Maj w INTERFERIE Medical SPA rozpoczął się prężnym otwarciem sezonu dla amatorów dwóch kółek. W hotelu w Świnoujściu została uruchomiona wypożyczalnia rowerów KTM, a także punkt z ofertą serwisową i sprzętową. Największym zainteresowaniem cieszą się jednoślady elektryczne, prezentujące nowy trend w turystyce rowerowej.
Prezydenci nadmorskich miast wysłali do minister edukacji narodowej Joanny Kluzik Rostkowskiej oraz ministra sportu i turystyki Andrzeja Biernata apel o wydłużenie wakacji lub zastosowanie ruchomego terminu. Pod apelem podpisali się włodarze Sopotu i Kołobrzegu, którzy zrobili to w imieniu miejscowości zrzeszonych w Związku Miast Polskich. Apel popiera również Świnoujście.
Od kwietnia, po zimowej przerwie, udostępniony został ponownie do zwiedzania zabytkowy gotycki Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Wiedzę o historii obiektu i jego architekturze, z dużym zaangażowaniem prezentuje turystom mieszkająca na wyspie Elżbieta Paździerska.
W 2014 polski turysta przebywał w naszym regionie średnio 5,5 dnia, wydał ok. 190 zł dziennie, na miejsce przybył samochodem, nocował u rodziny lub znajomych, a w przyszłym roku planuje wrócić do naszego regionu. Taki obraz przeciętnego polskiego turysty wyłania się z badania ruchu turystycznego w województwie zachodniopomorskim przeprowadzonego przez firmę EU-Consult Sp. z o.o. na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego.
Ponad milion opinii turystów zadecydowało o przyznaniu wyróżnienia HolidayCheck Award 648 hotelom, z których 12 to obiekty z Polski. Już dziesiąty raz w ramach największych targów turystycznych ITB w Berlinie zostaną przyznane wyróżnienia HolidayCheck Award, cenionego plebiscytu turystycznego przeprowadzonego przez firmę HolidayCheck, największy europejski portal z opiniami o hotelach.
Krajowa Komisja Certyfikacyjna działająca przy Polskiej Organizacji Turystycznej przyznała świnoujskiej Informacji Turystycznej najwyższe wyróżnienie, czyli 4 gwiazdki.
INTERFERIE Medical SPA w Świnoujściu zdobył pierwsze miejsce w ogólnopolskim prestiżowym konkursie Best Hotel Award 2014, w kategorii hoteli cztero- i pięciogwiazdkowych nad morzem. Łącznie w czwartej edycji konkursu o zwycięstwo walczyło blisko 300 hoteli.
Hotel*** „Trzy Wyspy” w Świnoujściu pod patronatem Powiatowego Urzędu Pracy rozpoczął rekrutacje na nowo tworzone stanowiska pracy. Pierwsze spotkanie informacyjne i prezentacja obiektu odbędzie się już 9 października 2014. Organizatorzy zapraszają wszystkich poszukujących ciekawej i interesującej pracy połączonej z wyzwaniem.
W dniach 29-30 września w Szczecinie odbyło się „VI Zachodniopomorskie Forum Turystyki” zorganizowane przy okazji Światowego Dnia Turystyki. Tematem przewodnim spotkania była współpraca pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego i organizacjami pozarządowymi sektora turystyki (regionalnymi i lokalnymi organizacjami turystycznymi).
Międzyzdroje i Heringsdorf przymierzają się do rozbudowy infrastruktury miejscowych molo. Świnoujście rozpocznie budowę pomostu wprawdzie od zera, ale za to na wielką skalę.
Anita Demianowicz, blogerka podróżująca po Pomorzu Zachodnim w ramach projektu „Aż Po Morze”, w końcu dotarła do Świnoujścia. Spędziła u nas ostatnie dwa dni, zobaczyła to, co jest rzeczywiście warte zwiedzenia i wystawiła nam cenzurkę. Bardzo zachęcającą cenzurkę.
Pożar motorówki na świnoujskiej plaży! Cztery osoby zostały ranne - jedną ewakuowano z płonącej łodzi, pozostałych, nieprzytomnych, wyłowiono z wody. Spokojnie, to tylko ćwiczenia. Ostatnie w tym roku w ramach projektu Bezpieczna Plaża realizowanego przez WOPR i spółkę Polskie LNG. Tego lata, w pokazach i zajęciach edukacyjnych na świnoujskich plażach uczestniczyło ponad 70 tysięcy widzów!
Pogoda nad morzem nie rozpieszcza, dużo wiało, padało i na dodatek było zimno. Skutecznie wystraszyło to plażowiczów i dało trochę wytchnienia ratownikom. Nie znaczy to jednak, że całymi dniami leżeli brzuchami do góry.
Kolejny tydzień na strzeżonym kąpielisku minął dość spokojnie. Tradycyjnie sporo poszukiwań dzieci lub ich rodziców, kilka akcji po godzinach i jako „wisienka na torcie”, poszukiwania na ogromną skalę przy pomocy śmigłowca SAR.
Mało kto wie, że lipcu naszego bezpieczeństwa na plaży strzegli ratownicy z... Krakowa. Przyjechali to spod Wawelu razem z pontonem motorowym, a swoją służbę pełnili za darmo. Jak mówią mieli do wyboru leżeć plackiem na piasku albo pomóc kolegom znad morza.
Przełom lipca i sierpnia na świnoujskiej plaży przyniósł niestety kolejną tragedię . Około 50-letni mężczyzna wszedł do wody i tam prawdopodobnie dopadł go zawał serca. Ratownikom nie udało się go uratować, mimo natychmiastowej akcji i asysty Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Kończy się powoli lipiec. Zdecydowanie „siadła” pogoda, upalne dni przeplatają się z mało plażową aurą. Na kąpielisku miejskim było też wyjątkowo spokojnie. Nie znaczy to, że ratownicy WOPR nie mieli nic do roboty. Wręcz przeciwnie.
- Co, fajnie się jeździ po plaży quadem, szpanuje się, co? - ledwie ruszyliśmy spod bazy zaczepia nas starszy jegomość, plażowicz, zapewne z centralnej Polski, sądząc po akcencie. Faktycznie, nie jedziemy po plaży w służbowych celach. Ratownicy chcą mi pokazać bezmyślność plażowiczów. W tym i napotkanego wczasowicza. Dlaczego? Otóż plażowicz ów, postanowił rozłożyć swój ręcznik w pasie, który jest przeznaczony dla ruchu karetek i pojazdów ratowników.
Miniony tydzień na strzeżonej plaży minął znacznie spokojniej niż poprzedni. Choć i tym razem ratownicy nie mogli narzekać na nudę. Wszystko przez wietrzną pogodę i tłumy plażowiczów, które odwiedziły nas w ostatni weekend.
Po pierwszym, wyjątkowo spokojnym tygodniu na miejskim kąpielisku, kolejne dni przyniosły wszystko to czego ratownicy się obawiają i do czego są szkoleni. Niestety w wyniku utonięcia, śmierć poniósł 8-letni mieszkaniec Szczecina.
DOŁĄCZ DO NAS: