Wtorek, 21 maja 2019r.

Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Ludzie i miejsca

Smaki miasta - paszteciki Pani Kotuszko

Bar „Pasztecik” od ponad dwóch dekad serwuje specjał regionalny, potrawę prostą i wyszukaną zarazem. Lata mijają, a w barze klimat niezmienny, bo i ludzie ciągle ci sami. Mama na zapleczu, ciocia za ladą, pomaga córka.

czytaj więcej

Policja apeluje

Przed nami kolejny długi weekend

Przed nami kolejny długi weekend, który wielu z nas będzie chciało spędzić poza miastem, u znajomych lub rodziny. Policjanci przypominają kilka zasad, które pozwolą każdemu bezpiecznie dotrzeć na miejsce i równie bezpiecznie spędzić tam czas.

czytaj więcej

Policja apeluje

"Znicz" 2014

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Jak co roku, wielu z nas zdecyduje się na pokonanie setek kilometrów, aby w ten szczególny czas odwiedzić groby bliskich. Dużego natężenia ruchu należy spodziewać się zarówno przy cmentarzach, jak i na drogach całego kraju. 

czytaj więcej

Akcja społeczna

Bezpieczny, bo widoczny

Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety, nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna „Bezpieczny, bo widoczny”, która ma propagować noszenie odblasków.

czytaj więcej

Uwaga! Zmiana czasu

Jutro śpimy dłużej

Przestawienie zegara z czasu letniego na zimowy to raczej lubiana zmiana, bowiem od jutra śpimy godzinę dłużej! Pozostaje tylko pytanie czy to ma sens?

czytaj więcej

Z odznaką na obroży

Zamiast do schroniska, oddaj psa do służby w Policji

Komenda Wojewódzka w Szczecinie poszukuje psów do służby w Policji. Akcja skierowana jest głównie do właścicieli ras foksterier, terier, labrador, beagle, spaniel, owczarek (niemiecki, belgijski, holenderski) czy sznaucer olbrzym. 

czytaj więcej

Druga edycja Turnieju Miast Zumi

Ulubione miasto? Świnoujście!

Zagłosuj na Świnoujście i pomóż miastu wygrać kampanię promocyjną. Zabawa ma formę rankingu, w którym uczestnicy mogą zagłosować na jedno spośród 335 miast powiatowych. W tej edycji rankingu organizator turnieju nagrodzi trzy miasta rabatem w wysokości 99% na kampanie w serwisach Onet i Zumi.

czytaj więcej

Interferie Medical SPA

Festiwal dań z dyni

Bogactwo witamin i minerałów - pyszny smak i niska kaloryczność jest tylko miłym dodatkiem do zdrowotnych i upiększających właściwości dyni.

czytaj więcej

Konkurs Wojewody Zachodniopomorskiego

Rasizm - jestem przeciw

Wojewoda Zachodniopomorski ogłasza konkurs na najlepszą prezentację multimedialną „Rasizm - jestem przeciw”, dotyczącą tematyki zwalczania dyskryminacji rasowej oraz równego traktowania bez względu na pochodzenie, rasę.

czytaj więcej

Czas wolny

Maślaki, podgrzybki i inne kozaki

Dziesiątki samochodów na leśnych parkingach, ludzie przeczesujący zagajniki. To nie poszukiwania zaginionych ale grzybobranie. Wszędzie można spotkać ludzi z koszykami i wiaderkami pełnymi darów lasu.

czytaj więcej

Parkują cysternę obok stacji paliwowej

Kłajpeda nam nie groźna?

Jak podaje PAP, Instytut Jagielloński przygotował nieopublikowany jeszcze Raport na temat konkurencyjności naszego Gazoportu. Z Raportu wynika, że projekty terminali LNG w Świnoujściu i pobliskiej Kłajpedzie mają zupełnie inny charakter oraz skalę i nie nadają się do prostego porównania.

czytaj więcej

Ekologia

Zielona energia i czyste środowisko wodne

W najbliższy weekend startuje „Zielona Energia i Czyste Środowisko Wodne Województwa Zachodniopomorskiego” – projekt realizowany przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Zachodniopomorskiego i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

czytaj więcej

Cenne znaleziska w świnoujskich wodach

Ukryte w głębinach

Ostatnie dni przynoszą kolejne sensacyjne wieści o znaleziskach odkrytych podczas modernizacji toru wodnego Szczecin - Świnoujście. Podczas prac znajdowano już m.in. elementy drewnianych barek i kafarów wykorzystywanych sto lat temu do budowania umocnień nabrzeża oraz niewypały. Teraz w naszych wodach natrafiono na kość wieloryba i wrak ponadstuletniej łodzi żaglowej!

czytaj więcej

Wydarzenia

Uroczystość przekazania sztandaru Żołnierzy Kresowych AK

Od 29 września w Międzyzdrojach odbywa się XXXIII Zjazd Żołnierzy Kresowych Armii Krajowej, w którym tradycyjnie uczestniczą żyjący jeszcze kombatanci, przedstawiciele władz wojewódzkich i lokalnych oraz młodzież – w tym harcerze. W dniu dzisiejszym, w hotelu Slavia miała miejsce podniosła uroczystość. Uczestnicy Zjazdu postanowili przekazać swój sztandar pod opiekę harcerzom Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP. 

czytaj więcej

Żegluga śródlądowa

Odzieranie Odry z mitów rozpoczęte

Ze szczecińskiego portu wyruszyła w rejs barka, biorąca udział w projekcie „Odra nasza!”. Rejs pod hasłem „Odzieramy Odrę z mitów” rozpoczął się 24 września w Szczecinie konferencją, w której uczestniczyli m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA, biznesu czeskiego oraz firmy badawczej, która będzie rejestrować całą trasę, a następnie przedstawiać wyniki badań na zakończenie rejsu.

czytaj więcej

Ruszyły największe manewry polskiej armii

ANAKONDA 2014 – Euroland atakuje Wislandię!

Blisko 12,5 tysiąca żołnierzy z 9 krajów członkowskich sojuszu północnoatlantyckiego, 17 okrętów, 126 transporterów opancerzonych i 25 samolotów - od 24 września do 3 października na poligonach morskich i lądowych trwać będą największe, cykliczne, międzynarodowe ćwiczenia pn. ANAKONDA -14.

czytaj więcej

Niebieski Parasol 2014

Bezpłatne porady prawne

W tym tygodniu potrzebujący porady prawnej będą mogli z niej skorzystać nieodpłatnie w ramach akcji „Niebieski Parasol 2014”. Akcja organizowana jest już po raz czwarty przez Krajową Radę Radców Prawnych, podczas której w blisko 400 punktach w całym kraju będzie można skonsultować się z profesjonalnymi prawnikami.

czytaj więcej

Rewizyta w Krakowskim WOPR

Świnoujscy ratownicy w górach

W dniach 12-14 września świnoujska Grupa Interwencyjna WOPR brała udział w manewrach organizowanych przez krakowskie i nowosądeckie WOPR. Świnoujscy ratownicy zostali tam zaproszeni w ramach rewizyty i kontynuacji współpracy z Krakowskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

czytaj więcej

Mamy nadzieję, że w Świnoujściu jest inaczej

Województwo niezadowolonych

Te dane są naprawdę zaskakujące. Jak poinformował Portal Samorządowy – najwięcej zadowolonych z życia Polaków mieszka w woj. pomorskim, śląskim i lubuskim, najmniej – w woj. warmińsko-mazurskim, lubelskim i… zachodniopomorskim.

czytaj więcej

Narodowe Czytanie 2014

Henryk Sienkiewicz dawniej i dziś

W sobotę 6 września w całej Polsce odbyła się trzecia edycja akcji Narodowe Czytanie. Zainicjowana została w 2012r. przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Dwa lata temu czytano „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, w 2013 r. utwory Aleksandra Fredry, natomiast tegoroczna edycja akcji poświęcona została Trylogii Henryka Sienkiewicza. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 |  Następna Ostatnia