Niedziela, 10 grudnia 2023r.

Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region

Region

Eurolot w likwidacji

Co dalej z lotami do Heringsdorfu?

Sporo miejsca na naszym portalu poświęciliśmy tematowi lotniska w Heringsdorfie, ostatnio w związku z planowaną zmianą nazwy portu na Heringsdorf/Świnoujście. Strona niemiecka bardzo chwaliła sobie współpracę z polskimi partnerami i największą szansę na utrzymanie nierentownego dotychczas obiektu upatrywała w zaangażowaniu polskich podmiotów, m.in. Miasta Świnoujścia oraz Eurolotu.

czytaj więcej

Ekologia

Pierwszy zwiastun powrotu fok na Uznam

Na wybrzeżu maleńkiej wyspy Greifswalder Oie, 12 kilometrów na północ od wyspy Uznam i 10 kilometrów na wschód od Rugii, za kilka dni na świat przyjdzie pierwsza od dziesięcioleci w tej części Bałtyku foka szara. To prawdziwy przełom i szansa na powrót tych ssaków na nasze tereny. Foki bowiem wracają przez całe życie w miejsce urodzenia.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Okradał automaty w Niemczech

W czwartek o godz. 8:15 w Ahlbecku, tuż przy granicy, policja zatrzymała 43 - letniego mieszkańca Świnoujścia. Mężczyzna miał w kieszeniach 300 euro w monetach, śrubokręt i skradzioną pracowniczą książeczkę zdrowia kucharza z hotelu Atlantic. To właśnie ona wzbudziła największe podejrzenia policjantów.

czytaj więcej

Starania o odbudowę linii kolejowej

Świnoujście - Berlin w dwie godziny

Do 1945 roku podróż koleją z Berlina do Świnoujście trwała zaledwie dwie godziny, dzisiaj ponad cztery. Polsko - niemiecka Inicjatywa „Most w Karninie”, od lat ubiegająca się o rewitalizację przedwojennej linii kolejowej Ducherow - Karnin - Świnoujście - Heringsdorf, ponownie wnioskuje o wpisanie projektu na listę zadań kluczowych Federalnego Planu Dróg Transportowych. Jak twierdzi dr Günther Jikeli, przewodniczący organizacji, szanse na ponowne połączenie Uznamu z Berlinem są niemałe.

czytaj więcej

Niemiecko-polskie lotnisko

List intencyjny podpisany

Dzisiaj w hali terminalu lotniska Heringsdorf miasto Świnoujście oraz powiat Pomorze Przednie Greifswald podpisały list intencyjny dotyczący wspólnych działań na rzecz rozwoju portu. Pierwszym krokiem ma być zmiana nazwy lotniska na Herigsdorf - Świnoujście.

czytaj więcej

Bezpłatne przejazdy podczas ferii

Na lodowisko miejskim autobusem

Prezydent Żmurkiewicz zapowiedział organizację bezpłatnego transportu dzieci na lodowisko w Heringsdorfie podczas ferii zimowych. Jeżeli oferta Miasta spotka się z zainteresowaniem dzieci i rodziców w pierwszym tygodniu ferii, autobus będzie kursował także w kolejnym.

czytaj więcej

Region

Lodowisko Heringsdorf zaprasza

Dzieci i młodzież szkolna ze Świnoujścia w okresie ferii zimowych i w weekendy w miesiącu lutym, będą mogły bezpłatnie skorzystać z lodowiska w Heringsdorfie. - Stało się to możliwe dzięki dobrej współpracy i porozumieniu zawartemu z naszymi niemieckimi kolegami z samorządu w Heringsdorfie - informuje zastępca prezydenta miasta Paweł Sujka.

czytaj więcej

Region

Jarmark zimowy w Heringsdorfie

Już dzisiaj, 28 grudnia o godz. 14:00 rusza ósma edycja jarmarku zimowego w Heringsdorfie. Pod hasłem „Magiczny świat zimy nad morzem” organizatorzy przygotowali moc atrakcji, a najważniejsze z nich to pokazy sztucznych ogni oraz świateł laserów.

czytaj więcej

Region

Ptasia grypa coraz bliżej Świnoujścia

Niepokojące wieści docierają zza naszej zachodniej granicy. U dzikiej kaczki odstrzelonej w północnych Niemczech wykryto wirusa H5N8. To pierwszy stwierdzony przypadek wirusa poza fermami drobiu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Pool party na Termach w Ahlbecku

Termy Bałtyckie zapraszają 22 listopada 2014 r. na „pool party”. O godz. 21.00 powitają fanów gorących klimatów lampką szampana. Do godz. 24:00 można będzie korzystać ze Świata Kąpieli Term.

czytaj więcej

Liczą na polskich partnerów

Wspólne niebo nad Uznamem

Lotnisko Heringsdorf/Swinemünde zamiast Lotnisko Heringsdorf - z taką propozycją zmiany nazwy portu lotniczego na wyspie wyszedł Lars Petersen, burmistrz Gminy Heringdorf. W czwartek, 6 listopada, podczas 74 Polsko - Niemieckiego Forum Przedsiębiorców w Bansin, samorządowcy, przedstawiciele rządów i branży turystycznej dyskutowali o możliwościach polepszenia międzynarodowej współpracy mającej na celu utrzymanie lotniska.

czytaj więcej

Region

Groźny wirus ptasiej grypy w Niemczech

W jednej z tuczni drobiu w regionie Uecker - Randow, oddalonym o ok. 100 km od Świnoujścia, wykryto pierwsze w Europie ognisko wirusa H5N8. We wtorek wybito prawie 31 tys. zwierząt. Podejmowane są dalsze kroki mające zapobiec wybuchowi epidemii.

czytaj więcej

Największy plac zabaw na wyspie Uznam

Wyspa piratów - dzisiaj za darmo

Już dzisiaj, 31 października, wielkie otwarcie „Wyspy piratów”, największego placu zabaw na wyspie Uznam. Obiekt znajduje sie w miejscowości Trassenheide w Niemczech. Tylko dzisiaj wstęp na teren parku jest bezpłatny.

czytaj więcej

Region

Kolejna próba wydobycia wraku awionetki

Dzisiaj zostanie podjęta kolejna próba wydobycia wraku awionetki, która rozbiła się w sobotę w wodach Zalewu Szczecińskiego. Eksperci mają nadzieję, że zbadanie maszyny pozwoli ustalić przyczynę wypadku.

czytaj więcej

Gmina Heringsdorf udźwignie koszty naprawy

Otwarcie lodowiska już za dwa tygodnie

Uszkodzone przez wandali przewody chłodzące na lodowisku w Heringsdorfie będą naprawione. Gmina szuka wykonawców zlecenia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już 15 listopada lodowisko zostanie oddane do użytku.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 Następna Ostatnia