Czwartek, 7 grudnia 2023r.

Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region

Region

StetiMUN 2014

Distinguished Delegates! Let’s conference!

W dniach 23-25 października 2014r. po tygodniach przygotowań merytorycznych pod opieką pani Agnieszki Żychskiej uczniowie z LO im. Mieszka I udali się na konferencję „Model United Nations - StetiMUN 2014” organizowaną po raz piąty przez II LO im. Mieszka I w Szczecinie - tym razem pod hasłem „Europe - Old Continent, New Perspectives.”

czytaj więcej

Gospodarka morska

Wzrost przeładunków w Portach Szczecin-Świnoujście

Przeładunki w portach w Szczecinie i Świnoujściu systematycznie rosną. W ciągu trzech kwartałów bieżącego roku, przeładowano w obu portach 17,5 mln ton. Jest to wynik lepszy o 4,5%, porównując wyniki za analogiczny okres ubiegłego roku.

czytaj więcej

Kampania promocyjna Pomorza Zachodniego

Region z przyszłością

Od października do czerwca 2015 roku w telewizji, kinie, prasie, internecie oraz przestrzeni miejskiej pojawią się spoty promujące Pomorze Zachodnie. Kampania stawia nacisk głównie na zachodniopomorską gospodarkę i turystykę.

czytaj więcej

Ahlbeck

Wszystkie króliki świata

Od piątku 31.10. do niedzieli 2.11.2014 w Ahlbecku w namiocie dyskotekowym na boisku sportowym położonym zaledwie 1 km od granicy odbędzie się wystawa rasowych królików zorganizowana przez hodowców zrzeszonych w Związku powiatu Pomorze Przednie. W pierwszym dniu zwierzaki można podziwiać w godzinach między 12 a 18, w sobotę między 9 a 18 a w niedzielę od 9 do 12.

czytaj więcej

Transport

Wiatr w skrzydła

Z portu lotniczego w Heringsdorfie skorzystało w tym sezonie prawie 13 procent więcej pasażerów niż w roku ubiegłym. Tylko do końca września zarejestrowano tu prawie 19 tys. podróżujących. Dirk Zabel, dyrektor lotniska, duże nadzieje na dalszy rozwój portu pokłada we współpracy z partnerami ze Świnoujścia.

czytaj więcej

Inwestycje

Kolejny apel w sprawie S3

Temat drogi S3 przewija się przez media bardzo często. O modernizację trasy apelują władze gmin i przedsiębiorcy. Teraz głos w sprawie zabrała Krajowa Izba Gospodarki Morskiej. Przedstawiciele tego gremium wyrażają swoje ubolewanie, że tak ważna dla regionu inwestycja znalazła się jedynie na rezerwowej liście w ramach Kontraktu terytorialnego naszego województwa.

czytaj więcej

Arena Szczecin

Chris Botti zagra w Szczecinie!

Już za tydzień w nowopowstałym obiekcie Arena Szczecin wystąpi światowej sławy trębacz, Chris Botti, podczas jesiennej trasy koncertowej po Polsce zagra aż sześć koncertów. Pierwszy, inauguracyjny występ odbędzie się 28 września na obiekcie Arena Szczecin.

czytaj więcej

Region

Niemiecka drogówka w akcji

Niemiecka drogówka po raz drugi organizuje ogólnokrajową akcję kontrolną wymierzoną głównie w piratów drogowych i kierowców nieprzestrzegających przepisów. W czwartek 18 września, już od 6 rano przez 24 godziny tysiące policjantów z radarami w ręku stanie w wyznaczonych miejscach.

czytaj więcej

Przełomowe idee naukowe

Sięgamy gwiazd, kopiujemy Słońce

Największe idee ludzkości rodzą i realizują się tuż obok nas. To właśnie na wyspie Uznam, zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od Świnoujścia, przed i w czasie II wojny światowej, w wojskowym ośrodku rakietowym w Peenemünde, tworzyły się podstawy późniejszego programu kosmicznego, którego zwieńczeniem był lot amerykańskich astronautów na Księżyc. Teraz w Instytucie Fizyki Plazmy Maxa Plancka w Greifswaldzie, położonym tylko 76 km od naszego miasta, działa największy i najnowocześniejszy na świecie stellarator - reaktor syntezy jądrowej.

czytaj więcej

Tragiczny bilans utonięć

Bezlitosna woda

Pierwsze, krótkie podsumowanie sezonu urlopowego w naszym województwie to tragiczny bilans utonięć. Lato 2014 w zachodniopomorskim to aż 30 ofiar, które zmarły na skutek utonięcia! Czarny sierpień przyniósł ogółem śmierć 18 osób. Tylko jednego tragicznego dnia – 10 sierpnia – w województwie zachodniopomorskim utonęło pięć osób.

czytaj więcej

Historia regionu

Miasto zatopionych bogów

„Miasto zatopionych bogów” Zdzisława Cozaca zwycięzcą II Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” w kategorii najlepszy fim dokumentalny. To już kolejne wyróżnienie dla twórców fabularyzowanego dokumentu o dziejach wczesnośredniowiecznego Wolina.

czytaj więcej

Ahlbeck

Taaaka foka

Na plaży w Ahlbecku wypoczywała foka szara. Czytelniczka Ostsee Zeitung uwieczniła ją nawet na fotografii. Do napotkanego drapieżnika lepiej się nie zbliżać, jednak z uwagi na rzadkość zjawiska, życzymy wszystkim takich widoków.

czytaj więcej

Ahlbeck

Matka i córka uratowane

Naprawdę niewiele brakowało, by doszło dzisiaj do kolejnej tragedii na wodach Bałtyku po niemieckiej stronie granicy. Tylko dzięki czujności przypadkowych przechodniów oraz szybkiej akcji służb ratowniczych udało się zapobiec niechybnej śmierci matki z małym dzieckiem.

czytaj więcej

Ahlbeck

Ukradł rower... policji

17-letni mieszkaniec Świnoujścia został zatrzymany na gorącym uczynku przez niemiecki patrol policyjny. Sprawiedliwość dopadła go kiedy w biały dzień, z nożycami do cięcia drutu, majstrował przy zaparkowanych rowerach.

czytaj więcej

Heringsdorf

Szukali dmuchanego pontonu

W sobotni wieczór kilku niemieckich turystów i wczasowiczów wybrało numer alarmowy 112 i poinformowało o wypadku na wodach Bałtyku w okolicy Heringsdorfu. Służby ratownicze natychmiast podjęły akcję poszukiwawczą. Na szczęście liczne zgłoszenia okazały się pomyłką. A wszystko za sprawą gumowej zabawki.

czytaj więcej

Heringsdorf

Poszukiwania na Bałtyku

Krótko przed godziną 20 niemiecka policja dostała zgłoszenie o pontonie dryfującym na morzu, na wysokości Heringdorf. Na jego pokładzie miały znajdować się dwie osoby. Do akcji poszukiwawczej ruszyły wszystkie dostępne jednostki z Niemiec i Polski.

czytaj więcej

Zirchow

Pchli targ za miedzą

Targowisko różnych drobiazgów i kolekcjonerskich rarytasów to nie tylko domena naszego świnoujskiego pchlego targu. Również nasi zachodni sąsiedzi znają tę ideę i śmiało z niej korzystają.

czytaj więcej

Co słychać za miedzą?

Śmiertelny sezon

W tym sezonie Bałtyk jest sceną tragicznych wydarzeń. Na naszym wybrzeżu doszło już do trzech utonięć. Ostatnie miało miejsce wczoraj. Jednak o prawdziwej fali nieszczęść mogą mówić niemieccy ratownicy. Od maja w zachodniej części wyspy Uznam, doszło do co najmniej dziewięciu śmiertelnych wypadków.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |  Następna Ostatnia