Niedziela, 10 grudnia 2023r.

Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region

Region

UE znosi dodatkowe opłaty za telefoniczne połączenia międzynarodowe.

Roaming? Nie, dziękuję.

Czy zdarzyło się wam zapłacić zaskakująco wysoki rachunek za połączenia z telefonu komórkowego? Czy przecieraliście oczy ze zdumienia gdy okazało się, że na tymże rachunku pojawiły się koszty tzw. roamingu, ponieważ kilka esemsów i rozmów przeprowadziliście nieświadomie przez niemiecką sieć telefoniczną?

czytaj więcej

Zatrważające statystyki policyjne

Złomiarze kradną w Niemczech

Od kilku miesięcy mieszkańcy przygranicznych miejscowości oraz regionów Greifswald, Usedom i Löcknitz skarżą się na wzrost kradzieży i włamań do mieszkań. Ginie przede wszystkim sprzęt rolniczy oraz przedmioty nadające się do zezłomowania. Ostatnio w Greifswaldzie z metalowych przedmiotów okradziono cmentarz.

czytaj więcej

Ćwiczenia 8 Flotylli Obrony Wybrzeża

Przeciwlotnicy z Dziwnowa na poligonie w Ustce

Ponad 200 marynarzy bierze udział w kończącym się dziś szkoleniu poligonowym przeciwlotników Marynarki Wojennej w Ustce. Na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych, wspólnie z żołnierzami z 8. Dywizjonu Przeciwlotniczego 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, ćwiczą siły 3. Flotylli Okrętów – żołnierze z 9. Dywizjonu Przeciwlotniczego oraz Nadbrzeżnego Dywizjonu Rakietowego. Wykonują oni strzelania artylerią klasyczną oraz pociskami rakietowymi ziemia – powietrze.

czytaj więcej

Zanieczyszczenia na nadbałtyckiej plaży

Ekoalarm!

Wczoraj wieczorem plaża między Peenemünde i Trassenheide na niemieckiej części wyspy Uznam pokryła się licznymi napływającymi oleistymi plamami. Zanieczyszczenia odkryto też na Rugii, a zasięg katastrofy jest nadal ustalany.

czytaj więcej

Wczoraj był 1 kwietnia

Prima Aprilis

Wczoraj był 1 kwietnia, a więc dzień żartów, psot i psikusów. Prima Aprilis. Również na naszym portalu nie zabrakło informacji wyssanych z palca. Chociaż dochodziły do nas sygnały, że część z Was dała się nabrać. I chociaż może to nie do końca eleganckie, to bardzo nas to cieszy.

czytaj więcej

Rozmowa z prof. Tomaszem Grodzkim, chirurgiem i samorządowcem.

Szpital jest od tego, żeby leczyć

W miniony weekend w Międzyzdrojach doszło do spotkania nieformalnej grupy zrzeszającej dyrektorów szpitali z województwa zachodniopomorskiego. O celu takich spotkań oraz poziomie lecznictwa, rozmawialiśmy z prof. Tomaszem Grodzkim, przewodniczącym tego grona.

czytaj więcej

Nowa oferta dealera samochodowego.

Po Ferrari do Szczecina!

Już wkrótce przy ul. Wojska Polskiego zostanie otwarty salon samochodowy włoskiego producenta sportowych samochodów. Przygraniczny Szczecin to doskonała lokalizacja dla takiego przedsięwzięcia.

czytaj więcej

Ministerstwo Infrastruktury przyznało dotacje

Na remont S3 jeszcze poczekamy

Tylko 3,5 mld złotych otrzyma województwo zachodniopomorskie na rozwój infrastruktury związanej z portami. Tylko, bo Trójmiasto otrzyma niemal dwukrotność tej kwoty. Niestety, tylko na liście rezerwowej znalazły się projekty przebudowy dróg na Warszowie.

czytaj więcej

Największe manerwy ratownicze NATO

ORP "Czernicki” z Rosjanami na Bałtyku?

Majowe „Dynamic Monarch” będą największymi na naszej półkuli ćwiczeniami ratowniczymi NATO. Podobne manewry odbywają się co trzy lata i szkolą marynarzy oraz lotników w ratowaniu załóg okrętów podwodnych.  Poza USA w tegorocznych "Dynamic Monarch" na Morzu Bałtyckim planowo mają wziąć udział m.in. jednostki ze Szwecji, Francji, Norwegii, Grecji, Holandii, Włoch, Wielkiej Brytanii oraz... Rosji.

czytaj więcej

Z aptek i hurtowni wycofuje się popularne lekarstwo

Uwaga na rutinoscorbin!

Główny Inspektorat Farmaceutyczny nakazał wycofanie z aptek i hurtowni popularnego leku stosowanego przy niedoborze witaminy C - rutinoscorbinu. Powód to "niedotrzymanie standardów produkcyjnych jednego z dostawców substancji czynnej".

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17