Sobota, 19 stycznia 2019r.

Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region

Region

Co za miedzą piszczy?

Człowiek z pralką

Zdarzyło się Wam kiedyś zrobić coś całkowicie bez celu, tylko dlatego że mogliście? Coś zupełnie bez sensu, absurdalnego i niedorzecznego? Nie? Jest jednak ktoś, kto nie ma takich rozterek.

czytaj więcej

Dni Morza Sail Szczecin 2014

Okręty Marynarki Wojennej w Szczecinie

Okręt podwodny ORP „KONDOR”, oraz okręt dowodzenia siłami obrony przeciwminowej ORP „Kontradmirał Xawery CZERNICKI” przyjęły na swoich pokładach tysiące zwiedzających je osób. W ramach szczecińskich obchodów Dni Morza 2014 przez trzy dni było można oglądać miejsca służby polskich marynarzy.

czytaj więcej

Komunikacja

Kolejki na prom, korki na drodze

Jeżeli wybieracie się na weekend poza Świnoujście lub chcecie spędzić kilka dni nad morzem, to musicie uzbroić się w cierpliwość. Oprócz kolejki na prom, możecie też utknąć w korkach na trasie alternatywnej – przez Niemcy.

czytaj więcej

Wyspa iluzji

Mała sztuka na wiekiej scenie

Na trzy dni, od 6 do 9 czerwca, promenada w Heringsdorfie zmieni się w najdłuższą, najżywszą i najbardziej kolorową scenę na świeżym powietrzu. Ruszył XV Międzynarodowy Festiwal Małych Form Artystycznych. Na mieszkańców wyspy Uznam czekają dziesiątki bezpłatnych występów iluzjonistów, żonglerów, mimów, teatrów ulicznych czy połykaczy ognia. Część pokazów odbędzie się także w Świnoujściu.

czytaj więcej

X Dni Żeglarstwa w Ueckermünde

Tradycją stały się już coroczne Dni Żeglarstwa (Haff-Sail) w Ueckermünde nad Zalewem Szczecińskim. Impreza przyciąga każdego roku tysiące rodzin z rejonu przygranicznego Polski i Niemiec. Także w regatach biorą udział polskie i niemieckie żaglowce. Prawdziwy festiwal dla amatorów czynnego i biernego uczestnictwa w wyścigach kolorowych łodzi żaglowych różnych klas.

czytaj więcej

Droga S3 bez połączenia ze Świnoujściem to nieporozumienie

Czas na lobbystów

Zbliża się sezon wakacyjny i obok pytania o stałą przeprawę powraca inne, nie mniej ważne: kiedy doczekamy się budowy odcinka drogi ekspresowej S3 na trasie Świnoujście – Goleniów?

czytaj więcej

Letnia oferta Ostseebus

Autobusem po wyspie Uznam

Firma Ostseebus GmbH przedstawiła swoją ofertę na sezon letni 2014. Autobusami tego przewoźnika podróżować możemy po całej wyspie Uznam oraz - dzięki współpracy z Komunikacją Autobusową w Świnoujściu - na transgranicznej Linii Europejskiej łączącej niemiecką i polską część wyspy.

czytaj więcej

Morskie Manewry Sił 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

Trwają morskie manewry Okrętowej Grupy Zadaniowej 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Łącznie osiem okrętów flotylli ćwiczy wspólną realizację zadań i doskonalić procedury łączności w oparciu o dokumenty narodowe oraz NATO. Wczoraj okręty OGZ 8. Flotylli Obrony Wybrzeża rozpoczęły współpracę z okrętami 3. Flotylli Okrętów.

czytaj więcej

13 Baltic Fashion Award na Uznamie

Wyspa mody

Dwunastu młodych projektantów mody z Niemiec, Szwecji, Rosji, Szwajcarii, Danii i Estonii zaprezentuje swoje kolekcje podczas 13 Baltic Fashion Award. Pokaz konkursowy odbędzie się dzisiaj wieczorem w hotelu Maritim w Heringsdorfie.

czytaj więcej

Linie lotnicze na wyspie Uznam

Sześć kierunków Eurolotu

Po udanym locie inauguracyjnym na początku maja linie lotnicze Eurolot rozpoczynają regularne rejsy. Pierwszy samolot z Warszawy wyląduje w Heringsdorfie 24 maja o godz. 8:50 

czytaj więcej

Wspólna akcja polskich i niemieckich służb

Małżeństwo uratowane

W nocy z niedzieli na poniedziałek niemieckie oraz polskie służby ratownictwa morskiego przeprowadziły wspólną akcja ratowniczą.

czytaj więcej

Co dalej z lotniskiem w Heringsdorfie?

Sezon lotniczy otwarty

W miniony weekend lotnisko w Heringsdorfie otworzyło sezon 2014. Właściciel obiektu, powiat Pomorze Przednie - Greifswald z niepokojem ale i nadzieją spogląda w przyszłość. Ten sezon może zadecydować o perspektywach lotniska.

czytaj więcej

Nowa atrakcja w u naszych sąsiadów

Heringsdorf ma największy kosz plażowy na świecie

W każdy ogródku restauracyjnym, na promenadzie i na heringsdorfskiej plaży można przysiąść w charakterystyczny białym koszu. A od dzisiaj przy molo stoi obiekt naprawdę imponujący. Gigant ma 6 metrów szerokości, 3 metry wysokości i jest funkcjonalny jak mały apartament. Posiada oświetlenie i bezpłatne WIFI.

czytaj więcej

17 Western Piknik - Folk, Blues, Country & Bluegrass Festival

Miłośnicy muzyki country wracają do Sułomina

17 Western Piknik po jednorocznej emigracji do Wolina, wraca w tym roku do Sułomina nad Zalewem Szczecińskim. Do miejsca, w którym jest zdecydowanie więcej przestrzeni i countrowego klimatu.

czytaj więcej

Grozi nam katastrofa ekologiczna

Nie przeżyje nic

Strefy śmierci w Bałtyku stale rosną - alarmują niemieccy badacze. Dziesięć z największych stref śmierci na świecie znajduje się właśnie na Morzu Bałtyckim i razem zajmują powierzchnię ponad 60 tys. metrów kwadratowych. To prawie trzy razy więcej niż powierzchnia województwa zachodniopomorskiego!

czytaj więcej

Będzie hokej na wyspach?

Inwestor z Rostocku chce wybudować na wyspie Uznam halę lodowiskową do gry w hokeja oraz curlingu. Obiekt miałby powstać na parkingu przy granicy w Ahlbecku.

czytaj więcej

Plebiscyt na 10-lecie przystąpienia do UE

Zagłosuj na Świnoujście

Która z inwestycji ostatnich 10 lat w województwie zachodniopomorskim zasługuje na miano najlepszego projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich? Zadecydują o tym uczestnicy plebiscytu „Ale się zmieniło” organizowanego przez Telewizję Polską we współpracy z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju.

czytaj więcej

ZOO w Wolgaście pełne świątecznych niespodzianek

Krewni króla Juliana zapraszają

Jeśli nie macie jeszcze planów na najbliższy czas, przedstawiamy ciekawą propozycję wycieczki dla całej rodziny. Ogród zoologiczny w Wolgaście przygotował mnóstwo atrakcji i niespodzianek dla młodszych i starszych. To zaledwie 40 kilometrów od Świnoujścia, niecała godzina jazdy piękną trasą wzdłuż wyspy Uznam.

czytaj więcej

I Festiwal Rzeźb Piaskowych w Ahlbecku

W piasku wyrzeźbione

Wieżę Babel, Arkę Noego, Ostatnią Wieczerzę oraz inne motywy biblijne wyrzeźbione z piasku zobaczyć można od dzisiaj (sobota 19.04.) na niezwykłej wystawie w Ahlbecku. Czterdziestu artystów-rzeźbiarzy i architektów z 15 krajów przez dwa tygodnie przygotowywało czterdzieści trzy prace na I Festiwal Rzeźb Piaskowych.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |  Następna Ostatnia