Wtorek, 3 października 2023r.

Imieniny: Teresy, Heliodora, Jana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region

Region

X Dni Żeglarstwa w Ueckermünde

Tradycją stały się już coroczne Dni Żeglarstwa (Haff-Sail) w Ueckermünde nad Zalewem Szczecińskim. Impreza przyciąga każdego roku tysiące rodzin z rejonu przygranicznego Polski i Niemiec. Także w regatach biorą udział polskie i niemieckie żaglowce. Prawdziwy festiwal dla amatorów czynnego i biernego uczestnictwa w wyścigach kolorowych łodzi żaglowych różnych klas.

czytaj więcej

Droga S3 bez połączenia ze Świnoujściem to nieporozumienie

Czas na lobbystów

Zbliża się sezon wakacyjny i obok pytania o stałą przeprawę powraca inne, nie mniej ważne: kiedy doczekamy się budowy odcinka drogi ekspresowej S3 na trasie Świnoujście – Goleniów?

czytaj więcej

Letnia oferta Ostseebus

Autobusem po wyspie Uznam

Firma Ostseebus GmbH przedstawiła swoją ofertę na sezon letni 2014. Autobusami tego przewoźnika podróżować możemy po całej wyspie Uznam oraz - dzięki współpracy z Komunikacją Autobusową w Świnoujściu - na transgranicznej Linii Europejskiej łączącej niemiecką i polską część wyspy.

czytaj więcej

Morskie Manewry Sił 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

Trwają morskie manewry Okrętowej Grupy Zadaniowej 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Łącznie osiem okrętów flotylli ćwiczy wspólną realizację zadań i doskonalić procedury łączności w oparciu o dokumenty narodowe oraz NATO. Wczoraj okręty OGZ 8. Flotylli Obrony Wybrzeża rozpoczęły współpracę z okrętami 3. Flotylli Okrętów.

czytaj więcej

13 Baltic Fashion Award na Uznamie

Wyspa mody

Dwunastu młodych projektantów mody z Niemiec, Szwecji, Rosji, Szwajcarii, Danii i Estonii zaprezentuje swoje kolekcje podczas 13 Baltic Fashion Award. Pokaz konkursowy odbędzie się dzisiaj wieczorem w hotelu Maritim w Heringsdorfie.

czytaj więcej

Linie lotnicze na wyspie Uznam

Sześć kierunków Eurolotu

Po udanym locie inauguracyjnym na początku maja linie lotnicze Eurolot rozpoczynają regularne rejsy. Pierwszy samolot z Warszawy wyląduje w Heringsdorfie 24 maja o godz. 8:50 

czytaj więcej

Wspólna akcja polskich i niemieckich służb

Małżeństwo uratowane

W nocy z niedzieli na poniedziałek niemieckie oraz polskie służby ratownictwa morskiego przeprowadziły wspólną akcja ratowniczą.

czytaj więcej

Co dalej z lotniskiem w Heringsdorfie?

Sezon lotniczy otwarty

W miniony weekend lotnisko w Heringsdorfie otworzyło sezon 2014. Właściciel obiektu, powiat Pomorze Przednie - Greifswald z niepokojem ale i nadzieją spogląda w przyszłość. Ten sezon może zadecydować o perspektywach lotniska.

czytaj więcej

Nowa atrakcja w u naszych sąsiadów

Heringsdorf ma największy kosz plażowy na świecie

W każdy ogródku restauracyjnym, na promenadzie i na heringsdorfskiej plaży można przysiąść w charakterystyczny białym koszu. A od dzisiaj przy molo stoi obiekt naprawdę imponujący. Gigant ma 6 metrów szerokości, 3 metry wysokości i jest funkcjonalny jak mały apartament. Posiada oświetlenie i bezpłatne WIFI.

czytaj więcej

17 Western Piknik - Folk, Blues, Country & Bluegrass Festival

Miłośnicy muzyki country wracają do Sułomina

17 Western Piknik po jednorocznej emigracji do Wolina, wraca w tym roku do Sułomina nad Zalewem Szczecińskim. Do miejsca, w którym jest zdecydowanie więcej przestrzeni i countrowego klimatu.

czytaj więcej

Grozi nam katastrofa ekologiczna

Nie przeżyje nic

Strefy śmierci w Bałtyku stale rosną - alarmują niemieccy badacze. Dziesięć z największych stref śmierci na świecie znajduje się właśnie na Morzu Bałtyckim i razem zajmują powierzchnię ponad 60 tys. metrów kwadratowych. To prawie trzy razy więcej niż powierzchnia województwa zachodniopomorskiego!

czytaj więcej

Będzie hokej na wyspach?

Inwestor z Rostocku chce wybudować na wyspie Uznam halę lodowiskową do gry w hokeja oraz curlingu. Obiekt miałby powstać na parkingu przy granicy w Ahlbecku.

czytaj więcej

Plebiscyt na 10-lecie przystąpienia do UE

Zagłosuj na Świnoujście

Która z inwestycji ostatnich 10 lat w województwie zachodniopomorskim zasługuje na miano najlepszego projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich? Zadecydują o tym uczestnicy plebiscytu „Ale się zmieniło” organizowanego przez Telewizję Polską we współpracy z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju.

czytaj więcej

ZOO w Wolgaście pełne świątecznych niespodzianek

Krewni króla Juliana zapraszają

Jeśli nie macie jeszcze planów na najbliższy czas, przedstawiamy ciekawą propozycję wycieczki dla całej rodziny. Ogród zoologiczny w Wolgaście przygotował mnóstwo atrakcji i niespodzianek dla młodszych i starszych. To zaledwie 40 kilometrów od Świnoujścia, niecała godzina jazdy piękną trasą wzdłuż wyspy Uznam.

czytaj więcej

I Festiwal Rzeźb Piaskowych w Ahlbecku

W piasku wyrzeźbione

Wieżę Babel, Arkę Noego, Ostatnią Wieczerzę oraz inne motywy biblijne wyrzeźbione z piasku zobaczyć można od dzisiaj (sobota 19.04.) na niezwykłej wystawie w Ahlbecku. Czterdziestu artystów-rzeźbiarzy i architektów z 15 krajów przez dwa tygodnie przygotowywało czterdzieści trzy prace na I Festiwal Rzeźb Piaskowych.

czytaj więcej

Ćwiczenia Okrętowej Grupy Zadaniowej 8FOW.

Marynarze wrócili ze szkolenia

W czwartek, 17 kwietnia, zakończyły się ćwiczenia Okrętowej Grupy Zadaniowej 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Wspólne działania na wodzach Zatoki Pomorskiej ćwiczyło łącznie osiem okrętów i jednostek pomocniczych z 8FOW.

czytaj więcej

Niemieccy neonaziści rosną w siłę

Brunatna bestia podnosi łeb?

Kwiecień to miesiąc bardzo szczególny dla niemieckich nacjonalistów. 20 kwietnia urodził się Adolf Hitler, zmarł 30 kwietnia - co roku właśnie w tym okresie neonaziści szczególnie manifestują swoją obecność, nie tylko w Niemczech. Kwiecień to również dobry czas by zadać pytanie: czy powinniśmy się obawiać prawicowego ekstremizmu u naszych zachodnich sąsiadów? 

czytaj więcej

UE znosi dodatkowe opłaty za telefoniczne połączenia międzynarodowe.

Roaming? Nie, dziękuję.

Czy zdarzyło się wam zapłacić zaskakująco wysoki rachunek za połączenia z telefonu komórkowego? Czy przecieraliście oczy ze zdumienia gdy okazało się, że na tymże rachunku pojawiły się koszty tzw. roamingu, ponieważ kilka esemsów i rozmów przeprowadziliście nieświadomie przez niemiecką sieć telefoniczną?

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |  Następna Ostatnia