należnego.

czytaj więcej

Profilaktyka

Czy wiesz, jak Cię widzą inni na melanżu…? - pyta nastolatków Główny Inspektorat Sanitarny

Piękne, atrakcyjne nimfy w zderzeniu z brudnym przejściem podziemnym… Plastikowy kasownik zamiast czułego kochanka… Raperskie flow w kontraście do żenującego bełkotu. W ten innowacyjny sposób Główny Inspektorat Sanitarny chce zwrócić uwagę młodzieży na negatywne skutki korzystania z używek. Właśnie wystartowała ogólnopolska kampania „Melanż. Oczekiwania vs. rzeczywistość”.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia