Wtorek, 25 czerwca 2019r.

Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Zmiana czasu na zimowy

Pośpimy o godzinę dłużej

Przestawienie zegara z czasu letniego na zimowy to raczej lubiana zmiana, bowiem w niedzielę śpimy godzinę dłużej! Pozostają tylko pytania czy to ma sens i czy Polska zdoła to zmienić?

czytaj więcej

Policja apeluje

Bądź rozważnym pieszym – zadbaj o własne bezpieczeństwo!

Okres jesienno-zimowy to czas szczególnie trudny dla pieszych. Wcześnie zapadający zmierzch i zmienne warunki atmosferyczne, godziny szczytu komunikacyjnego przypadające po zmierzchu i przed świtem, ubrani w ciemną odzież piesi oraz pośpiech i brak koncentracji – to połączenie bardzo niebezpieczne, skutkujące zwiększoną liczbą wypadków. Niemal codziennie ginie człowiek idący nieoświetloną drogą poza miastem albo przechodzący przez jezdnię, niestety bardzo często po wyznaczonym przejściu dla pieszych. Są też dni, w których ofiar jest o wiele więcej i często są to osoby starsze.

czytaj więcej

Dzień Dawcy Szpiku

Nie chciałbyś uratować komuś życia?

13. października obchodzimy Ogólnopolski Dzień Dawcy Szpiku. Tego dnia w LO im Mieszka I (sala nr 7) w godzinach 10.00 – 13.00, a następnego (sobota) w Galerii Corso (poziom -1) w godzinach 11.00 – 17.00, będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca krwiotwórczych komórek macierzystych.

czytaj więcej

Praca

Spełnij swoje marzenia - zostań policjantem!

Zachodniopomorska Policja zachęca do wstąpienia w swoje szeregi. Zawód policjanta to wyzwanie, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której możesz znaleźć miejsce dla siebie, a Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. Jeśli jesteś zainteresowany pełnieniem służby w Policji, złóż dokumenty w świnoujskiej komendzie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Świnoujście - Nordenham. W ten weekend mamy jubileusz!

22-23 września 2017 r. będziemy obchodzić 25 lat partnerstwa i współpracy Świnoujścia z niemieckim miastem Nordenham. Na placu przed urzędem miasta zostanie posadzone pamiątkowe drzewo, będą też koncerty. Zobacz szczegółowy program obchodów.

czytaj więcej

Materiał partnera

Dlaczego warto wybierać papy termozgrzewalne?

Na rynku materiałów do izolacji dachowych znajdziemy bardzo szeroką ofertę pap. Ten, jeden z najpopularniejszych wyrobów do krycia dachu dostarcza nam wielu możliwości wyboru. Pozwala na idealne dobranie produktu do planowanego przez nas zastosowania. Niezależnie od tego, czy zamierzamy izolować fundamenty, podłogi czy też zajmować się konstrukcją zielonego dachu.

czytaj więcej

Policja apeluje

Nie dajmy się zwieść oszustom

Policjanci apelują o ostrożność, gdyż przestępcy ciągle podejmują nowe próby oszukania seniorów i przejęcia ich oszczędności. Wczoraj w Świnoujściu kilka osób odebrało telefony od mężczyzny, podającego się za funkcjonariusza Policji, jednak wyedukowani i świadomi zagrożenia seniorzy nie dali się zwieść oszustom.

czytaj więcej

44 wyspy z lotu ptaka

Zaprośmy Planete+ do Świnoujścia!

Kanał Planete+ emituje serię „Polska z góry”, w której z lotu ptaka przedstawia najciekawsze miejsca w kraju. Świnoujście znalazło się w gronie kandydatów na bohatera odcinka specjalnego, jednak wizyta ekipy filmowej na wyspie wymaga pewnego zaangażowania mieszkańców oraz sympatyków naszego miasta.

czytaj więcej

Rozmaitości

„Mundur na rowerach” - policjanci przejechali 600 km dla nienarodzonej Laury

Czterech policjantów wyruszyło w podróż rowerami pod hasłem „600 km dla Laury. Opole – Świnoujście 2017”, by pokonać trasę 600 km i pomóc w ten sposób nienarodzonej córce ich kolegi, która potrzebuje pomocy. Po drodze odwiedzali jednostki Policji i zachęcali do wsparcia finansowego na operację i rehabilitację dziecka. Jeśli możemy, pomóżmy maleńkiej dziewczynce, wspierając finansowo jej rodziców.

czytaj więcej

Prawo

Nadmorskie kontrole trwają mimo końca sezonu

Brak wydawania paragonów, pirackie płyty, nielegalne papierosy to efekt ostatnich kontroli na świnoujskim targowisku. Niektórzy przedsiębiorcy dokonujący sprzedaży jakby zapominali o tym, że powinni dokumentować ją wystawionymi paragonami.

czytaj więcej

Policja apeluje

Stop oszustwom metodą „na funkcjonariusza Policji”

Policjanci apelują: nie wyrzucajcie swoich pieniędzy do kosza na śmieci, bo tak każe wam rzekomy policjant! Wczoraj w Toruniu tak zrobiły dwie kobiety, które padły ofiarami oszustów. Przestępcy wmawiają, że nasze oszczędności w banku są w niebezpieczeństwie i koniecznie musimy je wypłacić, aby przekazać do zabezpieczenia policjantowi. To kłamstwo nie dajmy się zwieść!

czytaj więcej

Rozmaitości

ZHR podsumowuje wakacje

III Szczep Harcerski „Słowianie” ZHR z Świnoujścia nie daje ani chwili wytchnienia od atrakcji jakimi zasypuje młodzież. Działający szczep już nas zaszczycił kolejną akcją. Na przełomie czerwca i lipca odbyła się Harcerska Akcja Letnia. Rozpiętość wiekowa uczestników wynosiła od najmłodszych ze szkół podstawowych po studentów szkół wyższych. Nasi świnoujscy skauci obozowali w Czeremsze koło Krosna, w sąsiedztwie granicy ze Słowacją.

czytaj więcej

Terminalu Promów Morskich

Nielegalne wyroby tytoniowe za 800 tys. zł

Blisko 700 tys. szt. papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Zatrzymano 30-latka, który wpadł podczas kontroli drogowej. Kierowcy może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Bezpieczeństwo

Za kierownicę tylko wypoczętym!

Kończą się wakacje i przed nami powroty do domów. Kierowcy spędzą za kierownicą niekiedy wiele godzin. Zmęczenie, apatia, otępienie, zwolnione reakcje - to tylko niektóre elementy, których wystąpienie u kierowcy powinno włączyć czujność. Te objawy to nieunikniona droga do zaśnięcia, a jakie mogą być tego efekty, nie trzeba nikomu tłumaczyć. Dlatego za kierownicę wsiadajmy wypoczęci!

czytaj więcej

Wydarzenia

Ratownicy dla hospicjum

Zapraszamy wszystkich chętnych na wspaniałą imprezę na której będziemy pływali dla Hospicjum. Dodatkowo stworzone będzie miasteczko w którym z całą rodzina znajdziesz coś dla siebie. Ciasta, napoje, strzelnica, bigos czy grill. Wszyscy płynący będą mieli zabezpieczenie ratowników wodnych na całym dystansie. Hasło przyświecające naszej imprezie to "WARTO ZROBIĆ COŚ DLA KOGOŚ".

czytaj więcej

We wrześniu

Akcja Sprzątanie Świata

Zapraszamy wszystkich do udziału w Akcji Sprzątanie Świata 2017, organizowanej na terenie naszego Miasta w dniach 15-17 września 2017 r. Hasłem przewodnim tegorocznej akcji jest „Nie ma śmieci – są surowce”.

czytaj więcej

Policja apeluje

Straszą seniorów i wyłudzają pieniądze

Tylko wczoraj szczecińscy policjanci odebrali osiem zgłoszeń dotyczących usiłowania oszustw „na policjanta”. Większość osób, która nie dała się nabrać i oszukać słyszała o tego typu przestępstwach i to uchroniło ich przed stratą. Niestety nie wszyscy byli czujni, troje mieszkańców Szczecina przekazało w sumie ponad 180 tysięcy złotych w ręce oszustów, zanim zorientowali się, że padli ofiarą przestępstwa.

czytaj więcej

Apel o pomoc

ZHR z pomocą ofiarom nawałnic. Pomóż i ty!

Wszyscy w Polsce przeżywamy tragedie obozu harcerskiego w Suszku, organizacje harcerskie w tym ZHR są pogrążone w żałobie. Nadal trwają prace nad usuwaniem skutków nawałnicy. ZHR działa na terenie Lotynia, Sternowa i Krojantów. Mamy już wystarczające siły instruktorów ZHR z Mazowsza, Pomorza i Kujaw, którzy usuwają skutki nawałnicy na terenie pól i domostw mieszkańców wsi. Służba polega w pierwszej kolejności na usuwaniu drzew i gałęzi z pól uprawnych, by umożliwić ich pilne skoszenie (zboże przyduszone burzą zgnije).

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 Następna Ostatnia