Sobota, 20 stycznia 2018r.

Imieniny: Fabiana, Sebastiana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Rozmaitości

Świnoujska plaża w TVN

Najpiękniejszą polską plażę, na żywo mają okazję obejrzeć już widzowie programów TVN 24, TVN Biznes i Świat oraz TVN Meteo. Dzięki zainstalowaniu kamer na najnowszym i najwyższym hotelu w mieście Radisson Blu, możliwe jest pokazanie szerokości, długości naszego wybrzeża. Obraz będzie transmitowany do końca września, przynajmniej dwa razy w ciągu dnia.

czytaj więcej

Rozmaitości

Nasza plaża w Krakowie i nie tylko…

Do 17 września 2017 r., dwa razy dziennie, nie tylko mieszkańcy Krakowa, ale całej Małopolski, będą mogli zobaczyć w lokalnej telewizji co się aktualnie dzieje i jaka jest pogoda na świnoujskiej plaży, jednej z najpiękniejszych na polskim wybrzeżu.

czytaj więcej

Wydarzenia

120 lat polskich ogrodów działkowych

Setki działkowców reprezentujący ogrody z całej Polski spotkało się w dniu 1 lipca w Koźminie Wielkopolskim , gdzie zainaugurowane zostały obchody jubileuszu 120-lecia ruchu ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich.

czytaj więcej

Rozmaitości

440 km po zmianę

W najbliższy poniedziałek 3 lipca 2017 r. o godzinie 15.00 ze świnoujskiej plaży wyruszy ekipa projektu „440 km po zmianę”. Do pokonania pieszo mają 440 km. Będą szli wzdłuż wybrzeża. Celem projektu jest wsparcie kobiety z niepełnosprawnością ruchową, która jest w trudnej sytuacji życiowej. Chodzi o pozyskanie dla niej wózka inwalidzkiego lub protezy. Organizatorzy chcą także sprawdzić, jak na polskim wybrzeżu wygląda sprawa dostępności plaż dla niepełnosprawnych w poszczególnych miejscowościach. Pomysłodawcą akcji jest pani Sylwia „Nikko” Biernacka.

czytaj więcej

Wydarzenia

MSR Gryfia położyła stępkę pod budowę promu dla PŻB

23 czerwca na pochylni Wulkan Nowy w Szczecińskim Parku Przemysłowym odbyło się położenie stępki pod budowę promu pasażersko-samochodowego (ro-pax), który powstanie w Szczecinie dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Prom wybuduje Morska Stocznia Remontowa Gryfia.

czytaj więcej

Finanse

Nie pozwól na powrót z zagranicy z długami!

Niestety, jeszcze część polskich turystów bagatelizuje posiadanie odpowiednio dobranego ubezpieczenia turystycznego. Jedni uważają, że podstawowa polisa turystyczna oferowana im w biurze podróży wystarczy, drudzy myślą, że jakoś im się uda bez ochrony, a pozostali zdają sobie sprawę z konieczności posiadania odpowiedniego zabezpieczenia.

czytaj więcej

Bezpieczeństwo

„Powiedz NIE” – ogólnoeuropejska kampania dotycząca zwalczania szantażu i wymuszeń seksualnych on-line popełnianych na dzieciach

Wczoraj (20 czerwca 2017) wszystkie kraje członkowskie UE, jak również Norwegia i Szwajcaria oraz Europol, zainicjowały ogólnoeuropejską kampanię wymierzoną w proceder szantażu i wymuszeń seksualnych on-line popełnianych na dzieciach i młodzieży. Kampania ma na celu podniesienie społecznej świadomości co do stopnia zagrożenia oraz skali przedmiotowego zjawiska, jak również uczulenie młodych osób na to przestępcze zjawisko oraz – w przypadku gdy staną się pokrzywdzonymi – gdzie mogą szukać pomocy i wsparcia.

czytaj więcej

Tym trzeba się chwalić!

Wielki sukces świnoujskego żeglarza

W ostatni weekend rozegrane zostały w Nexø na Bornholmie międzynarodowe regaty Offshore Race Week Bornholm.  Bezapelacyjne zwycięstwo w Grupie I – jachty do dziesięciu metrów z załogami dwuosobowymi - zdobył jacht ze Świnoujścia.

czytaj więcej

Rozmaitości

Ile faktycznie udaje nam się wygrać w lotto? – Ciekawostki

Według statystyk, są takie dwa okresy w roku, kiedy znacznie więcej osób gra w lotto niż zazwyczaj. Pierwszym z nich jest czas tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, a drugim okres przedwakacyjny. Zresztą nietrudno zauważyć, że kolejki do kolektur jakoś się w ostatnich tygodniach wydłużyły. Wszystko wskazuje na to, że wielu fanów lotto po cichu liczy na dodatkowy zastrzyk gotówki na wakacyjne wyjazdy. A jak to jest z naszą „skutecznością”? Ilu osobom faktycznie udaje się wygrać i jakie są nasze szanse na zdobycie kilku milionów w „Totolotka”? Poniżej przedstawiamy kilka ciekawostek na ten temat.

czytaj więcej

Policja apeluje

Bezpieczny długi weekend - policjanci radzą i ostrzegają

Pamiętajmy także o prawidłowym poruszaniu się po drodze, szczególnie wieczorem i nocą. Jeżeli jesteśmy ubrani w ciemną odzież, jesteśmy mało widoczni, dlatego powinniśmy przechodzić w miejscu do tego przeznaczonym i mieć przy sobie element odblaskowy. A wszystko po to, aby cało i bezpiecznie dotrzeć do domu.

czytaj więcej

Rozmaitości

Szef restauracji w Radisson Blu Resort już planuje menu

Pierwszy 5-gwiazdkowy hotel w Świnoujściu już za kilka tygodni otworzy drzwi przed gośćmi. Obiekt będzie zachwycał nie tylko położeniem i widokiem na morze, ale również wyszukanymi potrawami, które przygotowywać będzie Armando Selimaj i jego zespół.

czytaj więcej

Rozmaitości

To już pewne. „Młode wilki 3” będą kręcone również w Świnoujściu

Dziś w Świnoujściu przebywali z wizytą przedstawiciele producentów filmu „Młode wilki 3”. Bogusław Job, reprezentujący spółkę Combat Films przekazał na ręce Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza jeden z najbardziej strzeżonych w ostatnim czasie scenariuszy, właśnie sequelu, kultowego w latach 90-tych i do tej pory, filmu „Młode wilki”.

czytaj więcej

BALTOPS 2017

Okręty przy szczecińskich Wałach Chrobrego

Blisko 30 okrętów zacumowało w ostatnich godzinach w Szczecinie. Faza portowa ćwiczenia Baltops 17 rozpoczęła się dzisiaj w portach w Szczecinie i w Świnoujściu. Jutro do zacumowanych okrętów dołączy jeszcze około 10 jednostek.

czytaj więcej

Policja apeluje

Seniorze nie daj się oszukać - nowa metoda przestępców

Do policjantów co jakiś czas zgłaszają się seniorzy, którzy informują o próbach wyłudzenia pieniędzy. Różnią się metody, wygląd i wiek sprawców. W zainteresowaniu oszustów są oszczędności seniorów. Sprawcy podają się za rzekomych „wnuczków” albo innych członków rodziny, policjantów CBŚP lub różnych funkcjonariuszy rozpracowujących szajkę oszustów czy też informują o ataku hakerów na konta bankowe starszych osób . Ostatnia z metod dotyczy podawania się za rzekomych pracowników poczty.

czytaj więcej

Policja apeluje

Sezon motocyklowy w pełni - uważajmy na drodze

Sezon motocyklowy w pełni, niestety tylko w miniony weekend tj. w dniach 26-28 maja br. na polskich drogach śmierć poniosło aż 10 motocyklistów. Pamiętajmy, że użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają najmniejszych szans.

czytaj więcej

Policja apeluje

Rozpoznajesz swój rower?

Świnoujscy policjanci poszukują właściciela odzyskanego roweru. Osoba, która utraciła opisywany jednoślad bądź może pomóc w ustaleniu jego właściciela, proszona jest o kontakt z miejscową komendą.

czytaj więcej

Wydarzenia

Nobel dla WOŚP! Świnoujski sztab promował kandydaturę Fundacji na pokładzie pirackiego statku

Jedną z propozycji świnoujskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która znalazła się na liście internetowych aukcji orkiestry był trzygodzinny rejs pirackim żaglowcem „Roza Weneda”. Ostania zanotowana kwota za wyprawę z piratami na wody Zatoki Pomorskiej wyniosła 1999 złotych. Na tej kwocie aukcja się zakończyła ale WOŚP-owa przygoda z piratami – nie. Świnoujski sztab wpadł bowiem na pomysł, że rejs może być fantastyczną okazją do promowania WOŚP jako kandydata do nagrody Nobla

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia