Uwaga! Zmiana czasu
Jutro śpimy dłużej
Przestawienie zegara z czasu letniego na zimowy to raczej lubiana zmiana, bowiem od jutra śpimy godzinę dłużej! Pozostaje tylko pytanie czy to ma sens?
Poniedziałek, 7 kwietnia 2025r.
Imieniny: Rufina, Celestyna, Jana
Strona główna / Rozmaitości
Przestawienie zegara z czasu letniego na zimowy to raczej lubiana zmiana, bowiem od jutra śpimy godzinę dłużej! Pozostaje tylko pytanie czy to ma sens?
Komenda Wojewódzka w Szczecinie poszukuje psów do służby w Policji. Akcja skierowana jest głównie do właścicieli ras foksterier, terier, labrador, beagle, spaniel, owczarek (niemiecki, belgijski, holenderski) czy sznaucer olbrzym.
Zagłosuj na Świnoujście i pomóż miastu wygrać kampanię promocyjną. Zabawa ma formę rankingu, w którym uczestnicy mogą zagłosować na jedno spośród 335 miast powiatowych. W tej edycji rankingu organizator turnieju nagrodzi trzy miasta rabatem w wysokości 99% na kampanie w serwisach Onet i Zumi.
Bogactwo witamin i minerałów - pyszny smak i niska kaloryczność jest tylko miłym dodatkiem do zdrowotnych i upiększających właściwości dyni.
Wojewoda Zachodniopomorski ogłasza konkurs na najlepszą prezentację multimedialną „Rasizm - jestem przeciw”, dotyczącą tematyki zwalczania dyskryminacji rasowej oraz równego traktowania bez względu na pochodzenie, rasę.
Dziesiątki samochodów na leśnych parkingach, ludzie przeczesujący zagajniki. To nie poszukiwania zaginionych ale grzybobranie. Wszędzie można spotkać ludzi z koszykami i wiaderkami pełnymi darów lasu.
Jak podaje PAP, Instytut Jagielloński przygotował nieopublikowany jeszcze Raport na temat konkurencyjności naszego Gazoportu. Z Raportu wynika, że projekty terminali LNG w Świnoujściu i pobliskiej Kłajpedzie mają zupełnie inny charakter oraz skalę i nie nadają się do prostego porównania.
W najbliższy weekend startuje „Zielona Energia i Czyste Środowisko Wodne Województwa Zachodniopomorskiego” – projekt realizowany przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Zachodniopomorskiego i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
Ostatnie dni przynoszą kolejne sensacyjne wieści o znaleziskach odkrytych podczas modernizacji toru wodnego Szczecin - Świnoujście. Podczas prac znajdowano już m.in. elementy drewnianych barek i kafarów wykorzystywanych sto lat temu do budowania umocnień nabrzeża oraz niewypały. Teraz w naszych wodach natrafiono na kość wieloryba i wrak ponadstuletniej łodzi żaglowej!
Od 29 września w Międzyzdrojach odbywa się XXXIII Zjazd Żołnierzy Kresowych Armii Krajowej, w którym tradycyjnie uczestniczą żyjący jeszcze kombatanci, przedstawiciele władz wojewódzkich i lokalnych oraz młodzież – w tym harcerze. W dniu dzisiejszym, w hotelu Slavia miała miejsce podniosła uroczystość. Uczestnicy Zjazdu postanowili przekazać swój sztandar pod opiekę harcerzom Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP.
Ze szczecińskiego portu wyruszyła w rejs barka, biorąca udział w projekcie „Odra nasza!”. Rejs pod hasłem „Odzieramy Odrę z mitów” rozpoczął się 24 września w Szczecinie konferencją, w której uczestniczyli m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA, biznesu czeskiego oraz firmy badawczej, która będzie rejestrować całą trasę, a następnie przedstawiać wyniki badań na zakończenie rejsu.
Blisko 12,5 tysiąca żołnierzy z 9 krajów członkowskich sojuszu północnoatlantyckiego, 17 okrętów, 126 transporterów opancerzonych i 25 samolotów - od 24 września do 3 października na poligonach morskich i lądowych trwać będą największe, cykliczne, międzynarodowe ćwiczenia pn. ANAKONDA -14.
W tym tygodniu potrzebujący porady prawnej będą mogli z niej skorzystać nieodpłatnie w ramach akcji „Niebieski Parasol 2014”. Akcja organizowana jest już po raz czwarty przez Krajową Radę Radców Prawnych, podczas której w blisko 400 punktach w całym kraju będzie można skonsultować się z profesjonalnymi prawnikami.
W dniach 12-14 września świnoujska Grupa Interwencyjna WOPR brała udział w manewrach organizowanych przez krakowskie i nowosądeckie WOPR. Świnoujscy ratownicy zostali tam zaproszeni w ramach rewizyty i kontynuacji współpracy z Krakowskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.
Te dane są naprawdę zaskakujące. Jak poinformował Portal Samorządowy – najwięcej zadowolonych z życia Polaków mieszka w woj. pomorskim, śląskim i lubuskim, najmniej – w woj. warmińsko-mazurskim, lubelskim i… zachodniopomorskim.
W sobotę 6 września w całej Polsce odbyła się trzecia edycja akcji Narodowe Czytanie. Zainicjowana została w 2012r. przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Dwa lata temu czytano „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, w 2013 r. utwory Aleksandra Fredry, natomiast tegoroczna edycja akcji poświęcona została Trylogii Henryka Sienkiewicza.
„Extreme Day” to idea całodziennej imprezy kulturalno-sportowej, która ma propagować alternatywne odmiany aktywności sportowej, oraz być może natchnie mieszkańców Świnoujścia pasją do sportów ekstremalnych. Na pomysł imprezy wpadła grupa młodych sympatyków sportów, których nazwa zawiera zazwyczaj słowo „boarding”. Ich projekt może być sfinansowany z funduszy budżetu obywatelskiego, zależy to od waszej Waszą decyzji.
Ze Świnoujścia na Hel, 350 kilometrów pieszej eskapady w jedyne 120 godzin. Takiego zdania podejmie się w przyszłym tygodniu siedmioosobowa grupa wędrowców. A wszystko to by wesprzeć Tomka Kondasa, młodego człowieka walczącego z chorobą nowotworową.
„Tydzień Młodych Odkrywców” - taki projekt ze swoimi uczniami chcą zrealizować nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świnoujściu. Pomysł ma być sfinansowany z funduszy przeznaczonych na budżet obywatelski. Jak zapewniają organizatorzy, ma być naukowo, ciekawie i aktywnie.
1 września rozpoczął się nowy rok szkolny, dla niektórych uczniów to trudny dzień, dla innych wyczekiwany moment po wakacyjnej labie. Polskie szkoły w roku 2014/2015 czeka kilka zmian. Maturzyści zmierzą się z nową formułą egzaminu maturalnego, przedszkolaki rozpoczną naukę języków obcych, a etyka w szkole będzie dostępna dla każdego ucznia.
W trosce o zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, władze miasta zdecydowały o montażu barierek ochronnych przy ulicy Dąbrowskiego, tuż przed Galerią Handlową Corso. Celem inwestycji jest ograniczenie nielegalnego przechodzenia przez jezdnię i poprawa organizacji ruchu w tym rejonie.
Czterdziestu licealistów z Polski, Niemiec, Belgii i Niderlandów spotkało się na wyspie Uznam, aby wspólnie zgłębiać temat praw człowieka w historycznie ważnych miejscach naszego regionu. Spotkanie odbyło się w ramach międzynarodowego projektu Erasmus+, w którym uczestniczą uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Świnoujściu.
DOŁĄCZ DO NAS: