Wtorek, 3 października 2023r.

Imieniny: Teresy, Heliodora, Jana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Rozmaitości

H-13 Przemko w macierzystym porcie

We wtorek, 25 maja, do Portu Wojennego w Świnoujściu wszedł po raz pierwszy holownik H-13 Przemko – ostatni z sześciu nowoczesnych holowników zbudowanych dla Marynarki Wojennej RP. W najbliższych dniach odbędzie się techniczne przekazanie holownika do 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, a oficjalne rozpoczęcie służby nastąpi po uroczystości pierwszego podniesienia bandery.

czytaj więcej

Rozmaitości

Przekazanie obowiązków dowódcy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

We wtorek, 27 kwietnia, w świnoujskim Porcie Wojennym miało miejsce uroczyste przekazanie obowiązków dowódcy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Kontradmirał Piotr Nieć po dwóch i pół roku dowodzenia świnoujską flotyllą zdał obowiązki, a dowodzenie 8.FOW objął komandor Włodzimierz Kułagin.

czytaj więcej

Rozmaitości

Trzy rowery czekają na właścicieli

Policja odzyskała trzy rowery: „Code edox” (szaro-srebrny, typ górski), Akira (srebrno-czarny) oraz Prophete (czarny). Rowery można odebrać w Biurze Rzeczy Znalezionych w Urzędzie Miasta.

czytaj więcej

Rozmaitości

Zdrowie Polaków w czasie pandemii: mierzyć poziom cukru i ciśnienie, schudnąć i przestać palić

Prof. Filip M. Szymański, prezes Polskiego Towarzystwa Chorób Cywilizacyjnych, apelował do Polaków, aby w czasie pandemii szczególnie zadbali o swoje zdrowie, wskazując, że zdecydowana większość pacjentów umierających z powodu COVID-19 ma choroby współistniejące. Te słowa powinnyśmy szczególnie przypomnieć sobie zwłaszcza 7 kwietnia, obchodząc Światowy Dzień Zdrowia.

czytaj więcej

Rozmaitości

Policja prosi o pomoc

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu poszukuje osób będących świadkami lub posiadających nagranie z rejestratora dot. zdarzenia drogowego zaistniałego w dniu 28 marca 2021 roku ok. godz. 09.20 w Świnoujściu w miejscu zlokalizowanym na 10 km i 200 m drogi krajowej DK3 w kierunku Szczecina, gdzie doszło do przewrócenia się pojazdu ciężarowego o nr rej. NO 0638V wraz z naczepą o nr rej. CE 4820

czytaj więcej

Rozmaitości

Romantycznie i bez dymu

Wielkimi krokami zbliża się 14 luty. To dzień wyjątkowy dla wielu par, które w niedzielę w szczególny sposób będą świętować kolejny rok swojego związku. Inni uważają, że święto zakochanych zostało zbyt skomercjalizowane i że miłość trzeba sobie okazywać codziennie, a nie tylko raz w roku. To oczywiście prawda, jednak wielu ekspertów zaznacza, iż związki, w których wspomina się ważne daty: rocznicę ślubu, pierwszej randki, czy pocałunku, trwają dłużej i są dużo silniejsze. Warto więc może potraktować Walentynki jako kolejny pretekst do spędzenia wyjątkowego czasu sam na sam z ukochaną osobą.

czytaj więcej

Myślisz o wyborze szkoły średniej? Rozważ klasy o profilu cyberbezpieczeństwo!

To jest właśnie ten moment, kiedy uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i ich rodzice zastanawiają się, jaką szkołę średnią wybrać. A może klasa o profilu cyberbepieczeństwa? Od przyszłego roku szkolnego pod patronatem MON 16 szkół z całej Polski rozpocznie program pilotażowy. W pakiecie kandydat ma zapewnione doskonałe warunki nauczania, unikalny program oraz gwarancje rozwoju zawodowego po ukończeniu szkoły.

czytaj więcej

Rozmaitości

Chcesz zlecić usługę? Sprawdzone firmy znajdziesz na Fixly

Szukanie specjalisty w branży usług kojarzy się z pytaniem znajomych o polecenie, długotrwałym przeglądaniem ofert i dziesiątkami telefonów do wykonania. Czy można w jednym miejscu znaleźć kogoś z rekomendacjami, a w dodatku poświęcić na to niewiele czasu? Aplikacja mobilna Fixly pokazuje, że tak!

czytaj więcej

Rozmaitości

Kropla Życia dla WOŚP

Od 2 stycznia do 12 lutego 2021 r. Harcerski Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropla Życia” tradycyjnie już organizuje akcję honorowego oddawania krwi pod nazwą „Kropla Życia dla WOŚP”. Serdecznie zapraszamy tych, którzy honorowymi krwiodawcami już są, ale także tych, którzy nigdy dotąd krwi nie oddawali – zwłaszcza młodzież szkół średnich.

czytaj więcej

Rozmaitości

Kiermasz dla WOŚP

Harcerski Sztab 29 Finału WOŚP w Świnoujściu serdecznie zaprasza na swój kram z własnoręcznie wykonanymi ozdobami i upominkami bożonarodzeniowymi przez mieszkańców Świnoujścia i Międzyzdrojów. W ofercie nie zabraknie stroików, bombek i innych ozdób stołów i choinek. 

czytaj więcej

Materiał zewnętrzny

Najtańszy kredyt gotówkowy

Finanse to bardzo trudne zagadnienie dla wielu konsumentów, gdyż dotyczy przede wszystkim oszczędności, kredytów oraz domowego budżetu. W tych kwestiach warto skorzystać z opinii sprawdzonych ekspertów, którzy na bieżąco analizują sytuację w kraju i na świecie. Dzięki temu znacznie łatwiej jest podjąć najważniejsze decyzje, również w kwestii kredytu gotówkowego. Nieodłącznym elementem powinien być aktualny ranking kredytów gotówkowych, który w rzetelny sposób przedstawia konsumentowi najważniejsze informacje o tym finansowaniu.

czytaj więcej

Pomoc

Infolinia dla Seniorów powyżej 70 lat

Jeśli jesteś Seniorem, który skończył 70 rok życia, nie masz rodziny, znajomych lub sąsiadów, którzy mogliby Ci pomóc w zakupach, zadzwoń na infolinię uruchomioną w ramach programu „Wspieraj Seniora” - 22 505 11 11.

czytaj więcej

Rozmaitości

Harcerski Start Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP

W sobotę 3 października br. na Forcie Garhardta odbył się Harcerski Start Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP. Na miejscu zbiórki stawiły się zuchy oraz harcerze i instruktorzy ze Świnoujścia, Międzyzdrojów i Dziwnowa – razem ponad siedemdziesiąt osób.

czytaj więcej

Rozmaitości

Nietypowy ładunek zmierza do portu w Świnoujściu

Mieszkańcy Świnoujścia, turyści i kibicujący budowie tunelu pod Świną niemal codziennie sprawdzają portal marinetraffic.com śledząc położenie statku „Da Chang”, na którego pokładzie od paru tygodni płynie do Polski TBM (Tunel Boring Machine, czyli maszyna drążąca tunel).

czytaj więcej

Rozmaitości

Komandor Zygmunt Białogłowski żegna się z 8.FOW

Komandor Zygmunt Białogłowski po ponad 30 latach służby w strukturach 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, żegna się ze świnoujską flotyllą by objąć kolejne wyższe stanowisko służbowe w Centrum Operacji Morskich - Dowództwie Komponentu Morskiego. Od ponad 5 lat był Zastępcą Dowódcy Flotylli, wcześniej przeszedł wszystkie szczeble dowodzenia w Dowództwie 8.FOW oraz 12. Dywizjonie Trałowców.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia