Sobota, 7 grudnia 2019r.

Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Turystyka

Turystyka

Najświeższe badania ruchu turystycznego w Zachodniopomorskim

Turysta sprofilowany

W 2014 polski turysta przebywał w naszym regionie średnio 5,5 dnia, wydał ok. 190 zł dziennie, na miejsce przybył samochodem, nocował u rodziny lub znajomych, a w przyszłym roku planuje wrócić do naszego regionu. Taki obraz przeciętnego polskiego turysty wyłania się z badania ruchu turystycznego w województwie zachodniopomorskim przeprowadzonego przez firmę EU-Consult Sp. z o.o. na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego.

czytaj więcej

HolidayCheck Award 2015

Hampton by Hilton Świnoujście wśród zwycięzców

Ponad milion opinii turystów zadecydowało o przyznaniu wyróżnienia HolidayCheck Award 648 hotelom, z których 12 to obiekty z Polski. Już dziesiąty raz w ramach największych targów turystycznych ITB w Berlinie zostaną przyznane wyróżnienia HolidayCheck Award, cenionego plebiscytu turystycznego przeprowadzonego przez firmę HolidayCheck, największy europejski portal z opiniami o hotelach.

czytaj więcej

Wyróżnienie dla Świnoujścia

Informacja Turystyczna z 4 gwiazdkami

Krajowa Komisja Certyfikacyjna działająca przy Polskiej Organizacji Turystycznej przyznała świnoujskiej Informacji Turystycznej najwyższe wyróżnienie, czyli 4 gwiazdki.

czytaj więcej

Inwestycje

Rozpoczęła się rekrutacja do nowego hotelu powstającego w Świnoujściu

Hotel*** „Trzy Wyspy” w Świnoujściu pod patronatem Powiatowego Urzędu Pracy rozpoczął rekrutacje na nowo tworzone stanowiska pracy. Pierwsze spotkanie informacyjne i prezentacja obiektu odbędzie się już 9 października 2014. Organizatorzy zapraszają wszystkich poszukujących ciekawej i interesującej pracy połączonej z wyzwaniem.

czytaj więcej

Światowy Dzień Turystyki

Marina i Fort wyróżnione

W dniach 29-30 września w Szczecinie odbyło się „VI Zachodniopomorskie Forum Turystyki” zorganizowane przy okazji Światowego Dnia Turystyki. Tematem przewodnim spotkania była współpraca pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego i organizacjami pozarządowymi sektora turystyki (regionalnymi i lokalnymi organizacjami turystycznymi).

czytaj więcej

Infrastruktura

Kurorty inwestują w mola

Międzyzdroje i Heringsdorf przymierzają się do rozbudowy infrastruktury miejscowych molo. Świnoujście rozpocznie budowę pomostu wprawdzie od zera, ale za to na wielką skalę.

czytaj więcej

Świnoujście zrecenzowane

Przybyła, zobaczyła, polubiła

Anita Demianowicz, blogerka podróżująca po Pomorzu Zachodnim w ramach projektu „Aż Po Morze”, w końcu dotarła do Świnoujścia. Spędziła u nas ostatnie dwa dni, zobaczyła to, co jest rzeczywiście warte zwiedzenia i wystawiła nam cenzurkę. Bardzo zachęcającą cenzurkę.

czytaj więcej

Plaża bardziej bezpieczna

Pożar motorówki na świnoujskiej plaży! Cztery osoby zostały ranne - jedną ewakuowano z płonącej łodzi, pozostałych, nieprzytomnych, wyłowiono z wody. Spokojnie, to tylko ćwiczenia. Ostatnie w tym roku w ramach projektu Bezpieczna Plaża realizowanego przez WOPR i spółkę Polskie LNG. Tego lata, w pokazach i zajęciach edukacyjnych na świnoujskich plażach uczestniczyło ponad 70 tysięcy widzów!

czytaj więcej

Raport plażowy 12–18.08

Jeż morski w Świnoujściu?

Pogoda nad morzem nie rozpieszcza, dużo wiało, padało i na dodatek było zimno. Skutecznie wystraszyło to plażowiczów i dało trochę wytchnienia ratownikom. Nie znaczy to jednak, że całymi dniami leżeli brzuchami do góry.

czytaj więcej

Raport plażowy 5-11.08

Nisko przelatująca dmuchana zjeżdżalnia

Kolejny tydzień na strzeżonym kąpielisku minął dość spokojnie. Tradycyjnie sporo poszukiwań dzieci lub ich rodziców, kilka akcji po godzinach i jako „wisienka na torcie”, poszukiwania na ogromną skalę przy pomocy śmigłowca SAR.

czytaj więcej

Plaża

Krakowski WOPR nad Bałtykiem

Mało kto wie, że lipcu naszego bezpieczeństwa na plaży strzegli ratownicy z... Krakowa. Przyjechali to spod Wawelu razem z pontonem motorowym, a swoją służbę pełnili za darmo. Jak mówią mieli do wyboru leżeć plackiem na piasku albo pomóc kolegom znad morza.

czytaj więcej

Raport plażowy 29.07-04.08

Po godzinach

Przełom lipca i sierpnia na świnoujskiej plaży przyniósł niestety kolejną tragedię . Około 50-letni mężczyzna wszedł do wody i tam prawdopodobnie dopadł go zawał serca. Ratownikom nie udało się go uratować, mimo natychmiastowej akcji i asysty Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

czytaj więcej

Raport plażowy 22-28.07

Użył butelki zamiast młotka

Kończy się powoli lipiec. Zdecydowanie „siadła” pogoda, upalne dni przeplatają się z mało plażową aurą. Na kąpielisku miejskim było też wyjątkowo spokojnie. Nie znaczy to, że ratownicy WOPR nie mieli nic do roboty. Wręcz przeciwnie.

czytaj więcej

Turystyka i wypoczynek

Dajcie szansę karetkom

- Co, fajnie się jeździ po plaży quadem, szpanuje się, co? - ledwie ruszyliśmy spod bazy zaczepia nas starszy jegomość, plażowicz, zapewne z centralnej Polski, sądząc po akcencie. Faktycznie, nie jedziemy po plaży w służbowych celach. Ratownicy chcą mi pokazać bezmyślność plażowiczów. W tym i napotkanego wczasowicza. Dlaczego? Otóż plażowicz ów, postanowił rozłożyć swój ręcznik w pasie, który jest przeznaczony dla ruchu karetek i pojazdów ratowników.

czytaj więcej

Raport plażowy 15-21.07

Oświadczyny na plaży

Miniony tydzień na strzeżonej plaży minął znacznie spokojniej niż poprzedni. Choć i tym razem ratownicy nie mogli narzekać na nudę. Wszystko przez wietrzną pogodę i tłumy plażowiczów, które odwiedziły nas w ostatni weekend.

czytaj więcej

Raport plażowy 8-14.07

Ciężki tydzień dla WOPR

Po pierwszym, wyjątkowo spokojnym tygodniu na miejskim kąpielisku, kolejne dni przyniosły wszystko to czego ratownicy się obawiają i do czego są szkoleni. Niestety w wyniku utonięcia, śmierć poniósł 8-letni mieszkaniec Szczecina.

czytaj więcej

Raport plażowy 1-7.07

WOPR nie próżnuje

Rozpoczął się sezon plażowy. Chociaż początek pierwszego tygodnia nie rozpieszczał nas pogodą, to już weekend zagościło u nas lato pełną gębą. Na kąpielisku choć było spokojnie, to jednak kilka zdarzeń warto odnotować. Zapraszamy na raport WOPR z ostatniego tygodnia.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 |  Następna Ostatnia