Sobota, 25 maja 2024r.

Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Biura Obsługi Klienta Enei czynne dziś do północy

Ze względu na duże zainteresowanie składaniem oświadczeń dotyczących cen energii m.in. dla małych przedsiębiorców, Biura Obsługi Klienta Enei będą dziś czynne do godziny 24:00. Jednocześnie firma zachęca do skorzystania z możliwości wysłania dokumentów pocztą. Honorowane będą wszystkie oświadczenia, wysłane w poniedziałek 29 lipca, zgodnie z datą stempla pocztowego. Sprawa dotyczy m.in. mikro i małych przedsiębiorstw, które chcą skorzystać z możliwość obniżenia cen energii w II półroczu.

czytaj więcej

Rozmaitości

Remont ostróg przy falochronie centralnym w Świnoujściu

Od końca czerwca trwa w Świnoujściu remont starych ostróg przy falochronie centralnym. Przeprowadza go firma AQUA-NEKO z Dobrej. Zakres prac obejmuje rozbiórkę starej nawierzchni i ułożenie nowej nawierzchni kamiennej, demontaż starego oraz montaż nowego oświetlenia, remont oczepów betonowych, a także uzupełnienie szczelin dylatacyjnych masą bitumiczną. Roboty potrwają do końca września, a ich wartość to ponad 1,5 mln złotych.

czytaj więcej

Historia miasta

Cyfrowa gratka dla miłośników dawnego Świnoujścia

Szczecińska Książnica Pomorska systematycznie udostępnia swoje zbiory także w formie cyfrowej. Wśród zasobów niezwykle ciekawie prezentuje się letni numer "Głosu Wolińskiego" z 1971 roku, obrazując życie Świnoujścia sprzed prawie pięciu dekad.

czytaj więcej

Prawo

Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności

Prawomocny wyrok karny skazujący na karę bezwzględnego pozbawienia wolności nie zawsze musi wiązać się z koniecznością niezwłocznego odbycia tej kary. Instytucją pozwalającą niejako „przesunąć” odbycie tej kary w czasie – w przypadku spełnienia określonych w kodeksie karnym wykonawczym warunków – jest instytucja odroczenia wykonania kary. Kodeks ten wyróżnia sytuację obligatoryjnego odroczenia wykonania kary (sąd „musi” odroczyć wykonanie kary) oraz fakultatywnego odroczenia wykonania kary (sąd „może” odroczyć wykonanie kary).

czytaj więcej

Rozmaitości

Kierunek Świnoujście liczy na Waszą pomoc!

Pamiętacie Festiwal Uśmiechu? A Uznam Surf Contest? Piknik Sportowy z klubem ULKSW Pomorze Świnoujście? Jeżeli Wam się podobało, bardzo prosimy o głosy w nowej edycji programu Społecznik, dzięki któremu udało nam się zrealizować te wydarzenia. Bez Was to się nie uda! 

czytaj więcej

Rozmaitości

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju

8. Flotylla Obrony Wybrzeża czynnie włączyła się do udziału w kolejnej edycji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju, który trwał od 30 maja do 5 czerwca 2019 r. W tych dniach jednostki 8.FOW wzięły udział w projekcie "Morze to życie".

czytaj więcej

Wybory europejskie 2019

Sprawdź z którym komitetem jest Ci po drodze

Czy wiecie, że 60% aktów prawnych, które obowiązują w Polsce zostało uchwalonych przez europarlamentarzystów? To tylko jeden z licznych powodów, dla których warto wziąć udział w dzisiejszych wyborach. Prawdopodobnie już wiecie, na kogo oddacie swój głos, mimo to warto przed postawieniem krzyżyka przy nazwisku określonego kandydata jeszcze raz sprawdzić zgodność własnych pogladów z programem wszystkich komtetów.

czytaj więcej

Ekologia

Jak przekonać ludzi, że musimy więcej segregować śmieci

Niemal 62 procent z wszystkich odpadów komunalnych pochodzących z naszych domów to wciąż jeszcze śmieci, których nie segregujemy. – Świnoujście co prawda nie wygląda źle wśród innych gmin, ale jest jeszcze sporo do zrobienia – mówił Jacek Chrzanowski, Przewodniczący Zarządu Związku Celowego Gmin R-XXI, które zarządza składowiskiem, na które trafią odpady komunalne ze Świnoujścia. 

czytaj więcej

Dawne Świnoujście

Wydarzyło się 71 lat temu

1 maja 1948 roku - ten dzień pamiętać może jeszcze jedynie niespełna trzydziestu żyjących pionierów Świnoujścia. W zasobach Książnicy Pomorskiej zachował się program pierwszomajowej uroczystości sprzed 71 laty, wówczas drugiego najważniejszego święta państwowego po Święcie Odrodzenia (22 lipca), upamiętniającego narodziny Polski Ludowej. 

czytaj więcej

Rozmaitości

Rozpocznij rowerowy sezon bezpiecznie!

Piękne, wiosenne dni wprost zachęcają do zmiany samochodu na bardziej ekologiczny i prozdrowotny środek transportu, jakim jest rower. Przygotowanie do sezonu to nie tylko sprawdzenie ciśnienia w oponach i nasmarowanie łańcucha. Rowerzyści, pomimo że są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego, niestety często wyjeżdżają na drogi nieprzygotowani. Co zrobić, aby bezpiecznie rozpocząć i zakończyć sezon na jednośladzie, jakim jest rower? Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu przypominają zasady, które poprawią bezpieczeństwo cyklistów na drodze!

czytaj więcej

Rozmaitości

Załoga „Kastora” uratowała bielika

W ubiegłym tygodniu, podczas prowadzenia prac związanych z badaniem dna toru wodnego Świnoujście - Szczecin, przy drugiej bramie torowej, na Zalewie Szczecińskim, załoga jednostki sondażowej "Kastor" zobaczyła wpadającego do wody bielika. 

czytaj więcej

Fundacja WWF zaprasza

Dołącz do Godziny dla Ziemi WWF

Tego dnia, każdy, zarówno osoby prywatne jak i firmy, ma szansę wysłać sygnał, że zależy mu na przyszłości naszej planety poprzez wyłączenie światła między 20:30 a 21:30 czasu lokalnego. Jest to również okazja do zastanowienia się nad zachodzącymi zmianami klimatu i nad tym jak można osobiście zaangażować się w ochronę środowiska.

czytaj więcej

Rozmaitości

Zostań ratownikiem wodnym

Akademia Ratownictwa zaprasza na 63 godzinne Szkolenie Ratownika Wodnego w Świnoujściu, które jest zgodne z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 czerwca 2012 roku w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym.

czytaj więcej

Rozmaitości

Finał Konkursu Funkcyjnych Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP

W miniony weekend (8-10 marca 2019 r.) odbył się ostatni piąty, zaliczeniowy biwak kursu funkcyjnych Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP, tym razem w Świnoujściu, w szkole przy ul. Matejki (STSG). Kurs składał się z pięciu weekendowych biwaków, organizowanych w gościnnych progach szkół w: Międzyzdrojach, Świnoujściu i Dziwnowie. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Hufcowy Dzień Myśli Braterskiej

Sobotni dzień był bardzo intensywny dla zuchów, harcerzy i instruktorów z Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP. Wszystkie jednostki otrzymały zaproszenie do Międzyzdrojów na Hufcowy Dzień Myśli Braterskiej, którego organizatorem był X Szczep „Gniazdo”. Naszym celem był Hotel Aurora Family & SPA na promenadzie, gdzie wszyscy spotkaliśmy się na Harcerskim Turnieju Sportowym gry w kręgle. Za organizację turnieju odpowiadali harcerze z 34 DH „Orlęta” z Międzyzdrojów. Turniej okazał się emocjonujący i niełatwy, bo większość rzucała kulą po raz pierwszy. Większość zawodników poradziła sobie całkiem nieźle, bo co chwila wyświetlał się na ekranie napis „strike”.

czytaj więcej

Rozmaitości

ZHR - Świnoujska Drużyna wśród najlepszych w Polsce

16 lutego 2019 roku w Sali Kolumnowej Sejmu RP w Warszawie odbyła się uroczysta Gala ogólnopolskiego turnieju drużyn harcerskich o miano Drużyny Niepodległej zorganizowanego przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Obrony Narodowej oraz IPN.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 Następna Ostatnia