Czwartek, 22 lutego 2024r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Rozmaitości

Trwają konsultacje społeczne dotyczące komunikacyjnej i transportowej przyszłości miasta

TWÓJ RUCH! - to hasło kampanii informacyjnej, którą przez najbliższe tygodnie znajdziecie Państwo na stronie Urzędu Miasta. Jej celem jest przedstawienie pełnej, kompleksowej i rzetelnej informacji na temat przyszłości komunikacji i transportu w Świnoujściu. W oparciu o wyniki badań i opinie ekspertów pokażemy wszystkie aspekty ruchu w mieście – od ciągów pieszych i ścieżek rowerowych po drogi, którymi poruszają się pojazdy spalinowe. Od parkingów, po plany komunikacji miejskiej. Przedstawimy prognozy, plusy i minusy zmian. Liczymy na Państwa opinie, uwagi i komentarze, które pozwolą wybrać najlepszy scenariusz dla miasta i jego mieszkańców.

czytaj więcej

Zdrowie

Profilaktyka 40 PLUS

Głównym celem programu „Profilaktyka 40 PLUS” jest ocena organizacji i efektywności objęcia świadczeniobiorców od 40. roku życia profilaktyczną diagnostyką w zakresie najczęściej występujących problemów zdrowotnych. Trzeba zauważyć, że w związku z pandemią koronawirusa profilaktyka chorób znacznie spadła z powodu m.in. obniżonej zgłaszalności do lekarzy w 2020 r. 

czytaj więcej

Materiał zewnętrzny

Jakie dane powinno zawierać oświadczenie sprawcy kolizji drogowej?

Mianem kolizji określa się stłuczkę, w której nie ma rannych i ucierpiały jedynie pojazdy. W takich sytuacjach nie jest wymagane wzywanie policji na miejsce zdarzenia, gdyż wystarczy spisanie stosownego oświadczenia sprawy kolizji drogowej. Wyjaśniamy, jak prawidłowo sporządzić taki dokument i jakie dane powinny się z nim znaleźć, aby oświadczenie zostało uznane przez ubezpieczyciela.

czytaj więcej

Rozmaitości

Kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju: TT-Line świętuje udane wodowanie drugiego promu Green Ship

W 2018 roku TT-Line złożyło zamówienie na budowę nowego promu Green Ship (Zielony Statek), który dołączy do floty TT-Line w 2022 roku i będzie operowany, jako nowy „Nils Holgersson” na Morzu Bałtyckim. Od tego czasu z ogromną ekscytacją przygląda się, jak postępują prace nad budową statku najnowszej generacji.

czytaj więcej

Rozmaitości

Elżbieta Jabłońska: możemy wygrać z PiS

Donald Tusk, były premier RP oraz obecny lider Platformy Obywatelskiej w poniedziałek odwiedził nasze województwo. W Szczecinie, na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich spotkał się także z przedstawicielami świnoujskiej Platformy Obywatelskiej.

czytaj więcej

Rozmaitości

Piec, kominek, instalacja fotowoltaiczną... źródła ciepła do zgłoszenia w gminie

Od 1 lipca 2021 r. wchodzi w życie obowiązek zgłoszenia informacji o źródłach ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Dotyczy on właścicieli lub zarządców budynków. Obowiązek jest powszechny, a jego niedopełnienie może skończyć się karą finansową. Informacje o źródłach ciepła będą wprowadzone do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

czytaj więcej

Zdrowie

Palenie zabija 7 milionów palaczy każdego roku

Palenie papierosów to jeden z najczęstszych nałogów wśród Polaków. Przyznaje się do niego co czwarty dorosły, czyli aż 26% naszego społeczeństwa. Wskutek rozwoju chorób związanych z paleniem papierosów umiera co roku 7 milionów palaczy na świecie, w tym 81 tysięcy obywateli naszego kraju. Papierosowy dym zabija również osoby postronne: na świecie to milion ludzi, a w Polsce nawet kilka tysięcy. Niestety, wiele wskazuje na to, że te liczby się nie zmniejszą w kolejnych latach.

czytaj więcej

Rozmaitości

Rowery i walizka czekają na właścicieli

W Biurze Rzeczy Znalezionych na właścicieli czekają czarna walizka z rzeczami osobistymi, czerwono-bordowy rower typ miejski i biały rower miejski typu Cross. Przedmioty można odebrać w biurze, które znajduje się w Urzędzie Miasta Świnoujście (główny budynek) przy ulicy Wojska Polskiego 1/5.

 

czytaj więcej

Rozmaitości

H-13 Przemko w macierzystym porcie

We wtorek, 25 maja, do Portu Wojennego w Świnoujściu wszedł po raz pierwszy holownik H-13 Przemko – ostatni z sześciu nowoczesnych holowników zbudowanych dla Marynarki Wojennej RP. W najbliższych dniach odbędzie się techniczne przekazanie holownika do 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, a oficjalne rozpoczęcie służby nastąpi po uroczystości pierwszego podniesienia bandery.

czytaj więcej

Rozmaitości

Przekazanie obowiązków dowódcy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

We wtorek, 27 kwietnia, w świnoujskim Porcie Wojennym miało miejsce uroczyste przekazanie obowiązków dowódcy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Kontradmirał Piotr Nieć po dwóch i pół roku dowodzenia świnoujską flotyllą zdał obowiązki, a dowodzenie 8.FOW objął komandor Włodzimierz Kułagin.

czytaj więcej

Rozmaitości

Trzy rowery czekają na właścicieli

Policja odzyskała trzy rowery: „Code edox” (szaro-srebrny, typ górski), Akira (srebrno-czarny) oraz Prophete (czarny). Rowery można odebrać w Biurze Rzeczy Znalezionych w Urzędzie Miasta.

czytaj więcej

Rozmaitości

Zdrowie Polaków w czasie pandemii: mierzyć poziom cukru i ciśnienie, schudnąć i przestać palić

Prof. Filip M. Szymański, prezes Polskiego Towarzystwa Chorób Cywilizacyjnych, apelował do Polaków, aby w czasie pandemii szczególnie zadbali o swoje zdrowie, wskazując, że zdecydowana większość pacjentów umierających z powodu COVID-19 ma choroby współistniejące. Te słowa powinnyśmy szczególnie przypomnieć sobie zwłaszcza 7 kwietnia, obchodząc Światowy Dzień Zdrowia.

czytaj więcej

Rozmaitości

Policja prosi o pomoc

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu poszukuje osób będących świadkami lub posiadających nagranie z rejestratora dot. zdarzenia drogowego zaistniałego w dniu 28 marca 2021 roku ok. godz. 09.20 w Świnoujściu w miejscu zlokalizowanym na 10 km i 200 m drogi krajowej DK3 w kierunku Szczecina, gdzie doszło do przewrócenia się pojazdu ciężarowego o nr rej. NO 0638V wraz z naczepą o nr rej. CE 4820

czytaj więcej

Rozmaitości

Romantycznie i bez dymu

Wielkimi krokami zbliża się 14 luty. To dzień wyjątkowy dla wielu par, które w niedzielę w szczególny sposób będą świętować kolejny rok swojego związku. Inni uważają, że święto zakochanych zostało zbyt skomercjalizowane i że miłość trzeba sobie okazywać codziennie, a nie tylko raz w roku. To oczywiście prawda, jednak wielu ekspertów zaznacza, iż związki, w których wspomina się ważne daty: rocznicę ślubu, pierwszej randki, czy pocałunku, trwają dłużej i są dużo silniejsze. Warto więc może potraktować Walentynki jako kolejny pretekst do spędzenia wyjątkowego czasu sam na sam z ukochaną osobą.

czytaj więcej

Myślisz o wyborze szkoły średniej? Rozważ klasy o profilu cyberbezpieczeństwo!

To jest właśnie ten moment, kiedy uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i ich rodzice zastanawiają się, jaką szkołę średnią wybrać. A może klasa o profilu cyberbepieczeństwa? Od przyszłego roku szkolnego pod patronatem MON 16 szkół z całej Polski rozpocznie program pilotażowy. W pakiecie kandydat ma zapewnione doskonałe warunki nauczania, unikalny program oraz gwarancje rozwoju zawodowego po ukończeniu szkoły.

czytaj więcej

Rozmaitości

Chcesz zlecić usługę? Sprawdzone firmy znajdziesz na Fixly

Szukanie specjalisty w branży usług kojarzy się z pytaniem znajomych o polecenie, długotrwałym przeglądaniem ofert i dziesiątkami telefonów do wykonania. Czy można w jednym miejscu znaleźć kogoś z rekomendacjami, a w dodatku poświęcić na to niewiele czasu? Aplikacja mobilna Fixly pokazuje, że tak!

czytaj więcej

Rozmaitości

Kropla Życia dla WOŚP

Od 2 stycznia do 12 lutego 2021 r. Harcerski Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropla Życia” tradycyjnie już organizuje akcję honorowego oddawania krwi pod nazwą „Kropla Życia dla WOŚP”. Serdecznie zapraszamy tych, którzy honorowymi krwiodawcami już są, ale także tych, którzy nigdy dotąd krwi nie oddawali – zwłaszcza młodzież szkół średnich.

czytaj więcej

Rozmaitości

Kiermasz dla WOŚP

Harcerski Sztab 29 Finału WOŚP w Świnoujściu serdecznie zaprasza na swój kram z własnoręcznie wykonanymi ozdobami i upominkami bożonarodzeniowymi przez mieszkańców Świnoujścia i Międzyzdrojów. W ofercie nie zabraknie stroików, bombek i innych ozdób stołów i choinek. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia