W połowie kwietnia uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddz. Int. im Mieszka I uczestniczyli w kolejnym międzynarodowym spotkaniu w Ystad. Towarzyszyli im również przedstawiciele miasta, sekretarz Iwona Szkopińska, radny Robert Gawroński, oraz opiekunowie projektu, nauczyciel języka angielskiego Beata Szumicka i koordynator Ewa Rucińska.
Załoga śmigłowca Mi-14PŁ/R z Darłowskiej Grupy Lotniczej uczestniczyła wczoraj w nocy (czwartek, 23 kwietnia) w akcji ratowniczej na Bałtyku. Pomocy potrzebował mężczyzna znajdujący się na pokładzie promu płynącego z Ystad do Świnoujścia.
Już prawie co czwarty wypadek drogowy jest skutkiem korzystania z telefonów komórkowych w czasie jazdy. Rosnąca skala tego niebezpiecznego zjawiska to sygnał do wprowadzenia dla kierowców działań motywujących do zmiany złych drogowych nawyków. Dlatego od dzisiaj rusza ogólnopolski projekt „Nie [przy]dzwoń za kierownicą”, którego celem jest uświadomienie kierowcom zagrożeń związanych z korzystaniem z telefonu podczas prowadzenia samochodu, a co za tym idzie, minimalizacją tego zjawiska.
Zaczęła się wiosna i wielkimi krokami nadchodzi lato. Wielu z nas chce wyglądać pięknie, mieć zdrowe włosy, paznokcie i skórę, a przy tym – schudnąć kilka kilogramów. Jak zaznaczają dietetycy, jedzenie pięciu rozsądnych posiłków dziennie i regularna aktywność fizyczna przygotują cię do sezonu letniego.
Słuchacze Szkoły Policji w Pile po raz kolejny rozpoczęli służby wraz ze świnoujskimi policjantami na terenie miasta. Patrole doświadczonych stróżów prawa i policyjnych adeptów są możliwe dzięki porozumieniom zawartym pomiędzy Komendantem szkoły, Komendantem Miejskim Policji w Świnoujściu a także władzami miasta.
16 kwietnia to ważna data dla naszego miasta. 70 lat temu alianckie bombowce, wspomagane przez eskortę myśliwców „Mustang” z polskiego 133 Skrzydła Myśliwskiego dokonały nalotu na Kanał Piastowski. Celem był ciężki krążownik „Lutzow”, który w wyniku zniszczeń po nalocie osiadł na dnie.
Czy depresja to tylko większy dołek? Czy może tylko użalanie się nad sobą? Czy aby wyjść z depresji wystarczy zacząć myśleć pozytywnie? – na takie pytania odpowiadali uczestnicy spotkania pod nazwą „ Z depresją na Ty”.
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia PTP przypomina o przyjmowaniu zgłoszeń do VIII edycji ogólnopolskiego konkursu pod nazwą „POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ”, służącego wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmowane są do 31 maja 2015 roku.
Czy lokalne struktury Platformy Obywatelskiej zablokują poseł Ewie Żmudzie-Trzebiatowskiej możliwość reelekcji? Część członków partii chce się w ten sposób odciąć od posłanki po jej ostatnich wypowiedziach na antenie Radia Szczecin i w portalu społecznościowym.
Po weekendzie majowym startują zajęcia dla dzieci w wieku od 15 mcy do 3 lat. Są to autorskie zajęcia bazujące na naturalnej potrzebie zabawy i chęci poznawania świata przez maluchy. Organizatorzy stawiają na wszechstronny rozwój dziecka poprzez radosne zabawy, ogólnorozwojowe aktywności, uczenie się samodzielności i interakcję z innymi dziećmi.
Od początku tego roku kumulacja goni kumulację, a kolejki do kolektur biją rekordy. Jak pokazują badania, już co drugi dorosły Polak gra od czasu do czasu w lotto w nadziei na to, że wreszcie wygra. Ponoć kierują nami dwa główne motywy – po pierwsze grając chcemy raz na zawsze pozbyć się swoich problemów finansowych, a po drugie – zwyczajnie lubimy ten pozytywny dreszczyk emocji, który towarzyszy losowaniom.
Sporo pisaliśmy ostatnio o przygotowaniach żeglarzy do sezonu, m.in. o ich spotkaniu z przedstawicielami SAR, na którym omawiano głównie kwestie bezpieczeństwa, sprzętu, obowiązujących przepisów. Wydaje się, że warto pomyśleć o podobnym spotkaniu dla rybaków, a czwartkowa akcja Straży Granicznej jest tego potwierdzeniem.
Już dzisiaj (11.04) o godz. 17:00 w Domu Kultury Słowianin kolejne spotkanie przy ciekawych, różnorodnych grach planszowych i karcianych. Organizatorzy zapraszają ludzi w różnym wieku: młodzież i całe rodziny. Jeżeli masz jakieś gry, weź je ze sobą. Wstęp darmowy!
Poniedziałek, około 5 rano. Pomiędzy wieżowcami samochód sprzątający ulice. Szum szczotek i pozostałych urządzeń budzi mieszkańców kilku osiedli. Po kilku minutach samochód znika, zapada cisza. Nie mija kwadrans, kiedy na osiedlu pojawia się śmieciarka. Łomot opróżnianych pojemników budzi tych, którzy przetrwali pierwszą „pobudkę”.
Biblioteka Narodowa zdigitalizowała i udostępniła w internecie dwa przewodniki po Świnoujściu z roku 1912 i 1913. Książki wydano wprawdzie w języku niemieckim, jednak obie są bogato ilustrowane fotografiami wraz z dokładnymi opisami. Informatory opublikowano na zlecenie ówczesnego urzędu miasta i zawierają sporo danych statystycznych, regulaminy czy wskazówki dla turystów. Dzięki temu ukazują realia funkcjonowania kurortu sprzed stu lat. Wybraliśmy dla Was kilka ciekawostek i w całości przetłumaczyliśmy regulamin kąpieliska z 1913 roku.
Polacy chętnie przygotowują tradycyjne świąteczne potrawy, które smakiem zachwycają nie tylko rodaków, lecz także gości z zagranicy. Kucharze podpowiadają, co powinno się znaleźć na wielkanocnym stole.
Na początku czerwca nastąpi oficjalna prezentacja mieszkańcom i gościom naszego miasta nowego jachtu pełnomorskiego model Cobra 41. Jego kupno to realizacja jednego z dwóch wniosków, które w głosowaniu mieszkańców wygrały Budżet Obywatelski. Jednostka będzie wykorzystywana do szkolenia świnoujskich dzieci i młodzieży przez Zespół Szkół Morskich oraz autora programu edukacji morskiej dzieci oraz młodzieży - Jacht Klub Kotwica.
Świnoujski WOPR zaprasza wszystkich chętnych na kurs Ratownika WODNEGO, z gwarancją pracy w sezonie letnim po otrzymaniu uprawnień! W ramach szkolenia na Ratownika Wodnego wszyscy uczestnicy będą mieli okazję podejść do zaliczeń na RATOWNIKA WOPR.
DOŁĄCZ DO NAS: