Wtorek, 20 sierpnia 2019r.

Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region

Region

13 Baltic Fashion Award na Uznamie

Wyspa mody

Dwunastu młodych projektantów mody z Niemiec, Szwecji, Rosji, Szwajcarii, Danii i Estonii zaprezentuje swoje kolekcje podczas 13 Baltic Fashion Award. Pokaz konkursowy odbędzie się dzisiaj wieczorem w hotelu Maritim w Heringsdorfie.

czytaj więcej

Linie lotnicze na wyspie Uznam

Sześć kierunków Eurolotu

Po udanym locie inauguracyjnym na początku maja linie lotnicze Eurolot rozpoczynają regularne rejsy. Pierwszy samolot z Warszawy wyląduje w Heringsdorfie 24 maja o godz. 8:50 

czytaj więcej

Wspólna akcja polskich i niemieckich służb

Małżeństwo uratowane

W nocy z niedzieli na poniedziałek niemieckie oraz polskie służby ratownictwa morskiego przeprowadziły wspólną akcja ratowniczą.

czytaj więcej

Co dalej z lotniskiem w Heringsdorfie?

Sezon lotniczy otwarty

W miniony weekend lotnisko w Heringsdorfie otworzyło sezon 2014. Właściciel obiektu, powiat Pomorze Przednie - Greifswald z niepokojem ale i nadzieją spogląda w przyszłość. Ten sezon może zadecydować o perspektywach lotniska.

czytaj więcej

Nowa atrakcja w u naszych sąsiadów

Heringsdorf ma największy kosz plażowy na świecie

W każdy ogródku restauracyjnym, na promenadzie i na heringsdorfskiej plaży można przysiąść w charakterystyczny białym koszu. A od dzisiaj przy molo stoi obiekt naprawdę imponujący. Gigant ma 6 metrów szerokości, 3 metry wysokości i jest funkcjonalny jak mały apartament. Posiada oświetlenie i bezpłatne WIFI.

czytaj więcej

17 Western Piknik - Folk, Blues, Country & Bluegrass Festival

Miłośnicy muzyki country wracają do Sułomina

17 Western Piknik po jednorocznej emigracji do Wolina, wraca w tym roku do Sułomina nad Zalewem Szczecińskim. Do miejsca, w którym jest zdecydowanie więcej przestrzeni i countrowego klimatu.

czytaj więcej

Grozi nam katastrofa ekologiczna

Nie przeżyje nic

Strefy śmierci w Bałtyku stale rosną - alarmują niemieccy badacze. Dziesięć z największych stref śmierci na świecie znajduje się właśnie na Morzu Bałtyckim i razem zajmują powierzchnię ponad 60 tys. metrów kwadratowych. To prawie trzy razy więcej niż powierzchnia województwa zachodniopomorskiego!

czytaj więcej

Będzie hokej na wyspach?

Inwestor z Rostocku chce wybudować na wyspie Uznam halę lodowiskową do gry w hokeja oraz curlingu. Obiekt miałby powstać na parkingu przy granicy w Ahlbecku.

czytaj więcej

Plebiscyt na 10-lecie przystąpienia do UE

Zagłosuj na Świnoujście

Która z inwestycji ostatnich 10 lat w województwie zachodniopomorskim zasługuje na miano najlepszego projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich? Zadecydują o tym uczestnicy plebiscytu „Ale się zmieniło” organizowanego przez Telewizję Polską we współpracy z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju.

czytaj więcej

ZOO w Wolgaście pełne świątecznych niespodzianek

Krewni króla Juliana zapraszają

Jeśli nie macie jeszcze planów na najbliższy czas, przedstawiamy ciekawą propozycję wycieczki dla całej rodziny. Ogród zoologiczny w Wolgaście przygotował mnóstwo atrakcji i niespodzianek dla młodszych i starszych. To zaledwie 40 kilometrów od Świnoujścia, niecała godzina jazdy piękną trasą wzdłuż wyspy Uznam.

czytaj więcej

I Festiwal Rzeźb Piaskowych w Ahlbecku

W piasku wyrzeźbione

Wieżę Babel, Arkę Noego, Ostatnią Wieczerzę oraz inne motywy biblijne wyrzeźbione z piasku zobaczyć można od dzisiaj (sobota 19.04.) na niezwykłej wystawie w Ahlbecku. Czterdziestu artystów-rzeźbiarzy i architektów z 15 krajów przez dwa tygodnie przygotowywało czterdzieści trzy prace na I Festiwal Rzeźb Piaskowych.

czytaj więcej

Ćwiczenia Okrętowej Grupy Zadaniowej 8FOW.

Marynarze wrócili ze szkolenia

W czwartek, 17 kwietnia, zakończyły się ćwiczenia Okrętowej Grupy Zadaniowej 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Wspólne działania na wodzach Zatoki Pomorskiej ćwiczyło łącznie osiem okrętów i jednostek pomocniczych z 8FOW.

czytaj więcej

Niemieccy neonaziści rosną w siłę

Brunatna bestia podnosi łeb?

Kwiecień to miesiąc bardzo szczególny dla niemieckich nacjonalistów. 20 kwietnia urodził się Adolf Hitler, zmarł 30 kwietnia - co roku właśnie w tym okresie neonaziści szczególnie manifestują swoją obecność, nie tylko w Niemczech. Kwiecień to również dobry czas by zadać pytanie: czy powinniśmy się obawiać prawicowego ekstremizmu u naszych zachodnich sąsiadów? 

czytaj więcej

UE znosi dodatkowe opłaty za telefoniczne połączenia międzynarodowe.

Roaming? Nie, dziękuję.

Czy zdarzyło się wam zapłacić zaskakująco wysoki rachunek za połączenia z telefonu komórkowego? Czy przecieraliście oczy ze zdumienia gdy okazało się, że na tymże rachunku pojawiły się koszty tzw. roamingu, ponieważ kilka esemsów i rozmów przeprowadziliście nieświadomie przez niemiecką sieć telefoniczną?

czytaj więcej

Zatrważające statystyki policyjne

Złomiarze kradną w Niemczech

Od kilku miesięcy mieszkańcy przygranicznych miejscowości oraz regionów Greifswald, Usedom i Löcknitz skarżą się na wzrost kradzieży i włamań do mieszkań. Ginie przede wszystkim sprzęt rolniczy oraz przedmioty nadające się do zezłomowania. Ostatnio w Greifswaldzie z metalowych przedmiotów okradziono cmentarz.

czytaj więcej

Ćwiczenia 8 Flotylli Obrony Wybrzeża

Przeciwlotnicy z Dziwnowa na poligonie w Ustce

Ponad 200 marynarzy bierze udział w kończącym się dziś szkoleniu poligonowym przeciwlotników Marynarki Wojennej w Ustce. Na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych, wspólnie z żołnierzami z 8. Dywizjonu Przeciwlotniczego 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, ćwiczą siły 3. Flotylli Okrętów – żołnierze z 9. Dywizjonu Przeciwlotniczego oraz Nadbrzeżnego Dywizjonu Rakietowego. Wykonują oni strzelania artylerią klasyczną oraz pociskami rakietowymi ziemia – powietrze.

czytaj więcej

Zanieczyszczenia na nadbałtyckiej plaży

Ekoalarm!

Wczoraj wieczorem plaża między Peenemünde i Trassenheide na niemieckiej części wyspy Uznam pokryła się licznymi napływającymi oleistymi plamami. Zanieczyszczenia odkryto też na Rugii, a zasięg katastrofy jest nadal ustalany.

czytaj więcej

Wczoraj był 1 kwietnia

Prima Aprilis

Wczoraj był 1 kwietnia, a więc dzień żartów, psot i psikusów. Prima Aprilis. Również na naszym portalu nie zabrakło informacji wyssanych z palca. Chociaż dochodziły do nas sygnały, że część z Was dała się nabrać. I chociaż może to nie do końca eleganckie, to bardzo nas to cieszy.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |  Następna Ostatnia