W Miejskim Domu Kultury dostępne są bilety na specjalny rejs promem Skania do szwedzkiego Ystad w dniach 20 – 21 sierpnia 2016 r. Cena – 200 złotych od osoby obejmuje kabinę, wyżywienie, atrakcje na pokładzie i zwiedzanie Ystad.
Przez cały wrzesień dwóch globtroterów, 26-letni Polak i 24-letni Anglik, podróżowali po najciekawszych zakątkach Pomorza Zachodniego. Swoje tournée po regionie sfilmowali i opisali na stronie azpomorze.pl. Wczoraj odwiedzili Świnoujście.
Wysoki poziom świadczonych usług i niskie ceny to główne powody, dla których niemieccy turyści wybierają polskie hotele medical spa i ośrodki wypoczynkowe z zapleczem rehabilitacyjnym. Wśród kuracjuszy ze wschodnich Niemiec jednym z najatrakcyjniejszych kierunków wypoczynku jest wybrzeże Bałtyku.
Jeden z najczęściej rozpoznawalnych turystycznych szlaków pieszych na świecie jest w Polsce praktycznie nieznany. Charakterystyczny znak żółtej muszli na granatowym tle jest znakiem rozpoznawczym Drogi św. Jakuba, której pomorski fragment biegnie również przez Świnoujście.
Czerwono-żółta flaga, która w tym sezonie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych powiewała nad świnoujską plażą, nie będzie już dezorientować polskich turystów. Zmiana koordynatora kąpieliska pociągnęła za sobą kolejną - od wczoraj na kąpielisku stosowany jest tylko polski system oznaczeń flagowych. Tak jest zgodnie z ustawą o sposobie oznakowania i zabezpieczenia obszarów wodnych oraz regulaminem kąpieliska.
Świnoujście słynie z najpiękniejszej na polskim wybrzeżu plaży. Co roku w okresie letnim odwiedza ją milionowa rzesza turystów, spragniona słońca i kąpieli w słonej wodzie. Jednak sezon na wyspie trwa w najlepszym przypadku około trzech miesięcy. Co zrobić, żeby wydłużyć okres żniw dla branży turystycznej? Może jednym z pomysłów jest zamienienie naszej wyspy na stolicę sportu w Europie Środkowej?
Pogoda w minionym tygodniu bardziej przypominała wczesną jesień niż środek lata. Wiało, grzmiało i było zimno. Temperatura wody nie przekracza 20 stopni, szału plażowego nie ma. Uspokoiło to nieco zapędy wczasowiczów do dokazywania na plaży, co oczywiście nie znaczy, że nie ma o czym pisać.
Temat problemów związanych z przeprawą promową powraca co roku jak bumerang. W tym roku motywem przewodnim są kolejki na przeprawie Centrum-Karsibór oraz pytanie, co jeśli awarii ulegnie jeszcze jeden prom. Czy straszenie paraliżem komunikacyjnym jest uzasadnione?
Przez pięć dni, od środy do niedzieli, na urlopowiczów i mieszkańców czekają plażowe atrakcje w ramach wakacyjnej akcji serwisu zakupowego ceneo.pl. Biletem wstępu jest aplikacja na smaftfonie Ceneo.pl
Za nami nieco spokojniejszy tydzień na kąpielisku morskim. Wszystko za sprawą pogody, która jak nie burzą, to przynajmniej porządnym wiatrem odstraszała wczasowiczów, a ratowników skłaniała do wywieszenia czerwonej flagi. Nie znaczy to jednak, że ekipa strzegąca naszego bezpieczeństwa leżała do góry brzuchami.
Przyjeżdżają do Was znajomi na weekend albo rodzina na kilkudniowy pobyt. Nie ma problemu, jeśli pogoda dopisuje – wczasowicze kierują się na plażę. Ale co robić jeśli polskie lato bardziej przypomina jesień? Mamy na to sposób!
Za nami pierwszy tydzień letniego sezonu. Słońce mocno przypiekało, plaża była oblegana przez tysiące wczasowiczów i mieszkańców miasta. Na nudę nie mogli narzekać ratownicy strzegący kąpieliska morskiego po obu stronach cieśniny. Ze swoich umiejętności musieli korzystać ponad 30 razy. Kilka akcji przeprowadzono wraz z Wasserwacht z Cesarskich Kąpielisk.
Nad naszym morzem może tego lata pojawić się nawet 10 mln wczasowiczów. Nad ich bezpieczeństwem czuwają setki ratowników. Jednak nawet najbardziej doświadczeni ludzie niewiele zdziałają, jeżeli zabraknie im sprzętu lub infrastruktura plaży nie będzie spełniała podstawowych warunków. Jak te kwestie wyglądają w Świnoujściu?
Od siedmiu lat ekipa portalu Onet.pl odwiedza polskie wybrzeże, aby ocenić i porównać ze sobą nadbałtyckie kąpieliska. W ten sposób powstaje zestawienie najlepszych nadmorskich kurortów, w którym od pięciu lat nieprzerwanie królowało Świnoujście. W tym roku, nadal z bardzo wysoką punktacją, uplasowaliśmy się dopiero na trzeciej pozycji. Co zaważyło na takiej ocenie? Glony i... rosnąca w siłę konkurencja.
Po naszej ubiegłotygodniowej publikacji na temat bazy ratowniczej na plaży, otrzymaliśmy wiele wiadomości potwierdzających nasze obawy. Głos zabrała również kierownik Kąpieliska Morskiego, Ewa Wileńska. Dzięki temu udało wyjaśnić się wiele niejasności, jak też uzyskać uspokajające informacje.
Przed nami upalny, słoneczny weekend. Nic więc dziwnego, że kto żyw jedzie nad morze. Pociągiem czy samochodem – wszyscy niestety muszą przygotować się na niedogodności w drodze. Kolejki na prom kończą się za horyzontem, korki na trasie dojazdowej przypominają te z ulic Warszawy. Na dodatek zawiesza się serwis z kamerami pokazującymi nasze promy.
Od 10 lat, bez przerwy, świnoujskie kąpielisko w lewobrzeżnej części miasta, otrzymuje Błękitną Flagę. Symbol zadbanej, atrakcyjnej i bezpiecznej plaży. Trudno zaprzeczyć temu, że szeroka na kilkadziesiąt metrów plaża to jedna z najfajniejszych letnich lokacji w Polsce. Dużo miejsca, plażowe bary, natryski, przebieralnie, dmuchane zabawki. Również w wielu ogólnopolskich rankingach Świnoujście bije na głowę konkurencję. Istotnym elementem dobrej plaży jest bezpieczeństwo na kąpielisku. Tymczasem w Świnoujściu, nabór ratowników trwał do ostatniej chwili.
Z olbrzymią radością informujemy, że podczas Forum Samorządowego i VII Zachodniopomorskiego Forum Turystyki w Kołobrzegu, Świnoujska Organizacja Turystyczna została wyróżniona Gryfem Turystycznym 2015!
Już po raz dziesiąty nad świnoujską plażą na wyspie Uznam powiewać będzie Błękitna Flaga. Oznacza to, że nasze kąpielisko spełnia najwyższe standardy czystości i bezpieczeństwa. Rekomendację w postaci Błękitnej Flagi otrzymała także Przystań Jachtowa w Basenie Północnym.
Jeśli jesteś pasjonatem wycieczek rowerowych, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Zdaje Ci się, że poznałeś już wszystkie możliwości ścieżek rowerowych w Świnoujściu? Może w takim razie przyszedł czas na większe wyzwanie i zmierzenie się ze szlakiem Lyonel’a Feininger’a?
DOŁĄCZ DO NAS: