Niedziela, 31 maja 2020r.

Imieniny: Anieli, Petroneli

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Zdrowie

Uwaga panie. Bezpłatna mammografia

W ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi w dniach 26-27 października 2018 r. oraz 16-17 listopada 2018 r. do Świnoujścia przyjeżdża mammobus LUX MED Diagnostyka.

czytaj więcej

Rozmaitości

Podróż kamperem – plusy i minusy

Posiadanie kampera lub przyczepy kempingowej na własność wiąże się z wygodą i niezależnością. Pojazdy tego typu doskonale sprawdzają się w czasie wycieczek objazdowych, podczas których nie trzeba zawracać sobie głowy poszukiwaniem i rezerwacją noclegu. Wystarczy jedynie znaleźć najbliższe pole kempingowe, gdzie będzie można nabrać sił i energii do dalszej podróży. Ale nie tylko dlatego popularność karawaningu wciąż rośnie. Sprawdź, dlaczego na najbliższą wycieczkę jako środek transportu warto obrać kamper.

czytaj więcej

Zdrowie

Grypa. Ostatni moment na darmowe szczepienie

Już 1700 świnoujścian, którzy ukończyli 60 lat, skorzystało z darmowych szczepień przeciwko grypie. W październiku szczepienia odbywają się w poniedziałki w godz. 14.00 – 17.00 oraz środy i czwartki w godz. 11.00 – 14.00. Gdzie? Izba Przyjęć Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu (na parterze budynku). Należy mieć przy sobie dowód osobisty.

czytaj więcej

Ostrzeżenie

Uwaga. Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Szczecinie: dziś (23 października 2018 r.) w godzinach od 6.00 do 23.00 przewidywany jest silny wiatr o średniej prędkości od 40 do 55 km/h, a w porywach do 95 km/h. Początkowo z kierunku południowo - zachodniego. Około południa skręcający na północno – zachodni.

czytaj więcej

Rozmaitości

Czyj telefon?

W Biurze Rzeczy Znalezionych na właściciela czeka telefon komórkowy. Została znaleziony na terenie miasta. Biuro znajduje się w Urzędzie Miasta Świnoujście przy ulicy Wojska Polskiego 1/5 (główny budynek).

czytaj więcej

Bezpieczeństwo

Gdzie są nasze dzieci po zalogowaniu się do sieci?

Kiedyś było tylko podwórko, boisko szkolne i najbliższa okolica, teraz są portale internetowe. To nowe miejsca, gdzie nasze dzieci zawierają znajomości, dzielą się informacjami i doświadczeniem. Tam także, mogą napotkać zagrożenia, o których co jakiś czas słyszymy w mediach. Aby móc w pełni dbać o bezpieczeństwo naszych pociech, musimy widzieć, co dzieje się w ich wirtualnym świecie.

czytaj więcej

Marynarka Wojenna RP

Wodowanie i chrzest holownika H-11 "Bolko"

Dzisiaj, poniedziałek 8 października, w Gdańsku miała miejsce uroczystość wodowania oraz chrztu holownika H-11 "Bolko". Jest to pierwszy z zaplanowanych sześciu nowoczesnych holowników budowanych dla Marynarki Wojennej RP.

czytaj więcej

Bezpieczeństwo

Odblaski mogą uratować życie

Okres jesienno-zimowy to szybko zapadający zmrok, zmienne warunki atmosferyczne i ograniczona widoczność. Wszystko to powoduje, że tzw. niechronieni uczestnicy ruchu są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo. W minionym tygodniu świnoujscy policjanci rozdawali pieszym i rowerzystom elementy odblaskowe i zachęcali do ich częstego używania.

czytaj więcej

Rozmaitości

Harcerski start Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP

W dniu 29 września 2018 r., w samo południe w Międzyzdrojach, rozpoczął się Harcerski Start Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP. Zuchy, harcerze i instruktorzy spotkali się najpierw na wielkiej scenie w amfiteatrze, gdzie miał miejsce apel hufca, z udziałem drużyn z Dziwnowa, Międzyzdrojów, Świnoujścia i Wolina.

czytaj więcej

Rozmaitości

Rynek pracy w Zachodniopomorskiem – kto może liczyć na zatrudnienie, a kto będzie miał problem z jego znalezieniem?

Według najnowszych danych z lipca Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie w Zachodniopomorskiem są obecnie 43 882 osoby bezrobotne. Porównując analogiczny okres zeszłego roku, liczba zarejestrowanych bezrobotnych zmniejszyła się o 10 604. Jak prezentuje się województwo na tle pozostałych regionów Polski i przedstawiciele, jakich zawodów mogą liczyć na pewne zatrudnienie?

czytaj więcej

Rozmaitości

Szkolenia z pierwszej pomocy dla uczestników wycieczek i wypraw rowerowych

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus podczas swoich wypraw i wycieczek rowerowych szczególnie zwraca uwagę na bezpieczeństwo uczestników tych wydarzeń. Bezpieczeństwo uczestników zależy nie tylko od innych uczestników ruchu, ale przede wszystkim od samych rowerzystów biorących udział w wycieczkach i rajdach. Dlatego też Fundacja postanowiła rozpocząć edukację uczestników swoich wyjazdów jak i innych rowerzystów. Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pozyskał środki i przygotował cykl szkoleń z pierwszej pomocy.

czytaj więcej

Rozmaitości

Do odbioru w urzędzie. Czyj to telefon?

W Biurze Rzeczy Znalezionych na właściciela czeka telefon iPhone. Telefon został znaleziony 23 września. Biuro znajduje się w Urzędzie Miasta Świnoujście ulica Wojska Polskiego 1/5, II piętro.

czytaj więcej

Rozmaitości

W kolejnych 50 sklepach i punktach usługowych Świnoujścia można robić zakupy bez gotówki!

W ciągu ostatnich 6 miesięcy w Świnoujściu zainstalowano 50 nowych terminali w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. W całej Polsce w ramach Programu do przedsiębiorców trafiło już ponad 65,5 tys. terminali. Przedsiębiorcy, którzy przystąpili do Programu Polska Bezgotówkowa reprezentują ponad 350 rodzajów działalności - przede wszystkim sektor usługowo-handlowy.

czytaj więcej

Rozmaitości

Rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Zobacz program

Tańsze bilety do atrakcji turystycznych po okazaniu skasowanego biletu autobusowego, wycieczki do oczyszczalni ścieków i zajezdni autobusowej, gadżety rowerowe do wymienienia za elektroodpady, elektryczne samochody i rowery – to tylko część atrakcji, jakie przygotowano dla mieszkańców podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, czyli od 16 do 22 września. Ostatniego dnia miejskie autobusy będą wozić pasażerów za darmo.

czytaj więcej

Rozmaitości

Naście litrów granatowo-bordowej krwi

Blisko 14 litrów krwi zebrano w szczecińskim porcie podczas trzeciej akcji zbiórki krwi. Krwiodawcy oprócz tradycyjnej czekolady dostali również wejściówki na dowolny mecz Pogoni Szczecin, co dla wielu z nich, było dodatkową motywacja do udziału w akcji.

czytaj więcej

Rozmaitości

Podsumowanie wakacji w świnoujskim ZHR

W dniach 26 czerwca – 29 lipca nad jeziorem Mikaszewskim k. Augustowa odbył się miesięczny obóz harcerski III Szczepu Harcerskiego „Słowianie” ZHR im. Zawiszy Czarnego pod nazwą „Waluta Niepodległości”. Nazwa ta jest związana z obchodami stulecia odzyskania niepodległości Polski oraz z rocznicą stulecia krzyża harcerskiego wzorowanego na odznaczeniu Virtuti Militari, zaprojektowanego przez ks. Kazimierza Lutosławskiego.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia