Niedziela, 19 listopada 2017r.

Imieniny: Seweryny, Maksyma, Salomei

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Policja apeluje

Sezon motocyklowy w pełni - uważajmy na drodze

Sezon motocyklowy w pełni, niestety tylko w miniony weekend tj. w dniach 26-28 maja br. na polskich drogach śmierć poniosło aż 10 motocyklistów. Pamiętajmy, że użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają najmniejszych szans.

czytaj więcej

Policja apeluje

Rozpoznajesz swój rower?

Świnoujscy policjanci poszukują właściciela odzyskanego roweru. Osoba, która utraciła opisywany jednoślad bądź może pomóc w ustaleniu jego właściciela, proszona jest o kontakt z miejscową komendą.

czytaj więcej

Wydarzenia

Nobel dla WOŚP! Świnoujski sztab promował kandydaturę Fundacji na pokładzie pirackiego statku

Jedną z propozycji świnoujskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która znalazła się na liście internetowych aukcji orkiestry był trzygodzinny rejs pirackim żaglowcem „Roza Weneda”. Ostania zanotowana kwota za wyprawę z piratami na wody Zatoki Pomorskiej wyniosła 1999 złotych. Na tej kwocie aukcja się zakończyła ale WOŚP-owa przygoda z piratami – nie. Świnoujski sztab wpadł bowiem na pomysł, że rejs może być fantastyczną okazją do promowania WOŚP jako kandydata do nagrody Nobla

czytaj więcej

Wydarzenia

BALTOPS 2017 - okręty w Szczecinie

BALTOPS 2017 – największe w tym roku międzynarodowe ćwiczenie na Bałtyku rozpoczyna się w Szczecinie i Świnoujściu. Do zachodniopomorskich portów w czwartek i piątek (1 i 2 czerwca) wejdzie ponad 40 okrętów wojennych z 14 państw. Trzy dni później okręty rozpoczną praktyczne manewry na morzu gdzie załogi przećwiczą prowadzenie międzynarodowej operacji.

czytaj więcej

Rozmaitości

Policzymy rowerzystów na polsko - niemieckiej ścieżce

Czujnik liczący rowerzystów zamontowano na pieszo – rowerowej trasie łączącej Świnoujście z sąsiednimi niemieckimi kurortami Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin. – Wiemy już przykładowo, że wczoraj, we wtorek 16 maja 2017 r., ścieżką przejechało niemal 2300 rowerzystów – informuje Robert Karelus, rzecznik prezydenta.

czytaj więcej

Koszalińskie Harce ZHR

Świnoujski ZHR na podium

27 Świnoujska Drużyna Harcerek „Rzepichy” im. Mieszka I z III Szczepu Harcerskiego „Słowianie” ZHR im. Zawiszy Czarnego zajeła I miejsce na Koszalińskich Harcach ZHR. 

czytaj więcej

Policja apeluje

Bezpieczna majówka

Przed nami długi weekend majowy. Mimo że prognozy pogody na najbliższe dni nie nastrajają optymistycznie, wielu Polaków zaplanowało w tym czasie bliższe i dalsze wyjazdy. Zanim rozpoczniemy wypoczynek poza domem, przypomnijmy sobie kilka zasad bezpieczeństwa.

czytaj więcej

Wydarzenia

Ruszył ważny projekt

Dnia 26 kwietnia o godzinie 10:30 w Gimnazjum Publicznym nr 1 w Świnoujściu odbyła się ceremonia otwarcia projektu „Ratujemy i uczymy ratować” współfinansowanego przez Gminę Miasto Świnoujście w ramach Budżetu obywatelskiego.


czytaj więcej

Projekt „Zielona Ławeczka”

Piękny ogród wokół Waszego domu może powstać jeszcze tego lata!

Fundacja Banku Ochrony Środowiska uruchamia III edycję ogólnopolskiego projektu grantowego „Zielona Ławeczka”. To ogólnopolski, prospołeczny projekt grantowy adresowany do mieszkańców otwartych osiedli, zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty, w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców.

czytaj więcej

Świnoujścianka w finale ogólnopolskiego konkursu barmańskiego

Pochodząca ze Świnoujścia Sara Hamadyk awansowała do finału krajowych eliminacji do światowego konkursu barmańskiego, World Class Competition. 21 maja świnoujścianka, która obecnie pracuje w Warszawie, zmierzy się z pozostałymi dwunastoma finalistami o bilet na globalne zawody w Meksyku. Gratulujemy i trzymamy kciuki za finał!

czytaj więcej

Dom

Meble drewniane i okna drewniane - zgrany duet

Gdy już w końcu uda nam się uporać z zagospodarowaniem naszego domu, który dopiero co wybudowaliśmy, czy też zakupiliśmy, najczęściej zaczynamy myśleć o tym, co znajduje się na zewnątrz, a dokładniej co powinno się tam znaleźć.

czytaj więcej

Rozmaitości

Świnoujścianka wśród najlepszych barmanów

Dwójka barmanów z województwa zachodniopomorskiego znalazła się w półfinale trzeciej edycji polskich eliminacji do najbardziej prestiżowego konkursu barmańskiego na świecie, World Class Competition. Półfinałową trzydziestkę wybrało międzynarodowe jury na podstawie nadesłanych receptur koktajli. Kolejne etapy krajowego konkursu wyłonią Barmana Roku World Class Poland, który zmierzy się w Meksyku z konkurentami z 60 państw.

czytaj więcej

Finanse

Mamy już ponad 5 mln e-PIT-ów!

Do 19 marca Polacy złożyli już ponad 5 milionów rocznych zeznań podatkowych przez Internet. To ponad pół miliona więcej niż w 2016 r. Elektroniczne PIT-y składamy w tym roku do 2 maja.

czytaj więcej

Zdrowie

Nowalijka, czyli co?

Wymęczony zimą organizm z wdzięcznością reaguje na pierwsze oznaki wiosny. Z entuzjazmem podchodzimy do dłuższych dni, rosnących temperatur, słońca. Cieszą nas pojawiające się przebiśniegi i krokusy, nic więc dziwnego, że niejednej osobie żywiej bije serce na widok pierwszych wiosennych warzyw. Warto jednak się powstrzymać i zastanowić, czy na pewno skorzystać z dobrodziejstw nowalijek.

czytaj więcej

Finanse

Teraz całego PIT-a wypełni urząd, a nie podatnik

Już od 15 marca br. składanie rocznych PIT-ów zostanie maksymalnie uproszczone. Wystarczy złożyć on-line wniosek PIT-WZ, a urząd skarbowy sam przygotuje zeznanie podatkowe na podstawie danych, które posiada. Będzie to najprostszy, najszybszy i najpewniejszy sposób rozliczenia dochodów. Emeryci i renciści przekażą 1 proc. dla OPP na nowym formularzu PIT-OP, nie muszą wypełniać odrębnego zeznania.

czytaj więcej

Materiał partnera

Odszkodowanie i zadośćuczynienie- jakie roszczenia przysługują z OC sprawcy wypadku?

Prawo chroni poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych umożliwiając im dochodzenie licznych świadczeń odszkodowawczych. Dochodzenie ich jest możliwe w ramach polisy OC sprawcy wypadku. Ubezpieczenie to pokrywa dwa rodzaje roszczeń po wypadkach komunikacyjnych. W poniższym artykule przybliżymy możliwości odszkodowawcze, które przysługują poszkodowanym w zdarzeniach drogowych.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia