Niedziela, 16 czerwca 2024r.

Imieniny: Aliny, Benona, Anety

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Rozmaitości

ZHR - Świnoujska Drużyna wśród najlepszych w Polsce

16 lutego 2019 roku w Sali Kolumnowej Sejmu RP w Warszawie odbyła się uroczysta Gala ogólnopolskiego turnieju drużyn harcerskich o miano Drużyny Niepodległej zorganizowanego przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Obrony Narodowej oraz IPN.

czytaj więcej

Rozmaitości

Będzie łatwiej o nieodpłatną pomoc prawną. Pomoc bliska Tobie

1 stycznia 2019 roku weszła w życie ustawa zmieniająca dotychczasowe zasady działania nieodpłatnej pomocy prawnej. Dzięki nowym przepisom, wprowadzonym z inicjatywy Prezydenta RP, z tego rodzaju świadczenia skorzystać może każdy, kto zadeklaruje, że nie jest w stanie ponieść kosztów pomocy odpłatnej. Ale to nie jedyna nowość. Ustawa wprowadza także między innymi możliwość skorzystania z nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Kto i w jaki sposób może skorzystać z nowych zasad?

czytaj więcej

Zdrowie

Smutny poniedziałek a dieta

Trzeci poniedziałek stycznia to podobno najbardziej depresyjny dzień w roku. Smutek jest związany m.in. z niedotrzymaniem noworocznych postanowień. Jeśli jednak dotyczyły one przejścia na dietę, należy się cieszyć. Z badań przeprowadzonych przez naukowców z SGGW wynika bowiem, że zaczerpnięte z internetu jadłospisy mogą być szkodliwe dla zdrowia oraz powodować objawy kojarzone z Blue Monday, czyli zmęczenie, drażliwość i nerwowość.

czytaj więcej

Zdrowie

Szczoteczka soniczna dla dziecka – czy warto w nią zainwestować?

Nawyk regularnego szczotkowania zębów wyrabiamy w dziecku już od jego najmłodszych lat. Mycie jamy ustnej zaczynamy od pierwszych tygodni malucha, aby oswoić go z koniecznością dbania o zęby. Delikatne szczotkowanie zębów szczoteczką wprowadzamy natomiast od pierwszego roku życia. Z kolei kilkulatek może dbać o mycie zębów samodzielnie, oczywiście na początku z pomocą rodziców. Dla takich maluchów odpowiednie są już szczoteczki elektryczne, w tym również soniczne, które są niezwykle delikatne. Dzisiaj przyjrzyjmy się szczoteczkom sonicznym dla dzieci.

czytaj więcej

Wydarzenia

72. rocznica powstania harcerstwa w SP 1

W minony weekend w naszych szeregach rozpoczęte rok temu przygotowania 100 lecia niepodległości kończą się wydarzeniem jakim jest Święto Szczepu czyli 72. rocznicy powstania naszego środowiska - III Szczepu Harcerskiego "Słowianie" ZHR im. Zawiszy Czarnego. Szczep podczas całego Święta gościł Konferencje Północno-zachodniej Chorągwi Harcerzy. Jako, że formuła tegorocznej edycji była dosyć otwarta, goście mieli okazję pojawić się na poszczególnych wydarzenia.

czytaj więcej

Port Wojenny

Nowy dowódca ORP Hańcza

Dzisiaj, wtorek 20 listopada, w świnoujskim Porcie Wojennym odbyła się uroczystość objęcia obowiązków dowódcy ORP Hańcza. Nowym dowódcą okrętu wchodzącego w skład 12. Dywizjonu Trałowców został kapitan marynarki Piotr Bartosewicz.

czytaj więcej

Wydarzenia

100 pływaków popłynie dla Niepodległej

Już w najbliższą niedzielę 11.11.2018 r. o godz. 10:00 w niecodzienny sposób pływacy w Świnoujściu uczczą 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W akcji "3 x 100 lat Niepodległości, 100 pływaków i 100 km do przepłynięcia" 100 osób przepłynie symboliczną odległość 100 km.

czytaj więcej

Miasto

Policja prosi o pomoc. Zaginął 73-letni Bogumił Kieszkowski

Świnoujska policja prosi o pomoc mieszkańców naszego miasta w poszukiwaniach osoby zaginionej, to jest Bogumiła Kieszkowskiego, 73-letniego mieszkańca Świnoujścia. Nie wiadomo jak poszukiwany był ubrany w chwili zaginięcia. Mógł poruszać się rowerem typu damka koloru szarego z błotnikami, bez bagażnika.

czytaj więcej

Zdrowie

Uwaga panie. Bezpłatna mammografia

W ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi w dniach 26-27 października 2018 r. oraz 16-17 listopada 2018 r. do Świnoujścia przyjeżdża mammobus LUX MED Diagnostyka.

czytaj więcej

Rozmaitości

Podróż kamperem – plusy i minusy

Posiadanie kampera lub przyczepy kempingowej na własność wiąże się z wygodą i niezależnością. Pojazdy tego typu doskonale sprawdzają się w czasie wycieczek objazdowych, podczas których nie trzeba zawracać sobie głowy poszukiwaniem i rezerwacją noclegu. Wystarczy jedynie znaleźć najbliższe pole kempingowe, gdzie będzie można nabrać sił i energii do dalszej podróży. Ale nie tylko dlatego popularność karawaningu wciąż rośnie. Sprawdź, dlaczego na najbliższą wycieczkę jako środek transportu warto obrać kamper.

czytaj więcej

Zdrowie

Grypa. Ostatni moment na darmowe szczepienie

Już 1700 świnoujścian, którzy ukończyli 60 lat, skorzystało z darmowych szczepień przeciwko grypie. W październiku szczepienia odbywają się w poniedziałki w godz. 14.00 – 17.00 oraz środy i czwartki w godz. 11.00 – 14.00. Gdzie? Izba Przyjęć Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu (na parterze budynku). Należy mieć przy sobie dowód osobisty.

czytaj więcej

Ostrzeżenie

Uwaga. Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Szczecinie: dziś (23 października 2018 r.) w godzinach od 6.00 do 23.00 przewidywany jest silny wiatr o średniej prędkości od 40 do 55 km/h, a w porywach do 95 km/h. Początkowo z kierunku południowo - zachodniego. Około południa skręcający na północno – zachodni.

czytaj więcej

Rozmaitości

Czyj telefon?

W Biurze Rzeczy Znalezionych na właściciela czeka telefon komórkowy. Została znaleziony na terenie miasta. Biuro znajduje się w Urzędzie Miasta Świnoujście przy ulicy Wojska Polskiego 1/5 (główny budynek).

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 Następna Ostatnia