Czwartek, 7 grudnia 2023r.

Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Port Wojenny

Nowy dowódca ORP Hańcza

Dzisiaj, wtorek 20 listopada, w świnoujskim Porcie Wojennym odbyła się uroczystość objęcia obowiązków dowódcy ORP Hańcza. Nowym dowódcą okrętu wchodzącego w skład 12. Dywizjonu Trałowców został kapitan marynarki Piotr Bartosewicz.

czytaj więcej

Wydarzenia

100 pływaków popłynie dla Niepodległej

Już w najbliższą niedzielę 11.11.2018 r. o godz. 10:00 w niecodzienny sposób pływacy w Świnoujściu uczczą 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W akcji "3 x 100 lat Niepodległości, 100 pływaków i 100 km do przepłynięcia" 100 osób przepłynie symboliczną odległość 100 km.

czytaj więcej

Miasto

Policja prosi o pomoc. Zaginął 73-letni Bogumił Kieszkowski

Świnoujska policja prosi o pomoc mieszkańców naszego miasta w poszukiwaniach osoby zaginionej, to jest Bogumiła Kieszkowskiego, 73-letniego mieszkańca Świnoujścia. Nie wiadomo jak poszukiwany był ubrany w chwili zaginięcia. Mógł poruszać się rowerem typu damka koloru szarego z błotnikami, bez bagażnika.

czytaj więcej

Zdrowie

Uwaga panie. Bezpłatna mammografia

W ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi w dniach 26-27 października 2018 r. oraz 16-17 listopada 2018 r. do Świnoujścia przyjeżdża mammobus LUX MED Diagnostyka.

czytaj więcej

Rozmaitości

Podróż kamperem – plusy i minusy

Posiadanie kampera lub przyczepy kempingowej na własność wiąże się z wygodą i niezależnością. Pojazdy tego typu doskonale sprawdzają się w czasie wycieczek objazdowych, podczas których nie trzeba zawracać sobie głowy poszukiwaniem i rezerwacją noclegu. Wystarczy jedynie znaleźć najbliższe pole kempingowe, gdzie będzie można nabrać sił i energii do dalszej podróży. Ale nie tylko dlatego popularność karawaningu wciąż rośnie. Sprawdź, dlaczego na najbliższą wycieczkę jako środek transportu warto obrać kamper.

czytaj więcej

Zdrowie

Grypa. Ostatni moment na darmowe szczepienie

Już 1700 świnoujścian, którzy ukończyli 60 lat, skorzystało z darmowych szczepień przeciwko grypie. W październiku szczepienia odbywają się w poniedziałki w godz. 14.00 – 17.00 oraz środy i czwartki w godz. 11.00 – 14.00. Gdzie? Izba Przyjęć Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu (na parterze budynku). Należy mieć przy sobie dowód osobisty.

czytaj więcej

Ostrzeżenie

Uwaga. Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Szczecinie: dziś (23 października 2018 r.) w godzinach od 6.00 do 23.00 przewidywany jest silny wiatr o średniej prędkości od 40 do 55 km/h, a w porywach do 95 km/h. Początkowo z kierunku południowo - zachodniego. Około południa skręcający na północno – zachodni.

czytaj więcej

Rozmaitości

Czyj telefon?

W Biurze Rzeczy Znalezionych na właściciela czeka telefon komórkowy. Została znaleziony na terenie miasta. Biuro znajduje się w Urzędzie Miasta Świnoujście przy ulicy Wojska Polskiego 1/5 (główny budynek).

czytaj więcej

Bezpieczeństwo

Gdzie są nasze dzieci po zalogowaniu się do sieci?

Kiedyś było tylko podwórko, boisko szkolne i najbliższa okolica, teraz są portale internetowe. To nowe miejsca, gdzie nasze dzieci zawierają znajomości, dzielą się informacjami i doświadczeniem. Tam także, mogą napotkać zagrożenia, o których co jakiś czas słyszymy w mediach. Aby móc w pełni dbać o bezpieczeństwo naszych pociech, musimy widzieć, co dzieje się w ich wirtualnym świecie.

czytaj więcej

Marynarka Wojenna RP

Wodowanie i chrzest holownika H-11 "Bolko"

Dzisiaj, poniedziałek 8 października, w Gdańsku miała miejsce uroczystość wodowania oraz chrztu holownika H-11 "Bolko". Jest to pierwszy z zaplanowanych sześciu nowoczesnych holowników budowanych dla Marynarki Wojennej RP.

czytaj więcej

Bezpieczeństwo

Odblaski mogą uratować życie

Okres jesienno-zimowy to szybko zapadający zmrok, zmienne warunki atmosferyczne i ograniczona widoczność. Wszystko to powoduje, że tzw. niechronieni uczestnicy ruchu są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo. W minionym tygodniu świnoujscy policjanci rozdawali pieszym i rowerzystom elementy odblaskowe i zachęcali do ich częstego używania.

czytaj więcej

Rozmaitości

Harcerski start Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP

W dniu 29 września 2018 r., w samo południe w Międzyzdrojach, rozpoczął się Harcerski Start Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP. Zuchy, harcerze i instruktorzy spotkali się najpierw na wielkiej scenie w amfiteatrze, gdzie miał miejsce apel hufca, z udziałem drużyn z Dziwnowa, Międzyzdrojów, Świnoujścia i Wolina.

czytaj więcej

Rozmaitości

Rynek pracy w Zachodniopomorskiem – kto może liczyć na zatrudnienie, a kto będzie miał problem z jego znalezieniem?

Według najnowszych danych z lipca Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie w Zachodniopomorskiem są obecnie 43 882 osoby bezrobotne. Porównując analogiczny okres zeszłego roku, liczba zarejestrowanych bezrobotnych zmniejszyła się o 10 604. Jak prezentuje się województwo na tle pozostałych regionów Polski i przedstawiciele, jakich zawodów mogą liczyć na pewne zatrudnienie?

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 Następna Ostatnia