Niedziela, 10 grudnia 2023r.

Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region

Region

Złodziejska wycieczka

Taksówką po rowery

Czterech młodych mężczyzn ze Świnoujścia wybrało się na nocną wycieczkę do Bansin taksówką. Inwestycja w wygodę miała się opłacić, ponieważ drogę powrotną przemierzali już na rowerach. Nietypowa pora wizyty cyklistów wzbudziła podejrzenia niemieckiej policji.

czytaj więcej

Ekologia

Poznać i uchwycić w kadrze

Woliński Park Narodowy zaprasza do wzięcia udziału w cyklu warsztatów ekologicznych połączonych z konkursem fotograficznym „Dzika przyroda w obiektywie” organizowanych w ramach działalności edukacyjnej WPN.

czytaj więcej

Ahlbeck

Aukcja rzeczy znalezionych

Kolekcjonerzy i łowcy okazji mogą liczyć na ciekawe zakupy podczas aukcji rzeczy znalezionych. 2 maja w Usedom - Arena w Ahlbecku odbędzie się licytacja przedmiotów, po które nie zgłosił się ich pierwotny właściciel. Pod młotek pójdą między innymi dwa samochody, quad, rowery i biżuteria. Ceny wywoławcze nie są wygórowane.

czytaj więcej

Sieci widma nadal łowią ryby

Oczyszczanie Bałtyku z porzuconych sieci

Rusza największy na świecie projekt oczyszczania morza z sieci widm, który jest realizowany przez Kołobrzeską Grupę Producentów Ryb we współpracy z organizacją ekologiczną WWF Polska. Kilkadziesiąt kutrów i ekipa nurków, od maja do sierpnia tego roku wyłowią do 350 ton sieci z Bałtyku. W ten sposób z morza znikną odpady niebezpieczne dla ryb, ptaków i ssaków morskich.

czytaj więcej

Szczęśliwy finał akcji poszukiwania Mai

Pomogły informacje od świadków. Child Alert zadziałał

Ponad 20-godzinna akcja poszukiwania uprowadzonej 10-latki z Wołczykowa zakończyła się sukcesem. W akcję ratowniczą włączyli się nie tylko polscy i niemieccy policjanci, ale całe społeczeństwo po obu stronach granicy. Zastosowany po raz pierwszy w Polsce system Child Alert okazał się skuteczny.

czytaj więcej

Informacja dla kierowców

Dobowa akcja kontroli prędkości w Niemczech i Europie

Kierowcy wybierający się w czwartek i piątek (16-17 kwietnia) do Niemiec i 21 innych krajów w Europie powinni ściągnąć nogę z gazu. Tylko w sąsiedniej Meklemburgii Przedmorzu policjanci z radarami staną w prawie 200 punktach kontrolnych. Drogówka będzie polować na piratów drogowych także w Heringsdorfie i Bansinie.

czytaj więcej

Region

Trwają poszukiwania 10-letniej Mai! Uruchomiono Child Alert!

Od wczoraj policjanci poszukują zaginionej 10-letniej Mai z Wołczkowa pod Szczeciniem. Dziewczynka nie wróciła ze szkoły do domu. Poszukiwania trwające całą noc nie przyniosły skutku. Od rana dziecka poszukuje również policyjny śmigłowiec. Został już uruchomiony po raz pierwszy w Polsce system Child Alert.

czytaj więcej

II Festiwal Rzeźb Piaskowych w Ahlbecku

Świat bajek w piasku rzeźbiony

Świat baśni i bajek to motyw przewodni II Festiwalu Rzeźb Piaskowych. Od dwóch dni można już zwiedzać niezwykłą wystawę w Ahlbecku. Wśród piaskowych dzieł nie zabrakło nawiązań do polskich legend i baśni.

czytaj więcej

Nasze morze

Humbaki przezimowały w wodach Bałtyku

Według specjalistów to sensacja do kwadratu. Już sama obecność samicy humbaka z młodym w wodach Bałtyku w lecie ubiegłego roku wprawiła badaczy w zdumienie. Jeszcze większym zaskoczeniem okazały się najnowsze doniesienia o humbakach zaobserowowanych w lutym i marcu. Naukowcy potwierdzają - to te same ssaki. Walenie przezimowały w Morzu Bałtyckim.

czytaj więcej

Region

Świąteczne atrakcje u siąsiadów

Sporo atrakcji w okresie świąt czeka po niemieckiej stronie wyspy Uznam. Najciekawiej będzie w Heringsdorfie, choć wiele wydarzy się także w innych kąpieliskach. Specjalnie dla Was wybraliśmy najciekawsze propozycje.

czytaj więcej

Heringsdorf

Złodzieje rowerów zatrzymani

W środę (25.03) około godz. 4:00 w Heringsdorfie niemiecka policja zatrzymała dwóch mieszkańców Świnoujścia. Uwagę stróżów prawa zwróciły rowery na których poruszali się mężczyźni.

czytaj więcej

70. rocznica bombardowania Świnoujścia

Godzina pamięci dla pojednania

70 lat po zbombardowaniu Świnoujścia przez amerykańskie samoloty, świadkowie wydarzeń, krewni ofiar oraz goście z Polski i Niemiec, upamiętnili te tragiczne wydarzenia z 12 marca 1945 roku na wzgórzu Golm w Kamminke. - To miejsce jest dzisiaj nie tylko symbolem przeszłości i barbarzyństwa wojny, lecz także symbolem wspólnej woli pojednania i pokoju - powiedział Erwin Sellering, premier Meklemburgii Przedmorza.

czytaj więcej

Transport

UBB - kolejowy magnat, który inwestuje w region

Kiedy w 1992 roku sieć połączeń kolejowych na wyspie Uznam stanęła nad przepaścią, niewielu jeszcze wierzyło w pociągi wpisane w krajobraz wyspy. Dzisiaj przewoźnik - Uznamska Kolej Uzdrowiskowa UBB, stuprocentowa „spółka-córka” niemieckiej kolei państwowej DB AG, plasuje się w czołówce najlepiej prosperujących kolei regionalnych w Niemczech. Przedsiębiorstwo rok po roku bije kolejne rekordy w liczbie przewiezionych pasażerów, a to pozwala mu na śmiałe kroki. Jako pierwszy niemiecki przewoźnik zainwestował w sieć kolejową w innym państwie. Jednak plany inwestycyjne spółki nie kończą się na 1,4 km odcinku Ahlbeck Grenze - Świnoujście Centrum.

czytaj więcej

Nowy prezes Gryfii

Rozwój i wykorzystanie potencjału

Znamy już nowego prezesa Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia”. Po niedawnej rezygnacji Lesława Hnata, rada nadzorcza spółki wybrała na to stanowisko ekonomistkę Hannę Hanć.

czytaj więcej

Nie ma chętnych na połączenie polskich miast z Uznamem

Polsko - niemieckie lotnisko już się nie opłaca

Od 1 kwietnia 2015 r. Eurolot zawiesza swoją działalność. Kilka europejskich linii lotniczych już zapowiada przejęcie niektórych tras upadającego przewoźnika. Na połączenie polskich metropolii z wyspą Uznam nikt jeszcze się nie zdecydował. Tym samym w „siną dal” odlatuje perspektywa uwzględnienia Świnoujścia w nazwie lotniska w Heringsdorfie.

czytaj więcej

Region

Policja niemiecka poszukuje świadków napadu na 70-letnią kobietę

Policja w Heringsdorfie prowadzi sprawę dotyczącą napadu na 70-letnią kobietę, do którego doszło 25 stycznia 2015 roku około godziny 17.45 na drodze rowerowej prowadzącej z Ahlbecku do Świnoujścia. Podczas zdarzenia sprawca ugodził ofiarę nożem w brzuch oraz zranił w twarz. Niemiecka Policja prosi świadków o kontakt.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 Następna Ostatnia