Czwartek, 7 grudnia 2023r.

Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Rozmaitości

Kierunek Świnoujście liczy na Waszą pomoc!

Pamiętacie Festiwal Uśmiechu? A Uznam Surf Contest? Piknik Sportowy z klubem ULKSW Pomorze Świnoujście? Jeżeli Wam się podobało, bardzo prosimy o głosy w nowej edycji programu Społecznik, dzięki któremu udało nam się zrealizować te wydarzenia. Bez Was to się nie uda! 

czytaj więcej

Rozmaitości

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju

8. Flotylla Obrony Wybrzeża czynnie włączyła się do udziału w kolejnej edycji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju, który trwał od 30 maja do 5 czerwca 2019 r. W tych dniach jednostki 8.FOW wzięły udział w projekcie "Morze to życie".

czytaj więcej

Wybory europejskie 2019

Sprawdź z którym komitetem jest Ci po drodze

Czy wiecie, że 60% aktów prawnych, które obowiązują w Polsce zostało uchwalonych przez europarlamentarzystów? To tylko jeden z licznych powodów, dla których warto wziąć udział w dzisiejszych wyborach. Prawdopodobnie już wiecie, na kogo oddacie swój głos, mimo to warto przed postawieniem krzyżyka przy nazwisku określonego kandydata jeszcze raz sprawdzić zgodność własnych pogladów z programem wszystkich komtetów.

czytaj więcej

Ekologia

Jak przekonać ludzi, że musimy więcej segregować śmieci

Niemal 62 procent z wszystkich odpadów komunalnych pochodzących z naszych domów to wciąż jeszcze śmieci, których nie segregujemy. – Świnoujście co prawda nie wygląda źle wśród innych gmin, ale jest jeszcze sporo do zrobienia – mówił Jacek Chrzanowski, Przewodniczący Zarządu Związku Celowego Gmin R-XXI, które zarządza składowiskiem, na które trafią odpady komunalne ze Świnoujścia. 

czytaj więcej

Dawne Świnoujście

Wydarzyło się 71 lat temu

1 maja 1948 roku - ten dzień pamiętać może jeszcze jedynie niespełna trzydziestu żyjących pionierów Świnoujścia. W zasobach Książnicy Pomorskiej zachował się program pierwszomajowej uroczystości sprzed 71 laty, wówczas drugiego najważniejszego święta państwowego po Święcie Odrodzenia (22 lipca), upamiętniającego narodziny Polski Ludowej. 

czytaj więcej

Rozmaitości

Rozpocznij rowerowy sezon bezpiecznie!

Piękne, wiosenne dni wprost zachęcają do zmiany samochodu na bardziej ekologiczny i prozdrowotny środek transportu, jakim jest rower. Przygotowanie do sezonu to nie tylko sprawdzenie ciśnienia w oponach i nasmarowanie łańcucha. Rowerzyści, pomimo że są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego, niestety często wyjeżdżają na drogi nieprzygotowani. Co zrobić, aby bezpiecznie rozpocząć i zakończyć sezon na jednośladzie, jakim jest rower? Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu przypominają zasady, które poprawią bezpieczeństwo cyklistów na drodze!

czytaj więcej

Rozmaitości

Załoga „Kastora” uratowała bielika

W ubiegłym tygodniu, podczas prowadzenia prac związanych z badaniem dna toru wodnego Świnoujście - Szczecin, przy drugiej bramie torowej, na Zalewie Szczecińskim, załoga jednostki sondażowej "Kastor" zobaczyła wpadającego do wody bielika. 

czytaj więcej

Fundacja WWF zaprasza

Dołącz do Godziny dla Ziemi WWF

Tego dnia, każdy, zarówno osoby prywatne jak i firmy, ma szansę wysłać sygnał, że zależy mu na przyszłości naszej planety poprzez wyłączenie światła między 20:30 a 21:30 czasu lokalnego. Jest to również okazja do zastanowienia się nad zachodzącymi zmianami klimatu i nad tym jak można osobiście zaangażować się w ochronę środowiska.

czytaj więcej

Rozmaitości

Zostań ratownikiem wodnym

Akademia Ratownictwa zaprasza na 63 godzinne Szkolenie Ratownika Wodnego w Świnoujściu, które jest zgodne z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 czerwca 2012 roku w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym.

czytaj więcej

Rozmaitości

Finał Konkursu Funkcyjnych Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP

W miniony weekend (8-10 marca 2019 r.) odbył się ostatni piąty, zaliczeniowy biwak kursu funkcyjnych Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP, tym razem w Świnoujściu, w szkole przy ul. Matejki (STSG). Kurs składał się z pięciu weekendowych biwaków, organizowanych w gościnnych progach szkół w: Międzyzdrojach, Świnoujściu i Dziwnowie. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Hufcowy Dzień Myśli Braterskiej

Sobotni dzień był bardzo intensywny dla zuchów, harcerzy i instruktorów z Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP. Wszystkie jednostki otrzymały zaproszenie do Międzyzdrojów na Hufcowy Dzień Myśli Braterskiej, którego organizatorem był X Szczep „Gniazdo”. Naszym celem był Hotel Aurora Family & SPA na promenadzie, gdzie wszyscy spotkaliśmy się na Harcerskim Turnieju Sportowym gry w kręgle. Za organizację turnieju odpowiadali harcerze z 34 DH „Orlęta” z Międzyzdrojów. Turniej okazał się emocjonujący i niełatwy, bo większość rzucała kulą po raz pierwszy. Większość zawodników poradziła sobie całkiem nieźle, bo co chwila wyświetlał się na ekranie napis „strike”.

czytaj więcej

Rozmaitości

ZHR - Świnoujska Drużyna wśród najlepszych w Polsce

16 lutego 2019 roku w Sali Kolumnowej Sejmu RP w Warszawie odbyła się uroczysta Gala ogólnopolskiego turnieju drużyn harcerskich o miano Drużyny Niepodległej zorganizowanego przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Obrony Narodowej oraz IPN.

czytaj więcej

Rozmaitości

Będzie łatwiej o nieodpłatną pomoc prawną. Pomoc bliska Tobie

1 stycznia 2019 roku weszła w życie ustawa zmieniająca dotychczasowe zasady działania nieodpłatnej pomocy prawnej. Dzięki nowym przepisom, wprowadzonym z inicjatywy Prezydenta RP, z tego rodzaju świadczenia skorzystać może każdy, kto zadeklaruje, że nie jest w stanie ponieść kosztów pomocy odpłatnej. Ale to nie jedyna nowość. Ustawa wprowadza także między innymi możliwość skorzystania z nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Kto i w jaki sposób może skorzystać z nowych zasad?

czytaj więcej

Zdrowie

Smutny poniedziałek a dieta

Trzeci poniedziałek stycznia to podobno najbardziej depresyjny dzień w roku. Smutek jest związany m.in. z niedotrzymaniem noworocznych postanowień. Jeśli jednak dotyczyły one przejścia na dietę, należy się cieszyć. Z badań przeprowadzonych przez naukowców z SGGW wynika bowiem, że zaczerpnięte z internetu jadłospisy mogą być szkodliwe dla zdrowia oraz powodować objawy kojarzone z Blue Monday, czyli zmęczenie, drażliwość i nerwowość.

czytaj więcej

Zdrowie

Szczoteczka soniczna dla dziecka – czy warto w nią zainwestować?

Nawyk regularnego szczotkowania zębów wyrabiamy w dziecku już od jego najmłodszych lat. Mycie jamy ustnej zaczynamy od pierwszych tygodni malucha, aby oswoić go z koniecznością dbania o zęby. Delikatne szczotkowanie zębów szczoteczką wprowadzamy natomiast od pierwszego roku życia. Z kolei kilkulatek może dbać o mycie zębów samodzielnie, oczywiście na początku z pomocą rodziców. Dla takich maluchów odpowiednie są już szczoteczki elektryczne, w tym również soniczne, które są niezwykle delikatne. Dzisiaj przyjrzyjmy się szczoteczkom sonicznym dla dzieci.

czytaj więcej

Wydarzenia

72. rocznica powstania harcerstwa w SP 1

W minony weekend w naszych szeregach rozpoczęte rok temu przygotowania 100 lecia niepodległości kończą się wydarzeniem jakim jest Święto Szczepu czyli 72. rocznicy powstania naszego środowiska - III Szczepu Harcerskiego "Słowianie" ZHR im. Zawiszy Czarnego. Szczep podczas całego Święta gościł Konferencje Północno-zachodniej Chorągwi Harcerzy. Jako, że formuła tegorocznej edycji była dosyć otwarta, goście mieli okazję pojawić się na poszczególnych wydarzenia.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 Następna Ostatnia