Sobota, 7 grudnia 2019r.

Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Turystyka

Turystyka

Turystyka

Śladami drogi Jakubowej

Jeden z najczęściej rozpoznawalnych turystycznych szlaków pieszych na świecie jest w Polsce praktycznie nieznany. Charakterystyczny znak żółtej muszli na granatowym tle jest znakiem rozpoznawczym Drogi św. Jakuba, której pomorski fragment biegnie również przez Świnoujście.

czytaj więcej

Kąpielisko morskie

Tylko biała, czerwona lub żadna

Czerwono-żółta flaga, która w tym sezonie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych powiewała nad świnoujską plażą, nie będzie już dezorientować polskich turystów. Zmiana koordynatora kąpieliska pociągnęła za sobą kolejną - od wczoraj na kąpielisku stosowany jest tylko polski system oznaczeń flagowych. Tak jest zgodnie z ustawą o sposobie oznakowania i zabezpieczenia obszarów wodnych oraz regulaminem kąpieliska.

czytaj więcej

Turystyka

Wyspa sportu

Świnoujście słynie z najpiękniejszej na polskim wybrzeżu plaży. Co roku w okresie letnim odwiedza ją milionowa rzesza turystów, spragniona słońca i kąpieli w słonej wodzie. Jednak sezon na wyspie trwa w najlepszym przypadku około trzech miesięcy. Co zrobić, żeby wydłużyć okres żniw dla branży turystycznej? Może jednym z pomysłów jest zamienienie naszej wyspy na stolicę sportu w Europie Środkowej?

czytaj więcej

Raport plażowy 15-21.07

Nowy rekord długości poszukiwań

Pogoda w minionym tygodniu bardziej przypominała wczesną jesień niż środek lata. Wiało, grzmiało i było zimno. Temperatura wody nie przekracza 20 stopni, szału plażowego nie ma. Uspokoiło to nieco zapędy wczasowiczów do dokazywania na plaży, co oczywiście nie znaczy, że nie ma o czym pisać.

czytaj więcej

Przeprawa promowa okiem turysty

Alternatywnie do Świnoujścia

Temat problemów związanych z przeprawą promową powraca co roku jak bumerang. W tym roku motywem przewodnim są kolejki na przeprawie Centrum-Karsibór oraz pytanie, co jeśli awarii ulegnie jeszcze jeden prom. Czy straszenie paraliżem komunikacyjnym jest uzasadnione?

czytaj więcej

Wakacje

Ceneoplaża - atrakcje za aplikację

Przez pięć dni, od środy do niedzieli, na urlopowiczów i mieszkańców czekają plażowe atrakcje w ramach wakacyjnej akcji serwisu zakupowego ceneo.pl. Biletem wstępu jest aplikacja na smaftfonie Ceneo.pl

czytaj więcej

Raport plażowy 8-14.07

Ramię w ramię z Wasserwacht

Za nami nieco spokojniejszy tydzień na kąpielisku morskim. Wszystko za sprawą pogody, która jak nie burzą, to przynajmniej porządnym wiatrem odstraszała wczasowiczów, a ratowników skłaniała do wywieszenia czerwonej flagi. Nie znaczy to jednak, że ekipa strzegąca naszego bezpieczeństwa leżała do góry brzuchami.

czytaj więcej

Turystyka

Na niepogodę.... Świnoujście!

Przyjeżdżają do Was znajomi na weekend albo rodzina na kilkudniowy pobyt. Nie ma problemu, jeśli pogoda dopisuje – wczasowicze kierują się na plażę. Ale co robić jeśli polskie lato bardziej przypomina jesień? Mamy na to sposób!

czytaj więcej

Raport plażowy 1-8.07.

Pilnujcie dzieci i swoich rzeczy

Za nami pierwszy tydzień letniego sezonu. Słońce mocno przypiekało, plaża była oblegana przez tysiące wczasowiczów i mieszkańców miasta. Na nudę nie mogli narzekać ratownicy strzegący kąpieliska morskiego po obu stronach cieśniny. Ze swoich umiejętności musieli korzystać ponad 30 razy. Kilka akcji przeprowadzono wraz z Wasserwacht z Cesarskich Kąpielisk.

czytaj więcej

Kąpielisko morskie

Jest nieźle, będzie lepiej

Nad naszym morzem może tego lata pojawić się nawet 10 mln wczasowiczów. Nad ich bezpieczeństwem czuwają setki ratowników. Jednak nawet najbardziej doświadczeni ludzie niewiele zdziałają, jeżeli zabraknie im sprzętu lub infrastruktura plaży nie będzie spełniała podstawowych warunków. Jak te kwestie wyglądają w Świnoujściu?

czytaj więcej

Trzecie miejsce w rankingu Onetu

Świnoujście w czołówce najlepszych kurortów w Polsce

Od siedmiu lat ekipa portalu Onet.pl odwiedza polskie wybrzeże, aby ocenić i porównać ze sobą nadbałtyckie kąpieliska. W ten sposób powstaje zestawienie najlepszych nadmorskich kurortów, w którym od pięciu lat nieprzerwanie królowało Świnoujście. W tym roku, nadal z bardzo wysoką punktacją, uplasowaliśmy się dopiero na trzeciej pozycji. Co zaważyło na takiej ocenie? Glony i... rosnąca w siłę konkurencja.

czytaj więcej

Kąpielisko morskie

OSiR wyjaśnia

Po naszej ubiegłotygodniowej publikacji na temat bazy ratowniczej na plaży, otrzymaliśmy wiele wiadomości potwierdzających nasze obawy. Głos zabrała również kierownik Kąpieliska Morskiego, Ewa Wileńska. Dzięki temu udało wyjaśnić się wiele niejasności, jak też uzyskać uspokajające informacje.

czytaj więcej

Komunikacja

Korki aż po horyzont

Przed nami upalny, słoneczny weekend. Nic więc dziwnego, że kto żyw jedzie nad morze. Pociągiem czy samochodem – wszyscy niestety muszą przygotować się na niedogodności w drodze. Kolejki na prom kończą się za horyzontem, korki na trasie dojazdowej przypominają te z ulic Warszawy. Na dodatek zawiesza się serwis z kamerami pokazującymi nasze promy.

czytaj więcej

Kąpielisko morskie

Na plaży nadal bezpiecznie

Od 10 lat, bez przerwy, świnoujskie kąpielisko w lewobrzeżnej części miasta, otrzymuje Błękitną Flagę. Symbol zadbanej, atrakcyjnej i bezpiecznej plaży. Trudno zaprzeczyć temu, że szeroka na kilkadziesiąt metrów plaża to jedna z najfajniejszych letnich lokacji w Polsce. Dużo miejsca, plażowe bary, natryski, przebieralnie, dmuchane zabawki. Również w wielu ogólnopolskich rankingach Świnoujście bije na głowę konkurencję. Istotnym elementem dobrej plaży jest bezpieczeństwo na kąpielisku. Tymczasem w Świnoujściu, nabór ratowników trwał do ostatniej chwili.

czytaj więcej

Najwyższa ocena kąpieliska i przystani

Dekada z Błękitną Flagą

Już po raz dziesiąty nad świnoujską plażą na wyspie Uznam powiewać będzie Błękitna Flaga. Oznacza to, że nasze kąpielisko spełnia najwyższe standardy czystości i bezpieczeństwa. Rekomendację w postaci Błękitnej Flagi otrzymała także Przystań Jachtowa w Basenie Północnym.

czytaj więcej

Turystyka

Motylek na dwóch kołach, czyli szlak rowerowy Feiningera

Jeśli jesteś pasjonatem wycieczek rowerowych, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Zdaje Ci się, że poznałeś już wszystkie możliwości ścieżek rowerowych w Świnoujściu? Może w takim razie przyszedł czas na większe wyzwanie i zmierzenie się ze szlakiem Lyonel’a Feininger’a?

czytaj więcej

Turystyka

W Świnoujściu wypożyczysz rower elektryczny

Maj w INTERFERIE Medical SPA rozpoczął się prężnym otwarciem sezonu dla amatorów dwóch kółek. W hotelu w Świnoujściu została uruchomiona wypożyczalnia rowerów KTM, a także punkt z ofertą serwisową i sprzętową. Największym zainteresowaniem cieszą się jednoślady elektryczne, prezentujące nowy trend w turystyce rowerowej.

czytaj więcej

Turystyka

Wakacje jak ferie?

Prezydenci nadmorskich miast wysłali do minister edukacji narodowej Joanny Kluzik Rostkowskiej oraz ministra sportu i turystyki Andrzeja Biernata apel o wydłużenie wakacji lub zastosowanie ruchomego terminu. Pod apelem podpisali się włodarze Sopotu i Kołobrzegu, którzy zrobili to w imieniu miejscowości zrzeszonych w Związku Miast Polskich. Apel popiera również Świnoujście.

czytaj więcej

Turystyka

Kościół na wyspie Karsibór otwarty dla zwiedzających

Od  kwietnia, po zimowej przerwie, udostępniony został ponownie do zwiedzania zabytkowy  gotycki Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Wiedzę o historii obiektu  i jego architekturze, z dużym zaangażowaniem prezentuje turystom mieszkająca na wyspie Elżbieta Paździerska.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 |  Następna Ostatnia