Niedziela, 10 grudnia 2023r.

Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region

Region

Wolin

Znów powalczą o Winetę

Na ubitym polu po dwóch stronach spotka się blisko 2000 wojów. Wikingowie znów najechali Słowian w grodzie nad Dziwną. Kto wygra tę bitwę? Dowiemy się zapewne po weekendzie.

czytaj więcej

Praca marzeń czeka

Zapłacą za zwiedzanie naszego regionu. Kto wygra konkurs?

Trwa rekrutacja na wyjątkowe stanowisko. Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki szuka blogera, który spędzi 30 dni w wyjątkowych miejscach na Pomorzu Zachodnim. Przez cały wrzesień wybrana osoba będzie żyła na koszt Organizatorów. Pracodawca na koniec akcji przeleje dodatkowo wynagrodzenie za ciężko wykonaną pracę.

czytaj więcej

8 Flotylla Obrony Wybrzeża

ORP „JAMNO” w Ueckermünde

W miniony weekend, trałowiec ORP „JAMNO” z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża przebywał z oficjalną wizytą w niemieckim porcie Ueckermünde. Okręt został zaproszony przez władze samorządowe miasta aby uczestniczyć w uroczystych obchodach „Dni Zalewu Szczecińskiego”.

czytaj więcej

Naga prawda o nudystach po obu stronach granicy

Granice tolerancji

Przechodzę granicę polsko-niemiecką. Na pierwszy rzut oka trudną ją dostrzec. Słupków granicznych i płotu nie ma tu od dawna. Niemiecka część plaży na Uznamie rozpoczyna się ok. 150 metrową plażą dla psów. Spaceruje sporo ludzi ze swoimi czworonogami, kilka osób paraduje nago. Plaża dla psów płynnie przechodzi w równie „długą” plażę dla nudystów. Tu jest nieco mniej wczasowiczów. Jedni mają na sobie stroje plażowe, inni stroje Adama i Ewy. Ci drudzy to przeważnie ludzie w średnim wieku oraz nieco starsi z wnukami.

czytaj więcej

Trzy spotkania bliskiego stopnia

Foczy zwiad?

Czy jest szansa na powrót foki szarej w nasze rejony Bałtyku? Na całym południowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego te morskie ssaki zostały wytrzebione przez człowieka dzisiątki lat temu. Dzisiaj polskie wybrzeże odwiedzają tylko pojedyncze osobniki, które przypływają z innych zakątków Bałtyku. Trasy foczych wędrówek monitoruje World Wide Fund for Nature (WWF, dawniej World Wildlife Fund).

czytaj więcej

Inwestycje drogowe

O S3 możemy pomarzyć

Podróżowaliście kiedyś samochodem na trasie Szczecin – Świnoujście lub odwrotnie podczas sezonu letniego? Komu udało się przejechać te 100 km w czasie krótszym niż dwie godziny? Trudne prawda? W najbliższym czasie sytuacja się nie zmieni.

czytaj więcej

Region

Twarde lądowanie

42-letni paralotniarz z Polski awaryjnie lądował  na plaży w miejscowości w Bansin. W wypadku ucierpiało dwoje członków przebywającej w pobliżu rodziny z Brandenburgii.

czytaj więcej

Co słychać za miedzą?

Autobahn już nie za darmo?

Niemieckie ministerstwo komunikacji planuje od 2016 roku wprowadzić winiety za przejazd drogami publicznymi. Oznacza to, że nie tylko przesławne niemieckie autostrady będą płatne dla cudzoziemców - zapłacimy za poruszanie się po wszystkich niemieckich drogach.

czytaj więcej

Międzyzdroje

Festiwal Gwiazd za nami

Przez ostatnie 5 dni serialowe gwiazdy opanowały sąsiednie Międzyzdroje. Oprócz tradycyjnego odciskania dłoni na Promenadzie Gwiazd, artyści spotykali się z fanami i występowali w spektaklach.

czytaj więcej

Świat Guliwera Pudagla

Gigantyczna atrakcja na wyspie Uznam

W najbliższy poniedziałek, 7 lipca, w miejscowości Pudagla, na wyspie Uznam, pierwsi Goście wejdą do niezwykłego Świata Guliwera (Gullivers Welt). Czekający na nich Guliwer ma aż 36 metrów długości, waży 12 ton. Budowa rzeźby trwała 2 lata.

czytaj więcej

Inwestycje

Ze Świnoujścia do Ukrainy?

Czy gaz ze świnoujskiego terminala popłynie aż do Ukrainy? Wiele wskazuje na to, że powstający na prawobrzeżu gazoport stanie się konkurencją dla rosyjskich gazociągów.

czytaj więcej

Gospodarka morska

Kolejny krok do wykupu akcji pracowniczych

Trwają dalsze czynności związane z uruchomieniem procedury wykupu akcji pracowniczych ZMPSiŚ S.A. W kwietniu br. Spółka przyjęła opracowany wspólnie z Międzyzwiązkowym Zespołem Negocjacyjnym ds. Wykupu Akcji Pracowniczych dokument pn. „Regulamin umarzania akcji pracowników i byłych pracowników Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.”.

czytaj więcej

Niemcy

Wyspa Uznam w nazwie portu lotniczego?

Niespełna miesiąc temu Niemcy wybrali nowe władze samorządowe i już pojawiają sie pierwsze kontrowersyjne pomysły polityków. Przedstawiciel Lewicy, Paul Pazdzior z Zinnowitz, domaga się zmiany nazwy portu lotniczego w Zirchow. Jego zdaniem nazwa "Lotnisko w Heringsdorfie" powinna zostać zmieniona na "Lotnisko Wyspa Uznam". Ma to rzekomo przyczynić się do większej rozpoznawalności portu lotniczego w Niemczech i Europie oraz wpłynąć na podniesienie jego atrakcyjności wśród podróżujących.

czytaj więcej

Początek wakacji

Dzieciaki złapane na gorącym uczynku

Trzech chłopców w wieku 14 i 15 lat zostało wczoraj zatrzymanych przez niemiecką policję. Młodzi ludzie zamiast do szkoły powędrowali na promenadę w Ahlbecku. Przechodniów zaniepokoił widok chłopców majstrujących nożycami do cięcia drutu przy kilku zaparkowanych rowerach i powiadomili policję.

czytaj więcej

Greifswald

Zrobili sobie tournée

Dwóch świnoujskich rzezimieszków miało już dość słabo zaopatrzonych sklepów w naszym mieście. Towary marne, najczęściej chińskie, jedzenie niedobre, smaki ciągle te same. Oni chcieli czegoś nowego. Nie namyślając się długo wsiedli w samochód pojechali na wyprawę życia. Zaczęli zwiedzać.

czytaj więcej

Gospodarka morska

Droga do Szczecina coraz płytsza

Czy pogłębianie toru wodnego między Świnoujściem i Szczecinem jest zagrożone? Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju przekonuje, że nie. Innego zdania jest dyrektor Urzędu Morskiego i zamyka tor dla jednostek powyżej 70 tys ton wyporności.

czytaj więcej

Współpraca międzynarodowa

Kłopoty Euroregionu Pomerania

Czy Komisja Europejska wstrzyma wypłaty dla Euroregionu Pomerania? Powód – nieprawidłowości przy rozliczeniach przez stronę niemiecką. Sprawa o tyle kłopotliwa, że problemy sąsiadów, mogą dotknąć i nas.

czytaj więcej

Co za miedzą piszczy?

Człowiek z pralką

Zdarzyło się Wam kiedyś zrobić coś całkowicie bez celu, tylko dlatego że mogliście? Coś zupełnie bez sensu, absurdalnego i niedorzecznego? Nie? Jest jednak ktoś, kto nie ma takich rozterek.

czytaj więcej

Dni Morza Sail Szczecin 2014

Okręty Marynarki Wojennej w Szczecinie

Okręt podwodny ORP „KONDOR”, oraz okręt dowodzenia siłami obrony przeciwminowej ORP „Kontradmirał Xawery CZERNICKI” przyjęły na swoich pokładach tysiące zwiedzających je osób. W ramach szczecińskich obchodów Dni Morza 2014 przez trzy dni było można oglądać miejsca służby polskich marynarzy.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |  Następna Ostatnia